Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

@Vojkan hvala evo proradio je ;)

I samo da prokomentarisem ovo je extra .

Mogu da podesavam intezitet mnogo bolje na karticama (i da stavim da sporije kopa a da se ne cuju mnogo kad spavam + da dobiem zadovolajvajucu temepraturu)

EDIT. Znaci imao sam trip da mi je pokvaren ocitavac temeprature da daulki 280x

GPU fan 40% (1870 RPM) a temperatura nece preko 53C
Clockovanja 992/1250/1068

Jedina podesavanja koja sam stavio su -I 19 --lookup-gap 2

Brzina koju dobijam je 1.9 MH/s
 
Poslednja izmena:
oce li se setiti neko da napise koliko je ovo isplativo u odnosu na LTC
 
Ne znam trenutnu isplativost. Neko kaze da je 3x manje isplativ od LTC-a, neko kaze da je 50% isplativiji ali moja neka danasnja racunica kaze da je tu negde. Ono sto je najbolja stvar je smanjena potrosnja struje na bukvalno 50%.
Ja cu mozda ovih dana prodati nesto malo i zameniti za LTC jer mi fali par komada da zaokruzim cifru inace ih necu prodavati. Cuvacu ih koliko god mogu ;)
 
isprobao sam ja na jednoj 270 dobijes 1 dark dnevno ili ti 0.0012 po sadasnjoj ceni ili 0.1 ltc-a dnevno sto mu dodje 0.003 mada na ghash.io koji jos danas daje 1.25x ltc ali i to kad prodje i sa ovolikim diffom opet ispadne ltc dva puta isplativiji.

Mada sigurno verujem da ce za 2-3 diff change na ltc-u situacija biti drugacija, za jedno 7-10 dana. Uglavnom potrosnja i temperatura su veliki plusevi, prelazimo ili na ovo ili na sha3, uglavnom leto nece biti vise problem.
 
Poslednja izmena:
isprobao sam ja na jednoj 270 dobijes 1 dark dnevno ili ti 0.0012 po sadasnjoj ceni ili 0.1 ltc-a dnevno sto mu dodje 0.003 mada na ghash.io koji jos danas daje 1.25x ltc ali i to kad prodje i sa ovolikim diffom opet ispadne ltc dva puta isplativiji.

Sudeci po ovome https://www.litecoinpool.org/calc?h....89666335&power=&energycost=0.10&currency=USD

Sa 270 mozes da iskopas 0.07 LTC-a za 24h ... sa 600kh/s dobijas tacno 0.1 LTC dnevno (bez ove akcije od 1.25x) ...

Sto se tice isplativosti iskreno da kazem nemam blage veze i ne zanima me (samo gledam da uhvatim valutu koja ce krenuti stopama LTC-a, dakle da se nakpoam sada dok moze pa posle da prodam kad cena bude bila velika za godinu-dve )

Kopacu ovo recimo 10 dana pa pa cu posle da se prebacim na neku drugu valutu (ako me ne bude mrzelo i ako pricenim da ima smisla) tipa onaj sha3, recimo :p
 
Poslednja izmena:
isprobao sam ja na jednoj 270 dobijes 1 dark dnevno ili ti 0.0012 po sadasnjoj ceni ili 0.1 ltc-a dnevno sto mu dodje 0.003 mada na ghash.io koji jos danas daje 1.25x ltc ali i to kad prodje i sa ovolikim diffom opet ispadne ltc dva puta isplativiji.

Mada sigurno verujem da ce za 2-3 diff change na ltc-u situacija biti drugacija, za jedno 7-10 dana. Uglavnom potrosnja i temperatura su veliki plusevi, prelazimo ili na ovo ili na sha3, uglavnom leto nece biti vise problem.
Ja stvarno ne razumem kako si ti to izracunao majke mi moje.
 
sta ne razumes? kopao sam dark jedan dan i dobio sam 1 dark za 24h
 
pa rekoh lepo da je to na ghash.io u toku promocije ovako je verovatno kao sto je covek rekao u calc 0.07, nisam dosad probao ltc samo sa jednom 270, to sam uzeo da isprobam sta je trenutno najisplativije posto zbog kgw retargeta ne mozes da znas po calc za ove valute dark max hvc itd.

