Šta je novo?

Windows Phone 8.1

@dejan87dex:
Prvo ne želim flejm, ali ti si usijanja glava željna flejmovanja.
WP je i dalje jadan, ograničen i ružan. Dobili ste delić mogućnosti za customizaciju i odmah ste se oduševili. Pre 6 meseci ste pljuvali na svaku mogućnost customizacije.
I kad izbace tu novu verziju, nikada neće dostići mogućnosti "droida".




Ja usijana glava a ti koristis bas lepe fraze... A to da ti je ponos povezan sa Androidom to je ocigledno.
 
"WP je i dalje jadan, ograničen i ružan." - tvoje licno misljenje koje ovde apsolutno nikog ne zanima.

"Dobili ste delić mogućnosti za customizaciju i odmah ste se oduševili." Pre 6 meseci ste pljuvali na svaku mogućnost customizacije. - Niko nije rekao da je customizacija losa, i pljuvao po njoj, vec samo da je mogucnost customizacije preko rootovanja sistema i manjanja romova , bar nama koji koristimo wp nepotrebna.

"I kad izbace tu novu verziju, nikada neće dostići mogućnosti "droida". "- wp je treci OS , i nema apsolutno nista sa Androidom, i nema potrebe da dostize Android , niti da ga kopira, sistem je drugaciji, i kao takav nema sta da juri za androidom, ide svojim putem, da li je dobar ili los, videcemo, nekima odgovara i koriste ga , i nastavice da ga koriste, nekima ne odgovara, i ima druge dve opcije IOS i Android.

Btw koliko godina postoji android a koliko WP ? I realno je da ne moze da ga dostigne osim ako za android nikada ne izadje novi update. Ali bitno je da napreduje i da dostize nivo dobrog, stabilnog, i korisnog OSa.

Ne govorim o dostizanju zastupljenosti na tržištu, već o mogućnostima. Zatvoren sistem je ograničen. Kraj priče.
 
OVi Droidi nas konstantno teraju u off, samo pisu o Androidu kako je Otvoren, Najbolji kakko ono kako ovo... Dokle?
 
Probao sam nekoliko aplikacija krekovanih da ubacim u telefon, uspeo sam, ali ni jedna ne radi kako treba. Na kraju sam ih kupio.Na primer moliplayer i pocket file manager mogu da se nadju na netu, ali uopšte ne rade.
 
Ima mnogo drugih tema koje su otvorene i sigurne..

Sad mi je i drago sto me mrzi da instaliram ;) Nigde mi ne gori za neku od funkcija, a do OTA update-a ce odvojiti Quiet Hours od Cortane (koji de*ilizam), ispeglace Music app i jos nemalo drugih bagova i nedostaka koje prijavljujete..
 
Poslednja izmena:
Besmisleno definitivno jeste, al' kako po drugim forumima, tako i u ovom, vlada potreba da se nešto dokaže, a to je već vezano za kompleks, jer kako bi drugačije čovek moga reći ponovo ono što je već rečeno... ili viđeno, ponavljam kako ovde, tako i po drugim forumima, ali da sad ne idem potpuno u off...

Imam naizgled jedno beskorisno pitanje, a tiče se 3G usluge... Dali je svima problematična ili je to par slučajeva, vezanih za ativ s?!
 
Ako je 3g upaljen, pa se nakacim na Wi-Fi, naravno za net koristi Wi-Fi, da li I dalje trosi bateriju na odrzavanje 3g-a ili ga ugasi dok je Wi-Fi on?
 
Ako je 3g upaljen, pa se nakacim na Wi-Fi, naravno za net koristi Wi-Fi, da li I dalje trosi bateriju na odrzavanje 3g-a ili ga ugasi dok je Wi-Fi on?

'Ugasi', zato sto sad Wifi ima prednost, e sad da li i koliko promila procenata mozda vise trosi nego kad ti rucno ugasis 3G, stvarno ne znam, i stvarno nema potrebe to raditi, zivot je mnogo lepsi od kako mi je i mobilni net i Wifi non stop upaljen i ne razmisljam o tome. Nemam ni ono curenje baterije sto sam ranije imao, kad sam gasio net.. ako je uopste bilo vezano za to.
 
Može li neko ko ima wp8.1 da mi kaže kako se u action centru pali i gasi wifi, da li samo dodirnes i on se opali/ugasi ili pri dodiru ulazi u podešavanja za wifi?
 
Hmmm... Možda nisam dobro formulisao pitanje, ok je to što držiš/mo upaljeno 3G/WiFi... Nego sam na jednom forumu pročitao da na ativ s-u nije uopšte radio 3G, ne mislim na data protok... Možda sam sad malo jasnije...
 
Može li neko ko ima wp8.1 da mi kaže kako se u action centru pali i gasi wifi, da li samo dodirnes i on se opali/ugasi ili pri dodiru ulazi u podešavanja za wifi?
Kada stisneš na ikonu wifi onda on upali a ako hoćeš da ugasiš onda ulazi u podešavanja za wifi. To malo glupo odradili.
 
Po meni to nije glupo, jer ja možda neću da isključim wifi, nego da se prebacim na drugi router (imam u kući modem/router i dodatni router), i zato mi je o.k. ovako kako je sada.
Ako ipak želim wifi off, to je prva opcija na vrhu stranice, znači dva klika i isključen wifi.
 
Po meni to nije glupo, jer ja možda neću da isključim wifi, nego da se prebacim na drugi router (imam u kući modem/router i dodatni router), i zato mi je o.k. ovako kako je sada.
Ako ipak želim wifi off, to je prva opcija na vrhu stranice, znači dva klika i isključen wifi.



Naravno da se nekom svidja a nekom ne, ali mogli su da stave tap on/off ,hold za opcije kao sa androida I svi bi bili zadovoljni
 
jedno pitanje ,, pre update wp8.1 , kad ima nesto za azuriranje bilo na koferce broj aplikacije ,, a sada na wp8.1 ne stize nista na koferce

( store ) nego u notifications , dal tako treba ,, ako razumete sta pitam dame ne odvalite
 
@Chinakid
Eh, pa to može samo android.. :d

@kalin62

Sada se update aplikacija radi automatski, osim ako ti isključiš tu opciju.
Imaš mogućnost da pregledaš koje su aplikacije napravile update, i kada je to bilo.
 
Poslednja izmena:
O svemu da pricamo ali Google Maps navigacija nije ni prineti Here Drive+, zadrzacu se na Srbiji tj Beogradu. Rutiranje u mnogo situacija totalno nelogicno, kucni brojevi u velikoj vecini slucajeva misaona imenica i slicno. Isto tako i Here zna negde da zastuca ali je bar za ovde kod nas svetlosnim godinama ispred u ovom trenutku. Navigacija mi je jako bitna stvar i odmah sam je probao cim je omogucena na Gmaps ali to nije to jos uvek...
 
@ kalin


Sta je bre to :D
 
jedno pitanje ,, pre update wp8.1 , kad ima nesto za azuriranje bilo na koferce broj aplikacije ,, a sada na wp8.1 ne stize nista na koferce

( store ) nego u notifications , dal tako treba ,, ako razumete sta pitam dame ne odvalite

Zato sto je na 8.1 ukljucen automatski update aplikacija, tako da ti ne stize obavestenje da je dostupan update za recimo 3 aplikacije vec on to sam uradi u pozadini i samo te u notifications obavesti sta je napravio. Naravno ako ti to ne odgovara u podesavanjima mozes da vratis na staro.
 
ok sad vidim u podesavanja daje sve na on hvala na odgovore , stose tice navigacije mislim daje ok , pre par meseca biosam za italiju i

odradio veliki poso do praga bez greske , i sto najvaznije djabe ,
 
Kada stisneš na ikonu wifi onda on upali a ako hoćeš da ugasiš onda ulazi u podešavanja za wifi. To malo glupo odradili.




Nije glupo a evo i zasto:

Kada zelis da ugasis net, tj wifi konekciju, sada imas u wifi meniju opciju da kroz neko vreme se automatski opet konektuje na wifi, dobro je radi ustede baterije pogotovo gde je signal slabiji.
 
Hmmm... Možda nisam dobro formulisao pitanje, ok je to što držiš/mo upaljeno 3G/WiFi... Nego sam na jednom forumu pročitao da na ativ s-u nije uopšte radio 3G, ne mislim na data protok... Možda sam sad malo jasnije...




Meni IE na mobile data i dalje ne funkcioniše te moram da koristim UC a ostalo sve funkcioniše normalno
 
Ocekujem neki update za IE, dosta ljudi ima isti problem.
 
Možda ti radi nešto u pozadini što izaziva to seckanje. Imam i ja Lumia 520 (update 8.1) i Apshalt 8 radi dobro, ne secka.

Evo ga novi update za Asphalt, pa su možda tu rešili ovaj problem.
 
Twitter Beta izašao tj objavio WPC da postoji, integracija u People Hub, Slike itd. Ko je skinuo, skinuo, u međuvremenu je povučena tj ne može više da se skine. Jako lepo radi i počinje da mi se sviđa kako su zamislili ovo sa integracijom app... Cenim da će uskoro update za regularan Twitter.
 
Nazad
Vrh Dno