Šta je novo?

IBM x3100 M4 ili HP ProLiant ML310e G8

kicha

Cenjen
Učlanjen(a)
03.02.2014
Poruke
59
Poena
159
Oba su iz 2012/2013 i pripadaju tower entry level seriji. Konfiguracija je maltene ista sto se tice RAM, CPU, HD, PSU kao i funkcije. Zanima me vase misljenje koji biste izabrali odnosno koji je kvalitetniji u smislu da je zilaviji (kvalitetnije komponente), ima manje problema, duze radi i slicne nijanse ili razlike: IBM ili HP?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Oba su iz 2012/2013 i pripadaju tower entry level seriji. Konfiguracija je maltene ista sto se tice RAM, CPU, HD, PSU kao i funkcije. Zanima me vase misljenje koji biste izabrali odnosno koji je kvalitetniji u smislu da je zilaviji (kvalitetnije komponente), ima manje problema, duze radi i slicne nijanse ili razlike: IBM ili HP?

Hvala

Mi imamo u firmi HP, baš ovaj model. Ne znam koji procesor ti imaš na umu, u našem je Xeon. Nije štucnuo od kad je uključen, a tome ima, mislim 2 godine. Mada, šta god da uzmeš, pogrešiti nećeš. :)
 
imas sad akciju u ibm ako uzmes neki server iz express serije (prekonfigurisani serveri za distributere) da dobijes vaucer za 4000 dinara goriva. Da, verovao ili ne preko pina i rrca ako uzmes ibm express dobijes i vaucer za gorivo :)
Verovatno ce sad hp da deli prašak za veš i to kolko korova uzmeš tolko kila praška, a kolko memorije tolko tableta za sudomašinu.

Pa pogledaj te akcije. Ionako su ti svi ti serveri isti.
 
Moj glas za HP. Baš ovog modela smo podigli/ugradili jedno 5/6 i svi rade fenomenalno. Pritom, iLo licnecna je proširena sad i u free varijatni daje i konzloni pristup serveru, sve dok ne podigne sistem. Prosto fenomenalno..
 
Nazad
Vrh Dno