Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Izgleda je Cortana dobila update, ima nove stvari na tile-u i zove me po imenu :D
 
@Micro nebih da to komentarisem, bio sam vec kaznjen upravo zbog toga...

@Orf a kada ce nam Srbija dobiti Kostanu :D ??
 
I to sto kazes, ono u Fahrenheit-ima je nebuloza :D
Cisto sumnjam da ce biti Cortana za Srbiju, voleo bih ali...
Ono sto bih voleo je da Bing servise malo usklade sa nasim regionom, znacilo bi puno korisnicima..
 
I to sto kazes, ono u Fahrenheit-ima je nebuloza :D
Cisto sumnjam da ce biti Cortana za Srbiju, voleo bih ali...
Ono sto bih voleo je da Bing servise malo usklade sa nasim regionom, znacilo bi puno korisnicima..

Ma bice za evropu to je dovoljno.
Btw samo joj kazi whats the weather in celsius , i ona ce ti odg u celsiusima . Samo moras da napomenes.
 

Cinjenica je da apple proda kvartalno tri puta vise telefona od windows proizvodjaca. I da ono sto se lozac pita, dokle ce biti ispale za app i drugo, dokle god wp bude imao svega par posto u USA. Jednostavno USA je najbitnije trziste i diktira trendove.
 
Poslednja izmena:
Razumljivo je kaskanje za trzistem, problem je sto se stice utisak da je MS potpuno zadovoljan kako stvari stoje.. Da je ok da twitter ne dobije update 8 meseci i slicne nebuloze. Mislim ne mogu da otmu programere i da ih jack bauer primora da prave wp aplikacije, ali brate mili.. Ovo vise nema smisla, ej, twitter.. Kakvo li je tek na blackberryu stanje?
 
Sto se mene tice twiter ne mora ni da dobija update ne koristim ga i ne treba mi. Mnogo mi je bitnije da mi telefon sljaka bez problema, da ga ne restartujem po 5 puta dnevno i da mu ne palim ram buster i ostala s*anja svakih dva minuta, od izlatka update-a pojedinih aplikacija.
 
Razumljivo je kaskanje za trzistem, problem je sto se stice utisak da je MS potpuno zadovoljan kako stvari stoje.. Da je ok da twitter ne dobije update 8 meseci i slicne nebuloze. Mislim ne mogu da otmu programere i da ih jack bauer primora da prave wp aplikacije, ali brate mili.. Ovo vise nema smisla, ej, twitter.. Kakvo li je tek na blackberryu stanje?

BB nema taj problem posto moze kao i Jolla da vari i Android aplikacije...
Mozda oni ocekuju da WP ubaci podrsku za Android app :D To bi bio fail za MS a ujedno i komedija ;)
Zamisli:

Cortana please launch Android application Twitter.


* Now would be a very good time to leave! :D
 
Stvarno ne znam, ali kao da hoce time da oteraju WP korisnike ili da predju na Android ili IOS... Od kad se oni time bave?? BzV

Ne znam ako cemo o brojkama WP ce u neko skorije vreme prestici IOS, mnogo vise OEM partnera ce praviti WP telefone.
Dejane, imaš tu više parametara koje si propustio koji mogu objasniti zašto podrška za WP još nije na nivou one za iOS i Android:
- u svetskoj prodaji smartfona androidi naravno dominiraju, dok je prodaja iOS uređaja i dalje 6 puta veća od WP uređaja:


- iako je android telefona mnogo više, dobar deo ovih telefona su jeftini telefoni čiji korisnici ne koriste internet, koji se kupuju u paketima bez interneta ili u zemljama trećeg sveta gde je mreža mobilnog interneta slabije razvijena. Ne treba zaboraviti ni upotrebu tableta, gde je iPad i dalje najpopularniji tablet. Zbog toga su iOS uređaji procentualno i dalje više zastupljeni na mobilnom internetu:

WP uređaji su, kao što vidiš, i dalje manje zastupljeni od Symbian uređaja u svetskom internet saobraćaju.

-treća stvar, i verovatno najznačajnija stvar za tvorce aplikacija su prihodi. Google Play ima najviše korisnika i downloada, App Store ostvaruje veće prihode.

Zbog toga se većina aplikacija prvo pojavi na App Store.
WP Store i WP kao platforma će možda za koju godinu biti na nivou iOS i Androida, ali u ovom trenutku to još uvek nije....
 
Iskreno govoreći, malo idemo u offtopic...

Suština mobilnih (jeftinih) telefona je da se oni kupuju skoro uvek po preporuci... Do sada je preporuku davao isti onaj, koji je vršio preporuku za pc ili sl.
Uglavnom, svi uvek kažu android, počev od prodavaca, pa šire... Jednom prilikom sam od mt.s prodavca dobio preporuku za htc mozart i to je moj prvi kontakt sa windows telefonom, novije generacije...
Ne bi se složio sa tvrdnjama da sistem određuje kom taboru ćemo se priključiti, naime iphone 4(s) je sam vrh industriskog dizajna, a opet je njegova cena bila prva stvar koja je odbijala kupce... Bar one sa plićim džepom... No taj telefon sam kupio samo zbog prestižnog dizajna...
I iz svega nisam ispao ios "fen".
Voleo bi kad bi wp digao jedra i počeo biti ozbiljnija konkurencija, ali dok kinezi i indici ne pomognu, ništa od toga...
Iskreno govoreći, koliko mi gajimo komplekse u Srbiji... Mislim da bi 99% populacije prešlo na iphone, kad bi za to imali uslove... Umesto što bi pljuvali wp i android...
To je moje mišljenje, a opet ne znači da sam u pravu...
I da sad ne pišem nešto što vi svi znate...
Lumia 520 je jedan od najboljih poteza... Taj telefon je doneo više koristi nego neki drugi...
Što se aplikacija tiče, imam sve što mi treba... I naravno da bi bilo bolje da aplikacije izlaze istovremeno kad i za ostale...
Nažalost, mislim da nikad neće wp srbija imati viši i bolji izbor od android aplikacija...
 
Poslednja izmena:
Ja sam prešao sa androida na wp7.8 pa 8 zbog pouzdanosti, i moram da kažem da je lumia 925 koju koristim skoro godinu dana NAJPOUZDANIJI mobilni koji sam ikad koristio, tačka. Meni je to najbitnije. A kvalitet je svakako tu, nema dileme.
 
+920
+1020

P.S. Hehehe... Mi gajimo "ljubav" prema nokia telefonima i ne bi voleo da im skinu ime sa mobilnih uređaja, neka na pozadinu dodaju microsoft...
 
+920
+1020

P.S. Hehehe... Mi gajimo "ljubav" prema nokia telefonima i ne bi voleo da im skinu ime sa mobilnih uređaja, neka na pozadinu dodaju microsoft...

Nece skinuti to ime jos neko vreme . Ali morace da ga skinu kad tad. Mada ne brinem ja previse ostace tu Nokia kvalitet .
 
Nece skinuti to ime jos neko vreme . Ali morace da ga skinu kad tad. Mada ne brinem ja previse ostace tu Nokia kvalitet .


Naravno da nece, Nokija je poznat brend, zamisli kako bi se ispalili da tutnu Microsoft Mobile ili kako vec, pa pala bi im prodaja drasticno...
MS bi mogao da malo ojaca Nokia pogone, jos uvek imamo uredjaje sa N9 fabula dizajnom (920, 720, 1020)... Nije to nista lose ali treba neka nova forma...
Neka ostane Nokia kvalitet ali neka i ostane Nokia cena, a ne tamo neka nagruvana MS...
Kapiram da ce im glavno trziste biti Evropa, Indija i Kina i tu treba da puste novu 530 naslednika jeftinog 520...
Videcemo jos kako ce voditi Pure View odeljenje, ako je do sada bilo dobro onda moze biti i bolje, Gigant je ipak uzeo "Propalu" Nokiu.

Pucao je Siemens, Ericksson eto sada Nokia, sve su to pre 15 god bili Giganti, tako je to u tim vodama..
 
Ja sam citao da ce do 2015-te da bude nokia ,a posle ce se menjati.
 
Odlično, taman da kupim telefon 2015... Biće u temi WP 9.5 development preview... :D
 
1. Telefon mi se posle update na 8.1 dev preview puni 6 sati, radi se o Ativ S, da li neko zna sta je problem?

2. Da li postoji mogucnost da postavim englesku tastaruru a da mi ne ispravlja reci?
 
1. Telefon mi se posle update na 8.1 dev preview puni 6 sati, radi se o Ativ S, da li neko zna sta je problem?

2. Da li postoji mogucnost da postavim englesku tastaruru a da mi ne ispravlja reci?

Nikakvih problema nemam sa baterijom, mada koristim lumiju.
a pod 2. Iskljuci spell checking u podesavanjima za tastaturu.
 
1. Telefon mi se posle update na 8.1 dev preview puni 6 sati, radi se o Ativ S, da li neko zna sta je problem?

Hard reset pokusaj ako ne , cekaj final verziju...
ili ti riknjava punjac/baterija ili je softver poludeo pa ne meri pravilno punjenje baterije.
 
Od 5-6 sati se uvjek i punio kad se baterija skroz isprazni. Koliko ti traje baterija?
 
Od 5-6 sati se uvjek i punio kad se baterija skroz isprazni. Koliko ti traje baterija?


5-6 sati je mnogo, glupost cista...
Sem ako je Samsung stavio punjac od 600mah i zato tako sporo puni, jel ti je punjac original??? Po prici kao da je Kinez.
Meni na L720 na 8.1 bat traje 1 do 2 dana a napuni se za 2 sata.
 
Samsungov punjač je od 1000mAh...

@Vulex8

Izvadi bateriju, pritisni i drži pritisnuto power dugme oko 20 sekundi...

Ovako ćeš ispraznti svu struju iz hardware. Zatim stavi sve natrag, ne pali telefon, već ga spoji na punjenje i sam će se upaliti...
Ovo bi trebalo rešiti problem, ali ako ostane ili se ponovi, reset..
Drugo što sam hteo da kažem je da se punjenjem sa 500-600mAh punjačima, pravi problem, to sam okusio na L820 i Ativ S-u...
Prethodnom procedurom, uz uslov da je sve ispravno, rešen problem i ne punim na poslu sa slabim punjačem, već sam kupio nokia sa 1300mAh output...
 
moze li da skodi bateriji ako je punim punjacem od tableta koji ima output 2A?
 
Samsungov punjač je od 1000mAh...

@Vulex8

Izvadi bateriju, pritisni i drži pritisnuto power dugme oko 20 sekundi...

Ovako ćeš ispraznti svu struju iz hardware. Zatim stavi sve natrag, ne pali telefon, već ga spoji na punjenje i sam će se upaliti...
Ovo bi trebalo rešiti problem, ali ako ostane ili se ponovi, reset..
Drugo što sam hteo da kažem je da se punjenjem sa 500-600mAh punjačima, pravi problem, to sam okusio na L820 i Ativ S-u...
Prethodnom procedurom, uz uslov da je sve ispravno, rešen problem i ne punim na poslu sa slabim punjačem, već sam kupio nokia sa 1300mAh output...


Pa taj Ativ S onda ima hardverski bug sa baterijom, ima neko zariste... 6 Sati je previse cak i za baterije od 3000mah.
 
moze li da skodi bateriji ako je punim punjacem od tableta koji ima output 2A?



Moze , ne zezaj se ja sam to davno experimentisao ubio sam Lumiu 800, bio sam ocajan koristio razne punjace slabo je punila bateriju, na kraju sam istopio plocu sa punjacem od 2A, posto je baterija bila mrtva kada se puni na 1A.

FW od Nokije je bio los, naredni update je to sredio a ja se pojeo ziv.

To je to iskustvo sa prvim Lumiama, Nokia je posle toga naucila da pravi WP HW, tj dobar firmware koji je kljuc u dobrom funkcionisanju uredjaja.



Ne idi preko 1.3 za Nokia Lumia tel... Tj koristi standardni fabricki punjac ili USB sa kompa.
 
Poslednja izmena:
Ativ S ima 2300mAh bateriju i gore uslikani punjač od 1000mAh izlaz... Punjenje na njemu traje između 2-3 sata u zavisnosti koliko je ispražnjena baterija...
 
Nazad
Vrh Dno