Šta je novo?

Који хард?

somi303

Cenjen
Učlanjen(a)
16.08.2013
Poruke
643
Poena
170
Цркао ми је хар диск јуче, а немам појма који да купим. Не знам како се гледа који је бољи, који је најбољи произвођач ни шта значи сата 2-3 :crash:
Овај има 4 звездице и на неком попусту је па ми изгледа ок
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_16mb_3.5_7200rpm_caviar_blue_-_wd5000aakx-9586
У коментарима препоручују ову серију
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_64mb_3.5_intellipower_caviar_green_-_wd5000azrx-9589
Шта радити? Ако знате неки бољи кажите, само цена да буде разумна :D
 
Koji 2.5" hard od 1tb uzeti za laptop? Isključivo bi bio za storage.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ja sam proslo leto za 2 laptopa uzeo Seagate 1TB diskove, 5,5k din. komad, nikakvih problema sa njima. U jednom LT je sistemski, a drugom sa SSD-om sluzi kao storage. Prvo sam hteo da uzmem na KP polovne diskove, ali kad sam video kakvim se cenama tamo gadjaju za diskove stare i po 5-6 pa i vise godina brzo sam se predomislio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji HDD bi ste preporučili od 1 TB za oko 5k,Toshiba P300,WD Ezex ili pak Seagate Barracuda?Biće korišćen uglavnom kao game drive,dok je na ssd-u ostalo.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
WD Blue EZEX.
 
Pozdrav.
Sad već prošle godine uzimao sam deo po deo i u novu 2019tu ušo sa novom mašinom, minus HDD. Bonus, PVC stolarija. Buka danju mi je oko 35db, uveče oko 25db, 19db sa ugašenom mašinom. Mašinu tera Hitachi 500gb, star 7-8god. sa sistemom na SSDu.
Deo po deo je sklpano i plan je da se na kraju utegne i sve bubice rasteraju. Sve je odlično sem ovih brojeva.
Sa kim god da pričam o buci, govori mi da se čuje samo tišina (tj govore Ništa se ne čuje, ne volim duple negacije u prostoj rečenici) i seru kako ja trabam da imam lud da sam papir.
Ipak, šumovi ili buka, me nervira.

Mislio sam da je izvor buke napajanje, ali od kako sam na odmoru i imam vreme da se zazam, ispada da je ovaj azijat dovoljno mator da je uzreo za penziju.
Pre me nije toliko drmala briga o tome koji su delovi i šta kako radi, al sad mi je merak.

Pa, pitanje je koji bi ste mi čvrsti disk preporučili 1 ili 2TB, ako su bitne osobine primarno tišina, a onda brzina?
Verovatno ću ove godine nabaviti još jedan ssd ili m.2 samo za igre, pa da tako hdd oslobodim maltretiranja. Realizacija tog plana je oko 7-8 meseci daleko, pa u startu ću imati dve particije na njemu, za igre i podatke.
 
Poslednja izmena:
Kako je cena SSD-a smesna, preporuka da uzmes 500/1TB ssd i da se otarasis mehanickih hard diskova. Ako je prostor must, onda takodje za par desetina evra imas WD ili Seagate od 1Tb i to je to ili da iskoristis vec postojeci hard.
 
Da.

Postojeći HDD mi generalno pokazuje znake starosti. Sve igre umeju da štucnu, a po koja ima i toretov sindrom.
U teoriji, čvrsti dikovi su besmrtni, ali realnost prakse sve ume da stigne sa svojom gabor-motkom.

Ideja mi je da kupim uskoro neki čvrst sa 2-3TB na 5400rpm i baferom većim od 64mb, a kasnije, tokom godine neki m.2 250 ili 450-500gb.

Generalno, koja je preporuka, Barakuda, WD, Samsung? Opet, tišina na prvom mestu.
 
Nazad
Vrh Dno