Šta je novo?

Odrzavanje laptopa

instaliraj drajver sa support stranice za tvoj model,pa ako ne bude radio čekiraj prvo dal ima apdejt za isti sa driverindentifier portable,pa ako ne nađe i/ili taj isto ne bude radio ručno čupaj VID iz device manager-a i traži ga na guglu...

takođe,neka me neko ispravi ali mislim da strelec usb ima na PEN networku bar generičke drajvere za sim pa bih i to isprobao,ne košta ništa...
 
Tražio sam gde da okacim vest jednu i upozorenje za sve koji undervoltuju laptop. Vest je možda i stara ali meni se tek danas desilo, bacim slučajno pogled na hwmonitor dok mi se učitavala partija u igri i vidim cpu mi umesto na 3.8 radi na 3.2ghz, temperatura 91c umesto normalnih 80-81 i naravno undervolt od -140mv koji držim nestaooo. Jutros mi laptop uradi update biosa koji sadrzi “fix” za plundervolt, u suštini ugasili su cackanje voltaže sa user nivoa. Nisam to znao jer nigde na asus sajtu ne piše to, u pitanju je novi 307 bios za Asus, sreća pa imaju i dalje stari 306 na sajtu, uploadovao sam ga instant na drive ako zatreba, znam da neki proizvodjaci ne dozvoljavaju rollback na stare verzije tako da dobro pazite ako updatujete bios ovih dana!
 
Zahvali se Intelu. :)

Inace imao sam isti problem.
 
da li neko ima iskustva sa nepo systemom i godisnjim odrzavanjem zbog produzene garancije (u ovom slucaju dell laptopa)? Koliko su brzi i kakvi su genralno?
 
Imao sam pozitivno iskustvo sa njima, stim što sam nosio laptop i sačekao da odrade taj "servis" 1:30h do 2h.
Ako to želiš tako da uradiš, najavi se kada ćeš doći i da ćeš sačekati da ti se odradi. Ja lično nisma hteo da šaljem preko kurira ili preko radnji.
 
Ljudi imam na svom Laptopu grafu AMD Radeon HD 7400M,ubacio sam neki zadnji drajver za nju iz ove godine i od tad imam problem sa rezolucijom,a kad hocu da udjem u personalize ili display settings izbaci mi ovo kao na slici.
Pomoc :)
 

Prilozi

  • IMG_20211003_151810.jpg
    IMG_20211003_151810.jpg
    198.5 KB · Pregleda: 52
Verzija Windows 10-ke koja je? Verzija drajvera koja je?
 
Verzija Win-a je zadnja,to redovno azuriram...a sto se tice drajvera preko drive booster sam skinuo neku iz 2021...mislim da je tu problem nastao
 
Zadnji drajveri za tu grafiku su izasli 2015-2016, verovatno si instalirao drajvere za pogresnu kartu.
 
Pazi taj program je izbacio 2021...a jel mozes da mi nadjes zadnji drajver iz te 2016 god?
Ja sam obrisao taj zadnji drajver i sad je kao neki iz 2016-e,ali i dalje izbacuje onu gore gresku na slici sto sam okacio i imam izbor samo dve rezolucija tipa 800 i 1000 i nesto
 
Poslednja izmena:
Idi na sajt proizvođača grafike ili čipa (AMD ili Nvidia) i skini zadnju verziju odatle. Ako ni to ne radi, možeš da probaš neki neki live OS ili reinstall sistema i da vidiš kako se to ponaša.
 
Imao sam pozitivno iskustvo sa njima, stim što sam nosio laptop i sačekao da odrade taj "servis" 1:30h do 2h.
Ako to želiš tako da uradiš, najavi se kada ćeš doći i da ćeš sačekati da ti se odradi. Ja lično nisma hteo da šaljem preko kurira ili preko radnji.
Да ли се код њих може најавити долазак у сервис? Хтео бих да уградим SSD из старог рачунара. Кажу да не може, него да се чека неколико дана, + 1800 динара, а ако хоћу одмах да то ураде ода треба доплатити још 2000дин.
Лаптоп је купљен пре два месеца Acer, тако да мене то одржавање тек очекује у децембру.
Шта конкретно раде код тог годишњег сервиса због 5 година гаранције?
 
