Šta je novo?

Odrzavanje laptopa

Super je ovo stvar, dodje kao eksterni monitor onda lap, taman imam prostora da ubacim bt tastaturu.
Znaci ti ventilatori ne vrede nista u sustini cak i ako je primarna funkcija lapa gejming, sluze mu kao postolje samo?
 
Zavisi da li ima otvore sa donje strane.Ti otvori treba da disu,ventilatori mogu samo da pomognu protok vazduha.
 
Kako ne vrede, kada zalaufuje neka igra dobro dođe. Bukavlno osetiš kako lagano pirka svežije oko laptopa :)
Nisam do sada video neki model laptopa da usisava sa strane, imaju svi dole usis a izduv nazad ili bočno. Možda i grešim, ne znam.
Kod mene je to uglavnom leti slučaj, ali ne koristim klimu. Nije ni gaming laptop doduše. Ovaj Acer nitro što sam im uzeo ima dva ventilatora i dobro urađeno hlađenje. Tu se ne primeti ali znači uvek da su manje temperature,
Ako koristiš a da nije nešto zahtevno onda nema neke potrebe za ventilatorom.
 
Ja bih ipak uzeo neki sa ventilatorom, koliko god bili slabi, ipak bolje rade posao.
 
187e34ecb3cd21a23578fc5f50a153e7804c47b8_original.jpeg


Ja imam ovo, mnogo dobra stvar, davno uzeo, valja za svaki laptop, sklopi se, ne zauzima prostor, stane u ruksak. Mnogo kvalitetan stand, aluminijum. Podesiv po nagibu. Ventilatori na postolju su mogu reci nebitni. Sto kazes odvoji ga od stola.
Одлично је али колико је стабилно ?
 
Da ne otvaram novu temu a mislim da ima veze sa odrzavanjem, imam model laptopa Asus TUF 507xi i 16g ram-a (2x8gb). Gura za sada sve lepo na max, ali putujem uskoro za Srbiju pa bih hteo da dokupim 2x16gb da mi zameni prijatelj koji je vec to radio, posto ja nisam vican tim poslovima.
Da li imate preporuku sta da gledam i koju brzinu, mislim da 5200 podrzava, video sam neki Kingston na ebayu 2x16 prilicno povoljno
 
portabilni ekran ima naslon od magnetnog materijala, hoce li taj magnet da smeta ako redovno odlazem ekran preko laptopa? ima li u laptopu nesto osetljivo na magnete da se pokvari?
 
Da ne otvaram novu temu a mislim da ima veze sa odrzavanjem, imam model laptopa Asus TUF 507xi i 16g ram-a (2x8gb). Gura za sada sve lepo na max, ali putujem uskoro za Srbiju pa bih hteo da dokupim 2x16gb da mi zameni prijatelj koji je vec to radio, posto ja nisam vican tim poslovima.
Da li imate preporuku sta da gledam i koju brzinu, mislim da 5200 podrzava, video sam neki Kingston na ebayu 2x16 prilicno povoljno
 
portabilni ekran ima naslon od magnetnog materijala, hoce li taj magnet da smeta ako redovno odlazem ekran preko laptopa? ima li u laptopu nesto osetljivo na magnete da se pokvari?
Naravno da ima, skoro sve je osetljivo na magnete, ali magnet treba da bude poveliki da bi imao neki ozbiljniji uticaj. Pokazi sliku da vidimo.
 
Ja posle god dana otvorio, promenio pastu, promenio tecni metal. Zadnjih dana je CPU bio oko 76 - 78 c, GPU oko 72 - 76 c.

Sada posle par sati probe CPU od 72 do 76 c a GPU oko 68 - 72 c. Par stepeni dobih ispod ovoga sto i nije lose opet😁

Generalno da nista nisam dirao i dalje je bilo odlicno ali eto malo se igrah. Inace sve sam stavio kao i do sada Thermal Grizzly.

Evo slike u High Performance modu, tokom WRC relija [doduse ne videh da mi je ukljucen bio Cooler Boost] bez njega su CPU oko 74 c i GPU oko 70 c.
 

Prilozi

  • IMG_2802.jpeg
    IMG_2802.jpeg
    168.6 KB · Pregleda: 32
  • IMG_2799.jpeg
    IMG_2799.jpeg
    565.1 KB · Pregleda: 32
  • IMG_2801_Original.jpeg
    IMG_2801_Original.jpeg
    516.4 KB · Pregleda: 33
Link
Je li neko probao ovako nešto sa slike?
1000033455.jpg


Koliko je uopšte ovo bezbedno za laptop koji podržava 90w punjenje, nakačiti recimo super fast charger za Samsung telefon na ovo čudo, hoće li raditi i hoće li škoditi laptopu? Asus Vivobook 15X je u pitanju.
 
Vrvt da nece skoditi nista. Ako vec nemas type c izlaz na lap top u. Mada licno, ne volim te nastavke i tako to🙂
 
Imam type c i, ali nema power delivery. Puni se samo na AC, USB C služi samo za file transfer. Bilo bi mi zgodno realno da ne vučem onaj kabasti punjač od laptopa a opet ne bih da spržim laptop nečim neproverenim...a ima odlične reviews opet.
 
Radi bez problema, ima pd marker unutar tog malog adaptera pa kaže usbc punjaču da pusti 19-20v. Posle regularno sve.

edit: koristiti samo sa propisnim adapterima koji imaju jačinu koju laptop zahteva. Ako je originalni laptop punjač 65w, takav neka bude i usbc, itd. Ovo gore što je pitao @Note10 sa 25/35W (ako toliko ima Samsung ultra brzi) punjačima ne koristiti, u najboljem slučaju će crći sam punjač. U realnosti je situacija 50:50 da će jedva da puni laptop dok je izgašen i da adapter (od 25 do 35w npr) bude prilično vruć (možda i vreo) ili odmah punjač da kvrcne pri punjenju jer je preopterećen. Laptopovi lagano povuku 50-60W samo za punjenje i dok su izgašeni, a tek u korišćenju sa punjenjem...
 
Poslednja izmena:
Sjajan odgovor, hvala puno.
Laptop je deklarisan na 90w, Samsung punjač 45. Debela razlika i opasnost od spaljivanja punjača, ne tako jeftinog...
 
U tom slučaju, preskačeš dok ne nabaviš jači usbc pd punjač. Pa nosiš taj jedan u torbi da puniš laptop/telefon. :)
 
U tom slučaju, preskačeš dok ne nabaviš jači usbc pd punjač. Pa nosiš taj jedan u torbi da puniš laptop/telefon. :)
elitebook 830 g5 radi sa samsung 45w doduse njemu je i fabricki od 45w to znam.Samo sto na ovome ne mora prelaz vec radi type c direktno
 
Ja sam sebi pazario Xiaomijev 65w PD punjač i punim i telefon i laptop 😊
 
Ljudi, prestanite da mesate babe i zabe. Kakve veze ima USB-C PD punjenje sa ovim sto je @Note10 postavio? Fabricki podrzano punjenje preko USB C moze sa bilo kojim PD punjacem jer ima kontrolu punjenja i trazi sam laptop sta mu treba, ima zastite, dosta je pametno odradjeno i nema veze sa ovim adapterom koji je @Note10 postavio. Adapter sluzi samo da USB-C punjacu signalizira da ce trebati tih 19/20V jer preko AC ulaza nema dogovora sa punjacem kao sto je slucaj sa nativnim USB C PD punjenjem.

Ja sam kupio taj adapter za Lenovo, dal 11e platio preko Amazona, radi odlicno vec godinu dana na Lenovo laptopu koji dolazi sa 45W punjacem. USB-C punjac je 65W. Sa druge strane, probao sam isto to na HP gejmerskom laptopu i nije radilo. Punjac je bio USB-C na 105W a fabricki AC punjac na 240W i naravno da nije htelo. Probao sam i sa 150W HP AC punjacem na iglicu, nije hteo, dok je tek sa 180W poceo da puni.

Sa druge strane, Asus Zephyrus laptop sa RTX 3080 i Ryzen 9 uz USB C PD podrsku lagano radi sa 65W USB C punjacem. Sporo puni ali lepo radi, cak i doom 2016 pegla dobro. Dalje, USB C Dell laptop od 65W se slabo snalazi sa samsungom od 25W ali ipak puni dok je ugasen, dok sa 45W moze i da radi ok dok se puni. Samo pise sporo punjenje.

tl;dr - nemojte mesati usb-c PD i AC punjace sa USB - C adapterom, nemoju veze jedni s drugim.

@Note10 Nisi napisao tacan model laptopa, cudno mi da ne podrzava usb c punjenje, ali svakako bi trebalo da radi u tvom slucaju sa 65W punjacem za laptop. Ako si u bgu mogu da ti pozajmim da probas nakon sto kupis adapter. Moj neki savet je mozda da kupis powerbank na 65W 20000mAh ili vise i onda si skroz mobilan. Na mom dellu mi daje skoro celu punu bateriju koja gura oko 7h
 
Tačno oznaka mu je ASUS Vivobook 15X OLED X1503ZA-MA482X

Nema, neverovatno ali nema. Izostanak power delivery na usb-c mu je bila jedina mana pri odabiru kupovine pre godinu i nešto ali sve ostalo za te novce je bilo i više nego što meni treba. Bilo je "navići ću se"... i jesam, retko i nosim njegov punjač bilo gde jer baterija stvarno nenormalno dugo drži, ali za putovanja bi mi npr. značilo da imam jedan za telefon i laptop, opet naravno ne po cenu spaljivanja bilo čega. 😄
 
Tačno oznaka mu je ASUS Vivobook 15X OLED X1503ZA-MA482X

Nema, neverovatno ali nema. Izostanak power delivery na usb-c mu je bila jedina mana pri odabiru kupovine pre godinu i nešto ali sve ostalo za te novce je bilo i više nego što meni treba. Bilo je "navići ću se"... i jesam, retko i nosim njegov punjač bilo gde jer baterija stvarno nenormalno dugo drži, ali za putovanja bi mi npr. značilo da imam jedan za telefon i laptop, opet naravno ne po cenu spaljivanja bilo čega. 😄
Imam i powerbank od 100W, imam punjac od 65W, imam punjac od 45W i od 25W, kupi adapter i dodji probaj. Sigurno ce raditi ako radi na Lenovu starom 7 godina
 
Nazad
Vrh Dno