Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ako zelis nove wp top modele onda ces morati da sacekas do avgusta-septembra. Tako je receno da stizu naslednik l930 i l1520. Taman ce stici sa wp 10 pa ces dobiti i novi utedjaj i novi softver :)
 
Imas brdo testova po internetu a vezanih za bateriju. U svakom slucaju tu negde kao 920, u nekim situacijama cak i losija. Znajuci koliko 920 zna da povuce na 3G mislim da je 4h SOT ovde misaona imenica na 3G. Jednostavno taj ekran previse struje trosi...
 
Koliko zapravo traje baterija na L930, uz sve upaljeno i korišćenje eksplorera... da preformulišem... Može li iz 100% baterije, uz 3-4 sata blejanja u "e" izgurati dan (preko 3G)?

Može i mnogo više

meni je baterija vrh.
Ja ne znam šta se očekuje, ali 24h uz priličnu upotrebu mi izdrži.
uključen wi fi i gps non stop, baš zbog "testiranja"

možda ima veze sa tim za koje je tržište pravljen.
Moj je došao iz CH
 
Poslednja izmena:
Mislim da nema veze sa tim, već prosto koliko ga koristiš... Ne očekujem da mi traje baterija 2 dana... ;)
 
Niti treba da traje 2 dana bilo kome, slazem se. Poenta price je da telefon, bar po mom vidjenju stvari treba da pregura ceo dan tvog nacina upotrebe. Onako i onoliko koliko ja koristim telefon 920 je bila tu na granici. Ovaj po svim testovima je u najboljim slucajevima "tu negde" a cesto losiji od iste a kako si itekako upoznat sa time kako se ponasa 920 mislim da ti je to najbolji reper... Iskreno sada, posle iskustva sa baterijom na OPO u ludilu vise ne bih isao na tako slabu bateriju. Opet ponavljam, za moje potrebe. Savrseno razumem da nekome ko manje koristi telefon ista odgovara.
 
Da ne pravim off topic... Bilo bi lepo kad bi drugi proizvođači uradili ono što je lenovo napravilo, makar sa jednim svojim modelom... 4000mAh.
 
ja sam lepo kupio 10400 mah budžu i na njega po potrebi kačim pun ranac elektronike kad se nešto isprazni, g300, 808, 930, gtab pro, i štagod se ljudima oko mene ugasi. sve i da imam telefon sa 8000000 mah baterijom ugasiće se nekad kad mi treba, a tad stupa bekap rešenje.
 
Niti treba da traje 2 dana bilo kome, slazem se. Poenta price je da telefon, bar po mom vidjenju stvari treba da pregura ceo dan tvog nacina upotrebe.
Upravo tako, 2-3h surfa, doduše na Wi-Fi, viber po ceo dan, FB, 2 gmail naloga, upload fotki na onedrive, desetak fotki dnevno. Nekad kad sam u prirodi i mnogo više. GPS non stop uključen. 20-40 poziva dnevno po minut.
Jedino mi je osvetljenje ekrana podešeno na "automatski", pošto savršeno prilagođava onako kako baš meni odgovara.
I uz ovakvu upotrebu baterija mi traje dan i po. :)

Sve preko ovoga što bih koristio telefon, bi bilo da robujem telefonu. I ovo previše drndam, ali nov mi je pa mi je još uvek zanimljivo.
Tako da moje mišljenje, gde svi trube o slabosti baterije... pa bem mu sunce, koliko to inače koriste telefon, kad je ovakva baterija slaba...
Ili to ljudi jednostavno boluju od "cifri" koje pročitaju po internetu.
 
