Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Ova moja 930 sto sam je uzeo izgleda flericna, ne radi joj 4. mikrofon i 3. radi na nekih 20%.Kad se nisam ranije informisao vidim da veliki broj 930ki pati od ovoga.Ne radi mi diktafon tj snimanje glasa i kad prebacim na spikerfon sagovornik me nista ne cuje.Takođe onda ne mogu ni skype video pozive da obavljam , jedino sa slusalicama. E jesam popizdeo ponajvise sto je tel bombona i bas mi se sviđa al ne mogu da svarim da je takav mogao da izađe iz fabrike. Sad ne znam dal da vracam tel ili da probam da ha nosim i srervis sto mi se nikako ne radi.Treca opcija je da vratim 8.1 na njega jer ta verzija je koristila druge mikrofone za ove radnje tako da se problem ulazao tek prelaskom na desetku.

Mnoge na zalost imaju taj problem, ne radi spikerfon. Naboo si defektnu. Problem sa tim mikrofonima praktiocno nije u mikrofonima nego u samoj stampanoj ploci, ne isplati se popravka. Celo kolo na stamopanoj ploci je defektno i to ne moze da se resi sem zamenom kompletne ploce. Veoma poznat problem. Sta god da uradis koji gos sistem da stavis to nece raditi. Sistem nema veze sa tim. nece radidi ni na 8.1. Vrati tamo gde si kupio ako mozes to je jedino resenje .
 
Poslednja izmena:
Znam da sistem nema veze, mikrofoni ili sta vec su jednako neispravni i na 8.1 i na 10. Samo na 8.1 za određene aplikacije i funkcije bili su zaduzeni ostali ispravni mikrofoni pa je prividno izlgedalo da je sve ok.
Bas steta, cak sam razmisljao i da ga zadrzim ovako falicnog pa mozda da se zameni neispravan mikrofon kad se ukaze prilika jer ljudima je ovo uspevalo citajuci iskustva sa neta mada ih je malo, dok onima koji su bili u garanciji su menjali cele ploče ili dobojali nove telefone.
 
sad smo u istom sosu :D ja na 1020 na windowsu 10 imam samo mono iako imam ispravne mikrofone, a ti na windowsu 10 imaš još gore simptome nego na 8.1 sa neispravim mikrofonima :D
 
Znam da sistem nema veze, mikrofoni ili sta vec su jednako neispravni i na 8.1 i na 10. Samo na 8.1 za određene aplikacije i funkcije bili su zaduzeni ostali ispravni mikrofoni pa je prividno izlgedalo da je sve ok.
Bas steta, cak sam razmisljao i da ga zadrzim ovako falicnog pa mozda da se zameni neispravan mikrofon kad se ukaze prilika jer ljudima je ovo uspevalo citajuci iskustva sa neta mada ih je malo, dok onima koji su bili u garanciji su menjali cele ploče ili dobojali nove telefone.

Pa i nije bas da je bilo malo takvih primeraka. Na nasem trzistu ih je bilo dosta. Ja sam u tri nvrata kupovao Lumiu 930 ovde i sve tri koje sam kod nas klupio su bile falicne, naravno vratio sam istog momenta i odustao od ovog modela dok se nije ukazala prilika da kupim preko. Naleteo sam sasviom slucajno napolju na nove u uzeo sam dva komada naravno sve funkcionise. Kod nas su se ti falicni nasli na trzistu jer su povuceni iz prodaje a nasa posla kao nasa posla, sve sto je preko ne moze da prodje ovde se prodaje. govorim o malim radnjama, za domace provajdere ne znam da li su imali taj problem.
 
Nismo se ponovo razumeli, mislio sam da je bilo malo ljudi koji su zamenili samo mikrofon i o tome pisali odnosno malo je takvih iskustava na netu za čitanje.A falicnih telefona je izašao veliki broj iz fabrike na žalost.
Inače odlučio sam da zadržim tel, dogovorio sam se sa prodavcem da mi spusti cenu zbog ovoga i to je presudilo pored stanja telefona.
 
