Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Jel ima neko ovaj bug na One Drive-u, nesto kao uplouduje a ne moze da se ponisti, a nista nisam setovao da backupuje...
henapede.png
 
Vidim da nisu sredili dodavanje attachmenta u mail, jel se mail sada updatuje kao app, ili jedino sa os-om. Zna li neko sta ce nokia da doda u svom update-u?
 
Nemam sta da dodam a da nije receno, odlican update :) Jos kada malo ispeglaju sa GDR update-ima...
 
Jos uvek sam nov u svetu win telefona sada sam probao da napravim nalog za developer preview i trazi mi da platim nekih 1600din da li je to ok ili ja nesto ne radim kako treba??
 
Vec napisah u temi WP8 - ima dobrih unapredjenja, ali i nekih stvari koje mi se ne svidjaju. Prvenstveno je to vezano za podelu sekcija za music & videos i nacin predstavljanja fajlova u njima. Isto tako, dosta mi je cudno da se u Photos pojavljuju i (prave guzvu) video fajlovi koji su ubaceni na fon/sd i nemaju veze sa kamerom fona (npr. spotovi, filmovi i sl).


Naravno, u notification centru je morala da se nadja opcija Data connection. Opet, i nacin wifi iskljucenja nije nista drugaciji od dosadasnjeg koriscenja precice neke aplikacije. Po meni, i resenje za pozadinske procese je bilo bolje pre. No, ko ce svima ugoditi... :)
 
Poslednja izmena:
Jel ovo sada zvanicna 8.1 tema ??? Da ne pisemo vise u WP8 temi :D .

Ja sam uglavnom prezadovoljan updatom. Ne svidja mi se sto je teze doci do Bing vision ali sredice to neka app sa precicom do toga ili neka qr scan app. A mozda ga ubace i u Cortanu pored muzike gore. Sve u svemu deluje super. Mada nisam jos sve istestirao .
 
Kad udjem i people ,pa listam fejs ne mogu da udjem u ni jednu vest ,nit mogu da vidim nicije slike ,kad pokusam automatski me vodi da skinem facebook ,ja ga skinem i posle kad god kliknem na neku vest il sliku pise error coudnt connect ,imate li vi ovakviv problema ?
 
Kad udjem i people ,pa listam fejs ne mogu da udjem u ni jednu vest ,nit mogu da vidim nicije slike ,kad pokusam automatski me vodi da skinem facebook ,ja ga skinem i posle kad god kliknem na neku vest il sliku pise error coudnt connect ,imate li vi ovakviv problema ?

Meni radi to super jesi li se ulogovao na fb. Malo me nervira sto otvara tu aplikaciju za sve sada ali sa druge strane za neke stvari je i bolje. Ali uglavnom u people hub i u me tile , gde god da udjem otvara mi fb app i prikazuje u njoj.
 
Pa i meni je otvarao do pre jedno tri sata ,al preko facebook beta ,al sad mi trazi onaj drugi fejs koji ne radi ,ne mogu uopste ni da ga pokrenem ,ne desava se nista kad tapnem na ikonicu u app list .
Inace proradio store .
 
Prva zapažanja:

1) i dalje nema stop dugmeta za muziku
2) nema grupisanja poziva jednog kontakta
3) nema dodavanja dokumenata u mejlove


ovo ostalo je kozmetika, fale mi te tri mogućnosti...
Ja sam se do evo 6h ujutro, mučio da ovo instaliram na Lumia 525. Sve je super, još samo da počnu da štancuju nove aplikacije i nove update.
Problem sa "Music stop", rešen sa "Cool Titles".Samo se pinuje jedna mala pločica napravljena za tu svrhu.Isti problem sa lack off "data network", rešen sa "Qucik Settings".Pinuje se isto samo data pločica.
I najvažnije za mene je da radi, stara Kingston 8 GB class 4 i bukvalno sve može, da se instalira na nju.Ne mora klasa 6+ :)
 
Meni sve radi ok , osim sta sam primetio da na (L920) kada probam MS cameru krene da otvori i zatvori se ... Dok nokia kamera radi kao sat :)
 
Nije tačno da sd kartica mora da bude class 6 i više, da bi se aplikacije instalitale na sd.
 
Bas sam hteo reci da je iskljucivanje wifi konekcije lose reseno, nepotreban korak. I da, jednostavnije je bilo pre nadogradnje podesiti background tasks. Zanima me zasto vam je priblem sto se muzika pauzira a ne stopira? Ne palim vatru, vec stvarno ne razumem zasto je to toliko bitno.
 
Cek, sta znaci da mogu aplikacije da se instaliraju na sd karticu ? Da li to znaci da mozes da skines neku glomaznu igru od preko 1GB i da je stavis na karticu umesto u memoriju telefona?
 
Samo da potvrdim, odličan update. Sve radi dobro, doduše juče mi se činilo da ima malo usporenja danas više ne. Ili sam se ja navikao ili telefon :D
 
Mali info. Kada promenite region na npr Serbia, onda pored Cortane nemate ni Quiet Hours, cisto da znate :)
Inace Quiet Hours je super funkcija :)
 
Kako podesiti da Cortana uvek prikazuje temperaturu u Celzijusima? Znam da mogu da joj tražim da tako prikaže, ali je smor svaki put...
 
Upravo to zavisi od regiona, Nista od toga dok Cortana ne dobije Srpski ili jezik neke Evropske zemlje.
 
zavisi valjda od podesenog regiona kako ce da prikazuje, a posto mora da bude usa region da bi radila kortana, onda su i jedinice mere za usa region. ja sam vratio na srpski kada sam se ispricao sa kortanom, dok ne bude na srpskom, nije mi preterano korisno. vise je fora da pokazes drugima :D
 
Da li neko ima problema sa IE? Meni google nikako ne otvara a sajtove kako koji. Dok mi UC radi bez problema!
 
Kod mene radi normalno svidja mi se opcija za citanje :) promenili su kursor za pisanje poruke, sada je lakse ispraviti gresku... :) sve pohvale i za kalendar :) zaista lep update :)
 
ada6a2ez.png


Perverzije se sada prikazuju daleko lepse i zanimljivije :) Sjajan update :)
 
zavisi valjda od podesenog regiona kako ce da prikazuje, a posto mora da bude usa region da bi radila kortana, onda su i jedinice mere za usa region. ja sam vratio na srpski kada sam se ispricao sa kortanom, dok ne bude na srpskom, nije mi preterano korisno. vise je fora da pokazes drugima :D

Meni pod Country/Region stoji United States ali pod Regional format stoji Serbian (Latin, Serbia) što bi trebalo da se uzima u obzir i za Cortanu.
 
Nazad
Vrh Dno