Šta je novo?

VDSL ruter Huawei HG 630 (diskusija)

Ne moze internet R 8 35 vec zameni sa internet R VID 300,sad si na VDSL-u (valjda),nisi na ADSL-u.Protokol stavi na tcp/udp,inernal host ti je ipv4 adresa - vidi u internet opcijama koja je.

Ako ti je ip adresa u ruteru 100.6x.xx.xx ne mozes da otvoris portove bez da ti neka sila nevidljiva iz telekoma ne otvori iste te portove iz rutera,poshto je dupli nat u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Kako da zamenim ovaj R 8 35, padajuca lista mi je grayed out?

Oni kazu da je sa njihove strane sve otvoreno.
 
Jedan veliki pozdrav za tebe !
Za pocetak nam reci kako se zoves i odakle dolazis ?
:)
 
Kakav domet ima ovaj ruter? Jel samo ovaj ruter u igri za VDSL ili daju jos neki?
 
Da li neko zna kako da ogranicim wifi brzinu korisnika preko ovog modema? Naime u kuci mi se kace svi, pa bi ih malo ogranicio sa brzinom. Znam da je to negde u QoS podesavanjima (valjda), ali ne znam kako. Zvao sam tehnicku podrsku, ali kazu da takve informacije ne daju, ali da u globalu moze da se podesi. Imam paket od 50/2
 
Ne mozes to raditi preko ovog rutera.
Alternativa je da instaliras NetLimiter na svaki od racunara u mrezi i na njima direktno podesis koliko mogu da povuku neta,
 
Pozdrav
Jel neko zna kako da izvadim password iz doticnog modema,kupio sam profesionalni vdsl router fritz,ako neko ima neko resenje bez da zovem telekom dobro bi doslo.
Takodje jel neko zvao telekom i trazio pass,da li je dobio parametre kako bi podesio drugi ruter?
Hvala unapred i pozdrav
 
Moras da im posaljes mail i dobices na kucnoj adresi kovertu sa tim podacima. Ovako, ne daju, samo moras da posaljes mail, nisam siguran koji je tacno, ali ce ti reci iz tehnicke podrske i dobices posle par dana na kucnoj adresi
 
Zamenili su mi danas HG630 zbog nekog problema i ako sam ja dobro shvatio a nisam neki strucnjak, nov ruter je u bridge modu? Koliko se secam na starom nije bilo ovako.
Ne treba mi bridge mod, da li ovako kako jeste moze da pravi neke probleme?

E,kod mojih je isti ovaj modem i isto ovoliko kolona.
Kom Bridged mod-u da skinem lan2 i lan3 a kome da dodam iste da bi radio internet na sva 4 porta ?

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Moras da im posaljes mail i dobices na kucnoj adresi kovertu sa tim podacima. Ovako, ne daju, samo moras da posaljes mail, nisam siguran koji je tacno, ali ce ti reci iz tehnicke podrske i dobices posle par dana na kucnoj adresi

Da li daju podatke i za VDSL? Pre nisu nikako hteli da daju...samo za ADSL.
 
Da li ovaj Huawei HG630 ima mogućnost rezervacije lokalne IP adrese za određeni uređaj, preko MAC adrese.
Potrebno mi je da konkretni uređaj uvek dobija istu IP adresu u mreži. Permanentne IP adrese znam da podesim na PC uređajima u samom Windows-u, ali mi je ovo potrebno kod android uređaja koji se kače bežično.
Ne mogu da pronađem tu mogućnost, asociranje MAC na interni IP.
 
U Advanced options za wifi konekciju, pod IP settings imaš DHCP i Static, pa tu upiši IP adresu. Na Android mislim.
 
Pozdrav ljudi. Pre par dana sam promenio paket 50/2 i imam efektivno 36 MB/s. Mts centrala je udaljena ne vise od 300m vazdusne linije. Da li postoji neka mogucnost u podesavanju rutera da se brzina poveca... bar na 40+ MB/s? 1.PNG
 
Po parametrima koliko vidim ne možeš više od 42Mb/s. Verovatno su te oni ograničili na 38.
 
Zna li neko gde se ovde nalazi opcija za prebacivanje u bridge mod?

1.jpg 2.jpg

kao da fali gomila opcija ovde?
 
uloguj se sa:

Username: admin
Password: tzlkisonpk

ti si se logovao sa telekom, telekom zato i ne vidiš 90% opcija!
 
Hvala za ovo! Pojavile su se opcije, ali mrka kapa.. kada prebacim INTERNET_R _Vid_300 na bridge nemam internet.
 
Poslednja izmena:
Kada prebaciš telekom modem u bridge mod, moraš u tom drugom ruteru odabrati opciju konekcije pppoe i uneti pppoe user/pass iz telekom modema i ako si na vdsl-u uneti i vlan id 300!
 
Kada prebaciš telekom modem u bridge mod, moraš u tom drugom ruteru odabrati opciju konekcije pppoe i uneti pppoe user/pass iz telekom modema i ako si na vdsl-u uneti i vlan id 300!

Sry. Tek sad sam video odgovor. Pokušao sam da izvučem pppoe user/pass, ali nisam uspeo sa PuTTY programom. Zna li neko neki drugi način da saznam pppoe user/pass?

Edit:
pokušao sam sad i sa backup fajlom, ali je na kineskom kad ga otvorim u notepadu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno