Šta je novo?

Objektivi

Jel moze neko da mi da savet? Pitao sam juce u drugoj temi ali nista od odgovora. Kakav je Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro objektiv? Da li ima smisla kupovati to za moj D40? Dakle trazim nesto da zameni moj 18-55 kit objektiv. Nije mi najbitnije da bude ostar(ako uopste moze da bude 'mutan' :D ) vise bih cenio da ima brz autofokus.
 
Poslednja izmena:
Mozda bolje 18-105 VR od te Sigme...

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Dakle trazim nesto da zameni moj 18-55 kit objektiv.
a zasto ne onda Tamron ili Sigma 17-50mm f2.8? Ja sam Canonov kit zamenio sa Sigmom(imas par fotki u temi) i prezadovoljan sam.
Jedino sto bih ti rekao kad uzimas Tamrona ili Sigmu da ih probas na licu mesta pogotovo ako ti aparat nema fino podesavanje fokusa.

Sto se tice djoletove fotografije meni isto prejak kontrast, oci me zabole od pregorenog...
 
Ne znam ni sam, hteo bih da dobijem malo na zoom-u zato bi mi odgovaralo nesto tipa 17-70. Vidis nisam uzimao u obzir 18-105 VR. Nasao sam jedan za 20k sa garancijom. Videcu...
Da imam para znam sta bih uzimao, ali ne zelim da preterujem jer sam noob ionako, zelim samo da fotkam sto vise da naucim.
 
a zasto ne onda Tamron ili Sigma 17-50mm f2.8? Ja sam Canonov kit zamenio sa Sigmom(imas par fotki u temi) i prezadovoljan sam.
Jedino sto bih ti rekao kad uzimas Tamrona ili Sigmu da ih probas na licu mesta pogotovo ako ti aparat nema fino podesavanje fokusa.

Sto se tice djoletove fotografije meni isto prejak kontrast, oci me zabole od pregorenog...

Ta Sigma i Tamron tog opsega nisu u cenovnom opsegu (cak ni polovni) u kom sam pretpostavio da Mixer ima nameru da kupuje. A Nikkor kog sam spomenuo je i jeftiniji od 200€ i ima duzi zoom (sto sam takodje pretpostavio da Mixeru treba kad prelazi sa 18-55 na 17-70).

@Mixer: Mislim da bi ti taj 18-105 VR odlicno odgovarao. Svi Nikonci ga hvale, a eto i dobre cene (plus jos dobijas garanciju, ihaaa sta ces vise :) ). Ja sam npr. za Canona uzeo 18-135 IS, iako imam 17-55 f2.8 IS. Trebao mi je neki duzeg zuma, allaround, a kvalitet mi nije bio presudan (za kvalitet imam 17-55 :) )... svi su oni kvalitetni preko f5.6 ;)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Poslednja izmena:
18-105 se nalazi za 180e nov preko madjara.
Ja sam vec rekao, pre bih menjao telo nego objektiv u Mixerovom slucaju...
 
Ja bih najradije uzeo 12-24mm na D40 i kupio pored neki noviji senzor sa nekim zoom-om do 85mm... Opet to ce biti za par godina ako budem uvideo iole neko poboljsanje kod sebe. :p
Sta fali sigmi za koju sam pitao?
 
Ta Sigma i Tamron tog opsega nisu u cenovnom opsegu (cak ni polovni) u kom sam pretpostavio da Mixer ima nameru da kupuje. A Nikkor kog sam spomenuo je i jeftiniji od 200€ i ima duzi zoom (sto sam takodje pretpostavio da Mixeru treba kad prelazi sa 18-55 na 17-70).
Ta Sigma koju je on pomenuo je oko 160 polovna, Tamron (bez stabilizacije) je 180 - 200 polovan, tako da nije toliko velika razlika. Mogao bi moderator ovo da prebaci u temu o objektivima...
 
Bas mi se ne menja i telo... Videcu jos sta da radim. Po meni je jos rano, jos bi ponesto da naucim na ovom telu.
 
Sigma nije bolja ni u kom slucaju, Tamron VC je najbolja kupovina za taj raspon i blendu, i te pare...
 
Evo posto si iskusniji drivere i bavis se time vec godinama da li mi mozes objasniti zasto Sigma nije bolja kupovina i da li to zakljucujes na osnovu review-ova ili si licno probao?
 
Probao sam oba objektiva i Sigma je mozda malo ostrija, ali to je vecita prica Sigmi, ostrije su od svega i to je to. Tamron je dovoljno ostar za bilo kakvu primenu, ali ima bolju izradu, bolji kolorit i precizniji fokus. Sigma je isti onaj praistorijski dizajn kao i prva verzija, uzasna u ruci, tvrdi prstenovi za fokus i zum, treba da upotrebis snagu da bi pokrenuo prekidace, jednostavno sa Tamronom je mnogo bolji/skuplji osecaj u ruci, pored prednosti koje sam naveo...
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Tamron 17-50 VC po driver-ovom savetu, posle par dana igrom slučaja imao priliku da probam i Sigmu sa stabilizacijom, čak sam mogao i da zamen Tamrona za nju, ali ja neku razliku u ostrini do f4 nisam primetio ali preko toga mi je Tamron izgledao ostriji. Takođe sam primetio da su slike sa duzom ekspozicijom iz ruke dosta bolje kod Tamrona, valjda stabilizacija kod njega bolje radi posao. U kolorit i preciznost fokusa nisam ulazio ali izrada Tamrona jeste dosta "bogatija". Nemam ja neko veliko znanje o ovoj temi, ali su ovo moji utisci za kratko vreme dok sam bio u prilici da se "igram" sa oba objektiva.
 
Jos jedan glas za Tamron 17-50 VC. Plus dobar je za video sa stabilizacijom.
 
@driver: za izradu meni je super sto se tice prstenova - tj. po mom su ukusu, a prekidaci jesu malo nezgodniji ali naviknes se.
Takođe sam primetio da su slike sa duzom ekspozicijom iz ruke dosta bolje kod Tamrona, valjda stabilizacija kod njega bolje radi posao.

To je takodje i u testovima bilo receno - da Tamron ima bolju stabilizaciju.

Da li je iko probao Sigmu 35mm f1.4 DG HSM i 50mm f1.4 EX DG HSM?
 
Meni se kod Tamrona 17-50 VC ne dopada previše kratak hod fokus prstena kod snimanja videa sa manuelnim fokusom i što se okreće fokus prsten kada se koristi AF. Isto tako, "kontra navoj" me ubija :d

Na sam IQ nemam nikakvih zamerki, što je na kraju krajeva i najbitnije, na ostalo se i navikneš nekako.
 
Za video bilo koji tamron je lose resenje zbog kratkog hoda i obrnutog fokusa, kao i zbog stabilizacije koja cesto cima nekontrolisano, Sigma je sigurno bolja ako je video primarna stvar...
 
@driver: za izradu meni je super sto se tice prstenova - tj. po mom su ukusu, a prekidaci jesu malo nezgodniji ali naviknes se.

Pa to ako nisi imao sa cime da uporedis je ok :)

Da li je iko probao Sigmu 35mm f1.4 DG HSM i 50mm f1.4 EX DG HSM?

Isto kao i ovo gore, ako nisi probao 35L i 50L, Sigme ce ti biti super :), ja samo necu da dam preko 400e za objektiv koji nije Canon (ili Nikon kad bih imao Nikona), previse sam imao Sigmi, Tamrona i ostalih i svaki put sam jedva cekao da uzmem Canona :) Uvek bih pre uzeo polovnog Canona za iste pare koliko kostaju te nove Sigme...
 
Poslednja izmena:
Da li je neko isprobao Canon 55-250mm f4-5.6 IS II, na canonovom sajtu se prodaje refurbished za 120$, pa me interesuje vredi li cimanja i para ?
 
^ Nemas bolje za te pare...
 
Bio je negde po oglasima i jeftinije od toga...
 
U fotostoru je 155 evra.
Ja se neko vreme razmisljam da narucim iz HK za oko 100 evra. Samo se bojim koliko ce kostati posle nase carine.
 
Fotostore obicno za kesh spusti malo cenu. Mislim da se ne isplati narucivati, kad platis carinu mozes da ustedis 20-30e, a za toliko se ne isplati cimati se.
 
Fotostore obicno za kesh spusti malo cenu. Mislim da se ne isplati narucivati, kad platis carinu mozes da ustedis 20-30e, a za toliko se ne isplati cimati se.

Carinu ne racunam, imam nekoga da mi donese iz USA. Zato mi je extra povoljno bilo da ga uzmem za 100e ali sada je kasno jer nema vise te akcije. Taman se mozda skupi za neko bolje staklo sl put kad bude neka akcija..
 
U fotostoru je 155 evra.
Ja se neko vreme razmisljam da narucim iz HK za oko 100 evra. Samo se bojim koliko ce kostati posle nase carine.

Pa dobices valjda racun, uzmes izvod iz banke i mogu ti samo na tu cenu carina 10% i pdv 20% - znaci total 130eur ako je besplatan shipping.
 
U fotostoru je 155 evra.
Ja se neko vreme razmisljam da narucim iz HK za oko 100 evra. Samo se bojim koliko ce kostati posle nase carine.

Jesi pozvao da pitaš? Pusti ti sajt. A da daješ 100e za refubrished, a imaš kod nas nov za 140-145e, i još imaš i 2god garanciju, razmisli...
 
Nazad
Vrh Dno