Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

dexop, bitdefender ga vidi kao virus
 
dexop, bitdefender ga vidi kao virus
desava se i sa gomilom drugih minera da su false positive zbog velikog broja botova koji koriste kod iz minera.
mozes da skines i zvanicnu verziju i da ga sam kompajliras ali cist je.
diskusija na https://bitcointalk.org/index.php?topic=475795.0
link za zvanicnu verziju https://github.com/prettyhatemachine/sph-sgminer
znaci da je 100% cist. iskljuci bitdefender ;)
uzgred daje oko 2Mh na 280x a na 290:
Performance:
DRK ~2.5 MH/s on R9 290
Q2C ~5 MH/s on R9 290
QRK ~2.1 MH/s on R9 290
MYR ~10 MH/s on R9 290
FC ~145 MH/s on R9 290
INK ~45 MH/s on R9 290
ANI ~1.8 MH/s on R9 290
 
Poslednja izmena:
kako vam ide ovih dana? ja sa r9 270 nemam ni 2 koina dnevno
 
To je ok. Ali dobro je da si napisao to posto neki u drugim temama tvrde da je novcic toliko lose isplativ i da kopa samo 1drk dnevno.
Ocigledno neki i ne razumeju sta znaci kad se kopa pplns i da prvi novcici krenu da kaplju tek posle nekoliko sati.

Sto se ustede struje tice ocigledno je da neko mora da bude glas razuma da se nebi raspravljali dzaba. Usteda struje zavisi i od samih podesavanja. Nece se isto ustedeti ako je karta undervoltovana i rasterecena i ako je nategnuta do kraja. Velika je razlika. Zbog toga neko kaze da mu je usteda 30% a neko da je 50%. Ja samo znam da ce mi se sigurno prepoloviti racun za struju sto mi savrseno odgovara.
 
Ma saj pplns nema veze sto novcici ne kaplju prvih recimo 2 sata, kaplju posle prestanka kopanja, i ja sam rekao moj slucaj na oficijalnom dark poolu i taj dan smo nasli vise blokova nego prosecno. Mada opet zavisi i od kgw tog dana tj. dgw. Tacno sam merio 24h i tek 15h pogledao rezultat. Ako i struju uracunamo onda je dark isplativiji sigurno. Moze li neko sa kill a watt da nam da poredjenje sha3 vs dark potrosnja
 
Ume to i vise od 2h da bude ali nebitno. Morao si vise od 1drk da iskopas kako god da okrenes. Zato je i tvoja racunica bila onako negativna, delom zbog toga delom sto si racunao onih 1.25x.

Bilo bi lepo kada bi nekoliko ljudi to uradilo ali odmah mogu da ti kazem da SHA3 malo vise vuce struje od Dark-a. Ne znam koliko ali vise trosi nego dark i manje nego scrypt.
 
čini mi se da je neko merio i da je primetna razlika bila, naravno u korist darka. na kraju krajeva i po temperaturama je jasno...
 
ma to znam da sha3 vishe trosi, odmah se to primeti po razlikama u temperaturi, nego me eto interesuje usteda na struji na dark-u i hvc-u koji su tu negde. Eh da smo mi sa bencha krenuli na vreme da kopamo dark nego svi otisli na qubit sad bi bili dobri po jedno 100k usd :D

mereno je scrypt vs dark nije sha3 koliko me secanje sluzi
 
Nije niko pisao ali bicu slobodan da kopiram ovde deo prepiske sa skype-a izmedju mene i dragog nam kolege Apple-a koji je merio potrosnje.

LTC 630w, MAX 510w, DRK 285w.

Kod nekoga ce biti veca, kod nekoga manja razlika ali eto da se vidi odnos odokativno ;)
 
Pa sa tom potrosnjom dark najisplativiji
 
Ja to i pricam sve vreme, zato sam i prebacio sve na DRK posle konsultacije sa jabukoman-om :d
 
dajte neki dobar pool..ovo sve sto sam video pool luck 130%-150%
krastavac, dark coin se tesko kopa mogu ja napraviti pool, al nece imati smisla za 5 kopaca.... na istu temu dark coina imate i onaj hirocoin, proverite to, za to imamo pool, nije mu ni cena losa al preracunajte se...
 
Mozeli pomoc,ne mogu nikako da pokrenem sgminer,kako uopste ovde idu podesavanja...
 
Mozeli pomoc,ne mogu nikako da pokrenem sgminer,kako uopste
ovde idu podesavanja...
sgminer -k darkcoin -o stratum+tcp://www.cashmining.net:7903 -u TvojaDarkAdresa -p x
 
ljudi ima li jos neki pool za drk , na onom su registracije do daljeg zabranjene
 
ne znam jel su tačne te statistike (jer nije scrypt algoritam) ali velika je razlika u pool lucku, proveri kako ti se ponaša taj...
 
pa racunam, ako ima vise workera i vecu snagu da je i pool luck bolji, zar ne?
 
ma jok ne moraš da računaš na ovim mpos poolovima, sa leve strane u meniju imaš blocks, tu vidiš luck (percentage)
 
На којој се берзи може купити овај новчић? Јел га куповао ико?
 
Nazad
Vrh Dno