Šta je novo?

DASH, ex Darkcoin [DRK] (X11)

Imamo StrongU U6 na prodaju $1,200 kosta. Kopa Dash.

440 GH/s hosting je 52$ kW tj $0.07192 USD kwh tj $104 mesecno za hosting.
Brand new. Hostovano u Atlanti u GA. VPN Pristup i 24/7 support na srpskom jeziku.
Moze placanje kod nas na Terazijama u kancelariji zbog sigurnosti.

po whatomine digitronu po trenutnoj ceni , ako se zadrzi dnevna zarada je 10.07 $ struja 3.84$, zarada 6.23$.
utrosak 1440 kw/mesec dodje oko 11520 dindji + one fiksne globe.. manje vise tu negde
 
440 GH/s. Dash valuta. $330 mesecno iskopa struja $109
ROI 5.4 meseca (kad bi se zadrzali isti uslovi).
 
Svakako neće ostati isti uslovi. Cena može vrlo lako da ide još dosta gore, mada to nije uopšte sigurno trenutno.
Ali izvesno je da će ukupni hash rate da skoči, čim počnu da se uključuju ti novi miner-i.
 
Da čestitam Dandy-u na dobiti. Nije mi jasno zašto je DASH bio toliko pao, uvek mu je market cap bio tu negde kao Monero dok iznenada nije počeo da tone.
 
Da čestitam Dandy-u na dobiti. Nije mi jasno zašto je DASH bio toliko pao, uvek mu je market cap bio tu negde kao Monero dok iznenada nije počeo da tone.

Više faktora koji su imali kumulativni efekat.

Prvo je generalni bear market i činjenica da Dash i dalje ima primetno veću inflaciju od starijih novčića kao što su BTC i LTC, tako da je klizio dole brže nego oni. Zatim je bio hack jednog od većih vlasnika masternodova (ne sećam se više koliko ih je bilo u pitanju, ali 40-ak ja mislim), gde su ti novčići posle završili po raznim menjačnicama i prodati su vrlo brzo. Zatim je usled daljeg pada cene došlo do likvidacije SALT masternodova koji su bili kolateral za pozajmice (mislim da je i njih bilo oko 30-ak), a onda je zbog FUD-a još 50-ak masternodova prodato po kratkom postupku, što je dodatno srozalo cenu.

Uz sve to nije pomogla činjenica da je u crypto medijima Dash iz nekog razloga crna ovca i svi izbegavaju da izveštavaju pozitivno o njemu ili čak izveštavaju neistine ili poluistine. Postoji i veoma stari rivalitet između Monera i Dash-a gde recimo na Reddit-u bukvalno svaki Dash post Monero armija odmah downvote-uje do besvesti.

Sve je to vrlo tužno i nepotrebno, jer Dash stvarno ima superiornu tehnologiju u odnosu na većinu drugih crypto coin-a namenjenih direktnom plaćanju, a tek se tokom ove godine sprema gomila upgrade-ova, jer će konačno doći do implementacije Evo komponenti na kojima se radi poslednjih par godina.
 
Danas je Dash-u šesti rođendan :)
 
 
 
 
 
 
 
Announcing the Release of Dash Platform v0.11

https://blog.dash.org/announcing-the-release-of-dash-platform-v0-11-d1b7238ed0e6

In keeping with our commitment to more iterative releases, Dash Core Group is proud to announce a new Dash Platform release, which includes a significant update to Evonet, the testing environment for platform functionality. This release represents the specific combination of platform components that comprises our most up-to-date software. The most important consequence of this release will be the update to Evonet, but individuals will also be able to experiment with the software in other environments such as local development or a private devnet.
 
 
 
 
 
 
 
 
Nazad
Vrh Dno