Šta je novo?

Prebacivanje novca na devizni racun

ja sad nesto kontam cak i da za te dinare kupite devize, moguce je da si u plusu i pored svih gubitaka na konverzijama usd, dinar, euro, plus ljudi uglavnom ti odrade posao za najduze 3 radna dana...
 
You rang me Lord :) ?
 
ne mogu da shvatim da kojom god metodom hocu da unovcim nesto malo tipa 200usd mora neko da me odere od provizije. A to dranje je tipa 5%. Ako hocu sa bitstampa onda 15usd fixno, ako hocu kod "dilera" onda je 5-6%. Strasno. Ja gledam tako da mi bitsamp uzima skoro pola dana rudarenja sto nikako ne mogu da se pomirim da im dam. Sa kladionica kad prebacuju pare (tipa sa bet365) uzimaju 0,5e do skrilla, skrill do banke 1.8e i banka 0,4%
 
Sta bi bilo da se jos placa porez drzavi :D
 
ne mogu da shvatim da kojom god metodom hocu da unovcim nesto malo tipa 200usd mora neko da me odere od provizije. A to dranje je tipa 5%. Ako hocu sa bitstampa onda 15usd fixno, ako hocu kod "dilera" onda je 5-6%. Strasno. Ja gledam tako da mi bitsamp uzima skoro pola dana rudarenja sto nikako ne mogu da se pomirim da im dam. Sa kladionica kad prebacuju pare (tipa sa bet365) uzimaju 0,5e do skrilla, skrill do banke 1.8e i banka 0,4%

Ako mislis da je 5-6% dranje veoma si dobrodosao da budes konkurencija za isto ili manje. Bili smo svedoci pucanja 4 menjacnice u poslednjih mesec dana, dakle rizik postoji i to ne mali, jer mi ovde dajemo zive pare i onda te iste pare cekamo 5-10 dana.
 
mozda decko hoce da mu se plati neki % ekstra jer on tebi cini uslugu sto ti prodaje novcice a uzima zive pare
thinking.gif
 
Poslednja izmena:
Pa sto jes jes. Rizik postoji i mozda je bolje odmah uzeti pare na ruke za 5% nego se hebavati preko racuna. Doduse ko salje 1000+ usd vise se isplati preko banke pod uslovom da ne zadzava pare na menjacnicama
 
ili preko goxa za mali %, doduse malo vise se ceka :D

salu na stranu, porez ce se platiti kad tad...a do tad uvek se vise isplati kod komsije
 
Ne znam zašto hejtujete temu, kad imamo super varijantu, bez banaka, podataka, javnosti i ostalih sr.anja, može keš, može račun, mogu i japanski jeni ako ti se digne kitica, može šta hoćeš...aludiram na zmaja naravno ;)
Ne volim ni ja da dam, ali suviše je to smešno u odnosu na to kojih te muka i komplikacija rešava ;)
 
hogarnp +1

Ako se nekom nesivdja neka povuce pare kako on zeli na neki drugi nacin sta koji moj kukate.

Najvise me nervira stav, a to je skupo/jegitno,a to nevalja, pa onda opet kupi/proda.
Ili uzmi ili nemoj uzeti ali nemojte da kukate bezveze jel niste u pravu.

Usotalom ako vam se nesvidja zato sto covek "zaradjuje" na nasim/vasim novicicma pa nije to nikakva mudriost kupujte vi novcice za tu proviziju i onda ih povlacite te ostatak uzimajte kao prfit ja nemam nista protiv...
 
Poslednja izmena:
svi imaju muku da pretvore btc u žive pare
ja bih obratno
da najpovoljnije kupim jedno 2-3 btc-a
 
Mene zanima da li postoji neka opcija preko Payze da se izvede jer ja preko njih obavljam transakcije za druge sajtove bez problema, povezao sa Intesinom VISA electron karticom.
 
