Šta je novo?

Nokia Lumia 930

Cekaj, gde je sad nestalo ono "dovoljno da izdrzi od jutra do mraka"? :) Nema sanse da to ne moze da izdrzi..


Baš zato i kažem, čitam iskustva na WPC i jako je upitno da li meni to može da obezbedi sa mojim korišćenjem... Još i ovaj test na gsmareni gde jasno se vidi da ima lošiju autonomiju od 920...
 
Prije konačne osude mislim da bi ipak trebali pričekati da gsmarena testira 930 kada se službeno pojavi na tržištu.
Ja se ipak nadam nekom poboljšanju autonomije. A nada je... :d
 
Na koju foru je to zastareo Amoled koji ne može da podrži DTTW i GS, ako Amoled na 820 iz 2012 to najopuštenije može da odradi? Zaista neverovatno deluje.
Što je najgore, što ga više gledam u video prilozima na netu, stvarno deluje kao najlepša Lumia do sada, čak lepša i od 925. :/
 
Nije stari model, vec jednostavno display nema feature koji omogucuje glance. Oces onaj koji ina taj feature? Ok plati vise. Aha, ipak necu...
 
[YOUTUBE]gOAlVoCozAQ[/YOUTUBE]
 
Kamer je ista, kao i na modelu Lumia 1520.Dakle fenomenalna za jedan smartphon, a koji ne spada u klasu "kamera-fon". :)
 
Telefon je mozda trenutno najlepsi na trzistu. Svarno sa dizajnerske strane ne vidim da mu se nesto preterano zamera. DTTW I glance su ok funkcije ali da se zasniva kupovina nekog modela na tome... mislim da je to malo preterano.
Sto se mene tice, samo je pitanje baterije koje moze da dovede u pitanje uspeh ovog telefona.
 
Poslednja izmena:
Stvarno super dizajnerski odrađen.. Meni se sviđa :)
 
Ovaj nije seko nokte 2 godine :d
 
Ovaj nije seko nokte 2 godine :d

Idi covece u persun umesto da gledam slike telefona obracam paznju na nokte. :d Mislim da treba da se otvori posebna tema o manikiranim noktima prezentera novih telefona i sl.:D
 
svira covek gitaru mozda :p
valjda ce se uskoro pojaviti kod nas kod operatera, zivo me interesuje za koliko ce ici skinuti..
 
Nije čak ni to,Svaki displey Lumia telefona reaguje i na dodir noktom.Nekada, u doba rezistentnih ekrana, svi prezenteri su imali nokte kao vampiri.Ni ja nisam kapirao, zašto.
P.S.ako vidiš, kakva je navala na S5, pa ako još stigne Iphone...Ima da padne cena L930, samo tako. ;)
 
Jeste navala na S5 ali ne verujem da ce zbog toga da mu padne cena.
 
Meni se nešto javlja brzo...mada je to samo špekulacija.
 
Ja sam se dugo lomio 930vs1520 ali sam na kraju prelomio da zadrzim jos neko vreme 920 i da uzmem "sledecu" generaciju. Nikad ne reci nikad, mozda promenim misljenje ali za sada sam tog stava. Inace upitno je po meni uzimanje 930(inace joj je snizena cena za ~50e jos i pre pocetka prodaje) jer je hardver identican onome u 1520 koji je vise od 150e jeftiniji. Tako da ako velicina 1520 nije ogranicavajuci faktor a to vec zavisi od osobe do osobe, po meni je stvarno upitno uzeti 930. Na stranu sto 1520 ima slot za SD, mnogo bolju bateriju, Glance, DTTW i slicno...
 
Slazem se tobom Darko1290. L930 ne donosi nista bolje u odnosu na L1520 a kosta bar 100e vise a realno gore spec ima. Mene najvise bnrine baterija. Trebali su da stave 2800-3000 mAh. 2400 za takav tel je stvarno premalo. I napravice gresku kao sa L820 koja nema neku bateriju. Za 500+ eura stvarno ima boljih resenja i mislim da se Ms (ne)svesno ukopava nekim nepromisljenim potezima
 
Meni je upravo baterija najveci razlog za neuzimanje 930. Posto je to u stvari prepakovani Icon, lako se po internetu daju naci rezultati trajanje iste. Uglavnom se svodi na to da je autonomija losija nego recimo na 920 i to je, bar za mene, apsolutno neprihvatljivo. Sa druge strane 1520 ima fenomenalnu bateriju.
 
Izgleda da su malo oborili cenu Nokie 930 i to pre nego što je izašla sada je oko 500 E...
 
Mislim da nema razlike izmedju icon/930 pa cu postaviti ovde.


[YOUTUBE]_-J8bvgFteQ[/YOUTUBE]
 
Ovo je jedini telefon koji bih kupio da prelazim na win platformu. Bas mi se svidja :)

Vidim da je tek sada dosao u evropu
 
Poslednja izmena:
Telefon je sjajan, samo steta za bateriju, ovo mora bre da ima 3000 mAh. Kombinacija 2420 mAh i S800/5'' amoled nisu bas dobro resenje, posebno ne za surf.

Inace 930 izgleda najbolje od svih novijih telefona, uz Z2/G3/M8, mada meni 930 i Z2 dizajn najvise odgovara. Samo mislim da ce ovo biti skup fon kod nas, i po oglasima i kod operatera..
 
Nazad
Vrh Dno