»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 3 od ukupno 3

Tema: Mirorrless i DSLR dodatna oprema

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        165
      2. Moja mašina
        • CPU: i5 6600k
        • MoBo: Ranger VII
        • RAM: 16 gb
        • VGA: STRIX R9 380X
        • MON: 3x Asus VG24H
        • HDD: M.2,SSD,HDD
        • LAP: MBP
        • TV: 55" FHD Domaće radinosti
        • INET: Kablovska
      3. Mirorrless i DSLR dodatna oprema

Možda nije loše da imamo ovakvu temu. Dosta pričamo o kupovini aparata, objektiva, koji je bolji i td. Ideja mi je da ovde pričamo o dodatnoj opremi koja se može koristiti na našim aparatima. Voleo bih da pišemo o svim vrstama dodatne opreme original, made in PRC ili home made.

Tips and tricks su takođe dobrodošli...

Dakle šta imate od dodatne opreme i kako je koristite?

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        165
      5. Moja mašina
      6. Obzirom da sam pre nekog vremena uzeo Canon M50 odmah mi je bilo jasno da moram imati dodatno pakovanje baterija. Nije mi jasno zašto je Canon zadržao LP12-ice ali tako je kako je. Iz iskustva sa prethodnim M modelom znam da je autonomija aparata očaj u odnosu na DSLR (D3500 koji sam koristio je bez problema išao na 1400 okidanja).

Naručeno pakovanje (4 komada) kineskih baerija sa USB punjačem. Na sajtu je deklarisana snaga od 1900mAh što je na papiru u odnosu na Canon bateriju od 875mAh duplo više. Paket je stigao i rezultati su oko 1200 okidanja po bateriji.

Od prilike 15% baterije je potrošeno napolju pri fotkanju portreta i td. A ostatak baterije je potrošen u kućnim uslovima za potrebe testa. Postavio sam Manual mod, servo on, screen on( bez gašenja), AF, kit objektiv, High burst mode, takođe tokom testa upis na SD karticu je bio konstantan jer je kartica spora.

Oko 1200 okidanja je sasvim solidno...nadam se da će kapacitet ostati duže vreme kompletan obzirom da su kinezi kreatori. Mada mislim da je sve preko 600 okidanja ok...

Druga dobra stvar je USB punjač koji se može koristiti u kombinaciji sa Power bank-om i puniti po potrebi napolju. Inače baterije se pune i preko originalnog Cannon punjača...

Menjao S.K.Y.R.A. : 22.01.2020. u 10:59

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2018
        Poruka
        165
      8. Moja mašina
      9. Evo i jučerašnjeg paketa... LED Ring Flash RF 550D.

Naručeno zbog interesovanja oko macro fotkanja. Ok izrada, radi na 4AA baterije, ne krcka i ne krivi se plastika, dugmići imaju dublji hod ali ne zaglavljuju se.
        Generalno prsten se može koristiti za macro, flash i video mod. U pakovanju idu adapteri za objektive 49-77mm i difuzori za prsten (providni, beli, plavi i žuti).

Jačina svetla se može podešavati, kao i strane leva i desna ili donja i gornja.
        Menjao S.K.Y.R.A. : 22.01.2020. u 11:14

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •