Šta je novo?

Objektivi

Jesi pozvao da pitaš? Pusti ti sajt. A da daješ 100e za refubrished, a imaš kod nas nov za 140-145e, i još imaš i 2god garanciju, razmisli...

17900 kinti (155e) je Canon EF-S 55-250 IS II. Uzeo sam ga danas i skljocao malo, meni dobro izgleda..
 
Ta je cena zvanična ako ne pitaš za popust, sa popustom je 145e pitao sam pre neki dan kada sam kupovao blic canon 430ex II koji na sajtu košta 255e ja sam platio 229 sa popustom.
Ako ih ne pitaš koja je najjeftinija cena dobićeš cenu koja i piše na sajtu. Obično spuste 10-15%.
 
To im je onda jako glupa politika firme. Ja ne gledam firme kao pijacare koji se pogadjaju za cenu - ako mi se cena ne svidja necu kupiti to. Da odmah prikazu realnu cenu mozda bih i svratio i kupio nesto, a ovako nope, pogotovo kad znam da su pijacari sada...
 
Pa i ovako su sa skoro svom opremom među najjeftinijima. A i daju oglase na prodajnim sajtovima...tako da vredi pitati za popust, nije to razlog za odbijanje u startu sa tvoje strane.
Ako želiš isti proizvod po skupljoj ceni, to je onda tvoja stvar. Ovako imam garanciju 2 godine i samo pronađem gde je najjeftinije tu i pazarim. Npr taj objektiv 55-250 je kod njih jeftiniji nego kod ovih što donose iz Mađarske.
 
Poslednja izmena:
Nije stvar cene, vec principa. Ako idem u prodavnicu gde se legalno prodaje nesto, ne dolazim na pijacu da se cenjkam.
 
Nisi shvatio poentu - zamisli udjes u neku prodavnicu da kupis racunar i onda se pogadjas za cenu. Ili isto tako u marketu dodjes na kasu pa se pogadjas... A sem toga to sto rade je krsenje zakona...
 
Npr u win winu ti je ista situacija... sa onom opcijom ako nađeš jeftinije i to... Po meni neka je kako god hoće, bitno da je povoljnije :D
 
Nudili su popust ali za kes, a ja sam uzeo na rate..Tako je u vecini maloprodaja...
 
17900 kinti (155e) je Canon EF-S 55-250 IS II. Uzeo sam ga danas i skljocao malo, meni dobro izgleda..
Ja danas slucajno navratio u firmu cije je ime slicno sa Hirurg Techno da vidim sta ima kad tamo taj objektiv 27 ili 28 000... Pa dal su oni normalni...
E sad, imam jedno pitanje za ljude sa full-frame-om - koje ste manuelce koristili od 50mm (ili tu negde) za koje mozete reci da su jako dobri? :)
 
Svi normalci imaju neke svoje specificnosti, zavisi sta zelis da postignes...
 
Zanima me preporuka za objektiv koji ce se uglavnom koristiti za sto sire hvatanje objekata dok ponekad moze da se iskoristi i zoom za poneki detalj buduci da su veliki gradjevinski objekti u pitanju.

Trenutno imam canon d600 sa kit objektivom koji sto se raspona i osnovnog kvaliteta zadovoljava ali jednostavno objektiv ne daje dovoljno ostru fotografiju pogotovo ne na krajevima.

Posle duze vremena malo sam razgledao i nasao ovaj model Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM Deluje pristojno sa ne malom cenom od oko 370eur. Napominjem da bih objektivm kupovao iskljucivo preko racuna firme te mi zato kes povoljnije kombinacije ne znace u ovom slucaju.

Neki savet i preporuka bi mi znacili kao i ocena ovog objektiva sa d600 pristojnim telom
 
Mikelle, na spavanje, posto vidim da bas i ne znas sta pises :p
 
Sta sam lose napisao ? Trazi objektiv sa sto sirim krajem, a zadovoljava ga raspon kit, koji je pretpostavljam 18-55mm, samo je mekan.
Tamron je bolji i ostriji !

Mada svakako ako ce gradjevinu da fotka, neki 10-24mm bi mu bolje legao !
Jesi ti uopste procitao sta je napisao o_O
 
Poslednja izmena:
Jasno je da ima canon 600d, pitas ga zasto ne uzme 18-105 (nikon) :D
Ako mu treba sto sire, 1mm na sirem kraju ga nece izvaditi. Za arhitekturu je pozeljan neki UWA.
 
Mislio sam na 18-135mm, svakako covek gleda 17-85 a ja mu preporucujem Tamron.

A sam kaze da je zadovoljan rasponom svog kit objektiva, ali su mekani na krajevima.
Tamron je svakako ostriji.

Ali u svakom slucaju cemu tvoj komentar onog tipa da me saljes na spavanje ?
Previse pretenciozno sa tvoje strane, a iskreno nepotrebno.
Sta mislis kako se ja osecam kada procitam tako nesto ? A pri tom nista ti nisam uradio da se tako ponasas ?
 
Ti bas ne znas za zezanje? Koliko smajlija treba da stavim da se ti ne uvredis? :p

I dalje ostajem pri napisanom. Canon 18-55 is ii uopste nije toliko los, da bi mu to bilo neko ogranicenje, niti ce sa drugom objektivom u toj cenovnoj klasi koja se spominje dobiti znacajno ostrije fotke. Glavno ogranicenje je njegovo znanje/tehnika
Ako je 18-55 los na krajevima (a na sirokom nije uopste), mislis da je 18-135 (da zanemarimo permutovanje) nesto bolji po tom pitanju s obzirom na dosta veci raspon?

Opet, glavna prednost tamrona 17-50 je blenda, razliku u ostrini sumnjam da ce primetiti.
Ja bih za arhitekturu (a to je primarna namena) uzeo UWA i zadrzao kit za sve ostalo...
 
Hvala vam na par odgovora.

Sasvim slucajno u brzini sam greskom canon oznacio kao d600 umesto 600d

I ako uglavnom zuma nikad dosta opcija 18-135 mi deluje previse cini mi se na ustrb kvaliteta tj slicnih boljki. Inace ne bih isao ni na nesto sire od postojeceg kit vec iskljucivo na bolji objektiv koji sa ovim solidnim telom daje bolje rezultate. Zato sam i gledao 17-85
 
17-85 nije kralj ostrine. Razlika u odnosu na 18-55 ti je u rasponu, izradi, USM motoru, a najmanje u ostrini (osim na duzem kraju gde je bolji). Sumnjam da ces videti bilo kakvu razliku u realnom radu, i da je osnovni problem da dobijes fotke kakve zelis tvoje (ne)znanje... Nemoj pogresno da me shvatis, samo mi je cilj da skrenem paznju da ne das ne tako male pare misleci da ti je to resenje...
 
Ne naravno zato i pitam. Ovo je moj odokativni izbor bio. U ozbzir bi mozda mogao da dodje i taj tamron mozda cak i neki fiksni mada malo zuma nije na odmet
 
Opet moram biti ne-objektivan - po testovima sa neta za 17-50 2.8 i ostrinu u uglovima:
1) Sigma 17-50 2.8 - potpuno otvorena losa, zavrnuta isto losa (malo bolje ali i dalje lose)
2) Tamron 17-50 2.8 sa VC - potpuno otvoren uzas, zavrnut los (nesto bolji od sigme)
3) Tamron 17-50 2.8 bez VC - potpuno otvoren ok, zavrnut dobar (bolji od ova gore 2 za klasu)
4) ne znam kako se krecu ultra-wide objektivi za crop senzore, vrv. su uzas skupi, ali ti vrv to treba. Lako moguce da bi ti se isplatilo uzeti polovan 5D i nesto sto ce ti dati slicne rezultate za iste pare :d
 
Canon 15-85 IS USM, malko je skuplji nov ali je OK. Oko 630e je nov.
Bolje ti je novi 18-135 IS STM(oko 340-350e nov) nego taj 17-85 koji isto košta.

Pošto vidim da je preko računa pa zato i tražiš novo.
Najbolje bi bilo polovan 15-85 a možda i neko UWA staklo.
 
Opet moram biti ne-objektivan - po testovima sa neta za 17-50 2.8 i ostrinu u uglovima:
1) Sigma 17-50 2.8 - potpuno otvorena losa, zavrnuta isto losa (malo bolje ali i dalje lose)
2) Tamron 17-50 2.8 sa VC - potpuno otvoren uzas, zavrnut los (nesto bolji od sigme)
3) Tamron 17-50 2.8 bez VC - potpuno otvoren ok, zavrnut dobar (bolji od ova gore 2 za klasu)
4) ne znam kako se krecu ultra-wide objektivi za crop senzore, vrv. su uzas skupi, ali ti vrv to treba. Lako moguce da bi ti se isplatilo uzeti polovan 5D i nesto sto ce ti dati slicne rezultate za iste pare :d

Sto bi rekao Dragana Jove Torbica u svom redovnom obracanju Boskicu - Cccc, sta ti decko radis!
De ne prenosite te internet mitove i kojestarije, pomislice neko ko cita te stvari da je zaista tako. Ko o cemu vi o tim mitovima o muljavim coskovima, aberacijama, blendama i sl. Ljudi i zene prave izlozbe uradjene kit objektivima a sad odjednom objektivi od 300+ jura nisu ni za dodirivanje preponama! Si ti nekada odstampao neki format veci od svadbarskog toalet papira, sa nekim objektivom sto ima te tzv muljave, uzas, coskove, blende, sta li vec? Ako jesi, a da li si video da je to u stampi muljavo, uzas, lose i slicno!?
De malo realnosti i ozbiljnosti a ne rekla kazala!
 
Rekao bih oprecna misljenja, ali sta bi moglo biti dobro resenje gde je prioritet na sirini ali ne mora se ici u "ekstremne" varijante ispod 18mm a zum ne preveliki tek toliko da se poneki detalj uhvati.

Hocu reci ne insistiram na sto vecem zumu ukoliko to sa sobom povlaci i losiji kvalitet fotografija u odnosu sa kracim zumom i naravno u odnosu na predlozene modele.
 
Canon 15-85 bi zadovoljio sve tvoje zahteve (sirina, raspon, ostrina), ali je osetno skuplji od 17-85
 
^ Imao sam EF-s 15-85 dve godine i nemam dovoljno reci da nahvalim to staklo!
 
Uh 660eur okvirna cena.

A kakva je prica stvarno sa tim tamronima posto mi je ovo mislim prevelika cena mada ko zna :)
 
Poslednja izmena:
^moze polovan da se nadje za 350-400 po oglasima povremeno... Prica sa Tamronima je samo prica, internet mitovi i legende, stakjlo je odlicno za svoje pare, pravi sjajne fotke, ima svoje mane i prednosti ali recimo da je za vecinu ljudi najveca mana tog i drugih objektiva, nedostatak znanja o tehnici fotografisanja pa otuda te legende i mitovi o losim objektivima i slicne ******stine.
 
Ja sam svoj 15-85 prodao za 350e kad sam prelazio na FF. Te pare vredi, i iskreno nista drugo za crop ne bih ni gledao u ovom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno