Šta je novo?

Odrzavanje laptopa

Pre 2 meseca otvaran i bio čist. Uvek stoji na stolu u čistoj sobi i temp gpu/cpu oko 74/75c. Nakon 2 meseca krenule polako blizu 79/80c. Otvorim i eto koliko je nakupio prasine. Na kompresor izduvam i vratim i temp opet kao i pre 😁
 

Prilozi

  • IMG_6127.jpeg
    IMG_6127.jpeg
    434.2 KB · Pregleda: 142
Ја га држим у футроли када га не користим. Мада ти је то до лаптопа. Ја мој лаптоп нисам чистио 9 година па је лепо радио. Све зависи од модела.
 
Na aliminijumskim laptopovima se lakse vidi prasina nego na plasticnim narucito crni aliminijumski pa je preporuka da se oni drze u torbi inace ces da ih brises svaki drugi dan.
 
Pre 2 meseca otvaran i bio čist. Uvek stoji na stolu u čistoj sobi i temp gpu/cpu oko 74/75c. Nakon 2 meseca krenule polako blizu 79/80c. Otvorim i eto koliko je nakupio prasine. Na kompresor izduvam i vratim i temp opet kao i pre 😁
Bar ti filtrira vazduh u prostroriji. Jesi razmisljao da ugradiš hepa filter? :D
 
ne znam da li je prava tema za pitanje,ali imam jedan dell lap top koji moram da otvorim kako bi stavio novi ssd medjutim srafovi su zeznuti i nikako srafciger ne moze da uhvati
da li ima neko savet kako skinuti srafove,da li ima neki hack :) ili to mora u u neki servis?
 
ne znam da li je prava tema za pitanje,ali imam jedan dell lap top koji moram da otvorim kako bi stavio novi ssd medjutim srafovi su zeznuti i nikako srafciger ne moze da uhvati
da li ima neko savet kako skinuti srafove,da li ima neki hack :) ili to mora u u neki servis?
Posalji sliku da vidimo👍
 
ne znam da li je prava tema za pitanje,ali imam jedan dell lap top koji moram da otvorim kako bi stavio novi ssd medjutim srafovi su zeznuti i nikako srafciger ne moze da uhvati
da li ima neko savet kako skinuti srafove,da li ima neki hack :) ili to mora u u neki servis?
Generalno nema hack ako je situacija prilično čupava i šrafovi uništeni. Mora sila, kontra navoj ili sečenje/bušenje.

Fotkaj svakako pa možda dobiješ neki konkretniji savet na kraju krajeva.
 
Kad se ljudi jave na temi a mi treba da gledamo...u pasulj.
Rođo pa bar oznaku modela kaži.
@milos88nbg
 
😁😁😁
 
Zavisi koliko su uništeni. Imaju neke fore ako nije mnogo oštećeno između šrafcigera i šrafa staviti neku gumu tipa kao za tegle što ide. Navodno pomaže nisam probao 😁. Iz edicije Lifehack.
 
Evo kako izgledaju srafovi....video sam i ja na tjubu to sa gumom ali nemam trenutno da probam...da li neko zna koliko bi neki servis uzeo za to?
 

Prilozi

  • IMG_20230417_160339.jpg
    IMG_20230417_160339.jpg
    130.2 KB · Pregleda: 88
  • IMG_20230417_160405.jpg
    IMG_20230417_160405.jpg
    93.8 KB · Pregleda: 86
Nema ni servis nekakav specijalni kljuc za pojedene glave, bolje se sam pozabavi time, svakako pazi da dodatno ne ostetis.
 
Evo kako izgledaju srafovi....video sam i ja na tjubu to sa gumom ali nemam trenutno da probam...da li neko zna koliko bi neki servis uzeo za to?
Dodji do mene skinucu ti to dzaba🤗ne kosta nista i 99% cemo uspeti👍
 
A kako ces skinuti srafove koji si 99% izlizani i nemaju navoj , reci i nama da znami , treba da znas dubinu srafa ako ga busis da ne bi izbusio plastiku ispod njega!
 
A sta ako super lepak spoji sraf i plastiku pa jos gore?
 
Ne bi trebalo.I da probusi sve srafove ostaju plasticne zabice kad zatvara poklopac.
Mada elektricni odvijac sa odgovarajucim krstakom bi trebao da odvije,i posle da baci srafove.
 
Ako buši metalni opiljci se lepe celom laptopu, bolje pokušati sa lepkom
Ovakva klešta bi to mogla da reše, ne znam da li mogu napaviti kod nas:

s-l500.jpg
 
Kakva klesta za sraf za pljosnatom glavom?!
 
Otvori link gore, pa neće biti pljosnata!!!
s-l500.jpg
 
Probaj sa torax šrafcigerom (zvezdasti sa 6 krakova) uz malo sile bi trebalo da okrene šraf.
Ili mala kap na šraf pa onda šrafciger i jedan po jedan.
 
Krvnički zavijeni šrafovi koji su 99% izlizani s tim je zeznuto raditi.
 
Jao boze🤣umesto sto raspravljate sto se onda neko drugi nije ponudio da skine?
 
Vrede li ovi eksterni kuleri nesto ili je bacanje para, tipa ovako nesto
 

Prilozi

  • IMG_1444.jpeg
    IMG_1444.jpeg
    88.6 KB · Pregleda: 30
Dosta dugo ih koristim. Kažu da uduvavaju prašinu i tako to. Mada ja mislim da je to glupost, uvuče se prašina i bez toga ako je ima (čistio sam matorom i meni laptopove sa gradilišta, umelo tu da bude peska poprilično. Ali to su ekstremi, za normalnu i kućnu upotrebu zaboravi na to čišćenje od prašine).
Uključimo ventilator kada klinci cepaju igre i radi neintegrisana grafika, oseti se poboljšanje.
Meni je dodatno dobro što može da se koristi i kao tacna za laptop, kada ga uzmu da gledaju nešto zavaljeni u krevetu.
Malo je subjektivno, meni odgovara i taj malo izdignuti položaj i nema mnogo brige kada se nešto prospe po stolu.

Naravno, podrazumeva se da obrišeš prašinu i usisaš kuću tu i tamo :)
 
187e34ecb3cd21a23578fc5f50a153e7804c47b8_original.jpeg


Ja imam ovo, mnogo dobra stvar, davno uzeo, valja za svaki laptop, sklopi se, ne zauzima prostor, stane u ruksak. Mnogo kvalitetan stand, aluminijum. Podesiv po nagibu. Ventilatori na postolju su mogu reci nebitni. Sto kazes odvoji ga od stola.
 
Nazad
Vrh Dno