Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
BkOKWJ8CQAANIlR.png:large


http://pocketnow.com/2014/04/02/lumia-930-renders
 
Odlicna, najverovatnije sledeci telefon... Tj sigurno ako u medjuvremenu ne izbace jos nesto bolje.
 
da li se zna okvirna cena?

The Nokia Lumia 930 is priced at $599 before taxes and subsidies. It will be available from June – beginning in Europe, Asia, India, Middle East and Latin America – and will continue to rollout throughout the world (except the US) throughout the summer.
 
znaci nista do sledeceg jula, tj dok nasi operateri je ne uvedu pa cena bude <300e :)
 
Cenim da je od septembra u ponudi kod nas... Cena? Ne bih bas toliko daleko isao ali da budemo realni, mozda malo jace od cene 925. Ne verujem da moze da kosta kao 1020 u Telenoru.
 
Ne znam da li tripujem ali kao da ima razlika u dizajnu izmedju Icon i 930 tj meni malo bolje izgleda 930. Ostalo je sve isto verovatno, znaci gsmarena test Icone moze da bude merilo za sada sto u sustini znaci autonomiju surfa ispod proseka u klasi i audio kvalitet preko slusalica koji nije bas na nivou klase ali mozda su to ispravili.
 
Verujem da ce te zamerke ispraviti, pogotovo ovo za bateriju jer mislim da bi sa ~2500mAh mora da gura bolje. To svakako treba ispratiti i to jeste jedina, po meni, bitna zamerka...
 
I za ovaj fon vazi ista prica, prvo da se pojavi kod operatera pa onda oglasi ili oni manje legalni i bice odlicna kupovina. Dobro je sto su se zadrzali na 5'' ekranu. Ali sa druge strane i konkurencija je jaka a ne znam koliko ce kostati 930 kod nas.. verovatno mnogo sto ce uticati i na cene po oglasima.
 
Ja sam svaki uzeo na 6 rata u Telenoru. Ok, izadje me malo vise nego da sam ga kupio na oglasima ali iskreno to kad razbijem na 6 rata i ne osetim. Plus sto je na mene i ne razmisljam da li ce sutra da izbije neki problem oko garancije. U principu 99% znam da nece ali mi je prosto premala razlika u parama bila za telefone koje sam uzimao da bih se maltretirao oko toga. Jos recimo uz neku novogodisnju akciju -10.000... Mislim da relativno ok moze da se prodje, no naravno dok ne vidimo cenu dzabe sve price a do toga imamo par meseci :)
 
Napokon su smanjili bezele :) Meni ovo izgleda odlicno, samo da ih jabuka ne tuzi za te ivice oko fona :D
 
само су обрисали веризон лого са иконе :D
 
Previše robustan telefon za moj ukus.Pre sam za što tanje i elegantnije kućište, nego ovu budževinu. ,)
 
Meni se, iskreno, dopada.
 
WTF, nema glance screen kao što nema ni Icon?! Sad pročitah i to mi se ne sviđa i preko toga ipak ne bih prešao ako je istina. Da vidimo baš šta će Nokia reći...
 
Ja se malo razocarah, zelio sam nesto razumne velicine tipa 4.5" ili cak 4.3" sa ovako malim bezelima lezao bi super u ruci a 4.3 ili 4.5 je sasvim dovoljno za bilo sta. Ne treba mi da nosim dasku cijelu u dzepu i da ga moram uvijek pridrzavati drugom rukom. Nadam se da ce nokia izbaciti nesto bar pribliznih karakteristika kao ovaj samo manje velicine pa da k'o covjek predjem na taj WP8.1...
 
Malo sam čitao po internetu... Ista situacija kao sa Icon. Nema glance screen, nema double tap to wake. Deal breaker za mene svakako. Zvanično objašnjenje: display memory limitation, šta god to značilo. Navodno nisu rekli da definitivno neće dobiti ali što se mene tiče ako ne bude jasne potvrde, odustajem.
 
Jeste "display memory limitation" i moja prababa Jela.Ne daju vam ljudi da arčite bateriju, to je za vaše dobro. ;)
 
Hajde da procitas koji tip ekrana ima 930, koliko Glance na tom tipu trosi struje pa onda da editujes komentar u "..." i napises greska, moderatori brisite :)
 
Стварно је глупо што немају те функције јер имају све потребно :/
 
Ma tog koje izmislio Glance, treba da uhapsi "Battery Police".Zna valjda Nokia, šta radi...;) :)
 
mogli su stvarno na 4,7" da idu, a i to za glance i double tap, sta ih briga koliko trosi bateriju, ako ja hocu da ukljucim to nije njihov problem..
 
Mislim da će većina odustati od ovoga modela kada shvati koliko €€€ treba imati kada se jednoga dana pojavi u ponudi.
Najavljena cijena je 600$ (u EU je to 600€) bez carine/PDV-a, pa računajte..
Kod operatera uz ugovor na 2. god. će biti nešto povoljniji, ali to je i dalje skupo ako nemate neku pretplatu od 50€..
Možda postane popularan za godinu dana ako bude blizu 300€, a do tada za većinu ostaje samo san...
 
Jos samo da se ikada tako konvertuje. U veci slucajeva 600 dolara bude 600 eura.
 
Pa za ova nasa trzista $ = €, pa cak i skuplje. Bilo i bice.
Na to je mislio.

Ja ne bih brinuo sto se toga tice, kostace puno na startu kao i svaki noviji model ali pogledajte 1520 koliko sad kostaju i za koliko mogu da se nadju. Brzo ce to da se stabilizuje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno