Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Jutros me sačekala poruka da MSN Weather prestaje da postoji za 2 nedelje. :(
Jedan od najkorišćenijih programa za mene. Bez jasne i pregledne prognoze na zaključanom ekranu telefon mi gubi jako puno na upotrebljivosti. I nemam sad čime da ga zamenim, naravno. Propast. Na kraju će telefon da mi ostane samo za gps rute, dok i to ne prestane da radi. Da li može da se nađe još baterija za Nokiju 3210, pitam se...
 
Cane posedujes i koristis kucacu masinu? Priznaj ;)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ah, Borise, Borise, ako misliš da ložiš ljude moraš da promeniš korisničko ime. :)
Ali ne, nemam pisaću mašinu. Ćale imao čak i ćiriličnu (!), ali sam mesta imao ili za nju ili za Android tablet. Čovek greši dok je živ.
 
Salim se ali takav neki prkos koji ima jos par preostalih Winphone fanova mi je zapanjujuc :) I meni se dopadalo to sto je drugacije sve i realno lepo je na oko bilo, fine animacije, ali tu su se zavrsavale sve pozitivne stvari tog sistema.. nije to vise neznanje ili neki prkos, sad se granici sa bezobrazlukom :) reci da ti je bolje i dalje koristiti takav sistem nego neki moderni Android..
 
Ja upalio pre neki dan L820, video da ništa ne radi, spakovao nazad u fioku. Verovatno će ići u na reciklažu sledećom prilikom. Bilo je zabavno probati dok je sistem bio aktuelan.
 
Borise, shvatićeš jednog dana da nisu svi kao ti. Ne pristaju svi na neku glupost samo zato što je neko progura kao standard. Kao što me ne zanima koliko glasova dobije neka stranka ili koliko ljudi sluša turbo folk, tako me ne zanima ni što na Androidu radi Fejsbuk ili koja već glupost. U skoro sam svakodnevnom kontaktu sa Androidom i svakodnevno se uveravam koje je to đubre. Pravljenja programa za njega bolje da se i ne prisećam. Naravno, svako ima slobodu da mu odgovara šta god hoće, ali ovo je tema za WP 8.1 i kad već pominješ bezobrazluk šta misliš o toj stalnoj potrebi nekih ljudi da upravo ovde pričaju kako je njima Android bolji?
 
Pa android zapravo i jeste bolji, ono kao par svetlosnih godina. Ne vidim u cemu je problem sto ga je pomenuo...
 
Samo sam zaintrigiran jer mi nije jasno nista :) Kako je to uopste i diskusija sad, sistem je kompletno mrtav a i kad je bio najzivlji opet nije bio ni blizu po funkcionalnosti i brzini drugim sistemima (iako sam i sebe jedno vreme lagao da je podnosljivo)..

I ja bih voleo da je nekako opstao, dizajn Lumia je bio sjajan, da su sve aplikacije koje svi koriste bile prisutne a ne neka third-party djubra (6tag je izuzetak, odlicna Instagram alternativa), da se aplikacije nisu otvarale 5 puta sporije od Androida i iOS-a..

Ali i dalje nesto prkositi ne kapiram uopste :) Tacno je da i dalje ima djubradi od Android telefona, ali uglavnom oni iz najnizeg segmenta, mada i to je sad lako izbeci.. Znaci radije ces koristiti samo pozive i poruke u 2020oj iz nekog neobjasnjivog razloga/revolta :)
 
Večito Android obožavaoci započnu tu diskusiju u WP temi i onda se čude odakle diskusija...
Evo, ja ću da kažem da je WP svetlosne godine ispred bilo kakvog Androida. I? Fantastično je kako ljubitelj Androida to kaže i odmah misli da je u pravu. Ili, kako ljudi misle da je Android bolji zato što za njega ima više programa. Pa neka slušaju i Karleušu, ja nemam nameru. Puno je i onih koji ne mogu da skapiraju kako neko kupi mehanički disk od 4 terabajta, a ne SSD od 240 gigabajta, za iste pare. Nije im jasno. Pušačima nije jasno kako neko može da ne voli da se guši i truje. I tako večito nekome nije jasno kako drugi mogu da budu drugačiji.

