Šta je novo?

Nokia Lumia 930

To ne mogu da uradim jer taj telefon nemam. S5 bas upravo cackam i nista posebno nije. Takodje ni 930. Mislim generalno od sad pa nadalje imacu prilike da slikam i sa 930 i sa 808, samo sam veoma ubedjen da 930 nece ni izaci iz dzepa. Kakva bruka sta MS uradi sa Nokiom. Svaki Nokia flagship imao je top kameru. Ovo je prvi put da najnoviji model nema. Kako da je nazovem? Sprdnju od kamere? Da moze tako.

N808 je telefon. 930 moze kao sekundarni :)
 
Poslednja izmena:
Svidela se ocu mom pa ju je oteo, sad je kod njega. Ja sam hteo posle N9, pa sam prelomio ka 808, a sad evo imamo i prinovu u vidu 930.

Inace, povlacim sto sam rekao da je kamera na 930 losa kao i kod ostalih aktuelnih, evo sad sam probao, poredio s5 sa 808 istu scenu, isti uslovi, pa ono je tuga bozija. Znam da 930 ne moz da bude onoliko losa. Kad budemo raspakovali 930, slikacu istu scenu, pa cu da postavim cropove od sve tri slike da vidite kakva je koja kamera.

Daklem kamera na 930 je losa, ali ne toliko losa kao na s5, ono je zaista bogu plakati.
 
Poslednja izmena:
Ček bre,
vi ovde upoređujete telefone, koji je bolji, samo po kvalitetu kamere???
 
Au sta bide ovde :) pocelo lupetanje ko sta ima , brat tetka itd... Ko koristi neka pise ovo je forum a ne spanska serija! Ja sam imao 1520 znam kakva je 930 nisam imao i hteo sam da cujem komentare korisnika a ne da mi se sa neta akidaju spec, to moze svako! Cenim sve ali ne razumem sta se neko ukljucuje u forum brat, tetka, deda... Ko ima neka pise...! Svi znamo da nokia ima full kameru nema price ali jedino problem je sto win nije jos toliko gladak da se takmici sa ios i android uredjajima! Molio bi korisnike lumie 930 da pisu o njoj a ne likove koji su videli i kao probali!!!
 
Ček bre,
vi ovde upoređujete telefone, koji je bolji, samo po kvalitetu kamere???
Ne, to radim ja. Ne kazem da je pristup ispravan. Ali ta kamera je po meni jedina stvar koja diferencira telefone, jerda obavi poziv, posalje poruku, dovede te na adresu, otvori mail i forum moze svaki telefon danas, i onaj od 50 evra

Ima pravo Boris, copears, lupio si. Takodje, iako sam ne posedujem 930, smatram da mogu da pisem o njemu iz prve ruke jer ga ima osoba sa kojom provodim dobar deo dana, svakog dana, a koja sigurno nece doci na forum da napise nesto.
 
Nisam lupio nego ovde sve vise ima citaca itd nego realnih korisnika...! Bez uvrede
 
Tema je lumia 930 a ne brat,tetka,komsija itd da se razumemo o svakom telefonu se po meni pise iz realnog iskustva a ne cuo video probao dotakao kod operatera itd...!
 
Pa nije uvreda, ali de ces realnijeg korisnika od Borisa. I za sebe smatram da sam prilicno realan, sad sam se pipno za ruku, od materije sam, dakle postojim :)
 
Ne, to radim ja. Ne kazem da je pristup ispravan. Ali ta kamera je po meni jedina stvar koja diferencira telefone, jerda obavi poziv, posalje poruku, dovede te na adresu, otvori mail i forum moze svaki telefon danas, i onaj od 50 evra

Izvini, ali to radiš na pogrešan način i imaš loš pristup komentarisanja nekog telefona. Treba da naglasiš onda da tebi treba fotoaparat, pa da mi kojima treba "pametni" telefon ne uzimamo tvoje poruke za ozbiljno.
Ako su fotke najbitnije, kupi onda fotoaparat.


