Šta je novo?

Objektivi

Imam ja taj SMC Takumar na 5D kecu, treba vežbe na f/1.4, ali kad pogodiš... magija :)
 
Hoces prodas? :-D
Vidim ima kod nas samyang 50mm 1.2 za 350... da li je bolje to ili gorepomenuti vintage pentax-k?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Da li je moguce da nema normalnog zoom objektiva za e mount? Taman se isprimam na Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art, kad ono ne postoji za e mount... Sve sto ima ili je preskupo,ili je "sporo"...
 
Pre nego sto odes na neki sistem dobro je proveriti stanje sa objektivima, a onda jos dodatno stanje i cene istih u Srbiji (kako u radnji, a tako i polovne).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svakako na nista skuplje nisam mogao sa idem (fuji recimo), a i tada sam mislio da cu se zadovoljiti sa 2 3 prajma...
Ipak mi sada treba jedan dobar zum, gledam po youtube da koriste tu sigmu sa njenim adapterom, ali ne znam valja li to uopste... ne bih da fljusnem tolike pare na nesto sto ce me vise nervirati nego sluziti.
Jedina alternativa je sony 18-105 f4 g, ali mi se f4 uopste ne svidja...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Alternativa pogotovo ako imas canon je da metabones plus objektivi za canon mount, ali to je vec skupo ako nemas vec canon opreme...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od zoom-ova za E mount imaš kit18-55 i 16-50, onda 16-70 f/4 Zeiss . 18-105 f/4 G i više varijanti 18-200 i 10-18 f/4 široki. U principu možda najbolji 16-70 f/4.

Ako hoćeš brže od f/4 za zoomove, onda moraš da ideš FE 16-35 f/2.8 i 24-70 f/2.8 G-Master, ali ti se cena neće svideti :)
 
Moracu da idem onda na dva prajma. Vec koristim 50mm f1.2 i 135mm f2.5, stvarno su odlicni, ali manuelni...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa pre bih rekao triling tilt shift objektiva sa not life size makro opcijom, nije to puni 1:1 macro... :p
Ovim TS ce videografi jako da se obraduju, osim fotografa...
 
Fuji izbacuje 80mm f2.8 macro sa OIS u oktobru, kao i 200mm f2 sa OIS uskoro za one koje zanima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro si ljudima rekao na vreme, posle operacije vadjenja (i prodaje) bubrega treba neko vreme za oporavak! :d
 
Hahahaha... Pa dobro, mozda ima ljudi koje interesuje. Mene interesuje 200mm koliko ce kostati, mada vec malo pobija svrhu MILC-a u Fuji lineup sto je preko 56-ice zbog gabarita...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poenta milca nisu gabariti, vec tehnologije koje zbog ogledala nisu moguce, ali da ne sirimo pricu gde joj nije mesto.
Kostace kao pomenuti organ i bice dobar, a kupice ga jedno 200 fanatika i to je to! :d
 
na sam na kraju za pčetak uzeo 35mm 1.8g dx,kad budem imao vremena okačiću neke noob fotke.
 
Nemoj da kacis noob fotke! Nauci nesto o fotografiji, kompozociji, estetici, napravi nesto dobro u obradi i to onda okaci. Kacenje snepova i "jao vidi bokeh" i da drugi "vide kako objektiv radi", nema nikakvu poentu. ;)
 
teoriju fotografije znam većinu osnovnih stvari,samo treba sprovesti u praksi :)
 
Praksa cini cuda, zato samo rad.
 
portudicu se naravno ali u svako slucaju se barem meni cini da cu vise nauciti sa fiksnim nego zum obektivom.
 
To su po meni malo prenaduvane price, jer o istim stvarima vezanim za kompoziciju i sve drugo, vodis racuna i sa fiksnim i za zum objektivom...
Naucices najvise ako permanentno razmisljas o onome sto si naucio i kako da to primenis u situaciji u kojoj se nalazis. Fotografija je, pre svega, intelektualni proces. ;)
 
Da li je neko imao iskustva sa:
Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 XR Di II VC LD
dvoumimi se izmedju ova dva modela pa ako neko ima predlog, znacio bi mi. Koristim Nikonovo krop telo.
 
Ne znam kako je kod Nikona, ali znam kako je bilo kod Canon-a kada sam kupovao. Tamron - verzija bez stabilizacije ok, ali nema stabilizaciju, dok je verzija sa stabilizacijom mnogo mekana. Sigma - ostra, brza, fin bokeh. Ako mozes gledaj da isprobas primerak cisto da ne bude nekih problema sa fokusom, pogotovo ako nemas telo koje ima MFA. Jedina mana sigme su dimenzije, tezina i 77mm za filtere koji su skuplji ako kupujes kvalitetan ND/CPL...
 
Sigma i jeste bila moj favorit ali sam svakako hteo da proverim sa nekim ko je iskusniji od mene. Mislio sam da uzmem nov objektiv, da li bih i onda trebao da isprobam primerak? Za sada mi nisu interesantni nikakvi filteri pa mi to ne predstavlja nikakav problem.
 
Sigma 30mm f1.4 Sigma 30mm f/1.4 DC DN C

A new firmware for that 30mm Sigma is available,
Now yo can download version #2 and #3
● Improved AF performance when the "Eye AF" function is selected.
● Improved AF performance in the peripheral areas in the image, when the "Lock on AF" function is selected.
● Improved feeling of the MF operation of the lens.
SIGMA 30mm F1.4 DC DN | Contemporary for Sony E-mount firmware Ver.02 is available for update at the following site....

https://www.sigma-global.com/en/download/lenses/firmware/
 
Da malo pokrenem temu kupio sam sony a6000 i nisam bas zadivoljan kit objektivm. Prilicno je mekan posle malo proucavanja provalio sam kako moze biti bar pristojno ostar od 20-40mm i f5.6-8. Na stranu ostali problemi koje dosta uspesno resava sam aparat. Kakva su iskustva onih koji su ga koristili i mozda neki savet kako da poboljsam kvalitet fotografija a kasnje planiram neki bolji objektiv.
 
Za nikon crop DSLR, osim nikonovog 24-70 objektiva koji jos brendovi dolaze u obzir i koji predlazete?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Pogledaj tamron 17-50 f2.8
 
Zavisi koliki ti opseg treba. Sigma ima neka fina stakla, npr. Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM. Na kropu je to taman lep univerzalan objektiv za neku opštu upotrebu od pejzaža do portreta...

Ne znam da li te zanimaju prajmovi, npr. odlični su: AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G i AF-S DX NIKKOR 50mm f/1.8G. Da se još više uštedi može npr. sa Youngnao YN35 f/2.0 i YN50 f/1.8. Ja imam ovaj YN50 od skoro i pozitivno sam iznenađen njim, i samom izradom i kulturom rada (brz autofokus, sasvim pristojno oštre fotke...).
 
Sony sel55210 iskustva citao sam bas lose recenzije ali i gledao bas lepe fotke na flickr-u pa me interesuje kakav je stvarno. Treba mi za slikanje dece znaci puno pokreta pa je vazna brzina fokusa i bara pristojna ostrina.
 
Imam SEL55210 nekih 4 godine i ako sam ga tri puta nakačio na fotoaparat jer posle SEL18105G više nije to to. Nećeš imati neke vajde sa njim u zatvorenom prostoru, al za te pare sasvim solidan objektiv. Što se tiče kvaliteta mogu ti poslati uzorak od par slika pa sam prosudi dal je to to što tražiš.
 
Nazad
Vrh Dno