Nema nikakvog ni prokosa ni revolta. Jednostavno, ja smatram da je Android đubre i da Gugl još od pretraživača i mapa nije napravio ništa pametno od softvera. Sa svih strana mi stalno pokazuju da ih korisnici ič ne interesuju. Ipak, ovde je pitanje samo to što je Android sa svih strana očaj za korisnika. Srećom, mogu da biram šta i koliko koristim. Do sada je postojao samo jedan program koji Android ima, a koji bi mi bilo zgodno da imam na telefonu - Skajp. I verovatno sad ovde gomili neće biti jasno zbog čega kad se svakog meseca pojavi neko novo voip đubre, pa što ne trčiš odmah na njega, pa za mesec dana na drugi, treći, itd. Pa isto kao što u prodavnici idem samo na prve dve kase najbliže izlazu - nisam ovca za šetanje.

Bio sam i ja nekad klinac i stalno isprobavao svaku novu glupost. Prošlo me. Nekoga ne prođe. Dobro, meni ne smeta. Ima puno i onih koji stalno trče u drugu stranku.
Inače, meni je smešno kad mi neko kaže da je WP 8.1 ikada bio sporiji od Androida na uporedivom hardveru. Pa svi su večito isticali upravo suprotno, a i moje iskustvo to pokazuje. To što neka firma nije napravila WP verziju programa ili je to bio neki nakaradni port ne znači da je Android bolji i brži nego da je neka firma napravila program specijalno za Android. To je kao da uzmeš nakaradni port neke igre sa konzole na PC, pa kažeš da konzole imaju bolji hardver i OS i da je pet puta jači PC u stvari sporiji, a Windows lošiji.

Dakle, ja ne pričam o telefonima (hardveru) i ne pričam o programima, pričam o OS-u.
A stvarno ne osećam nikakvu potrebu da se pravdam što su meni pozivi i poruke na odličnom OS-u bolja funkcionalnost od nepotrebnih kerefeka na očajnom OS-u.

I kakve veze ima koja je godina? Hoćeš da kažeš da svi koji imaju fudbalske ili košarkaške lopte od pre 5 i više godina treba da ih bace u đubre? Treba obavezno da imam neku wifi veb kameru, svetleću tastaturu, gejmped, miša sa tegićima, čarape sa usb portom i 5G poslužavnik? Jesi li već ugradio i čip pod kožu, da te identifikuju? A zamisli, auto mi je star 10 godina; dozvoljavaš?

Sad se plašim da kažem da imam i fiksni telefon, da me ne optuže za ubistvo Borisa iz nehata. :)

Dakle, ako nekome i dalje nije jasno - do sada nisam imao potrebu ni za čim što Android nudi, a WP ne, dok je obrnuto itekako važilo. Android mi je kompletno toliko antikorisnički nastrojen da bih zaista lakše funkcionisao sa samo pozivima i porukama na WP-u. I nisam fenser. Lumia 640 mi je treći telefon u 20 godina (a i prethodne sam menjao uglavnom zato što bi sa tržišta nestalo baterija za njih). Imam je nepunih 4-5 godina i ne vidim neki specijalan razlog da dajem pare za novi. Tačnije, 20-30 evra doplate za nešto mnogo bolje (u onome što je meni bitno) možda bih i razmislio, ali pre se priča o 200-300 evra za skoro isto.

Ali evo, jedva čekam da čujem zašto bi to trebalo da pljunem ogromne pare za neki Android telefon. "Prodajte" mi to đubre. Na to koja je godina i koliko se brzo pokreće prorgam za neku... duševnu mrežu očigledno ne padam, a ne privlači me ni automatsko slanje svih mojih slika Guglu.
 
Da sam na tvom mestu , posto ti trenutno windows polako gubi funkcionalost uzeo bih iphone 6s ima ih za 90-100e a izuzetan telefon.
 
Hvala. Na pravi pogled, UI je isti kao Android. No, ako WP otpadne skroz pogledaću i neki iphone, mada mi se čini da će biti mrtva trka između toga i samo poziva&poruka na WP. :)
 
Pa nije bas ui kao kod androida do duse android je dosta iskopirao sam ui iosa tokom vremena. Ali u smislu performansi android tu nema sta da trazi u tom cenovnom rangu. Ios uredjaji su em mocniji em duzu podrsku imaju :) po pitanju cena kvalitet dobijeno dato 6s ili 7 ako bi dao vise para (170) za 7 :) u sustini mislim da bi ti se ios ekosistem dopao :)
 
Nikad nisam razumeo robove brenda to je tako sektaski lol

Jako prosta stvar windows mobile\phone nikada nije imao podrsku developera i sad kad ga je batalio i sam mikrosoft cemu razmishljanje i mazohizam da se i dalje koristi? Imate Andorid imate Ios za 99% ljudi apsolutno sve jedno bitno da radi a windows mobilni ne radi znaci bacite smece u kantu i oprostite sebi tih para koliko ste ga platili.
 
Meni i dalje 8.1 radi od 2015-te jede živu decu, baterija ok, na punjaču tek na spavanju. Uvek tako. Mogli su bar da ostave aplikacije pa dokle ne rikne fon ili dok im ona sama ne zabaguje, ko što je većina app-a uradila. Sad od 20.02. nam ukidaju i MSN Weather. Ma nema veze, meni treba zbog mape, i trackera Run the map. Imam o onaj pretraživač za FB koji radi.
Dok sve ovo radi, koristiću ga, kad pukne. ništa, ne ne :)...Gledaću na JuTjubu da izađe HakLer koji će ga zameniti za android, ko što je jedan lik postavio detaljno kako je sa Lumie 520 skinuo win sistem a stavio android :) Imam i Andorid, nosim oba ali sve radim preko WP. Navika a i ne baguje, ne koči...a matoro "đubre". Sad nemam preko 200mb prostora na njemu, opet radi ko sat...
 
Tusam i ja sa lumia 620,720,735. problem samo Whatsapp i sada MSI vreme
 
Ta aplikacija je bila vrh...ali pametni rešiše da je obrišu. Imam onu od domaćeg developera što koristi čini mi se podatkesa HRMZ-a.
Jel ne postoji mogućnost da instaliramo xap fajlove nekako i sada?
Ali svaki xap fajl sa onog sajta mi prijavi da je neispravan?! Sad ne mogu ni da se skinu...
 
Da li vama i dalje radi MSN Weather? Ne bih da ureknem, ali meni radi sasvim normalno, a najavili kraj još za 14. februar. Tačnije, stoji mi na glance ekranu, sve ažurno kao i uvek, mada mislim da sam jednom ili dvaput baš i pokretao program i opet se nije bunio. Možda zato što sam im na onu najavu ukidanja poslao komentar u kom sam objasnio da nisu normalni što ukidaju? :)

Btw, prošle nedelje opet podešavao neki Android telefon i jedino što me sprečilo da ga razbijem i izgazim bila je činjenica da nije moj. Nikad mi neće biti jasno kako neko to može da koristi i još da preporučuje. Jedini plus je što u podešavanjima ima da se budi na dvoklik, ali nisam imao živaca da probam da li radi.
 
Koji li si dzindzerbredfon podesavao :)
 
Da li vama i dalje radi MSN Weather? Ne bih da ureknem, ali meni radi sasvim normalno, a najavili kraj još za 14. februar. Tačnije, stoji mi na glance ekranu, sve ažurno kao i uvek, mada mislim da sam jednom ili dvaput baš i pokretao program i opet se nije bunio. Možda zato što sam im na onu najavu ukidanja poslao komentar u kom sam objasnio da nisu normalni što ukidaju? :)

Btw, prošle nedelje opet podešavao neki Android telefon i jedino što me sprečilo da ga razbijem i izgazim bila je činjenica da nije moj. Nikad mi neće biti jasno kako neko to može da koristi i još da preporučuje. Jedini plus je što u podešavanjima ima da se budi na dvoklik, ali nisam imao živaca da probam da li radi.

Na lumiu 720 radi samo na zakljucan ekran,
kad otvorim vreme samo ovako
0-02-0a-e315703c373aa2a8ecb0ccccb58405156120aca7e4a4fcc1888665c3899776bd_eba14dde.jpg
lumiu 735 bila na desetku vratio na 8.1 i vise nema nista , samo koristim navigaciju
 
Btw, prošle nedelje opet podešavao neki Android telefon i jedino što me sprečilo da ga razbijem i izgazim bila je činjenica da nije moj. Nikad mi neće biti jasno kako neko to može da koristi i još da preporučuje. Jedini plus je što u podešavanjima ima da se budi na dvoklik, ali nisam imao živaca da probam da li radi.
Pa sta je drugo ostalo?Windows phone vise ne postoji a i ono sto radi,nije ni za sta ,ne moze normalno da se koristi.Navicices se,ne brini ;)
 
Na lumiu 720 radi samo na zakljucan ekran, kad otvorim vreme samo ovako
lumiu 735 bila na desetku vratio na 8.1 i vise nema nista , samo koristim navigaciju
Uh, dobro da sam pitao. Srećom, to na zaključanom mi je dovoljno. Kopka me da probam da li meni još radi i sam program, ali možda bolje da ne čačkam mečku. Ali pazi ti fore - ne radi program, ali radi prikaz na zaključanom, preko tog istog programa? Btw, na 735 sad uopšte nemaš MSN Weather, ne možeš ni na zaključan ekran da staviš?

Pa sta je drugo ostalo?
O tome ću da razmišljam ako i kada na WP prestane da radi ono što je meni potrebno, a pritom bude radilo na drugim platformama. Za sada je u tom smeru otišao samo Skajp što mi jeste problem, ali zato RunTheMap (koji mi je važniji) postoji samo na WP. A Skajp ionako malo-malo, pa ukidaju na svemu i svačemu, besmisleno je zbog njega išta menjati.
 
Uh, dobro da sam pitao. Srećom, to na zaključanom mi je dovoljno. Kopka me da probam da li meni još radi i sam program, ali možda bolje da ne čačkam mečku. Ali pazi ti fore - ne radi program, ali radi prikaz na zaključanom, preko tog istog programa? Btw, na 735 sad uopšte nemaš MSN Weather, ne možeš ni na zaključan ekran da staviš?


O tome ću da razmišljam ako i kada na WP prestane da radi ono što je meni potrebno, a pritom bude radilo na drugim platformama. Za sada je u tom smeru otišao samo Skajp što mi jeste problem, ali zato RunTheMap (koji mi je važniji) postoji samo na WP. A Skajp ionako malo-malo, pa ukidaju na svemu i svačemu, besmisleno je zbog njega išta menjati.

Pa jasam kriv za 735,bio na 8.1 imao sve osim WA, tero me vrag da probam W10 i vratim na W 8.1 , E sad problem nema prodavnica niti mogu nalog da ukucam
 
Da li postoji mogućnost da se odnekle skinu aplikacije na komp i onda ubace u telefon? Imam još dve linije, bar da mogu viber da koristim.
 
Ne mislim da otkrivam toplu vodu, ali jesi li probao da skineš sa MS sajta?
Nisam probao, ali primetih da otvara i nudi Get, čak i za program koji je samo za W10m. Onda traži login i nisam išao dalje, jer program već imam na telefonu. Možda bi pomoglo da otvoriš link baš sa telefona?

https://www.microsoft.com/en-rs/p/v...indowsphone_chart&activetab=pivot:overviewtab

Ne pipaj nista , ko sta ima na telefonu toje to , vise nemoze ni dase uloogujes niti nesto da skidas na w 8.1
 
Probao sam ja još pre neku nedelju, kao traži logovanje, ali onda traži autentifikaciju šifre i tu se nešto zezne i ne dođe nikad šifra za autentifikaciju.
Mislio sam neku ilegalnu varijantu.
 
Probao sam ja još pre neku nedelju, kao traži logovanje, ali onda traži autentifikaciju šifre i tu se nešto zezne i ne dođe nikad šifra za autentifikaciju.
Mislio sam neku ilegalnu varijantu.

šifra za autentifikaciju meni stigne kao SMS , ukucam ja to ali nista nema dalje
 
Nazad
Vrh Dno