Šta je novo?

Windows Phone 8.1

I meni nedostaje onaj zvuk kada priključujem punjač, ovaj je bezveze..
 
Mhm :) To da bi Borisu bilo ugodnije koriscenje... :d

Inace jedna stvar me izludjuje u 8.1, ovaj novi ton kad stavis telefon na punjenje. Em je tih, em je retardiran em je onaj prethodni bio milion puta bolji. A ne moze da se promeni :)

Hah a oni ga promenili u ovaj novi da bi bio "less annoying" Sto se mene tice mogli da stave i samo neki beep. Sta ce ti taj ton ?
 
Ne treba mi, samo kazem da je ovaj novi iritantan i da mi je stario bio lepsi :)
 
Ne treba mi, samo kazem da je ovaj novi iritantan i da mi je stario bio lepsi :)

Meni stari stvarno bio preglasan i predugacak. A ovaj novi jako tih jer sam stavio media na 15 jacine, tako da mi je super. Mnogi su se zalili na stari ton zato je i promenjen, isto i font na lock screen. MS slusa korisnike.
 
Jučer sam napravio factory reset, ipak je ovo ogroman update, a ja volim clean install.
Sve se vratilo kao što je bilo prije, raspored pločica, pozadinska slika, sve aplikacije se se automatski instalirale (preko wifi).
Jedino sam trebao ponovo postaviti Nokia račun/nalog, i Tapatalk traži da za svaki forum ponovo upišem korisničko ime i lozinku, naravno Viber i WhatsApp treba ponovo postaviti, Skype mora preko M$ naloga (stavio sam isti kao i za telefon), ali odmah nudi da povežem stari Skype nalog, i onda vrati sve kontakte kao i ranije.
SD karticu nisam formatirao, tamo su mi slike/video još od 520.
 
Jučer sam napravio factory reset, ipak je ovo ogroman update, a ja volim clean install.
Sve se vratilo kao što je bilo prije, raspored pločica, pozadinska slika, sve aplikacije se se automatski instalirale (preko wifi).
Jedino sam trebao ponovo postaviti Nokia račun/nalog, i Tapatalk traži da za svaki forum ponovo upišem korisničko ime i lozinku, naravno Viber i WhatsApp treba ponovo postaviti, Skype mora preko M$ naloga (stavio sam isti kao i za telefon), ali odmah nudi da povežem stari Skype nalog, i onda vrati sve kontakte kao i ranije.
SD karticu nisam formatirao, tamo su mi slike/video još od 520.

I ja se razmisljam da uradim , mada sve radi dobro i ovako , mozda cu tek kad bude officijalna verzija. Videcu.
 
Ja sam napravio misleci da ce to resiti problem sa MS kamerom. Realno nisam primetio razliku, ni u radu, ni u trajanju baterije...
 
Nisam ja to napravio zbog nekih uočenih problema, nego da smirim savjest. :d
 
Mhm :) To da bi Borisu bilo ugodnije koriscenje... :d

Inace jedna stvar me izludjuje u 8.1, ovaj novi ton kad stavis telefon na punjenje. Em je tih, em je retardiran em je onaj prethodni bio milion puta bolji. A ne moze da se promeni :)




Ja nemam nikakav ton kada stavim na punjenje.
 
Poslednja izmena:
Proradila mi danas cortana ,sad odgovara na sva pitanja :)
 
Da li je neko probao bluetooth tastaturu ili mis na wp 8.1, nigde ne mogu da nadjem da li su omogucili hid protokol.
 
To je pod 1. Teorija. Pod 2. Amerika.
A kako je u Srbiji u praksi?
 
Moj najjači utisak u vezi 8.1 update-a:

Ne znam kako i zašto, ali telefon kao da mi radi na nuklearni pogon (ATIV S). Otkad sam instalirao 8.1 (oko ponoći, 14. Aprila), baterija i dalje traje. Komotno će proteći puna 4 dana, i ući u peti dan korišćenja. :D
Istini za volju, nije neko preterano korišćenje (10-ak SMS-ova, par minuta poziva, i možda pola sata FB-a i browsinga dnevno), al opet, ranije mi je sa takvim načinom upotrebe već na isteku drugog dana telefon bio pred gašenjem...

Po nekoj mojoj proceni, telefon bi trebao da rabi do 1% baterije na sat kad je Idle. Sve preko toga (ako nema nekih baš gladnih pozadinskih procesa), je verovatno znak da nešto nije u redu, i da postoji battery drain...

wp_ss_20140418_0002.jpg
 
To je pod 1. Teorija. Pod 2. Amerika.
A kako je u Srbiji u praksi?

U praksi sta god da se desi ti svakako vracanjem na 8.0 sa zvanicnim softverom resavas sve potencijale probleme zvane "Srbija". Drugo, moraju da se pozovu na zvanicni dokument koji kaze da se zbog toga i toga ponistava garancija a tako nesto ne postoji, bar nije javno dostupno a moralo bi da bude.
 
Bedak. Probao sam da povezem bluetooth tastaturu sa telefonom. Poveze se i uparim uredjaje, pise connected ali ne mogu da kucam nista na telefonu.
 
Ne prikazivanje igrica u Hub-u i mnoge druge greske...
 
Reinstall ne postoji kao opcija ni sysapp pusher ne pomaže. Ostaje da čekam apdejt :)

Naleteh na WPC... Probaj:

You could also try to reinstall glance.

1. Change your phone date 100 years forward.
2. Open the glance settings. It will tell you that there was a problem with the app, and it will let you uninstall it.
3. Install SysApp Pusher and reinstall glance from there.

Remember to change the date back afterwards
 
Moj najjači utisak u vezi 8.1 update-a:

Ne znam kako i zašto, ali telefon kao da mi radi na nuklearni pogon (ATIV S). Otkad sam instalirao 8.1 (oko ponoći, 14. Aprila), baterija i dalje traje. Komotno će proteći puna 4 dana, i ući u peti dan korišćenja. :D
Istini za volju, nije neko preterano korišćenje (10-ak SMS-ova, par minuta poziva, i možda pola sata FB-a i browsinga dnevno), al opet, ranije mi je sa takvim načinom upotrebe već na isteku drugog dana telefon bio pred gašenjem...

Po nekoj mojoj proceni, telefon bi trebao da rabi do 1% baterije na sat kad je Idle. Sve preko toga (ako nema nekih baš gladnih pozadinskih procesa), je verovatno znak da nešto nije u redu, i da postoji battery drain...

Pogledajte prilog 140096

i ja treba da uradim update isto na ativ s-u samo me zanima dali ima nekih bagova :D
 
Nema problema na Ativu, sve radi bez problema. Region US. Baterija mislim da mi malo krace traje nego ranije pri istom koriscenju, ali ativ bar nema problema da baterija pregura ceo dan.
 
Naleteh na WPC... Probaj:



You could also try to reinstall glance.



1. Change your phone date 100 years forward.

2. Open the glance settings. It will tell you that there was a problem with the app, and it will let you uninstall it.

3. Install SysApp Pusher and reinstall glance from there.



Remember to change the date back afterwards

To je to, hvala Darko!!!
Sad se pojavila opcija isključivanja i uključivanja obaveštenja, toga nije bilo.
 
Probao, fino radi skroz :) Jos samo da moze preko wifi, ovako preko kabla je malo neprakticno...
 
Nazad
Vrh Dno