Šta je novo?

VPN za pocetnike :)

pajica123

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2011
Poruke
3,269
Poena
325
hteo bih da napravim VPN mrezu, tako da mogu svom racunaru u kuci da pristupam sa android tableta, i da imam naravno izlaz na net preko kucne mreze kroz VPN sa tableta kada sam na nekoj drugoj wifi mrezi. kuci imam telekomov vdsl (hg630), tablet je galaxy tab 3 8" (android 4.2.2). probao sam preko hamachi-ja, uspem da se nakacim sa tabletom, ali ne mogu nista da uradim, nemam izlaz na net. probao sam i da share-ujem postojecu LAN konekciju na kucnom racunaru sa hamachi konekcijom, stavljao sam ih i u bridge, ali nista ne pomaze.. moze li pomoc, ili uputstvo kako da podesim VPN na racunaru (windows7)(i sta treba na ruteru i tabletu). gledao sam uputstvo i za pravljenje VPN-a na Win7, ali ni tako nisam uspevao da se konektujem sa tableta. preko hamachi-ja se konektuje ali nema net, a ovako po uputstvu za win7, nece tablet ni da se konektuje.. da li treba otvoriti neke portove na ruteru (i kako), ili treba zvati telekom... ili mi treba staticka ip adresa kod telekoma... ? nisam ovo nikad radio, pa nemam pojma kako se podesava..
 
A da za pocetak probas sa teamviewerom ?
 
Ja ne shvatam bas sta zelis da postignes? Da se preko nekog interneta povezes na racunar, a da onda koristis net sa tog racunara na tabletu?
Koja je krajnja svrha?
 
krajnja svrha bi bila npr online banking preko tableta sa nekog neobezbedjenog wifi-ja.. ako sam dobro shvatio, vpn moze tako da se koristi.. ili npr ako neki wifi ima ogranicen pristup nekim sajtovima, da mogu kroz svoj vpn da im pristupim? ili ja negde gresim u pretpostavci da vpn moze za to da se koristi?
 
VPN je skracenica za Virtual Private Networks. Znaci imas kucni racunar ili NAS i hoces sa nekog javnog mesta da pristupis svojoj kucnoj mrezi i podacima. Tada podizes VPN i on pravi kriptovani tunel izmedju uredjaja kroz javni saobracaj. Online banking je sam po sebi siguran i mozes da ga koristis odakle hoces, ne treba ti vpn za to. VPN tehnlogija se takodje koristi i za povezivanje na proxy servere koji mogu sakriti tvoj identitet ili lokaciju, npr, neki servis nije dostupan u Srbiji, ti se VPN-om kacis na udaljeni proxy u nekoj drugoj drzavi i taj servis ti postaje dostupan .Meni se cini da tebi treba nesto na taj fazon????
 
A da za pocetak probas sa teamviewerom ?

nasao sam uputstvo za team viwer, ali to radi samo ako je i na drugoj strani racunar sa team viwer-om. na TeamV. na androidu ne nudi tu opciju


to je uputstvo kako na androidu podesiti vpn, nije toliko komlikovano koliko mi se cini, ali prvo mi treba da podesim ruter i racunar da bi prihvatio konekciju, ne treba mi neki javni vpn tunel..



VPN je skracenica za Virtual Private Networks. Znaci imas kucni racunar ili NAS i hoces sa nekog javnog mesta da pristupis svojoj kucnoj mrezi i podacima. Tada podizes VPN i on pravi kriptovani tunel izmedju uredjaja kroz javni saobracaj. Online banking je sam po sebi siguran i mozes da ga koristis odakle hoces, ne treba ti vpn za to. VPN tehnlogija se takodje koristi i za povezivanje na proxy servere koji mogu sakriti tvoj identitet ili lokaciju, npr, neki servis nije dostupan u Srbiji, ti se VPN-om kacis na udaljeni proxy u nekoj drugoj drzavi i taj servis ti postaje dostupan .Meni se cini da tebi treba nesto na taj fazon????

http://www.howtogeek.com/135036/how-to-connect-to-a-vpn-on-android/

"VPNs on Android have a variety of uses, including downloading apps not available in your country, encrypting your browsing on public Wi-Fi, or just connecting to a company network on the road."

e sad meni treba najvise za ovo drugo.
e-banking vojvodjanske banke mi ne deluje bas sigurno ;) a tu su i ostale aplikacije koje koriste "osetljive" podatke, pa bih ipak da se dodatno osiguram..
 
Ok, sad mi je jasno. Ja u svakom slucaju korisitim OpenVPN za moje potrebe i radi savrseno vec par godina. Instaliran je na CISCO ruteru kroz dd-wrt, malo je zeznuto podesiti ga ali posle radi savrseno. Imas i resenja za Windows posto ne znam da li mozes da tweak-ujes svoj ruter.


https://forums.openvpn.net/topic14458.html
 
Poslednja izmena:
to je uputstvo kako na androidu podesiti vpn, nije toliko komlikovano koliko mi se cini, ali prvo mi treba da podesim ruter i racunar da bi prihvatio konekciju, ne treba mi neki javni vpn tunel..