Isto tako bih ja mogao da napisem, displej je najbitnija stvar koja diferencira telefone. Svaki telefon zadnjih 10 godina može da fotografiše, stoga kamera nema nikakav uticaj...

Ali naravno ne bih bio u pravu. Postoji neki balans i više stvari po kojima "pametni telefon" treba da se izdvoji od drugih.
 
Naravno. Razlikuju nam se misljenja, normalna pojava.
 
Tema je lumia 930 a ne brat,tetka,komsija itd da se razumemo o svakom telefonu se po meni pise iz realnog iskustva a ne cuo video probao dotakao kod operatera itd...!

Kako? Ja imam 520 a burazer 925, WP ima mane ali da nije gladak? A 930 moze biti samo glacji..
 
Naravno. Razlikuju nam se misljenja, normalna pojava.
Inače sad videh ovu fotku i jasno mi je što je tebi najbitnija kamera...
Smrzoh se kad sam je video, ako ovo nije spektakularno, ne znam šta jeste :)

igraj loto, nisi ni svestan kolika ti je šansa da dobiješ, ako si uvatio munju sa 1/10 s :D

evo moje od večeras, nije spektakularna ali mi je draga:

https://farm6.staticflickr.com/5585/14766828486_b6be08366a_k.jpg[/url]

Sad čekamo Ivana da se javi, on em ima dobro mesto za slikanje, em ima DVA telefona sa kojima može da ih lovi :D[/QUOTE]
 
Jeste ali nije jos uvek kao android a kamoli ios jos uvek ne moze da se primakne i zato sto sve sto Napravi nokia je top ali te karakteristike jos win ne moze da isprati nazalost
 
Ma objasni o cemu pricas.. Na sta ti mislis pod 'glatko', pa onda da raspravljamo.. Meni je najprijatnija ta glatkoca na WP8 od svih OS-eva. A na poslu imam gomilu najboljih Androida, iP5s-eva itd..
 
^ jel ti to kazes da je wp8 primetno fluidniji od ios-a? Pa i od nekog krstenog androida 4.2+?
 
Pa da, te animacije i tranzicije mi deluju najfluidnije na WP, sveukupno gledano nekako, ne znam kako bi objasnio..
 
jesu li te tranzicije i animacije jednako fluidne i na jeftinijim telefonima?
 
Nije identicno, ali samo kad ih stavis jedan pored drugog i poredis..
 
Pa da, te animacije i tranzicije mi deluju najfluidnije na WP, sveukupno gledano nekako, ne znam kako bi objasnio..

Tesko da to moze da bude bolje od ios-a al ajde :) Sto se androida tice oni i dalje imaju sporadicne mini lagove i usporenja (mislim na fabricke skinove) ali realnije je porediti sa nexusom nego sa nekim tamo tw ili losom kopijom istog. Lose optimizovane aplikacije ne bih poredio, to je ipak poseban slucaj i problem.
 
Imam i N5 na sljaci, nema sta mislim radi besprekorno.. Ali celokupan utisak dok koristis WP je 'glacji', opet ne moze da se objasni niti naucno dokaze naravno :)
Ne pricam o radu aplikacija i brzini otvaranja istih naravno, samo o animacijama i koriscenju telefona, utisku da nikad nista 'ne secka' niti laguje..
 
Poslednja izmena:
Dobro, kapiram, to je i subjektivno, tako se i meni cini da ios najbrze radi, klizi.
 
Inače sad videh ovu fotku i jasno mi je što je tebi najbitnija kamera...
Smrzoh se kad sam je video, ako ovo nije spektakularno, ne znam šta jeste :)
hvala, nije delovala tako lepo dok sam je gledao na telefonu i dok je nisam kropovao :)
 
A u fotosopu si je samo kropovao ili si se igrao i sa kontrastom, bojama...?
 
ne, nikako ne diram boje, kontrast. ovako ju je ispljuno senzor. i na telefonu su sva podešavanja bila na neutral, svi slajderi na 0
 
[YOUTUBE]j4P3dO-thEg[/YOUTUBE]
 
want.gif
 
Nazad
Vrh Dno