Šta je novo?

Objektivi

ima li neko iskustva sa ring adapterima? Hoću da na moj objektiv od 77mm nakačim telekonverter koji ide na objektive od 28mm, pretpostavljam da će mi trebati dva jer nema direktnog 77->28mm jel može neko da mi kaže treba li da uzimam step up ili step down i kako da iskombinujem?

npr. mislio sam da uzmem ovaj

https://www.ebay.com/itm/28mm-55mm-...808466?hash=item3d8f936c52:g:b8QAAOSw~wtdL-nC

i ovaj

https://www.ebay.com/itm/Metal-55mm-77mm-Camera-Step-Up-Filter-Ring-Adapter-55-77-A8M3/223797430932
 
Poslednja izmena:
Pa, ako ideš sa većeg na manji onda ti treba step-down, logično.
E sad, nisi napisao koji je aparat u pitanju, ja nisam stručnjak ali gledajući moj aparat (daleko od profesionalnih) navoj je na unutršnjoj strani objektiva, kao na ovoj slici:
71grCVkDadL._AC_SL1500_.jpg

tako da ni jedan ni drugi prsten ne bi odgovarali.
Dok bi manji objektiv trebao da ima navoj sa spoljašnje strane:
58mm-0-21X-Fisheye-Lens-for-Canon-Nikon-Sony-58mm-UV-Front-Threads-DSLR-Cameras-and.jpg_640x640q.jpg

Dakle po nekoj logici prsten bi na većem stepenu trebao da ima navoj na spoljašnjoj strani a na manjem stepenu sa unutrašnje strane!

Mislim da tebi treba nešto poput ovog prstena samo odgovarajuće veličine, slika je samo demonstracije radi:
KStepDown305_25z_L01_950x.jpg

Vidiš kako je ovde navoj na većem stepenu spolja a na manjem stepenu unutra...
 
Poslednja izmena:
ima li neko iskustva sa ring adapterima? Hoću da na moj objektiv od 77mm nakačim telekonverter koji ide na objektive od 28mm, pretpostavljam da će mi trebati dva jer nema direktnog 77->28mm jel može neko da mi kaže treba li da uzimam step up ili step down i kako da iskombinujem?

npr. mislio sam da uzmem ovaj

https://www.ebay.com/itm/28mm-55mm-...808466?hash=item3d8f936c52:g:b8QAAOSw~wtdL-nC

i ovaj

https://www.ebay.com/itm/Metal-55mm-77mm-Camera-Step-Up-Filter-Ring-Adapter-55-77-A8M3/223797430932

Ajd pojasni sta hoces da nakacis na sta, tacno...
 
Nikon 3x telekonverter sa 28mm navojem na P1000 koji ima 77mm, naručio sam već dva step-downa jer su bili oba u istoj prodavnici i nešto baš jeftino po par eura pa ćemo da vidimo :)
 
Bice lep goblen od fotke, podeli obavezno sa nama rezultate! :D
 
Na bilo kom A7/r/s telu prve i druge generacije, ja bih konkretno na A7II koristio
 
Konkretno na A7II ce radi korektno u oslovima dobrog svetla, noc ce biti malo problematicna. Na A7III se da radi odlicno a na prvoj generaciji, koliko znam na A7R onako pristojno ali ne ocekuj ni priblizno OEM performanse...
 
Cao drugari, dosao je na red i neki macro objektiv, posle sjajnog 30mm f/1.4, sa kojim sam prezadovoljan. Pa mi se cini da je nekako Sigma 70mm f/2.8 logican izbor (Sony E-mount), da li gledati dalje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav svima.

U narednom periodu, mozda i vrlo skoro :) nameravam da uzmem A7iii i Tamron 17-28, kao i Samyang AF 35mm f/1.4 FE i Samyang AF 85mm f/1.4 FE. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa pomenutim Samjanzima. Bilo koji komentar je dobrodosao. Hvala
 
Nisam imao prilike da koristim, ali ako se niko ne javi mozes da pogledas i na YT skoro sve sto te zanima. Konkretno Dustin Abbott ima jako kvalitetan kanal i ide u sitne detalje sa opremom. A radio je i testove sva tri objektiva koje planiras da uzmes.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Mislim da sam vecinu, pa i njegove testove vec pogledao:) Sustina je, i vise nego pristojni objektivi za razumnu cenu. Odnos ulozeno/dobijeno odlican, barem po meni. Naravno, ako neko ima neki komentar, dobrodosao je :)
 
Pozdrav svima.

