Šta je novo?

OnePlus One

[YOUTUBE]8xty6X_oens[/YOUTUBE]
 
Nemoguce da toliko zraci :zgran: zraci vise od ovog mog S2...
 
То је одговорио модератор на оппо форуму.

Нпр нексус 5
0.49 W/kg (head)     0.48 W/kg (body) 

Галакси С2
0.34 W/kg (head) 
 
Poslednja izmena:
Sta to znaci? Je l' to mnogo? Koliko zrace konkurenti, tipa S4. S5, G2, HTC One...?
 
kako nije mnogo? Uši otpadaju posle dve godine :d
 
Ne, ozbiljno pitam. Znam da se o ovome pricalo pre mnogo godina, dok su jos one symbian nokije bile aktuelne i znam da sam to tada pomno pratio i da je jedan, ne tako nevazan, kriterijum pri odabiru telefona bio upravo SAR. U medjuvremenu sam prestao da obracam paznju na to, misleci da su to resili novim tehnologijama i da je to postalo manje vise standard kod svih. Medjutim sad kada sam video da se ovde opet otvorila ta prica, poceo sam opet o tome da razmisljam. Zaboravio sam koje su vrednosti bile. Cini mi se da je 2 bila neka krajnja dozvoljena granica, odnosno da su na toj vrednosti dokazali da ima stetno dejstvo. E sad, opet ne znam sta su ove evropske vrednosti, sta su americke, da li su uopste iste jedinice, ili je samo drugaciji standard sta je dozvoljeno.
 
kao i za sve drugo...jednog dana je neka hrana genijalna, a drugog dana je za izbegavanje...jednog dana su jedne vrednosti dozvoljenog holesterola, a onda ih dodatno spuste preko noći tako da sad nema čoveka koji ne prelazi "dozvoljenu" granicu ( na radost farmaceutske industrije)...tako ti je i ovde, nikad nećemo saznati šta je normalna vrednost a šta nije, jer pre svega nikad neće uspeti da naprave testove koji bi mogli nešto pouzdanije da ti kažu koliko to utiče na zdravlje...ili znaju al neće da nam kažu...
 
Sta to znaci? Je l' to mnogo? Koliko zrace konkurenti, tipa S4. S5, G2, HTC One...?

Galaxy S5 za EU trziste zraci nesto manje, dok verzija za US trziste zraci duplo vise. EU ima zakone koji to strozije regulisu i zato su tolike razlike. Na primer, iPhone zraci mnogo vise od ovog OnePlus One.

Inace, ne postoji dokaz da elektromagnetno zracenje dovodi do pojave cancera, to su sve nagadjanja. Samo jonuzujece zracenje dovodi do mutacija na celijskom nivou.
 
Poslednja izmena:
То баш и није тачно. Исте су вредности сар за исте моделе небитно да ли си у Америци или јевропи само је другачији процес мерења.

The exposure standard for wireless devices employs a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate, or SAR. Unfortunately the limits set by the FCC/IC and the Concil of the European Union are measured over different amount of tissue so they are not directly comparable.
 
Poslednja izmena:
Samo jonuzujece zracenje dovodi do mutacija na celijskom nivou.

this. jonizujuce zracenje je odgovorno za stvaranje viska slobodnih radikala (nego sto su zapravo potrebni, a jesu) koji onda kao visoko reaktivni izazivaju mutacije na celijama, otud rak i ostalo. Izjava da telefoni izazivaju rak i kuvaju jaja je veci urbani mit nego sto je recimo, koriscenje istog ulja za dva przenja.
 
Pa naravno da nisu uporedivi. Ameri mogu vise da apsorbuju, jer su tezi u proseku 50% :D

Bitno je samo koliko zraci glavu, jer smo tu najosetljiviji na radio talase. Za telo i ekstremitete je manje bitno.

Kako god bilo, ako ajfon fenseri nisu odapeli sve ove godine koliko nose jabucaste telefone, nista nece faliti ni nama sa Androidima.
 
Poslednja izmena:
Sta ja znam. Ja kao visegodisnji apple fenser ne primecujem nista posebno. Malo mi ova treca ruka smeta ponekad, ali navikne se covek. :)

Inace koliko vidim i eu i usa vrednosti za SAR su u istim jedinicama W/KG tako da ne verujem da se tu bilo sta razlikuje osim zakonske regulative u eu i usa. I naravno nije mi jasno zasto iPhone toliko zraci.
 
Poslednja izmena:
Verovatno zato sto je aluminium unibody pa su morali da pojacaju signal. Mada HTC One M8 bas malo zraci ali oni pustaju signal kroz one plasticne trake pozadi.
 
[YOUTUBE]z8yIQ1uGnL0[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena od urednika:
Ništa pre juna, znači...
 
Неће ни тада моћи да се набави.. Још нико не зна колико ће људи са инвајт листе уопште и моћи да купи моб. Ценим да ће по нормалним ценама моћи да се набави тек у децембру или јануару 2015.

http://www.androidpolice.com/2014/0...ressions-of-the-oneplus-one-with-cyanogenmod/
 
Poslednja izmena:
Kad sve bude bolela ona stvar da se cimaju za fon o kom se 6 meseci pricalo unapred, a onda jos 6 meseci dok su ga napravili...u medjuvremenu ce izaci novi neksusi, soniji, ajfoni, samsunzi, lg-evi, xiaomiji, oppoi i 58385858483828395864 nova modela novih kineskih telefona koji ce imati ako ne isti onda slican hardver kao taj one plus a po nizim cenama.
Jako glup i neozbiljan potez.
 
I ja bih uzeo ovaj telefon za caleta i nerviram se sto ne moze da se kupi, ali ipak treba sagledati stvari realno. Ipak su oni skroz nova kompanija. Ok, imaju neke veze sa Oppo ali i Oppo je smesno mala kompanija naspram ovih giganata koji dominiraju trzistem. Ipak su njihovi proizvodni kapaciteti limitirani, a verujem da im i finansije nisu neogranicene. Pa jedan Apple koji ima sve moguce i finansijske i proizvodne kapacitete na raspolaganju, pa kada predstave novi iPhone, ceka se preko online prodavnice po nekoliko nedelja za isporuku. Ovo je neuporedivo manja kompanija, plus su novi u toj prici. I telefon, tek sto je predstavljen, a i taj jun nije za 10 godina, vec za manje od mesec dana. I takodje, veoma sumnjam da ce se pojaviti mozda i za godinu dana, telefon po ovoj ceni, a sa ovakvim specifikacijama.
 
Pa nece biti potrebe da se pojavi slican telefon za god dana posto ce ovaj tek tada moci normalno da se kupi :)
 
Videcemo. Za sad se pominje jun kao mesec kada bi trebalo da krene neka kakva takva prodaja. To je jedino sto postoji kao neki kakav takav podatak. Sve ostalo su samo puka nagadjanja.
 
Ako bude mogao u junu da se kupi u hkg, moj je 16og :)
Vec sam zamolio prijateljicu iz hkg, da se raspita da li je moguce kupiti telefon ... normalnim putem. Naravno ne :) Ma da su njoj rekli da ce prodaja u hkg-u poceti 29.05 ... no videcemo. Ja sam i onako u junu tamo pa ako bude mogao da se kupi, pocasticu se :)
 
Moze u Kini regularno da se kupi. Pozivnice su za ostatak sveta.
 
Nazad
Vrh Dno