@kapetan

Ovo nije lose:

Provizija na LTC prodaju i uplatu na payzu:
2.5% + 2.5 USD

Evo ga i Payza transaction cenovnik: (gleda se kolona 1)

143lyj5.jpg
 
Poslednja izmena:
5-6% provizije je ok, pogotovo kada su manje sume upitanju do 1000$, za preko 1-2k$ mislim da bi bilo pošteno malo smanjiti proviziju na 3-4% mada je sve stvar dogovora, može keš, može račun može deviza.... Ja sam generalno zadovoljan domaćim menjačnicama na kraju krajeva sigurnost transakcije je daleko-daleko veća, bar ja tako mislim. Na 1000$ može sigurno da se uštedi ~3000din e sad koliko se to isplati svako ima svoju matematiku, da treba da zamenim 10k $ razmislio bih i verovatno na neki drugi način organizovao prodaju, ovako nema šta da rizikujem....
 
Ajde ovde da pitam posto ima slicnosti, stigao mi je devizni priliv na fizicki racun u Intesi (u pitanju je forex trgovanje, iznos ispod 1000Eur, znaci transakcija od inostranog pravnog lica ka meni). Stiglo mi je obavestenje od banke da je stigao priliv, interesuje me posto prvi put radim ovakav prijem novca, sta ce se traziti da popunim, sta da stavim kao svrhu?

Ne znam kakav je taj obrazac sto se popunjava, ali ako je potrebno da napisem naziv firme, i u svrhu da stavim kao "pomoc", da li tako prolazi ili treba nesto drugo pisati?
 
Ajde ovde da pitam posto ima slicnosti, stigao mi je devizni priliv na fizicki racun u Intesi (u pitanju je forex trgovanje, iznos ispod 1000Eur, znaci transakcija od inostranog pravnog lica ka meni). Stiglo mi je obavestenje od banke da je stigao priliv, interesuje me posto prvi put radim ovakav prijem novca, sta ce se traziti da popunim, sta da stavim kao svrhu?

Ne znam kakav je taj obrazac sto se popunjava, ali ako je potrebno da napisem naziv firme, i u svrhu da stavim kao "pomoc", da li tako prolazi ili treba nesto drugo pisati?

Ne moze pravno lice fizickom da uplacuje kao pomoc.
Ne moze ni fizicko lice da ti uplati kao pomoc vise od 300 eur ili usd, sad ne znam tacno.

Ima neka fora sa tim da si kao prodao nesto za ispod 5% vrednosti.... zaboravih vec meni su drzali pare 2 nedelje... isto intesa.

Nego zaradio si na forexu, bravo... gde trgujes?
 
Bio sam do banke pre nego sto si napisao tvoj post...sta znam, ja tamo upisao pomoc, radnica rekla pocetkom sledece nedelje ce proknjiziti, e sad videcu kako ce proci...

Na topforexu sam, pomocu brokera investiram...mogu te spojiti sa covekom ako te interesuje (nemam nikakvu korist od toga).
 
Info: Ako neko povlaci novce iz cripto svijeta na paypal

Sa PayPala na Raiffeisen visa karticu povlacenje ide INSTANT do 30 minuta :)

Bosna
 
Ja cekam da vidim sta ce biti na relaciji bitstamp-raiffaisen prebacio bi lovu, ali kazu ne prima raiffasen :( tacno cu morati drugi racun otvarati u nekoj drugoj banci.
 
kakvo je stanje sa komercijalnom bankom? primaju uplatu sa stampa?
 
Ajde ovde da pitam posto ima slicnosti, stigao mi je devizni priliv na fizicki racun u Intesi (u pitanju je forex trgovanje, iznos ispod 1000Eur, znaci transakcija od inostranog pravnog lica ka meni). Stiglo mi je obavestenje od banke da je stigao priliv, interesuje me posto prvi put radim ovakav prijem novca, sta ce se traziti da popunim, sta da stavim kao svrhu?

Ne znam kakav je taj obrazac sto se popunjava, ali ako je potrebno da napisem naziv firme, i u svrhu da stavim kao "pomoc", da li tako prolazi ili treba nesto drugo pisati?
Koliko si dana cekao da legne priliv?
 
Nazad
Vrh Dno