Nismo se ponovo razumeli, mislio sam da je bilo malo ljudi koji su zamenili samo mikrofon i o tome pisali odnosno malo je takvih iskustava na netu za čitanje.A falicnih telefona je izašao veliki broj iz fabrike na žalost.
Inače odlučio sam da zadržim tel, dogovorio sam se sa prodavcem da mi spusti cenu zbog ovoga i to je presudilo pored stanja telefona.

Menjali su miklrofone ali nista nisu uradili. Problem je u ploci kao sto rekoh.
 
Pozz drugari. Imam od pre par dana Nokiu 930, svoj prvi Win phone, i sledeci problem. Telefon ponekad odradi random restart, evo malo pre se desilo prilikom razgovora. Zanima me kako mogu da proverim da li je u pitanju neki hw problem, ili je software, a moze da se desi i da sam ja, mozda zadrzim lock dugme slucajno i onda se pojavi swipe down i telefon se ugasi i upali.... Nikada mi se nije desilovdok gledam u display tako da nisam siguran. Jel ima neki error report, da.se vidi jel panici?! Inace sam prijatno iznenadjen kako telefon radi, i bas steta ako je cela prica oko Win phone propala. Nedostaje mi sto nema Tapatalk i Polovni automobili, ali nista bitno. Ima slatko da ga sljakam jedno godinu dana samo ako je ispravan :)))
 
Najverovatnije je softverski problem, to mi se desavalo na 520 (WP 8.0 i 8.1) dosta cesto, ne secam se dal je bilo na WM10 (550), mozda jednom, dva puta.. Koliko ti je uteha sto je softverski problem ne znam :)
 
Ok, hvala. Pretpostavljam i ja da je SW cim ne riknjava usijan posle sat vremena Asphalt 8. Pokusacu nekako da mu gurnem najnoviji build koji posltoji.... Ovo ima trenutno
 

Prilozi

  • wp_ss_20171103_0001.png
    wp_ss_20171103_0001.png
    203.8 KB · Pregleda: 71
@iwcham
Imaš u Prodavnici app Diagnostics od MS (zvanična) za testiranje HW.
 
Ok, hvala. Pretpostavljam i ja da je SW cim ne riknjava usijan posle sat vremena Asphalt 8. Pokusacu nekako da mu gurnem najnoviji build koji posltoji.... Ovo ima trenutno
Gurni mu 1709 ako moze [emoji41]

I jedan savet, nemoj tako javno da postavljas SS na kom ti se vidi broj telefona i imei broj.
 
Poslednja izmena:
Ok, probacu, mozda je i baterija, posto se relativno brzo trosi kad se koristi. Dao sam za njega 4s i 20e tako da se ne zalim mnogo, plus je fon bas u mint stanju..A i 4s bio back up prelano resenje dok ne kupum P9, ako ovo radi necu ni da se zurim..
 
Poslednja izmena:
Sve su to sjajne boljke WP8.1, ja sam dva puta ozbiljno kasnio na posao jer je jednom otislo 40% baterije za noc, drugi put alarm jednostavno nije zvonio..

Tako da da, sa te strane ce pomoci prelazak na wm10, koji opet ima gomilu drugih boljki i bagova.. Ne znam kako sad rade 4s modeli, nesto sumnjam da sporije otvara aplikacije od win telefona..

Barem je kamera odlicna na 930 i izgleda prelepo.

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Ok, hvala drugari javicu sta sam flesnuo ;)
 
Kako znas da su novi? Uzimao sam L830 i bila je refurbished pa sam zato sumnjicav jer je davno pustena u prodaju.
 
Kako znas da su novi? Uzimao sam L830 i bila je refurbished pa sam zato sumnjicav jer je davno pustena u prodaju.

Najverovatnije jesu, vidim da lik ima samo pozitivne. Ima da se kupe novi nije vazno kada je pusteno u prodaju. Gold verzije su dosle dosta kasnije zato mislim da su novi. A naravno treba proveriti. Zoves i pitas.
 
Dans ce cas le Nokia Lumia 520 est plus intéressant que le 530 qui lui est du low-cost. Le remplaçant du L520 est le L630.
 
Nazad
Vrh Dno