Šta je novo?

Који хард?

somi303

Cenjen
Učlanjen(a)
16.08.2013
Poruke
643
Poena
170
Цркао ми је хар диск јуче, а немам појма који да купим. Не знам како се гледа који је бољи, који је најбољи произвођач ни шта значи сата 2-3 :crash:
Овај има 4 звездице и на неком попусту је па ми изгледа ок
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_16mb_3.5_7200rpm_caviar_blue_-_wd5000aakx-9586
У коментарима препоручују ову серију
http://www.gigatronshop.com/hard_diskovi/wd_500gb_sata_iii_64mb_3.5_intellipower_caviar_green_-_wd5000azrx-9589
Шта радити? Ако знате неки бољи кажите, само цена да буде разумна :D
 
I kakva je buka na Toshiba-i?
Koliko vidim hard diskovi generalno polako idu u chabar, pouzdanost generalno losija nego ranije (~2012) ili kad je vec pukla ona poplava pa cene otisle na gore, kvalitet na dole.
Proizvodjaci krajcuju jednu po jednu funkciju iz diskova, profilisu drajvove i lupaju price tag za esencijalno isti disk sa jednom drugacijom opcijom u fw... Citam bas malopre WD 12TB Gold (znaci Enterprise, tj Datacentar serija) vise ne podrzava TLER (hahaha), novi WD Red glasniji nego stari (isti model), svi guraju svuda shingled recording koji pisanje totalno uspori (guraju ga i na male diskove)...
 
Poslednja izmena:
Još ne znam, još ga nisam ubacio, heh. Lenj sam. Kod mene je mali haos sa drajvovima...Imam jedan SSD sa Linuxom, drugi SSD za Windows, 4TB externi (Hitachi inside) koji mi izigrava glavni disk za sve (već je pun), i još jedan od 1TB na kome su mi igre...planiram da zamenim taj od 1TB ovom Toshibom i smestim neke stvari sa externog na njega, da rasteretim externi i da služi samo kao dump za stvari, a Linux SSD da prepacim u drugu mašinu koja bi mi služila za mining (i koju nikako da sastavim jer sam, jel'te, lenj). S obzirom da sam hoarder i da skidam i snimam sve i svašta, osećam da će da mi zatreba NAS u skoroj budućnosti...

Slažem se da hardovi nazaduju...i pouzdanost i funkcije...sad jedva možeš da nađeš ljudski drajv na 7200 RPM, svi ti podmeću 5400 kao standard, WTF, garancije sve kraće...sad mi dođe da se pojedem što ranije nisam kupio jedan od onih starih WD Red-ova.
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da penzionisem skoro deceniju star WD Blue 1TB, pa sam trazio kod domacih neto od 3-4TB. Koliko vidim od 7200rpm ili slaba ponuda ili naplacuju preko 20K sto mi se ne daje nikako. Zazirem da porucujem HDD preko KP je imam neku nelagodnost slanja osetljivih HDD-a brzom postom.

Koliko je pouzdano da porucim brzom postom, a da stigne citav i ispravan do mene ? :)
 
Vidim bice mi veselo u potrazi kod domacih :D :smash:
 
Zdravo narode, trazim hdd za standardnu kucnu upotrebu. Jel Toshiba P300 dobar izbor? Verovatno bih narucio od ''madjara''.. 2-3TB, 7200rpm i da je pouzdan. Neki savet?
 
Mislim da je skoro 2000din razlike za P300. Jel ima veze koji je tacno model jer vidim da ima vise oznaka za P300? Jel mozda bolje uzeti neki WD Blue?
 
Planiram da uzmem za skladištenje podataka-backup za raid-mirror. Šta uzeti 2 x 3TB Seagate IronWolf ili WD Red? Oba imaju po 3 godine garanciju kao i iste cene... WD Red imam od 2TB koji je prethodni bio crkao, i sada opet mi otišao 1TB WD Black...
 
Pa nema nesto puno review-a za te male IronWolf-e, ali bi trebalo da su brzi od WD Red (brzina rotacije + isti ili nesto gusci upis na plocu). edit: A Red malo tisi.
A koliko ce da traje taj disk, vrlo upitno u danasnje vreme, nekvalitet na sve strane...
 
Poslednja izmena:
Definitivno idem na IronWolf, pošto sa WD nemam sreće.
 
Ajd pa javi kakvi su. I ja trazim par nekih 2-3TB drajvova za storage spaces, u trilemi sam WD Red, Seagate Ironwolf ili Toshiba E300. Svi su 5400-5900 tako da bi trebali biti hladni i tishi (nisu mi toliko bitne performanse)... WD Blue zaobilazim zbog glupog parkiranja glava.
 
Narucio Toshiba DT01ACA300 za 8.800din u radnji na E. Raspitao sam se na jos par mesta u vezi tog modela i oni koji ga poseduju daju dobre utiske. Jedino se plasim da ga ne ostete kuriri prilikom isporuke..
 
Imas garanciju, mada ne bi bilo lose da po prijemu odmah otvoris i vidis da nema fizickih ostecenja jerbo je posle malo zeznuto dokazati da se olupao kod kurira a ne kod tebe... Saceka te kurir 30 sekundi dok otvoris i pogledas, ako ima ostecenja insistiras na pravljenju zapisnika na licu mesta. Mada ne nose oni to od juce, sve bi to trebalo da stigne kako treba...
 
Stigao HDD, sistem ga ne detektuje :(
Moracu da proverim kablove kad stignem kuci, imao sam samo par minuta da ga povezem i probam..
 
Поздрав свима, размишљам да купим ссд и хдд буџет варијанта па ме интересује какав је ово ссд https://www.emmi.rs/ssd-ssd-sata3-240gb-patriot-burst-555mbs-500mbs.11.html?productId=64139

Наравно и који хард би сте препоручили, у питању је 1тб а по ономе што сам до сада прочитао издвојили су се тошиба п300 и вд блу.

Хвала унапред
 
WD purple nije za upotrebu u desktop računarima, nego za video nadzor. Nema korekciju grešaka pri upisu, ogromna je šansa da će binarni fajlovi biti corruptovani i neupotrebljivi.
 
Heh, upitao na forumu overclockers.ru i dobio odgovor da ta osobina je samo u uslovima kad se disk koristi u videoregistratoru/uz poseban os/sw, a ako se stavi u obican racunar apsolutno se identicno ponasa sa bilo kojim hdd.
 
Poslednja izmena:
Treba da zamenim hard disk koji koristim za system, imam ga ~8godina.
Hteo sam da pitam, da li da koristim jedan hard disk i za sistem i skladistenje ili bolje dva? Drugi hard mi je WD Blue 1TB 1~god star. Ako je bolje dva, drugar mi je dao neki hitachi https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822145305 na njemu pise MAY 2010 to je verovatno datum proizvodnje? A ako ne valja, koji da uzmem, mislim da mi ne treba vise od 120gb,160gb?
 
A što nebi uzeo neki SSD ako ti već ne treba puno prostora ? U svakom slučaju bolje 2 diska, jedan za OS a drugi samo za podatke. Akp se zaglavi OS onda ne gubiš podatke.
 
Mozes za taj novac da nadjes od 500 gb.
Imas za crvenu vise od toga sdd od 120 gb u prodavnici na E....
 
Nazad
Vrh Dno