Moraces sigurno da otvoris port, koji si podesio za VPN, na ruteru do racunara koji je VPN server. To je malo cudno i nelogicno kod svih Telekom Huawei rutera, ali ima uputstvo (pod NAT se podesava) koje vazi za sve u sustini.
 
pokusacu sa openVPN, pa cu videti kako funkcionise.. a izgleda mi ne gine i novi ruter, ovaj od telekoma je glupost.
 
Nece ti to nista znaciti, ali veruj mi svi njihovi ruteri su takvi.
Sem Pirelli-a.
 
Nece ti to nista znaciti, ali veruj mi svi njihovi ruteri su takvi.
Sem Pirelli-a.

ne mislim da uzmem od telekoma novi ruter vec da kupim sam neki kvalitetniji.. i ne samo zbog vpn-a, vec i zbog ostalih funkcija koje ovom ruteru nedostaju.. a i baguje po malo, par puta na dan mi nestane wifi na par sekundi, malo se zaglupljuje..


Ja sam pre par dana podigao OpenVPN server za Windows na jednom računaru (koji stalno radi) i konekcija sa Android telefona radi odlično. Prostudiraj dobro https://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/howto.html, tu sve ima napisano što treba.

sada cu probati polako, nadam se da cu uspeti nesto :)
 
Da na Linksys ruteru, sorry. Mada je Linksys nekada bio Cisco-va firma za home segment pa sam verovatno zato pogrešio.
 
mozes preko dinamic dns ako nemas staticku ip
 
Ako hoćeš sa Android tableta da pristupaš kompjuteru kod kuće, ja ti preporučujem Chrome Remote Desktop. Instaliraš app sa Google Play-a na telefon, u Chrome-u instaliraš ekstenziju, ukucaš pinove i dobiješ potpunu kontrolu nad računarom sa telefona. Nema forwardovanja, nema zezanja sa ruterom...

Ovo je nešto najbolje što je izašlo iz Google-a poslednjih par godina.

Ja ga koristim za Intesa e-banking i sve druge, moguće i nemoguće stvari.

Malo pre sam pokrenuo The Walking Dead igru na kompjuteru. Zašto? Because I can!* (*u 3 fps-a :))
 
Ne bih znao reći, nisam koristio Team Viewer na Androidu.
 
Imam problem u tome sto ne mogu da instaliram ni jedan VPN na Windovs 10 skinem instalacioni fajl i kad krene Windovs zaustavi instalaciju a na 7 super radi
 
Antivirus neki ga ubija verovatno, probaj da ga ugasiš.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Po cemu se razlikuje od team viewera?
Besplatan za komercijalnu upotrebu, bez instaliranja aplikacije, dodaje se kao chrome ekstenzija, integracija sa Google nalogom, lako setovanje, ne izbacuje te ako je duža sesija...
Generalno su dobar posao napravili.

Sent from my Galaxy Note10+
 
ffmpeg stream + barrier i ne treba ti vise, skoro je sasvim mali delay da mozes i neke casual igrice da igras
 
Zanima me da li je moguce instalirati VPN ne na laptop vec na neku drugu "hardversku spravicu". Hvala.
 
Na laptop ne sme nista da se instalira osim onoga sto je poslodavac instalirao,

VPN na nekom medju uredjaju je potreban da bi u slucaju interne kontrole IT poslodavca iz UK pokazivalo da se junior koji radi na laptopu nalazi u UK.

razlog:

Hedovi poslodavca naglo dobili napad intelegencije i dunulo im je da mora da se radi od kuce ali one u UK, iako se do NG najvrv niko nece vracati u ofis i poslali su cirkularno pismo svima koji su van UK da treba da se vrate nazad.

Nakon 29 dana karantina ovde, gde je imao full all inclusive uslugu i opet sizeo, junioru ne pada na pamet da jos 14 provede u karantinu u Londonu, posebno sto niko od njegovih nije tamo i sto bi imao ozbiljan problem organizacije zivota u uslovima zabrane kretanja.

Dakle, namera je da se prijavi da je u UK a da i dalje sedi ovde, VPN u slucaju da ga neko iz IT proverava preko IP adrese, njegov posao je takav da je stalno zakacen na server u UK. Njegove u timu ukljucujuci i direktore sustinski ne zanima gde je niti im treba tamo tako da bi jedinu eventualnu prepreku za sprovodjenje plana mogla da predstavlja srb ip adresa.
 
Hvala, ako se krene u realizaciju plana bicu slobodan da pitam za dalja uputstva :D
 
Nazad
Vrh Dno