Šta je novo?

Odrzavanje laptopa

jasno ti je da na sd kartice i fleševe ide samo dno,faktički škart čipovi?i da to nikako nije za poređenje sa ssd-ovima naročito pa i poluozbiljnih brendova...
 
Treba mi zastita tastature za Fujitsu lifebook u748? To je u sustini silikon koji ide preko tastature i stiti da se slova ne ishabaju i ne umaste vremenom, takodje je pogodno kada se nesto malo prospe da ne upadne izmedju tipki. Za vecinu laptopova sam pronasao relativno lako, dok za ovaj model ne mogu nigde

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja sam juce kupio karbon foliju i stavio oko tastature i na tacped...tacped se izlizao, a palmrest mi se mnogo masti, s obzirom da je na mom Lenovu y540 kao neka gumirana plastika, pa bas dosta hvata otiske itd...sada sa ovom folijom izgleda super i ne ostavlja otiske...trebalo je ovo da uradim cim sam ga uzeo, izgledao bi i sad kao nov... :)
 
Gde si kupio zastitu za tastaturu? Imam Lenovo Y540 sa nasim slovima ( veliki enter taster) pa bih i ja da pazarim.
Pogledajte prilog 284316
 
Nisam siguran da li je bas adekvatna tema, ali potrebna mi je usluga nekoga iz NS, ko barata sa operativnim sistemima, na laptopu mi je Win10, a hteo bi da ga vratim na Win7, pa ako ima neko voljan (naravno uz novčanu nadonknadu) ili preporuka gde uraditi bio bi zahvalan.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Imam problem sa lap topom to jest sa grafickom karticom Graphics Card Manufacturer Powered by AMD
Graphics Chipset ATI Mobility Radeon HD 4500/5100 Series i nijedna igrica sto trazi open GL ili D5D
Na primer vorms armagedon ili neke sto traze D3D I open GL 3D igrice nikako.U cemu je problem
 
drajver,pregazio je windows sa svojim vrv a mislim da taj nema uopšte akceleraciju.koja je tačno verzija windowsa na laptopu?
 
Ljudi kako cistite takozvane hamburger dugmiće na tastaturi? Ono je pakao.
 
Koje drajvere mi preporucujete da stavim i dali je to do drajvera.Graphics Chipset ATI Mobility Radeon HD 4500/5100 Series u kojem je rangu u poredjenju sa nekom nvidijinom grafickom
 
poslednje podržane sa amd sajta ako je sedmica ili 8/8.1 u pitanju (topla preporuka da pređete na 8.1 za tu klasu hardvera) ili standardno gašenje da windows sam svlači drajvere i iste te poslednje podržane za vašu kartu da dobudžite na desetku.alternativa je chromeOS ako vam ne treba neki windows softver,radi chromeOS za osnovne stvari presjajno naročito na tom hardveru.
 
U pitanju je C2D 4400 2.1 Ram 4 GB HDD320 GB Graficka Radeon HD 4500/5100 Series . Ja nisam nikad radio sa atijem neznam ni dali mi je instaliran drajver moze te mi okaciti neku sliku sa instaliranim drajverima za ovu Graficku.Probao sam da instaliram Wormse 3 Armagedon i nece da upali.
 
Resio sam problem instaliro sam drajvere i sad sve radi. MOZETELI MI RECI DALI JE OVA Graficka Radeon HD 4500/5100 Series BRZA OD nVIDIJE 7600gs.
 
Da li neko zna kako da proverim ispravnost modula 3g sim slota na Fujitsu Siemens Lifebook S7210?
 
Heh...ja jesam ali nista se ne desava. Zato me interesuje kako i sta treba da se radi ili ti proveri ispravnost slota.
 
Instalirani su svi drajveri cak i dodatni softver koji treba da upravlja SIM karticom ali kad gurnem SIM karticu uopste je ne detektuje. U device manager nema ni jedan uredjaj koji nije redovno instaliran tj da nije u funkciji ili da ima neku gresku. U pitanju je windows 7. Probao sam kartice od vise provajdera ali nista.

Untitled.png
Screenshot_4.png
 
Poslednja izmena:
Nema nigde opcija...nigde ne javlja da ne funkcionise niti da funkcionise

Screenshot_5.png
 
Verovatno softver nije ok, zakljucan modem na neku mrezu ili sam modem nije ok. Win10 ima ugradjenu podrsku za modeme.

Kako da proverim sve to? Nemam nekog iskustva sa 3g modemima pogotovo sa ugradjenima u laptop.
 
Sad sam vratio stariju verziju sierinog softvera 3g watcher-a. I izbrisao sam drajvere od modema i kada stisnem osvezavanje ne pojavljuje se vise. Kao da ni nemam modem,ali SIM slot postoji. Ne znam da li je ikada radilo i ne znam kako je radilo nedavno sam uzeo laptop pa sam mislio iskorititi tu opciju ako vec postoji mogucnost.
 
Par slika
 

Prilozi

  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    53.3 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    45.7 KB · Pregleda: 43
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    46 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    47.7 KB · Pregleda: 45
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    50.2 KB · Pregleda: 43
i jos par
 

Prilozi

  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    49.8 KB · Pregleda: 40
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    63.4 KB · Pregleda: 41
Mozda modem nije funkcionalan jer ipak je laptop star 12 godina mada bi onda trebalo da izbacuje neku gresku.
 
Nazad
Vrh Dno