Poslednja izmena:
Pa, koriste... Mozes sam videti da ljudi imaju na nekim telefonima 8h SOT-a na dnevnoj bazi. Sto znaci da trecinu dana provedu gledajuci u ekran telefona. Meni je ova baterija sasvim dovoljna, i kao i tebi mi drzi dan i po
 
Upravo tako, 2-3h surfa, doduše na Wi-Fi, viber po ceo dan, FB, 2 gmail naloga, upload fotki na onedrive, desetak fotki dnevno. Nekad kad sam u prirodi i mnogo više. GPS non stop uključen. 20-40 poziva dnevno po minut.
Jedino mi je osvetljenje ekrana podešeno na "automatski", pošto savršeno prilagođava onako kako baš meni odgovara.
I uz ovakvu upotrebu baterija mi traje dan i po. :)

Sve preko ovoga što bih koristio telefon, bi bilo da robujem telefonu. I ovo previše drndam, ali nov mi je pa mi je još uvek zanimljivo.
Tako da moje mišljenje, gde svi trube o slabosti baterije... pa bem mu sunce, koliko to inače koriste telefon, kad je ovakva baterija slaba...
Ili to ljudi jednostavno boluju od "cifri" koje pročitaju po internetu.
Vracamo se na pocetak, zavisi za sta se i kako se uredjaj koristi. Sa WP imam iskustva vise nego vecina ljudi ovde na forumu i mislim da mogu da procenim neke stvari onako kako treba. 920 recimo(a 930 tek zbog amoled ekrana) ce bez problema da povuce i 30% baterije na 3G surfu. To je 3h SOT okvirno dakle ako nisi pri wifi. Ne kazem da neko ima potrebu da visi svaki dan toliko na 3G ali, da, desi se da nekad imam potrebu i za time i baterija u tom smislu ne zadovoljava. GPS takodje puno koristim, dosadio sam svima vise sa tim pricama, opet oko 25% po satu. Dakle bez ikakvih problema mozes za 3h celu bateriju da potrosis i to da ne radis nista nenormalno. Naravno, kuci, uz wifi i slicno, nema problema. Taj ekran je problem i tu nema price ma sta ko pricao jer zivi dokaz za to je 1520. 7-8h sot i slicno, to je svakako vise za price ciji je veci i slazem se apsolutno besmisleno, no recimo koliko god stalno nalazio neke mane androidu kao takvom sa baterijom na OPO sam prezadovoljan. Opet, pocetak price, sa mojom upotrebom gde bude i po 2-3 navigacije, 2-3h surfa preko 3g i svega ostalog od poziva poruka slika taj neki heavy dan kada se zadesi ja vece zavrsavam sa tipa 40% baterije. Imam i eksternu odavno, imam i auto punjac ali nijednom do sada nisam dosao u situaciju ni da razmisljam o tome da dopunjavam telefon. No cela prica je besmislena kao takva, to stoji. Ja koristim ovako, ti onako, onaj temo na peti nacin i koliko jednom nesto valja toliko nesto onom drugom ne valja. Cisto sam rotkod-u hteo da odgovorim jer je pitao za bateriju a 920 mu je savrsen reper i za upotrebu 930 a onu prvu zna i previse dobro :)
 
razumem ja tebe. brojke su brojke, i poznavanje WPa ti ne sporim, ali za moj nacin upotrebe, koji nije bas tako beznacajan, ovaj telefon je 50% sa jacom baterijom nego sto mi je potrebno. Sto znaci da drzi dan i po...
Verujem da spadam u veliku većinu po načinu korišćenja telefona.

Meni je potrebno da drzi od momenta kad se probudim, dok legnem u krevet. Sve preko toga mi uopste nije potrebno.

Kad bude bio neki smak sveta, i kad baterija bude bila bitna da drzi danima, tada cu kupiti neku obicnu nokiu.

Što se tiče GPS-a, zna li neko gde ovo može da se kupi?

http://nokiashop.rs/cena/nokia-auto-drzac-sa-bezicnim-punjenjem-cr-200/

Voleo bih da posedujem.
 
