Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

5850 1.4mhs
5870 1.55mhs
intensity" : "18",
"xintensity" : "0",
"rawintensity" : "0",
"worksize" : "256",
"kernel" : "darkcoin",
"lookup-gap" : "0",
"thread-concurrency" : "0",
"shaders" : "0",
"gpu-threads" : "4",
"gpu-engine" : "0-0",
"gpu-fan" : "0-85",
"gpu-memclock" : "0",
"gpu-memdiff" : "0",
"gpu-powertune" : "0",
"gpu-vddc" : "0.000",
"temp-cutoff" : "95",
"temp-overheat" : "85",
"temp-target" : "65",
"api-mcast-port" : "4028",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "28",
"failover-switch-delay" : "60",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "7",
"tcp-keepalive" : "30",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
 
oko 0.8 max
 
daj mi tvoja podesavanja i klokove. kod mene 1.25 MHs nece da predje.

PowerColor pcs+ 270x

Klokovi su: 1135/1485

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
sgminer.exe --kernel darkcoin -o stratum+tcp://drk.coinmine.pl:6090 -u darko84.darko -p 123 -I 19 --lookup-gap 2

Pustio sam i procesore da kopaju DRK, kad vec nema sta pametnije.
 

Prilozi

  • DarkCoin 4x270x slika2.jpg
    DarkCoin 4x270x slika2.jpg
    270.7 KB · Pregleda: 295
Poslednja izmena:
Uspeo sam konacno da poteram 7950 da kopa ovo.
1.7Mhash-a na 1020/1000, moja standardna scrypt podesavanja.
 
Treba dosta memorije cini mi se za ovo, nesto slicno kao yacoin
 
Jel tera ovo neko na vise grafika? Nikako ne mogu da poteram. Ako stavim g 2 odmah pukne miner, ako stavim g 4 onda sljaka ali baca HW errore i kao i da ne radi.
Nisam siguran koliko ovo memorije trosi, ne deluje mi uopste mnogo.
 
Jel tera ovo neko na vise grafika? Nikako ne mogu da poteram. Ako stavim g 2 odmah pukne miner, ako stavim g 4 onda sljaka ali baca HW errore i kao i da ne radi.
Nisam siguran koliko ovo memorije trosi, ne deluje mi uopste mnogo.

Probaj bez tih parametara, samo intenziti staviš, ne bi trebalo da bude problema.
 
šta pukne, šta piše? pokreni cmd pa iz njega bat, javiće neku grešku
 
Saj, koju verziju drajvera koristiš?
 
sgminer.exe --kernel darkcoin -o stratum+tcp://drk.coinmine.pl:6090 -u Username -p 12345 -g 2 -w 256 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8192 --shaders 2048
Probaj pa javi jel radi ;)
 
Probao, nece. Rekao sam ti jos sinoc. Radi na mojoj masini ali nece na rudarima da radi. Sa g 2 odmah puca, sa g 4 radi ali baca HW. Na ostala podesavanja ne reaguje uopste.
Sad cu drivere da zamenim pa da probam.
 
Definitivno je driver. Nije mi ni palo na pamet koja mi je verzira drivera na rudarima. Do sada je sve sljakalo i zato se nista ne dira. Hvala momci ;)
 
Koji si driver stavio na kraju?
 
gde kopate dark?
 
I ja sam sa svojim rigovima imao problem da ih pustim na darkcoin. Ne znam koje mi sve greske nije izbacivao, krenuvsi od "failed to init GPU", "blake.cl", "catastrophic error" nedostatka raznih dll fajlova itd. Probao sam svasta, radio update drajvera, mjenjao miner-e i na kraju odustao do danas. Krenuo sve ponovo i nije htijelo da radi kako treba sve dok nisam skinuo ovaj miner https://mega.co.nz/#!XAYgiDbT!8dQtGr2H5C5JKbH9ljUn7oHzB9ij3If7HFCKmSEFw48 . Ono sto mi je bilo najzanimljivije jeste da od kad se bavim kopanjem, a to je nekih 2+ mjeseca, sve i jedan miner tj. bat file pokrecem sa desnim klikom i "run as administrator" medjutim ako to uradim sa bat file-om koji pokrece rudarenje darkcoina, od rudarenja nece biti nista. Evo osvrcem se jos jednom na rig i za sad sve radi kako treba.

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

sgminer -k darkcoin -o stratum+tcp://drk.coinmine.pl:6090 -u WORKER -p PASSWORD -I 19 -g 2

pause

Sa ovim podesavanjima, svaka R9 280X Dual-X mi daje 2000 Mh/s. Poigrati cu se jos malo sa podesavanjima pa javim ako dobijem bolje rezultate.
 
I mene je miner zezao juce i tek kad sam neki drugi skinuo proradilo mi je na ovoj masini ali na rudarima nije htelo nikako. Stavio sam 13.12 driver i evo kopaju ko mutave sada, sve je ok.
7950-ke 1020/1250 bacaju 1.75Mhasha.
 
koji minner kotistite da kopate Dark Coin ???

Ja sam pokusao da editujem .bat fajlove u CG-minneru i ne ide mi ??

Sa druge strane usepo sam da pokrenem xcoin-miner ali cini mi se da on kopa samo sa CPU ...
 
Nazad
Vrh Dno