Šta je novo?

Zvucna izolacija sobe-pitanja

Ako si u nekoj od montaznih zgrada, dzabe ti sve.

OVo su novije zgrade neke da bude jeftinija gradnja ili? Posto imam problem sa bukom u zgradi iz 1987. Valjda je Congrap radio tu zgradu u BGD. Zvucna izolacija nije sjajna. Ali to nisu "montazne zgrade" gde nema pomoci protiv buke izolacijom?

Procitao sam sve ovde. RAspitivao sam se mali i gledao varijante. Ali nisam doneo odluku jos.

Evo sta je problem. Soba je 5x3m tj oko 15m2 gde se spava.
1. dva zida su spoljna. A zidovi gledaju na parkic gde se nocu kad je lepo vreme skupljaju tinejdzeri (15-20 godina i cesto su solidno bucni)
2. jedan zid je ka komsiji pregradni, od komsije se cuje buka razgovora ponekad i kupatilo kad koristi. Nije prevelik problem ovo u odnosu na ostalo ali bih i to sredi.
3. jedan zid je ka ostatku mog stana pa tu verujem ne mora nista posebno (eventualno da stavim bolja nova sobna vrata iako verovatno ni to ne mora jer nema buke iz mog stana)
4. stan ispod je isto moj i tu nema problema sa bukom pa bih rekao da mi nista ne treba. Posebno sto je laminatni parket tu u odlicno stanju. Da ako se dole pusti jako TV to ja gore cujem. Ali mislim da ovde nema koristi da radim izolaciju neku. Preko postojeceg parketa..
5. stan iznad je ok i nemam prave buke ali... cujem ujutno cesto telefon koji mu je namesten na vibriranje. Posto tu spava komsija sa zenom i detetom, kapiram da stavi alarm da vibirira da ne probudi zenu i dete kad ide na posao... No problem je sto se obicnmo ja prvi probudim pre njega od tih vibracija koji traju i po 10-15 minuta dok se on ne probudi... Pa svakako bih radio izolaciju tog plafona.

Dakle tri zida od kojih je jedan unutrasnji i plafon.. Cevi radijatora od centralnog grejanja su oko 5cm od zida pa bih da one ostanu u tom buducem zidu novom (to se valjda zove soba u sobi ako sam dobro razumeo). Sam radijator bih skinuo i posle vratio jer je isto do zida sada. Nov aluminijuski radijator.

Imam i otvor za klimu u spoljasnjem zidu ali posto nisam siguran koliko je ona problem ideja mi da skinem klimu i zapusim spoljni zid tu gde ima rupu i da klimu stavim u drugu prostoriju...

Prozor imam 10 godina star Alumijumski sa duiplim staklom koji je imao ARgon. Verovatno je iscureo. Pa sam mislio da ili dodam Argon ako to moze ili da zamenim prozor za novi ALuminijum sa trostukim staklom. A da postojeci prozor skinem i stavim na drugo mesto (identicna su okna plus minus 1cm pa kapiram da mogu da iskoristim).

Budzet neki je tipa 5-6 hiljada bez prozora (ili sa prozorom ako moze da se uklopi). Ako mora i malo iznad ovoga. Ali bih bas dobro resenje,a ne da dam silne pare i da budem nezadovoljan. To me brine :/

Pa ako mogu saveti. Ili samo da pozovem ove dve tri vece firme sa google sto iskoce?
 
Nazad
Vrh Dno