Naravno, cela prica se i vrti oko toga ko, kako i koliko koristi telefon. Za moje, opet sa naglaskom na moje potrebe ista nije zadovoljavajuca. Ne zato sto je losa, vec zato sto sad vidim da ima bolje. Cak i da se zadrzimo samo na WP, 930 ce da se ugasi a 1520 da bude na 40%. Taman razlika u smislu da li ce da radi do 19h ili do 01h. A ako ce to da me postedi razmisljanja o eksternoj bateriji, auto punjacu itd. onda je situacija jasna. Moj otac je odusevljen sa baterijom na 625 jer telefon puni svaki treci dan :)
 
Darko potpuno te razumem... Mene mrzi držati asusa na stomaku, a još više da sednem sa njim za sto... Više mi se sviđa držati telefon u rukama...
Eksplorer koristim u najgoroj varijanti... Puno čitam... Dovoljno je da ovde pročitam sve postove koje sam propusti, na neke odgovorim i eto ti 2-3 sata za čas...
Bez obzira na ostalo, to dosta naruši samu bateriju... L930 sam prodao za 350€ i ostavio sebi ipak L1020...
Nego... Kad će update... Prođe NG... :d
 
Znam da misli na denim, nego pominje i 1020 pa ne znam za koju pita... Za 930 ima za neke evropske zemlje, pa cu vrv flesovati
 
Moje prvo negativno iskustvo u vezi sa ovim telefonom.
Imam par mikroogrebotina na ekranu, a prilično pazim telefon.
Ne primećuju se, osim ako baš usmerim telefon i pogledam pod određenim uglom.
Nadam se samo da neće biti puno gore.

Napominjem da nemam iskustvo sa drugim fensi telefonima, pa je ovo možda i normalno
 
Razmisljam se vec par dana da pokrenem bas ovo pitanje, mada znam da ce dezurni botovi da se jave i da jasno stave do znanja da JA gresim i kako ne pazim sta radim i sl.
Naime, posle raznih nexusa, ativa, kineskih tableta (na kojima nije bilo ni naznake ogrebotinica), na Lumiji 1520 se pocele pojavljivati mikro ogrebotinice koje se vide samo kada se okrene telefon prema jakom izvoru svetlosti. Ja sam picajzla za tehniku i kod mene su telefoni (ako ih kupim nove) novi i posle par godina upotrebe. Znaci pazim sta radim.
Na gore pomenutim uredjajima je ekran bio savrsen i posle vise od godine upotrebe. Ekran sam cistio (i dalje cistim) tako sto dunem u ekran i posle ga obrisem u pamucni deo (majica, dukser, trenerka..)
Definitivno je kod lumie nesto slabia ta zastita.
 
Da. I ja sam na 920 napravio ogrebotinu ne znam ni sam kako iako bas pazim da se to ne desi. Nikad ekranom na sto, nikad sa kljucevima u dzep itd itd. Neki problem tu postoji, preporuka da se uzme tempered glass.
 
folija. samo safir se TEŠKO GREBE, ja imam safir na satu već 10 godina i nema tačkicu. sve ostalo je izgrebivo, dok ne stignu safiri na mobilne stavljajte foliju i ne pitajte šta mu se desilo. ako ste i malo obrazovani znate da obična prašina može da izgrebe bilo šta što nije dijamant (safir malo teže, ali MOŽE I NJEGA). zašto je tako konsultujte udžbenike za osnovnu školu.
 
Uopste ne pricamo o tome da li je izgrebivo ili nije, svi znamo da jeste. Prica se da u poredjenju sa nekim drugim brendovima ovde kod Nokie se iz nekog razloga lakse izgrebe.

Dalje, kakva crna folija. Em ostaju mehurici, em se tek ona grebe na dnevnoj bazi maltene. Tempered glass, sad cu vec jeftini, skidaj stavljaj koliko hoces i ne zanima te kakvu zastitu sam telefon ima i koliko je osetljiva.
 
Ja sam isto paćenik, pa kad vidim da sam ozgrebao telefon, poludim... Jer ga baš pazim...
Ne razumem... Ne bi trebalo da se lako izgrebe... Imam foliju...
Za sad nema ogrebotina...
 
Kako da se izgrebe kad imas foliju ?
Uzecu za primer AtivS SAmsung. Normalno koriscenja. Foliju skidam ODMAH. Kineska obicna futrola. Posle godinu dana (kao drugi vlasnik) ekran PERFEKTAN. Bio je i na moru, na plazi, na planini itd, nigde ni najmanje tacke.
Ja sam samsung fan, pogotovo sto su fantastocno upakovani (ne govorim o najnizem segmentu) i definitivno koriste safir kao zavrsnu glazuru :D
 
Nazad
Vrh Dno