Šta je novo?

Nokia Lumia 930

pa u vipu nema jos uvek lumia 830 :)
za HTC ne znam, ali sve lumie su 100% CV srbija, bar ove starije.
Mozda lupam, ali cini mi se da sam jos pre godinu dana negde citao (ili je to bilo vezano za americke operatere :) kako god) da je potreban ugovor sa microsoftom da bi se kodirao telefon.
 
Jedan lik na KP prodavao nov 830 za 170-180€ iz razloga sto je zakljucan na vip a dekodiranje je 70€ (njegove reci)
Secam se da su i HTC 8x i 8s takodje bili zakljucani na vip (u ovo sam siguran, jer je lik proverio).


Videh i ja u oglasima 735 sa vip zakljucan. Isto kaze covek dekodiranje 70 evra.
 
Posto je na jednoj temi vodjena polemika da ne moze izpod 6-7% da padne baterija nocu, napravio sam SS-ove pred i nakon spavanja. Nivo baterije je pao za 1%...

wp_ss_20141201_0001.png

wp_ss_20141201_0002.png
 
Nemam potrebe za koordinatama.. Ne koristim location pri fotografisanju
 
Ma meni baterija na 930 drzi sjajno. Bolje nego bilo koja do sada, a sve mi je ukljuceno. Doduse GPS nije.
To sto su rastrubili po netu da je katastrofa baterija, nema veze sa zivotom
kako se pravi ss?
 
Poslednja izmena:
Da volup+power/lock. Mnogo mi znaci sto na standby ne trosi gotovo nista. Sto S4 nije mogao da mi garantuje(desavalo se da nekad potrosi par procenata a nekad desetine za isti vremenski period)
 
E pa da ostavim i ja moje utiske na ovaj telefon.
Imam lumiju 930 nekih dve nedelje , sto se tice baterje ok je mada bi bilo dobro da je malo jaca, kamera je jako dobra prezadovodjan sam , ekran je dosta dobar lepo se vidi i po suncu , dosta se pise o 930 da se preterano greje , ja taj problem nemam zagreje se malo ali nista strasno prosla lumija 925 mi se grejala mnogo vise . Sve u svemu odlican telefon po mom misljenju. WP8.1 jako dobar os nikakvih problema nisam imao ni na proslom telefonu (925), a da nepricamo kako radi na 930 sa njenim hardverom jednostavno leti.
 
Mnogo bolje deluje. Valjda ce mi stici uskoro, mrzi me da fleshujem.
 
gde ima kod nas da se kupi bežični punjač za ovo sr@njce? da kupim, kad već g0vnosoft nije mogao da me kao kupca njihovog flagshipa udostoji jednog.
 
pa stvarno... reklamiraju to bežično punjenje kao ne znam ni ja šta (pritom sam ga ja imao na telefonu pre 4 godine, nije to danas ne znam kakva svemirska tehnologija kao tada), a ne daju bežični punjač. nisu se udostojili čak ni slušalice da daju. no dobro, to opravdava cenu kod operatera (kad je uzet bio je 15000 uz paket, dok je s5 uz isti paket bio 45000).
 
čim se pojavio letos u telenoru, bio je 15000 uz paket. ne brini se, deru oni za pretplatu :d
 
bio. posle par nedelja su korigovali cenu s5 u tom paketu. ali opet je bio jeftiniji desetak iljada. ne znam sad kako je.
 
Uf razmisljam sta da radim. Imam lumiu 920. Da li da uzmem sada 930 Ili cekati prolece, leto I uzeti nov 940 Ili kako se god bude zvao? Interasantan mi je win sistrem, ali nadam se da ce win 10 poboljsati nedostatke i ubrzati poboljsanje aplikacija. Nisam pametan, a ne ide mi se na android. Win je kao vise okrenut poslovim ljudima. Aplikacija za banku nema, aplikacija za posao elance... Wecina alikacija su od treceg proizvodjaca ne original, originali 100 godina u beta fazi. Vecina popularnih aplilacija za win su polovicna I nema onih funkcija koje imaju na android Ili ios. Dizajnerski sve aplikacije lice jedna na drugu.
 
Interasantan mi je win sistrem, ali nadam se da ce win 10 poboljsati nedostatke i ubrzati poboljsanje aplikacija. Nisam pametan, a ne ide mi se na android.

