Šta je novo?

Odrzavanje laptopa

@Kalisko možeš mi pustiti na pm sve to ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam citao celu temu.Na koliko vremena je potrebno cistiti masinu i menjati pastu i koji je najmerodavniji program za merenje temperature GPU i CPU?
 
Nisam citao celu temu.Na koliko vremena je potrebno cistiti masinu i menjati pastu i koji je najmerodavniji program za merenje temperature GPU i CPU?
Ja koristim HWMonitor, portable je, ima sve sto treba.

Cistiti masinu kad se isprlja nema tu pravila, zavisi kako ko pod kojim uslovima rukuje sa tim, da li drzi po krilima, dekama, jorganima, ili da tvrdoj podlozi, stolu, cooling padu itd.
Kod mene stoji na cooling padu stalno i cistim svake prestupne godine.
Mijenjanje paste, pa obicno kad mijenjas i ventilator, jer uglavnom tada moras hladnjak skidati da bi pristupio sarafima. Ako mozes zamjeniti vent a da ne diras hladnjak, nema potrebe dirati paste/padove ako je sve OK.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala.Stoji mi lap stalno na hladnjaku,ali ima problem sa grafikom i kad malo duze radi zagreje se pa sam mislio mozda je vreme da ga nosim da ga ociste.
 
Ajmo ljudi, dajte pls neki provereni servis za laptopove u NS koji bi mogao da skocka ovaj moj ROG kako valja (može i na PM). @Running imaš li koga? Možda bih i do BG doneo ako uspemo da organizujemo da se odma radi i da sačekam par sati dok sve bude gotovo.
 
Imam HP 250 G4, kupljen pre nešto manje od godinu dana. Hard disk jeste bučan, takav je i ranije bio, ali primetio sam neki čudan zvuk koji se javlja ponekad, moja pretpostavka je da je u pitanju hard disk.

Zvuk je sličan pomeranju kazaljke na satu, i to traje možda 30 sekundi ili više, pa nestane. Nisam primetio da postoje neki problemi u radu, čini mi se da sam negde čitao o tome da ti stari hard diskovi mogu da proizvode takve zvuke ponekad, kao neko obrtanje se čuje.
 
Imam HP 250 G4, kupljen pre nešto manje od godinu dana. Hard disk jeste bučan, takav je i ranije bio, ali primetio sam neki čudan zvuk koji se javlja ponekad, moja pretpostavka je da je u pitanju hard disk.

Zvuk je sličan pomeranju kazaljke na satu, i to traje možda 30 sekundi ili više, pa nestane. Nisam primetio da postoje neki problemi u radu, čini mi se da sam negde čitao o tome da ti stari hard diskovi mogu da proizvode takve zvuke ponekad, kao neko obrtanje se čuje.

Skini Hard disk sentinel, testiraj i vidi. Ako nije 100/100 možeš lagano na reklamaciju da ga šalješ ;)
 
Hvala.Stoji mi lap stalno na hladnjaku,ali ima problem sa grafikom i kad malo duze radi zagreje se pa sam mislio mozda je vreme da ga nosim da ga ociste.

Da li se ponekad a pogotovo kada se zagreje tvoj LT ugasi ili ukoci i tome slicno ???

Pozzzzzzzz
 
Poslednja izmena:
Imam HP 250 G4, kupljen pre nešto manje od godinu dana. Hard disk jeste bučan, takav je i ranije bio, ali primetio sam neki čudan zvuk koji se javlja ponekad, moja pretpostavka je da je u pitanju hard disk.

Zvuk je sličan pomeranju kazaljke na satu, i to traje možda 30 sekundi ili više, pa nestane. Nisam primetio da postoje neki problemi u radu, čini mi se da sam negde čitao o tome da ti stari hard diskovi mogu da proizvode takve zvuke ponekad, kao neko obrtanje se čuje.

Hard bi trebao da se cuje uvek (ako se cuje) kada radi ... cudno je to nesta kao kazaljke na satu .... mislim da se drugacije cuje a to je nesta kao krckanje i to u razlicitim intervalima i to se javlja kada zadas hardu zadatak da nesta radi ... proveri ga u sentinel_u ali moje misljenje je da je OK ...ipak proveri

Pozzzzzzzz
 
Sve je to normalno, kada ti radi hard, drlja dosta i bas se cuje. Na starom ASUSu sam tacno cuo hard cim povuce nesto. Zato trenutni ASUS ne cujem, cak ni ventilatore a hladniji je skoro 20 stepeni. Koliko para toliko muzike.
 
Nisam citao celu temu.Na koliko vremena je potrebno cistiti masinu i menjati pastu i koji je najmerodavniji program za merenje temperature GPU i CPU?

Sto se tice programa za temp... manje vise isto mere neki stepen gore-dole a sto se tice vrema na koje treba da se cisti moras prvo da nam kazes o kojoj je masini rec....prvo 1.desktop, 2.laptop 3.notepad ili ove male igracke od 10,11,..inca i td.... sledece je to da li je masina AMD li INTEL.... koja je grafika ...integrisana u proc. ..odvojena ili je MXM i tako dalje svi oni razlicito greju pa samim tim i brze ili sporije suse pastu i termal gumu a svakako da je vrlo bitan nacin koriscenja tj. uslovi u kojima s koristi ta masina, sta se radi na njoj .... i tako dalje ... moze puno da se napise...

Pozzzzzz
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
da li mozete da mi preporucite neki proveren servis laptopova u Beogradu gde bih mogao da odnesem laptop na ciscenje prasine? U pitanju je asus rog gl752vw.
Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Moja preporuka za Click Computers u Cara Dušana 43 na Dorćolu... mislim da trenutno ide i neka akcija za čišćenje i zamenu termalne paste za manje od 2K dinara...
 
IMG_20171106_145418.jpg
U specifikaciji ovog mog HP laptopa pise da ima dva USB 3.1 Gen 1 porta i 1 obican USB 2.0.
Da li je ovo sto sam uslikao oznaka za USB 3.1 port? Kod treceg porta nema ovakve oznake
 
Pozdrav imam laptop HP folio 9470M, u pitanju je i5 procesor 3437U.
U stanju kada je otvoren samo pretrazivac ima temperature oko 50 stepeni.
Ovde na slici imate temperature i aktivne programe, dakle zauzece procesora oko 1%
Screenshot_1.png

E sada kada pokrenem neku zahtevniju igricu, temperatura grafike i svega ostalog ide i do 100 stepeni.
Da li je to za njega normalan temperatura ili ne?
 
Pardon temperature idu do 86 stepeni amksimalno za GPU.
Sada sam pokrenuo bio na aida 64 extrem test stabilnosti, ovo su rezultati na 8 minuta, temperatura max 86 stepeni:
Screenshot_2.png
 
Onu koju nadjes u radnji u spricu od 500 dinara.
 
Uzmes bilo koju malo bolju vece toplotne provodnosti, svojevremeno sam uzimao Artctic tako nesto...




Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Vidim da ima neka Arctic MX-2, svojevremeno sam citao na forumu, ne secam se bas ali mi se cini da se pominjala Arctic MX-4 ili gresim i drugo da li je komplikovano ciscenje laptopa, do sada nisam to radio, imam video za moj ali me interesuje iz iskustva korisnika da li se smem da se upustim u tu avanturu?
 
Da arctic sam uzimao, mislim mx2, ma ok je svako, nesto je pisalo kao 8 godina..

Ne moras skidati hladnjak da bi ventilator ocistio. Jedino ako bas insistiras da zamjenis pastu na CPU i racunas vent zamjeniti.
Na GPU je obicno thermal pad mozes i njega zamjeniti. Na bridgeu obicno ne bude nista, ali ja sam i tu stavio pad kad sam vec bio skidao.

Samo polako, bez frke, mirna i pedantna ruka i to je to. Fino slazi i rasporedjuj dijelove i sarafe (prostorno gdje sta dodje) da posle znas vratiti...organizacija pola posla [emoji108]

Ja sam imao samo Asuse, lako se rasklapaju...kod mene je x555 serija, dakle isto...

Najgore je skinuti poklopac gornji, a da se ne osteti ili zabice slome. Koristi ono kao kreditne kartice i sl, nesto staro... I nemoj vuci, dok pad i tasraturu kabl ne otkacis..

Sto je najgore mora se cijela ploxa skidati, jer se odozdo pristupa...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom odgovoru,
rekao bih da je moj Asus X550vb ovaj, pominjes thermal pad za gpu, gde to kupiti, nekako iz videa mi se cini da je isto pasta?
 
Hvala na detaljnom odgovoru,
rekao bih da je moj Asus X550vb ovaj, pominjes thermal pad za gpu, gde to kupiti, nekako iz videa mi se cini da je isto pasta?
Preletio sam video, jeste pasta, vjerovatno je onda i kod tebe. Thermal pad se stavi gdje ne nalegne dobro hladnjak, gdje ima malo lufta. Uzmi onda samo tu pastu i to je sve.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ventilator (verovatno) na HP laptopu je poceo mnogo da tandrce, koji je dobar servis gde to mogu da zamene negde na Vracaru i okolini?
 
Imam Lenovo T420 i cini mi se da je temperatura procesora previsoka. Igram na njom COD4MW online i igra krene normalno nekih 5 minuta i posle pocne da laguje. Sve mi se cini da je do pregrevanja tako da pitanje je da li je ovo normalna temperatura (ona pod max) i da li je mogu smanjiti menjanjem termalne paste na cooleru ?
 

Prilozi

  • CoreTemp-Scr.png
    CoreTemp-Scr.png
    15.5 KB · Pregleda: 130
Poslednja izmena:
Temperature jezgara jesu visoke, ali ne bi trebalo da izazivaju throttle-ovanje. (Tj Max kod Sandy Bridge Mobile i5 i i7 procesora je 100°, dok kod i3 varijanti 85°.) Uobičajan raspon temperatura pomenute familije procesora pod opterećenjem je od 80° do 90+°, premda on uveliko zavisi od kvaliteta rashladnog sistema. Čišćenje unutrašnjosti i zemena termalne paste mogu pomoći, pogotovo ako to duže vreme nisi radio. S druge strane, možda dolazi do 'brljotina' tokom promene P state-ova. Kako god, najbolje je da kreneš od čišćenja. :)
 
Nazad
Vrh Dno