Šta je novo?

Objektivi

Koliko vidim, Canon to dobio bez ikakve muke, ljudi ne bacajte pare na taj YN 50...
 
Vidim da je fokus duplo sporiji :)
 
Da li neko moze nesto da kaze sta za tamron 2-70 2.8 vc
 
Tamron 17-50 je popularniji izbor ;)
 
Koristio sam ga na koleginom 7D u par navrata, VC verziju, super je to objektiv, mada sam primetio da mu je autofokus dosta bucan. Koliko sam citao, sigma je malo ostrija i ima drasticno tisi AF.
 
Taj Tamron je vrlo nezgodan za snimanje videa zato što AF prsten ima jako kratak hod, a i sam prsten je jako uzak (ergonomija za manuelno fokusiranje 2/10). AF jeste bučniji u poređenju sa USM objektivima, ali sa druge strane ima dosta brz AF. To što je AF malo bučniji ne utiče na kvalitet fotki, osim ako ne planiraš da fotkaš u pozorištu a onda tek imaš i pogrešan objektiv i aparat.

Ako je snimanje videa bitno, gledaj neki drugi objektiv. Ako ćeš ga koristiti samo za fotkanje, ne otpisuj Tamrona ali svakako probaj i Sigmu.
 
Hmm, i Sigma ima kratak hod prstena za fokusiranje.

Super su mi testovi objektiva ovog lika, prijatan je za slusanje, dosledan i saznam vecinu stvari koje me zanimaju.

[YOUTUBE]t_rPxWpArNY[/YOUTUBE]
 
Ja imam Sigmu, doduse na Nikonu. Prezadovoljan sam objektivom, brz fokus cak i sa manjak svetla radi kako treba, tih, ostar...jedina zamerka mi je zoom prsten koji radi kontra od nikonovih objektiva ali dobro, vec sam se navikao.
 
E da, još jedna stvar koja me izluđivala kod Tamrona, ima "kontra navoj" za zumiranje. Sigma i Canon objektivi se okreću u smeru suprotnom od kazaljke kad zumiraš. Kod Tamrona sam milion put udario u "zid" na 17mm kad sam ustvari hteo da zumiram nešto. Opet, ako nećeš često menjati objektive na aparatu usred fotkanja, ovo i nije toliki problem.

EDIT: Eto rešenja, Tamron za Nikon aparate, Sigma za Canon :D
 
Uh, ova Sigma 17-50 mm F2,8 EX DC OS HSM mi deluje kao fenomelan objektiv za taj novac i kao logicna zamena za 18-55 kit - 330e novo u germaniji http://www.amazon.de/gp/aw/d/B003A6H27K/ref=mp_s_a_1_1?qid=1421019541&sr=8-1&pi=AC_SY200_QL40
Poz Gizmo - ja imam Sigmu i mogu ti reci da je na 2.8 vec ostra... Bokeh je lep i fokus je extra tih i brz. Ja sam uzeo za 300 polovnu pod garancijom, dok je 660e nova kod nas. Ako za 330 mozes uzeti novu kupi bez razmisljanja.
Ovo su ti neki od primera sa Sigmom(sve na 2.8, negde samo malo peglana kosa sa smooth skin u lightroom pa ne deluje ostra, ali vidis po ostalim detaljima):

Bokeh by grubicv, on Flickr


Portrait by grubicv, on Flickr


Portrait by grubicv, on Flickr

Odgledaj ovo i sve ce ti se "kazti":
[YOUTUBE]T3UfbsdfUu8[/YOUTUBE]

Jedino bi ti ja napomenuo - kao sto znas to je samo crop objektiv - dakle kada upgrade na full frame moras ga prodati... Sto se tice zoom-a, ta Sigma ima skoro iste performanse kao mnogo skuplji Canon 17-55 2.8 i mislim da ti je najbolji objektiv za crop koji mozes uzeti (ako izuzmemo prime-ove).
 
Super je ovo, hvala na informacijama i primerima :) Videću da uzmem ovu Sigmu iz Nemačke kad budem skupio kintu, a mogu opušteno i da prodam ovaj Kit 18-55mm, pored Sigme mi definitivno neće trebati.
 
Tesko ces ga prodati. Ja ga cuvam da ga prodam uz 1100D, a ako daj boze budem isao na FF onda ide i Sigma i 55-250 IS II u kompletu :)
 
Koji kit i za koliko para?

Treba mi jedan :d
 
Sta ce tebi Kit da mi je znati :) Pa verovatno misli na 18-55mm isto kao i moj.
 
Naleteo 550D za lepe pare pa sam se castio za backup. A tih 18-55 kod canona ima par komada ako se ne varam.
 
Imas non IS,IS i IS II ;)
 
Ima i 18-55 III, ali nema IS...
Ja imam IS II.
 
Ima 18-55 I, 18-55 I USM, 18-55 II, 18-55 II USM, 18-55 IS, 18-55 IS II, 18-55 III i 18-55 IS STM

:D
 
Trenutno imam verziju II i verziju IS ali nemam crop telo :D

Ustvari imam jedno samo za prodaju :d
 
Stigao mi Ring flash - isto ovo https://www.youtube.com/watch?v=CrYJ7RRvuhA samo sto pise meking (ocigledno ovi lepe svoj logo i napucavaju cenu)...

Roknuo sam self-portrait tako da sam omasio fokus na oci, ali dobro da mi je bar deo glave u kadru (JPEG iz aparata bez obrade):


A sad ocekujem Yongnuo 50mm 1.8 posto su istog dana naruceni :d
 
Poslednja izmena:
Kako kad. Evo jedan paket vec 60 dana nije stigao. Zanimljivo da za sve ovo sto mi danas stiglo sve u vrednosti oko 40eur naplatili mi samo jos 100 dinara. :)
 
Na yongnuo je bacio pare kako okrenes :d:d
 
Nazad
Vrh Dno