Ako ti se ne ide na android zato sto ti je neki lg/samsung/sony/htc ili cak alcatel krs pre 2-3 godine zesce bagova.. onda si u zabludi. Kupi krsten android sa dobrom kamerom i baterijom i to je to. Ili bar probaj neko vreme, android nekada i sada (posebno mislim na fabricke skinove) pa to ne moze da se poredi, nekada je sve to bilo u rangu krsa/poluproizvoda. Stvarno ne vidim razlog zasto bi neko bezao od 4.1+ androida sa krstenim interfejsom. Ili od ios-a, jedino sto ajfoni imaju jake cene a displeji su mali za neke korisnike.

Win je kao vise okrenut poslovim ljudima

Mozda, u smislu da je okrenut starijim i ozbiljnijim ljudima koji koriste samo neke osnovne smart funkcije i WP aplikacije ali ovo poslovnim.. pa nema sanse da je tu WP bolji od 4.1+ androida ili novijih ios-a. Zamisli sad poslovne mogucnosti upotrebe Nexus 6/Note 4 i WP8 telefona.. androidi pruzaju mnogo vise. Ali opet zavisi sta ko smatra pod tom upotrebom i uopste od nacina upotrebe, mnogo mojih ortaka je na WP8 lumiama samo zbog odnosa cena/kvalitet telefona (ili 1din kod operatera) pa opet kukaju za androidom samo zbog aplikacija koje nemaju na wp ili nisu zadovoljni kako rade a oni nisu nikakvi xda custom rom zaludjenici koji 12h dnevno bulje u smartfon nego ljudi koji koriste te telefone kao feature nokie/sony ericsson-e od pre nekoliko godina + neke osnovne android aplikacije i mogucnosti pa ih opet wp ogranicava..

Bice bolji WP10 i ako ti je dovoljan i WP8 onda ne mozes da pogresis sa L930 ili jos bolje 1520 zbog baterije. Ali opet kazem, ne treba bezati od androida, nije to vise onaj krs os od pre nekoliko godina..
 
Poslednja izmena:
Windows phone 10 stize uskoro. Za manje od mesec dana imamo prezentaciju I videcemo sta ce pokazati. Verujem da ce uraditi nesto I da je Microsoft seo I poceo da slusa korisnike. To su pokazali I sa win 10 desktop. Generalo ja se dvoumim da li da sada pazarim 930, posto osim neke funkcije ne vidim neki drasticnu promenu izmedju 920 I 930. Ok kamera, procesor... ali I 920 radi stvarno dobro I sve app rade bez problema. 930 ima neke dodatne senzore I bolju kameru, ali to nije ono sto se koristi 24h pa da kazem wow. Kraj godine, najavljuju se novi modeli, nisam neko ko cesto menja telefon. L920 imam od kada se pojavila I win je od tada do sada napredovao drasticno. Koliko sam se raspitivao navodno dobicemo wp10 u martu za testiranje. A tek na jesen zvanicnu verziju, a tada zvanicno i novu lumiu visokog ranga. L1520 je bas veliki voleo bi da je istog dizajna kao 930 ovamo samo uvecana i poboljana 920. Volim ja surface dizajn sve ravno sa ostrim ivicana.
 
Ja licno bi sacekao. Ima prednosti L930 ali nisu neke epohalne. Ima malo veci i kvalitetniji displej (koji nema glance), ima bolju kameru i lepsi dizajn, naravno jaci cpu i gpu. Baterije su im skoro iste sto se duzine trajanja tice. Treba da prodas svoju lumiu i da dodas bas jos 200€. Po meni previse ali ti vidi sta je najbolje resenje
 
drugari otvorite temu za raspravljanje pa se tamo obracunajte ko je sta rekao i ko sta voli i ovo. ELEM

Ceo dan sam razmisljao gledao i bio do grada malo cackao fon. Ipak cu bolje da sacekam pa lepo kada se pojavi nesto bolje i bude jace i kvalitetnije a i sam windows ce imati novu verziju, pa cu lepo razmisliti da li je sve to sredjeno i popravljeno i da li vredi nastaviti ovaj os. Pa tamo na prolece vec ima da saznamo kakav je novi model. Mislim da l930 i l920 imaju manje razlike, jesu velike ali opet lepo radi jedan i drugi telefon pa se to skoro i ne primecuje.
 
Nazad
Vrh Dno