Šta je novo?

Windows Phone 8.1

Ja sam bio u fazonu da koristim s devojkom te dzabalesku pozive, ali kad sam video to lagovanje i ocajan kvalitet odmah je morao uninstal :d
 
Na ios-u realno retko kada imam probleme sa tim. A najvise koristim jer u stanu nemam uvek mrezu
 
Šta treba staviti u network + za sms caracter set ; reduced ili full, pošto verovatno ne treba ova treća opcija , turkish :D .

Ranije na androidu je bilo unicode ili tako nešto . Ovo reduced bi trebalo da seče kvačice ili kako ?


Još jedno pitanje , da li postoji mogućnost grupne poruke, npr dodam 2 , 3 kontakta da pošanjem nešto ? . Vidim da tamo u podešavanjima piše da ako uključim group sms poslaće ga kao mms. Da li se može slati kao sms, ne uključim onu opciju i pošaljem ?
 
Poslednja izmena:
Group sms ti je da kombinuje duže SMSove (od nekoliko) i pošalje kao MMS jer je "jeftinije". Nije to da šalješ više ljudima.
 
I meni se desilo sa 520, apsolutno neverovatno, Windows ne vidi Windows telefon.. Morao sam rucno da jurim drajver, zaebancija bas bila.





Takodje, Mac OS ne vidi Windows telefone po defaultu, pojma nemam tu tek kako bi islo kad ga ni Win ne vidi odma, to je jos jedan 'plus'..



Pa kako si resio problem? Jel zna neko uopste sta da radim? To mi se nije desavalo ni sa jednim telefonom. Ma ni kao flash da je prepozna, nista...
 
Pa kako si resio problem? Jel zna neko uopste sta da radim? To mi se nije desavalo ni sa jednim telefonom. Ma ni kao flash da je prepozna, nista...

Napisah, jurio sam drajver rucno na MS sajtu, a iz nekog razloga nisam mogao ni iz jednog svog browsera kuci, vec sam morao kod drugara da odem i skinem..
 
Ste gledali Stream?

Ocekuje nas fw Denim :D zvuci kao nesto Fensi , parfemski :D
Nova Camera app, a i kaze onaj lik totalno novi glance screen a nisu ga prikazali :)
 
Denim je samo za 930/icon i 1520. Donosi 4k, hdr, brze otvaranje kamere, nove algoritme za postprocessing.. I bice dostupan u Q4 2014.
 
Nokia camera je dosta spora kod startovanja na l630 , ne znam da li je ista situacija na boljim modelima.

Dok sa druge strana ms camera radi odlično .

Znači rade rebranding sa nokia na lumia . Promenili nazive aplikacije.
 
Radi svuda sporije, msm to ucitavanje. Pogotovo na jacim senzorima. Da, napisao sam ranije da sve nokia aplikacije polako prelaze u Lumia ime, ako nista bar ce ostati ekskluziva za nokiu sudeci po imenu. A Denim bi trebalo da resi to sporo otvaranje nokia pro camera aplikacije.
 
Denim je samo za 930/icon i 1520. Donosi 4k, hdr, brze otvaranje kamere, nove algoritme za postprocessing.. I bice dostupan u Q4 2014.


Nije samo za te novije nego za generalno sve lumie a razlika je u tome sto ce neki modeli dobiti vise a neki manje (u zavisnosti od modela) ...
1020 je i dalje beast tako da nebi trebal da ga zapostave sa Camera features, barem koliko moze nece sigurno 4k da podrzi ali ovo ostalo moze...
 
Vec u cyanu ne dobija sve kao noviji. A po komentarima na wpcentral, nece ni od denima puno videti...
 
FW mora da dobije, to je sigurno, a sta ce od funkcija da dobije videcemo. One koje su vezane za sam hardver u smislu bolja kamera pa ima vise mogucnosti naravno da nece. Ali vecinu ovih sitnica hoce. Naravno to je sve nebitno jer glavni update ide kao MS OS update a to ce sigurno da dobije svaki od ovih telefona u onih 36 meseci...
 
Zanima me nešto u vezi ovih procesa u pozadini . Kako trenutno nemam viber ili wa od programa , oni mi imaju nekog smisla da ih ostavim u pozadini, zanimaju me ostale aplikacije.

Da li će kalendar raditi normalno ako je stavljeno na off, tj ne radi u pozadini . Da li će stići notifikacija kalendara , nije mi to jasno baš kako funkcioniše. Isto važi za fb ako je na off, da li će stići obaveštenje ili poruka .

Da ne stavljam dzabe u pozadini.

U battery saver mi pokazuje istu potrošnju aplikacija i posle punjenja telefona . To se uopšte ne restartuje ? Da li trebam restartovati telefon da bi se apdejtovao status ili ima neka druga aplikacija .


Edit: Za fb sam utvrdio da ne stiže obaveštenje kad je na off,mada nije mi ni to sigurno :D

Calendar radi kad je na off, odmah stiže obaveštenje, onda mu dođe bespotrebno držati većinu aplikacija .
 
Poslednja izmena:
Music drzi, jer sam primetio da se sporije pokerece ako nije dozvoljeno da radi u pozadini...
 
Ima neki externi music (mp3) player koji povećava jačinu zvuka, tj čija su podešavanja glasnija od default-a?
 
Jel vama u xbox video pokazuje snimke iz camera roll ? Kod mene ne.
 
Jos jednu stvar sam primetio,kad udjem u file manager ovaj ms-ov files,udjem u sd karticu, camera roll, pokazuje mi slike i snimke ,al kad udjem u phone ,pokazuje iste slike (iako su te slike na sd ) plus pokazuje snimke kojih uopste nema ni u galeriji ?
 
Zna li neko, koje su rezolucije slike, koja se montira na ekran... Mislim na pozadinu transparentnih ikona, onaj okvir što se pojavi... Zna li neko tačnu rezoluciju?!
 
Mislim da to ne funkcionise bas tako striktno odnosno da ne mozes bas da 'ubodes' to..
 
Uradio sam creen shot pre nego što sam odsekao za pozadinu, prebacio u CS i potpuno odgovara dimenziji 1440x720... Valjda je to to...
 
Su rekli nesto za ove lockscreen aplikacije hoce li ih popraviti, malo laguje kad odkljucam telefon, ima laga samo tako...
 
Nazad
Vrh Dno