I 0.07 ltc dnevno je 0.002 btc dnevno sto mu dodje vise od dark-ovih 0.0012
 
Poslednja izmena:
Evo za tacno 8 sati sam iskopao 0.95 DRC sa 280x ti bi znacio 3 DRC-a za 24h kopanja sa ovom karticom ...
(u nastavku racunam da sam iskopao jedan dark coin za osam sati)

https://c-cex.com/ pre obome to bi bilo 2$

za 24h bi mogao iskopati ovoliko LTC-a

https://www.litecoinpool.org/calc?h....89666335&power=&energycost=0.10&currency=USD

(ili ti 2$) takodje

Isto kada sam racunao na ostalim menjacniacama u btc-ima ispdane da dnevno kopam oko 0.0039 BTC-a (ako kopam preko DarkCoina)

ili ti 0.0034 BTC-a (ako kopam preko) LTC-a
 
Otprilike tako i moja racunica izgleda. Nesto malo u korist Dark-a plus manja potrosnja.
 
Duplo manja potrosnja ;)
 
Nije isplativiji od LTCa, barem dok je cena sada takva kakva je (drk 0.0012), ali je blizu (i takodje tesko da je 50% manja potrosnja struje...pre bih rekao oko 30% u vrh glave, sto je opet plus)...No s obzirom da diff LTCa ide gore, izgleda da ce SVE (sve valute) biti manje i manje isplativo, i sve ce biti tu negdje manje vise isto...
 
Ako je tebi LTC 630w vs Dark 285w 30% onda sam ja lud :d
 
Na istim klokovima da, mozda (ne) :) ... ali tek tada opada isplativost DRKa... Za ovih 30% mi je cini mi se demois rekao, s obzirom da i on (a i ja po njegovoj preporuci) drzimo karte na nesto vecem naponu (1150/1500 1.188v), kako bi se dobila veca isplativost (veci hashrate).
 
Upravo tako i jeste i ja ih drzim na tim klkovima ali opet je potrosnja smesna 350w 2x280x dok na 1050/1500 1100mv trose 285w
 
Ali ljudi, ako je i na istim klokovima oko 50% manja potrosnja struje onda je to u korist darka, jer ako ja umesto 60k din platim ispod 40 k din onda se ta razlika istopi i dark postane isplativiji :)
 
stavio sam sve na ovaj dark..prvi utisak koja tisina u stanu..odavno je nisam cuo..videcemo imali neki dinar od njega tj koja je isplativost
 
Evo konkretan primer:

Evo ja imam merac za struju i kada sam majnovao LTC sa dve kartice pokazivao je izmedju 670 do 690 W

A sada sa tri ASUSOVE 280x pokazuje 496-502 W ..
 
Poslednja izmena:
Isto sa meraca ocitano, ~1550W dok sam kopao dogecoin sa undervoltom(1020/1250/1100), a sada sa klokovima iz primera gore 1150/1500 1187mv sve ukupno 820W
6 x 280X dual safirke
 
Moze mali how to p2pool mining darkoina ?
Hvala
Kopi pejst sa sata koji si citirao :) "How to join our darkcoin pool Node ?
In windows run SGMINER with those informations :
sgminer -k darkcoin -o stratum+tcp://www.cashmining.net:7903 -u YourDarkcoinWalletAddress -p x
OR simply edit sgminer.conf, put your wallet adress and start miner with sgstart.bat "
 
Poslednja izmena:
novcanik moram imati instaliran na svom kompu ili moze biti i neki web wallet ?

Hvala
 
novcanik moram imati instaliran na svom kompu ili moze biti i neki web wallet ?

Hvala

Po meni je najbolje kad je Wallet u lokalu na kompu.
ovaj novcanik se jako brzo sinhronizuje za razliku on litecoin novcanika. bukvalno za 10 minuta.
u njemu kreiras adresu za dark coin.
 
Nazad
Vrh Dno