Izvinjam se na kašnjenju sa odgovorom.
Da, tako je bilo, možeš se najaviti i sačekati da odrade.
Šta se radi na godišnjem servisu, iskren da budem ne znam, trebali bi da ga otvore, očiste prašinu i zamene pastu, da li to rade ili ga samo spolja kroz ventilacioni otvor izduvaju zaista ne znam. Ono što je bitno da ti za 1.000-1.2000 din odrade što odrade ali ti overe garanciju za narednu godinu.
Ne znam kakav ti je laptop, mislim da bi mogao sam da zameniš SSD bez da podleže gubitku garancije, kod mene je tako bilo i za SSD i za ram memoriju.
 
Braco pomagajte,uzasno sporo mi se startuje laptop,davno sam bio nasao drajvere za njega posle koji se startovao brzinski (imam ssd),ali sam posle obarao sistem i ne znam gde sam ih bese nasao i sad opet kilavi sa ukljucivanjem?
Evo specifikacije,pomozite za drajvere :D
 

Prilozi

  • a.png
    a.png
    38.1 KB · Pregleda: 31
  • b.png
    b.png
    16.3 KB · Pregleda: 31
Bolje da si napisao tačan model laptopa.
 
HP ima auto detect tool set, nije dovoljan taj naziv, jer ima raznih konfiguracija u okviru jednog modela.
 
Bukvalno prvi rezultat na Google:
Bukvalno mozes misliti da sam probao odmah i pre pisanja i sta god da probam skinuti zakuca na nekom procentu i satima se nista ne desava....,sta sad?

Skinuo sam drajvere sa drugog sajta i sad se bukvalno jako brzo podize Win kad palim lap,ali je sad problem sto je neka uzasna rezolucija ekrana,sve veliko,a ne mogu promeniti na normalno,sta dalje?
 
Poslednja izmena:
Imali veze sto sam odabrao Win 8 64 za drajvere,posto nema 10-ke,mozda bolje da sam izabrao Win 7 ili to nema veze?
 
Jel normalno za Dell Vostro 3360 sa procesorom i5-3337U(ide do 2.7ghz) da dok pusta na youtube 4k video klipove da se greje oko 85 stepeni , znam da se ivy bridge procesori greju , da li menjati pastu , mada je zeznuto ovaj laptop za otvaranje mora ceo da se rasklapa kad se menja hard disk a kamoli pasta.
 
pasta je sigurno zrela za menjanje s obzirom da je to prilicno star procesor .... ali takodje pitanje je kad je osiscen kuler tj rebra od hladnjaka ...
 
Taj laptop ima 4k displej?! Ili pustas eksterno sliku sa njega?
 
razlika je uocljiva iako nemas 4k displej, jedino ako ti je bitno to da znas pa pitas. ja npr. oduvek gledam 4k na full hd jer mi je razlika i vise nego uocljiva...
 
Koliko vidim njegov displej ima rezoluciju 1366x768 pa ne vidim bas poentu 4k.
 
Slika je bolja bez obzira sto se gleda u nizoj rezoluciji ali generalno 4K za taj procesor je lepo opterecenje.
Svakako proromeni pastu (posle toliko godina ne moze vise da valja) i proveri stanje ventilatora.
 
Ovaj Dell Vostro 3360 što sam uzeo generalno sam ga uzeo pošto je zdrava baterija samo wear level 25% nekoliko sati baterija traje a deluje mi da šrafovi nisu nikad otvoreni nisu izlizani , moguće je da 9 godina nije otvaran laptop ali ne mora da znači , ima nalepnicu Windows 8 a on je izašao 2013 godine , ekran jeste 1366x768 ali pustim nkead 1080p i 4k na yotube ne koči , kad ne puštam youtube dok surfujem je od 50 do 60 stepeni.
 
Nazad
Vrh Dno