Šta je novo?

VDSL ruter Huawei HG 630 (diskusija)

mikiPSY

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.09.2011
Poruke
4,109
Poena
290
1. Mogu li se LAN 2 i LAN 3 portovi nekako namestiti da ide net preko njih a ne samo iptv ?

2. Ima li sanse ovaj ruter da se prebaci u BRIDGE mod sto bi mi olaksalo povezivanje sa ostalim racunarima u stanu ?

Svaka diskusija u vezi ovog modela je dobrodosla :)
 
Iz one teme radi pass.
Ali opcije su haoticne. Moz li neko ko se razume da mi da kakav savet kako da u admin opcijama uspem da otkljucam LAN 2 I LAN 3 portove ?
 
Kod mene na HG 532 se ide na Basic->WAN->Oznacim aktivnui wan konekciju (kod mene je INTERNET_R_8_35)->port binding stikliras lan 2 i lan 3 pa submit. Pre toga je potrebno da se destiklira za IPTV. Na istom mestu se nalazi, samo se kod mene konekcija zove OTHER_B_8_37. evo slika kako to izgleda kod mene.

Untitled.jpg

Untitled1.jpg
 
Odlicna stvar drugari. Uspesno koristim sva 4 LAN porta za internet i glava me vise ne boli. cheers
 
Ima li neko skriptu za reset IP-a na ovom cudancetu?
 
najprostije da je sam napraviš . Npr. u jdownloaderu .
 
Da li je moguca sledeca kombinacija posto vec imam razvucenu mrezu pa ne bih postavljao nove kablove ako je to moguce:

Od mesta gde mi je postavljen HG630 idu mi mrezni kablovi do mog PC-a, do HTPC-a, i do decijh soba.

Na mestu gde je HTPC tu je i TV i zeljeno mesto za postavku IPTV box-a, a na tom mestu imam samo jedan mrezni kabl.

Da li je moguce da kroz jedan LAN port na ruteru ide i NET i IPTV pa na mestu gde HTPC i IPTV postvim SWITCH pa iz njega u svaki od njih. (nadam se da sam jasan)

Ako je to moguce kako da to podesim na ruteru.

HVALA UNAPRED.
 
Ima li neko skriptu za reset IP-a na ovom cudancetu?

Evo ti kod powershell skripte koja resetuje ruter

Kod:
$shell = New-Object -ComObject wscript.shell
$shell.run("Telnet")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("Open 192.168.1.1")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 2000
$shell.SendKeys("admin")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("tzlkisonpk")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("shell")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("reboot")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
stop-process -name telnet

I napravis task koji ce da trigeruje powershell, tj skriptu. Ako imas vise otvorenih telnet instanci za neke druge stvari onda poslednja linija mora da se menja.
 
Da li je moguca sledeca kombinacija posto vec imam razvucenu mrezu pa ne bih postavljao nove kablove ako je to moguce:

Od mesta gde mi je postavljen HG630 idu mi mrezni kablovi do mog PC-a, do HTPC-a, i do decijh soba.

Na mestu gde je HTPC tu je i TV i zeljeno mesto za postavku IPTV box-a, a na tom mestu imam samo jedan mrezni kabl.

Da li je moguce da kroz jedan LAN port na ruteru ide i NET i IPTV pa na mestu gde HTPC i IPTV postvim SWITCH pa iz njega u svaki od njih. (nadam se da sam jasan)

Ako je to moguce kako da to podesim na ruteru.

HVALA UNAPRED.

Moze :)
Kroz taj jedan kabal propustis TRUNK :)
Treba ti 2 pamentna switcha ili 2xRB750.
dva porta u access i jedan u trank :)
 
Moze :)
Kroz taj jedan kabal propustis TRUNK :)

E super si. Bas ce svako kuci da ima VLANove.

Da li je moguca sledeca kombinacija posto vec imam razvucenu mrezu pa ne bih postavljao nove kablove ako je to moguce:

Moze, ali moras da prekrimpujes kabl da na svakom kraju ima 2 konektora ili da kupis/napravis ovo http://www.instructables.com/id/How-to-make-your-own-Ethernet-%22splitter%22/

Ovo bi trebalo da radi. Za 100Mb mrezu su dovoljne 4 zice, pretpostavljam da je ista situacija i za IPTV a u kablu imas 8 zica. Par puta sam, bar sa mrezom uspesno radio takve akrobacije. Probaj.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, ali sam vratio IPTV posto mi je bio na probi od mesec dana, ako jos neko ima iskustva o ovoj temi mozda nekome zatreba.
Jos jednom hvala.
 
Da li moze da se iskoristi kabl od 4 zice, i ako moze kako povezati (koje pinove spojiti na RJ45 konektoru)

ako sam dobro video 1,2,3 i 6 pin
 
Poslednja izmena:
Za 100mb/s ti trebaju 4 zice a pozicije su 1 2 3 i 6 na konektoru.
 
Poslednja izmena:
Evo ti kod powershell skripte koja resetuje ruter

Kod:
$shell = New-Object -ComObject wscript.shell
$shell.run("Telnet")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("Open 192.168.1.1")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 2000
$shell.SendKeys("admin")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("tzlkisonpk")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("shell")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
$shell.SendKeys("reboot")
$shell.SendKeys("{Enter}")
Start-Sleep -Milliseconds 1000
stop-process -name telnet

I napravis task koji ce da trigeruje powershell, tj skriptu. Ako imas vise otvorenih telnet instanci za neke druge stvari onda poslednja linija mora da se menja.
treba jos da se enable-uje telnet, sve radi ali traje kao vecnost....minimum 5 minuta...jer se ruter resetuje...
na HG520c sam imao VBS skriptu koja protrci za sekundu i zameni IP...
Sa Jdownloadrom ne uspevam da napravim clr skriptu...

Ima li neko jos kakvih ideja
 
Poslednja izmena:
dokopao sam se jednog adsl urecaja i imam pitanje kako da podesim adsl ruter huawei hg630 da ima namenu samo kao swic i da pusta wifi po kuci i malo jasnije da mi sve objasni posto ja ovde nista ne razume ako bilo ko moze da mi pomogne hvala .
 
Zamenili su mi danas HG630 zbog nekog problema i ako sam ja dobro shvatio a nisam neki strucnjak, nov ruter je u bridge modu? Koliko se secam na starom nije bilo ovako.
Ne treba mi bridge mod, da li ovako kako jeste moze da pravi neke probleme?
 

Prilozi

  • screenshot_00001.jpg
    screenshot_00001.jpg
    149.1 KB · Pregleda: 616
Ako ti internet radi nista ne diraj.
 
Radi ali prekida na Lan1 konektoru. Na Lan4 radi normalno. Sto je najgore zbog toga su mi i zamenili ruter i opet se desava potpuno isto. Na oba porta je proban isti racunar, isti mrezni kabal.
 
Radi ali prekida na Lan1 konektoru. Na Lan4 radi normalno. Sto je najgore zbog toga su mi i zamenili ruter i opet se desava potpuno isto. Na oba porta je proban isti racunar, isti mrezni kabal.

Jeli HG630 modem? I ja se patim zestoko sa tim djubretom i ne znam sta da radim, kupio bih najradije neki drugi i nakacio ovo je totalna nebuloza kako se ponasa. Mislio sam da je do DNS-ova ali nije.

Dajte neku proporuku za VDSL modem. Kupujem, ne mogu da cekam na ove papane da shvate da su im modemi djubre.
 
Jeli HG630 modem? I ja se patim zestoko sa tim djubretom i ne znam sta da radim, kupio bih najradije neki drugi i nakacio ovo je totalna nebuloza kako se ponasa. Mislio sam da je do DNS-ova ali nije.

Dajte neku proporuku za VDSL modem. Kupujem, ne mogu da cekam na ove papane da shvate da su im modemi djubre.

Mislim da neće moći, jer je svaki modem upisan kod njih preko MAC adrese, a ona koliko znam "ne može da se lažira" nego može jedno da se upiše nova. Neka me ispravi neko ako grešim.
 
Pozdrav,
vec sam postavio ovaj post u drugoj temi, ali s obzirom da se radi o ovom HG 630, a i vidim da se ovde vodi bas strucna rasprava, da pitam:

"Zove me lik iz Telekoma juce, ajde kao, imas stari Router dodji uzmi novi, bice brzi internet, imam paket od 20mbps.
Uzo router, jutros upalio komp, zeza internet, radi 5minuta, pa ne radi 5m., instalirao ponovo drajvera za internet, i pre pola sata, vidim ja, ma, nesto mi brze otvara net sajtove, probam da skidam nesto i dobijem
rrrrrrrrrr.png
a imao sam sa stari router, maximalno 1600 kb|s.
Sad sam uradio i test
rrrrrr22222222.png
Imao sam pre sa starim routerom, koliko se secam, negde do 10M.
Da nisu oni to nesto pogresili ili ja nesto ne vidim dobro ?,)"


Ja mislim da su oni nesto pogresili, nema drugog objasnjenja, samo sam router promenio, a imam sad duplo brzi net.
 
Poslednja izmena:
Ljudi molim vas pomozite. Imam telekomov ruter HG 630B, laptop sa Win 7 mi je vezan wirelessom a desktop sa win xp lan cablom. Pokusavam da napravim mrezu i ne uspevam. Procitao sam dosta tutoriala ali nazirem da ovo moze biti problem samog rutera. Probao sam ping izmedju dva kompa i one se vide medjutim kad udjem u Win7 ne mogu da vidim drugi komp.
 
Poslednja izmena:
Ako radi ping izmedju 2 kompa onda nije do routera. Proveri firewall i probaj da se nakacis na drugi komp putem unc putanje \\ipdrugogkompa
 
Uspeo da se nakacim preko unc. Hvala puno!
 
Poslednja izmena:
Ljudi pomagajte, hitno mi je potrebno otkljucavanje drugog i treceg porta na HG630 (onaj noviji) jer mi sada rade samo prvi i cetvrti LAN port a imam 3 kompa koja moram da vezem na internet. Pratio sam napred navedene postavke ali u podesavanjima na mom HG630 nema opcija kao gore na slici tj. na Basic imam samo opciju WLAN ali nemam WAN da bih mogao da aktiviram preostala dva porta. Da li je to uopste moguce na ovom govancetu i kako ?
 
Da odgovorim sam sebi jer ce mozda trebati jos nekom, problem je bio u tome sto se nisam logovao sa admin podacima vec sa onim telekom : telekom pa mi nisu bile dostupne sve opcije u setovanjima.
 
Zamenili su mi danas HG630 zbog nekog problema i ako sam ja dobro shvatio a nisam neki strucnjak, nov ruter je u bridge modu? Koliko se secam na starom nije bilo ovako.
Ne treba mi bridge mod, da li ovako kako jeste moze da pravi neke probleme?

Ne radi u bridge modu, INTERNET_R_8_35 ja za ATM ADSL2+ a INTERNET_R_VID_300 za PTM VDSL u zavisnosti da li je VDSL ili ADSL2+ linija!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, pokusavam da otvorim portove na ovom modemu, podesio sam pravila ali svejedno ne radi. Firewall je ugasen. Evo podesavanja:
Capture.PNG

Moze li mala pomoc sta da radim?
 
Nazad
Vrh Dno