U narednom periodu, mozda i vrlo skoro :) nameravam da uzmem A7iii i Tamron 17-28, kao i Samyang AF 35mm f/1.4 FE i Samyang AF 85mm f/1.4 FE. Interesuje me da li je neko imao iskustva sa pomenutim Samjanzima. Bilo koji komentar je dobrodosao. Hvala

Ja sam imao i AF i MF Samyang 85 1.4 FE. AF verzija mislim da je ili bila decentrirana ili je imala neki drugi problem tako da objektiv nije funkcionisao kako treba. MF verzija je odlicna, jako ostra vec na f/1.4. Za AF 35mm 1.4 sam cuo da cesto ima problema tipa da gubi konekciju sa telom ili ga zablokira u potpunosti
 
Pozdravljam sve forumaše.

Vidim da nekoliko članova ima 10-18 is stm, pa me zanima da li objektiv (nov je) malo klopara kada ga pomerate ili rotirate? Canon kaže da to može da bude zbog stabilizacije i unutrašnjih elemenata, ali se meni čini da postoji i dodatak blagog pomeranja centralnog dela, posebno na 14mm (tu je najmanje ušuškan). Nije tragično, ali iritira.


Unapred hvala.
 
Sve je to normalno i kod mnogo skuplje optike, ali da bi bio miran proveri da li postoji decentriranost, da li ima uticaja na kvalitet fotografija,
 
Hvala MM.
Shvatio sam, ali mi je, očigledno, bilo teško da to prihvatim.
Proveriću da li postoji decentriranost. Meni se čini da je sve u redu.
Da li je dozvoljeno da se piše o servisima (za sistematski pregled 18-55is, 18-135is)?
 
Poslednja izmena:
Ne vidim zasto bi to bio problem, info mogu da koriste i drugim korisnicima. 👍
 
U redu. Da li je ok DSLR Servis? Ranije sam nosio u Pixel Plus.

Video sam (bench) preporuku za DSLR Servis iz 2018-e, nadam se da još uvek važi.
 
Malo da ozivim temu 😄

Imam sony a6400 i zeleo bih da kupim zoom objektiv. Dvoumim se izmedju 18-105mm f4 i 18-135 f3.5-5.6. Jasne su mi razlike na papiru, cenovno su prilicno slicni (polovni). Treba mi neko ko je koristio/posedovao oba da podeli iskustvo kako bih lakse izabrao.
 
Malo da ozivim temu 😄

Imam sony a6400 i zeleo bih da kupim zoom objektiv. Dvoumim se izmedju 18-105mm f4 i 18-135 f3.5-5.6. Jasne su mi razlike na papiru, cenovno su prilicno slicni (polovni). Treba mi neko ko je koristio/posedovao oba da podeli iskustvo kako bih lakse izabrao.
Шта си урадио ? Нисам имао ове објективе али на папиру изгледа да је 18 105 прављен за озбиљнији рад, с обзиром да му је константан отвор бленде.
Овај други је очигледно почетничка варијанта с обзиром на отвор бленде који варира од тога како се објектив користи.
 
18-135 je bolji objektiv, jel treba da kazem i 3x ili ce ovaj 2x da bude dovoljan?
 
Malo da se priključim temi 😊
Nedavno sam dobio za mene prvi ozbiljniji fotoaparat Nikon D3400, koji je dosao sa njegovim kit objektivom+50mm f/1.8G.
50mm mi je odličan i daje mi zadovoljavajuće slike ali hteo sam da nabavim i neki zum objektiv.
E sad ja sam malo istraživao i našao objektiv AF-P DX Nikkor 70-300 f/4.5-6.3 ED VR, koliko sam ja razumeo on pasuje na moj Nikon i ima stabilizaciju, vidjao sam isti samo sa f/4.5-5.6, šta je tu razlika, drugaciji mount, auto fokus? Još uvek pokušavam sve da pohvatam.
I da li vi imate predlog za neki drugi? Ne bih zeleo da ulažem neke velike pare zbog same kamere, to možda kasnije ako se slučajno navucem na ovaj hobi😄
 
Ako si video 70-300G, koji nije VR, preskoči ga jer neće da fokusira na telima bez motora.
AF-P DX je manji, lakši, jeftiniji i radi na dx telima kao tvoje. AF-P FX je teži, skuplji i radi kako na fx tako i na dx telima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno