»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 31 do 45 od ukupno 50

Tema: Zvucna izolacija sobe-pitanja

Member Avatar korisnika strela
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        210
        Nama je stiropor zavrsio posao na plafonu. Verujem da isto radi i na zidu. Treba napraviti vazdusni dzep, preko koga ide stiropor, pa zidarija (mrezice, lepak, glet, pa farbanje).

Posto smo imali od spoljne izolacije stiropor 5cm, isekli smo trake i napravili mrezu po plafonu. Na tu mrezu smo postavili stiropor - zatvorili plafon. Onda su majstori odradili mrezicu... tako da nam je plafon danas nizi 10cm, ali mi one odozgo ne cujemo. + kuca je toplija. Eto to je nase resenje od pre 3-4 godine.

Pozdrav.

EDIT. Drugar koji je u kuci (jednoj sobi) pravio studio za snimanje muzike, oblozio je zidove onim kartonima za jaja. Ne znam da li je to ko ovde probao, ali mu je resilo problem mesanja spoljnih zvukova. (to se zove gluva soba - http://sedmica.rs/10/gluva-soba)
        Menjao strela : 20.03.2014. u 12:09
        *-*-*-*-*-*
        Made in SFRJ

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        1.466
        Citat Citiram korisnika: IzNoGooD Pogledaj poruku
        Mene zanima da izolujemo plafone od ludih komšija, ali to bi bilo pametno kada se ceo stan bude radio ili makar krečio.
        Koliko realno ta izolacija može da reši glasnu muziku, prevlačenje nameštaja u 3 ujutru i konstantno svađanje sa bacanjem stvari i osoba?
        A prijaviti ih za nasilje u porodici?

Inače, ako vam je problem samo prilikom spavanja, jeftinije je probati čepove za uši ili white noise mašinu koja će prikriti buku koji dolazi od komšija http://www.sleepaidresource.com/best...e-machine.html
        Also censored

Member Avatar korisnika felino
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        176
      4. Moja mašina
        • SND: AKG C-414 TL-II, C451B(4pcs), D112, C419PP(2p), Electro-Voice RE20,Cascade,Shure87A(2p),57A,58,565SD
        • OS: Drawmer, dbx, ART, Symetrix, Aphex, RNC, Mackie, Line6, SM Pro, Steinberg UR22
        • LAP: LynxTWO, E-mu 1616m PCIe, M-Audio Audiophile, Alesis MultiMix8 USB, M-Audio MicroTrackII
        • TV: JBL LSR6328P,JBLCtrl1 Pro,Adam A7,Tannoy,NAD;AKG K240M,K271S,K66,K55;KurzweilPC361,KurzweilKA110
        • Ostalo: RolandJV35,RolandJDXi,NovationMiniNova,KorgPadKONTROL,Gibson,Fender,ESP,Tokai,Ibanez,Teac,Yamaha
      5. Stiropor može da uradi posao samo u smislu da bude "poklopac" na hermetički zatvorenom prostoru ispod plafona a ne u smislu toga da je dobar kao materijal koji upija zvuk. Za tu namenu treba staviti materijal npr. tvrdu mineralnu vunu. Najbolje je staviti više slojeva različitog materijala od kojih je jedan i vazduh.

Teško da se može nešto ozbiljnije uraditi kartonima za jaja. Ako je pomoću njih odradio akustičku izolaciju i bio zadovoljan onda smetnje od spolja nisu bile velike pre toga. Ako je pomoću njih radio sređivanje akustike prostorije, rezultat može biti samo ograničen tj. nedovoljan za profesionalne rezultate.
        Ctrl+A, Shift+Delete, Enter, Ctrl+S, Alt+F4

Member Avatar korisnika strela
        Na forumu od
        Mar 2010
        Poruka
        210
        Citat Citiram korisnika: felino Pogledaj poruku
        Stiropor može da uradi posao samo u smislu da bude "poklopac" na hermetički zatvorenom prostoru ispod plafona a ne u smislu toga da je dobar kao materijal koji upija zvuk. Za tu namenu treba staviti materijal npr. tvrdu mineralnu vunu. Najbolje je staviti više slojeva različitog materijala od kojih je jedan i vazduh.

Teško da se može nešto ozbiljnije uraditi kartonima za jaja. Ako je pomoću njih odradio akustičku izolaciju i bio zadovoljan onda smetnje od spolja nisu bile velike pre toga. Ako je pomoću njih radio sređivanje akustike prostorije, rezultat može biti samo ograničen tj. nedovoljan za profesionalne rezultate.
        Ja sam pored plafona resio i problem ulaznih drvenih vrata sa stiroporom. 1+1+2cm pri cemu je sredina stiropor. I ljudi misle da nam ne radi zvonce, kad zvone spolja.

Ovo je URADJENO i fercera. Na osnovu cega ti felino zakljucujes to sto zakljucujes? (posto mi izbrisase odgovor)

Pozdrav.

EDIT. Sto se kartona za jaja tice, koristio je nesto ovog tipa: http://tinyurl.com/qhn8bof. A pesma mu je pobedila na nekoj od "*vizija".
        Menjao strela : 21.03.2014. u 23:07
        *-*-*-*-*-*
        Made in SFRJ

Member Avatar korisnika felino
        Na forumu od
        Apr 2006
        Poruka
        176
      8. Moja mašina
        • SND: AKG C-414 TL-II, C451B(4pcs), D112, C419PP(2p), Electro-Voice RE20,Cascade,Shure87A(2p),57A,58,565SD
        • OS: Drawmer, dbx, ART, Symetrix, Aphex, RNC, Mackie, Line6, SM Pro, Steinberg UR22
        • LAP: LynxTWO, E-mu 1616m PCIe, M-Audio Audiophile, Alesis MultiMix8 USB, M-Audio MicroTrackII
        • TV: JBL LSR6328P,JBLCtrl1 Pro,Adam A7,Tannoy,NAD;AKG K240M,K271S,K66,K55;KurzweilPC361,KurzweilKA110
        • Ostalo: RolandJV35,RolandJDXi,NovationMiniNova,KorgPadKONTROL,Gibson,Fender,ESP,Tokai,Ibanez,Teac,Yamaha
      9. Već ti rekoh zašto radi na plafonu. Drugi razlog je taj što postoji još jedan materijal na putu zvuka koji se širi vazduhom - što ih je više, i to različitih materijala, to bolje. Što se tiče zvuka koji se širi vibracijom kroz konstruktivne elemente objekta, tu spušteni plafon slabo pomaže (pomaže u vrlo ograničenom obimu i to zavisno od njegove konstrukcije).

Na vratima ti stiropor pomaže iz istih tih razloga a i "denfuje" oba panela vrata i tako prigušuje njihove vibracije. Najvažnije je da si ti rešio problem.

Svakako je kao zvučna izolacija stiropor bolji od npr. betonske ploče ali i lošiji od tvrđe mineralne vune čija struktura nije tako kompaktna kao kod stiropora.

Znam za karton od jaja. Legendarni materijal. Stvar je u tome da se njime ne može na zadovoljavajući način (profesionalni nivo) rešiti akustička obrada prostorije namenjene snimanju ili obradi zvuka (gluva soba ili režija). Kao i većina materijala, slabo upija niske frekvencije, pogotovu tako tanak sloj. Lepo što je tvoj drug dobio nagradu, samo se pitam koliko su mu u tome pomogli kartoni od jaja .
        Ctrl+A, Shift+Delete, Enter, Ctrl+S, Alt+F4

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2012
        Poruka
        14
        Citat Citiram korisnika: John Cena Pogledaj poruku
        Citat Citiram korisnika: Sthgo Pogledaj poruku
        Batalite stiropore i slično kada se misli na zvučnu izolaciju.Jednostavno nema efekta. Samo porozni materijali dolaze u obzir. Sa gubitkom na veličini prostorije od oko 20 cm mogu se postići izuzetni rezultati zvučne izolacije. Da li ćeš raditi sam ili angažovati majstore? Akustičari i građevinci se ne mirišu baš :-) U svakom slučaj pošalji pm, jer ima mnogo caka koje su jednostavne a prave ogromnu razliku.
        Objasni kako porozni materijal moze da upije zvuk? Nema logike. Materijal mora da bude sto gusci.
        Loše sam se izrazio, mislio sam na porozne apsorbere, tu spada azmafon, mineralna vuna... To su materijali kroz koje može da ,,prolazi'' zvučni talas i da se energija talasa potroši trenjem, najprostije rečeno. Stiropori i sunđeri, pored male mase, imaju zatvorene ćelije koje prenose veći deo energije. Sad sam ti čitao postove, 5cm je premalo za razmak između zida i pregrade jer je on jedan od faktora u ukupnoj izolaciji.

Member Avatar korisnika Poštar
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        985
        Ja sam sa ovim azmafonom tapacirao vrata od muske pecine, apresvukao nekim plisem i odlicno izoluje sve frekvencije, s obzirom na debljinu samog materijala.
        U sustini se radi od presovanoj pucvoli tj. pamucnim presovanim otpacima. Svaka preporuka za zvucnu izolaciju..

Member Avatar korisnika kosta10
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.366
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3258, 3.2 GHz
        • MoBo: ASRock Z97 Extreme 6
        • RAM: 2x8 GB TEAM DDR3 2666
        • VGA: GigabyteAMD Radeon 7870 GHZ Edition, 1100 MHz
        • MON: LG Flatron W2242T
        • HDD: 2 TB Seagate i 240 GB Sandisk Ultra SSD, pet eksterna hard diska( 2 TB,1 TB,250 GB,750 GB,500 GB )
        • OPT: LG BlueRay rezač
        • Case: Anonymus, EVGA Supernova 850G2, 850 W
        • SND: integrisani zvuk, zvučnici Microlab SOLO1MK3 2x30 W, slušalice Sennheiser HD 598
        • LAP: još nemam laptop,nije ni u planu
        • TV: nemam ni plazmu ni LCD televizor, već Panasonic CRT 82 cm, 100 Hz osvežavanje slike
        • INET: DSL
        • Ostalo: podloga za miš Razer, mikro-fiber krpa za brisanje monitora Hama Micro, termalna pasta Prolimatech,
      14. Citat Citiram korisnika: John Cena Pogledaj poruku
        Ok to cu uraditi. Takodje voleo bi ako je neko uradio ili zna nekog ko je uradio da javi utiske.
        Nalazim informacije da se zvucna izolacija moze uraditi kamenom (negde je zove mineralna) vuna, plutom, i azmafon koji se cesto pominje kao materijal.
        Ako neko ima dodatne informacije nek slobodno napise.
        Pazi,pazi...sve to jeste lepo što hoćeš ali MORAŠ da povedeš računa o tome da neki tipovi zvučnih izolacija emituju RADIOAKTIVNO zračenje ili prosto nisu zdravi za čoveka kad si svaki dan tome izložen...dakle pamet u glavu i raspitaj se da posle nekoliko godina ne bi imao posledica po zdravlje.
        Ja sam ja dok se borim, i dok se borim biću ja !

Banned
        Na forumu od
        Jul 2007
        Poruka
        8.017
      16. Moja mašina
        • CPU: TI OMAP 3430 SoC 600 MHz ARM Cortex-A8 CPU 430 MHz C64x+ DSP
        • RAM: 256 MB Mobile DDR 768 MB swap space for a total of 1 GB virtual memory
        • VGA: PowerVR SGX 530
        • MON: TFT 800 × 480 resolution 89 mm (3.5 in) diagonally 105 pixels/cm, 267 ppi
        • HDD: 32 GB eMMC
        • INET: UMTS/GPRS
        • Ostalo: 5Mpix Carl Zeiss
      17. kosta... pobedio si...

Member Avatar korisnika kosta10
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        4.366
      19. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G3258, 3.2 GHz
        • MoBo: ASRock Z97 Extreme 6
        • RAM: 2x8 GB TEAM DDR3 2666
        • VGA: GigabyteAMD Radeon 7870 GHZ Edition, 1100 MHz
        • MON: LG Flatron W2242T
        • HDD: 2 TB Seagate i 240 GB Sandisk Ultra SSD, pet eksterna hard diska( 2 TB,1 TB,250 GB,750 GB,500 GB )
        • OPT: LG BlueRay rezač
        • Case: Anonymus, EVGA Supernova 850G2, 850 W
        • SND: integrisani zvuk, zvučnici Microlab SOLO1MK3 2x30 W, slušalice Sennheiser HD 598
        • LAP: još nemam laptop,nije ni u planu
        • TV: nemam ni plazmu ni LCD televizor, već Panasonic CRT 82 cm, 100 Hz osvežavanje slike
        • INET: DSL
        • Ostalo: podloga za miš Razer, mikro-fiber krpa za brisanje monitora Hama Micro, termalna pasta Prolimatech,
      20. John Cena, ovde u Nemačkoj kod mene ima puno firmi koje se time bave, ako si zainteersovan mogu ti okačiti neke od linkova takvih firmi pa da vidiš da li ti se to više isplati (pogotovo ako imaš rođače u Zapadnoj Evropi pa mogu da ti kupe i pošalju nekako).
        Ja sam ja dok se borim, i dok se borim biću ja !

Member Avatar korisnika John Cena
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        1.768
      22. Moja mašina
        • CPU: AMD A8 7600 Kaveri
        • MoBo: Asus A58M-K
        • RAM: Geil Evo Potenza 8GB
        • VGA: XFX RX 570
        • MON: AOC q3279vwfd8
        • HDD: Crucial BX500 240gb, WD 500GB
        • Case: MS Industrial Aquarius Pro sa FSP Hyper S 700
        • SND: Logitech X-530
        • LAP: HP Pavilion G6-1d48dx
        • TV: LG 42LK530
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: PS4, iPad, Redmi 5+
      23. Citat Citiram korisnika: kosta10 Pogledaj poruku
        John Cena, ovde u Nemačkoj kod mene ima puno firmi koje se time bave, ako si zainteersovan mogu ti okačiti neke od linkova takvih firmi pa da vidiš da li ti se to više isplati (pogotovo ako imaš rođače u Zapadnoj Evropi pa mogu da ti kupe i pošalju nekako).
        Hvala ali potrazicu ovde.
        R.I.P. Steve Jobs

Member Avatar korisnika Red.Baron
        Na forumu od
        May 2008
        Poruka
        51
      25. Moja mašina
        • CPU: AMD Octa
        • MoBo: Gigashit ultra
        • RAM: 2x4 GB Kingston Hyper X
        • VGA: Power Color Turbo Duo
        • MON: BenQ 2420
        • HDD: 2TB WD
        • OPT: Немам
        • Case: Fractal Design
        • SND: Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
        • LAP: Asus
      26. Evo da se javim sa mojim iskustvom.
        Ja sam izolovao moju sobu plutom, onom koja se kupovala u rolnama od po 5m i debljine 2mm u onoj poznatoj radnji da ne reklamiram(Use** Sam ), verovatno ima i na buvljaku. Originalno pluta za pod.
        Lepljenje je išlo sa nekim nemačkim lepkom za tapete, ne ova domaća sr***. U principu pipava rabota, pluta je tanka, kad se nakvasi krta je i lako se lomi, kad se sve to nabudži na zid ne daje baš neki osećaj da će tu i da ostane... Međutim kad se osuši, čvrsta je ko kamen, naj*** je onaj ko je bude skidao
        E sad, čvrsta jeste, ali ružna je ko ku***, buđava tamno braon boja, boja go**eta bukvalno. Vrlo depresivno. Preko toga spičimo sloj tapeta, ni sam ne znam kako se sve to držalo, jer kad se opet nakvasi pluta ima tendenciju da se potklobuči i hoće da se odlepi, ali opet ista priča, kad se osušilo je** mame.
        Što se tiče same izolacije, zvučne i toplotne, ono što sam nameravao to sam i postigao, a to je da nemam odjek u sobi, i da se iz moje sobe ne cure zvukovi u sobe sa kojima delim zid, pre svega razgovori
        U nekoj meri su utišani i zvukovi iz tih soba, s tim što je je*** stvar izolovati bilo šta u betonskim zgradama, bukvalno se čuje kad neko prdne u susednoj sobi
        Ono što sam dobio kao bonus je da je soba tolpija par stepeni nego pre, iako mi to nije bio cilj, ali dobro dođe zimi

E da, cela investicija nije baš jeftina i zahteva vremena i živaca, ne znam dal neko od majstora uopšte i ˝oće d´ lepi plutu što ide u čepovi od vino na zid.˝
        Не радУ багери, не радУ багери!

Member Avatar korisnika John Cena
        Na forumu od
        Aug 2007
        Poruka
        1.768
      28. Moja mašina
        • CPU: AMD A8 7600 Kaveri
        • MoBo: Asus A58M-K
        • RAM: Geil Evo Potenza 8GB
        • VGA: XFX RX 570
        • MON: AOC q3279vwfd8
        • HDD: Crucial BX500 240gb, WD 500GB
        • Case: MS Industrial Aquarius Pro sa FSP Hyper S 700
        • SND: Logitech X-530
        • LAP: HP Pavilion G6-1d48dx
        • TV: LG 42LK530
        • Ostalo: PS4, iPad, Redmi 5+
      29. Konacno sam uradio zvucnu izolaciju pre 3 nedelje. Prvo da opisem probleme koji traju godinama. Mozda nekom bude znacilo u buducnosti jer znam kakve su to golgote.
        Zidovi su toliko tanki da kad kod bi neko razgovarao malo jacim tonom culo bi se dosta. A lik koji zivi do mene se redovno svadja sa kevom, pravi pijanke, prica telefonom u 4 ujutru, glasno gleda TV do 2 ujutru, urla ko majmun kad su utakmice..........a drugi problem je sto je preko nekih pola godina pocela glasno da se cuje takodje njihova voda kad bi valjda lavabo ili tus pustili. Toliko glasno bi bilo da bi me preseklo potpuno. Budilo bi me je 6 ujutru a i tokom dana mi je bio cim da citam bilo sta u tisini jer me je taj zvuk sistanja vode uzasno nervirao. I tako bi se culo po 15 puta dnevno u intervalima od jednog minuta do 5 minuta sa prekidima.
        A sad na postupak.
        Ja sam radio tri zida (1 koji delim sa komsijom pa zid koji delim sa mojim kupatilom i jos jedan zid koji nastavlja do vrata)
        Majstori su srafili limene profile po zidovima, pa su stavljali azmafon od 2cm pa preko kamenu vunu od 5cm pa prazan prostor pa sve preko toga su isle gipsane ploce. Ukupno s eizgubilo 9cm u sobi.
        Bandazirali su gipsane ploce pa gletovali sve razmake izmedju, smirglali i na kraju farbali. Radovi su trajali 2 dana. Fizicki uopste nema razlike od obicnog zida. Cena radova je bila 22.5 eura po kvadratu.
        A rezultati su fenomenalni. Vise njega ne cujem uopste, njihovu vodu takodje, konacno mogu mirno da spavam.
        Menjao John Cena : 11.02.2015. u 21:24
        R.I.P. Steve Jobs

Member Avatar korisnika bokica80
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        403
      31. Moja mašina
        • CPU: i7 3770
        • MoBo: Asus P8Z77-V LX
        • RAM: 16 GB Kingston
        • VGA: GTX 1060 6G
        • MON: Acer x223hq
        • HDD: 1TB+2TB+128 SSD
        • OPT: Asus DVDRW
        • Case: LC power concorde LC990b
        • SND: Asus xonar
        • INET: Wifi
      32. kad pomenu karton od jaja, to sam video kod jednog druga i pitao ga da li je lud što je zalepio po svim zidovima kartonske kutije od jaja... Dok je bio u vojsci, sestra mu je poskidala sve to sa zidova i prekrečila, kad se vratio i počeo da pušta muziku, onda sam video razliku u izolaciji. Smešno zvuči ali ja sam ostao zapanjen... Vizuelno je ružno i zauzima dosta mesta, verovatno postoje materijali koji ovo mogu da urade, baš je zanimljiva tema...

Member
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        5.778
      34. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ + LC-CC-120
        • MoBo: Asus M2N-SLI
        • RAM: Kingston 2x2GB DDR2 800MHz
        • VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6G
        • MON: Samsung SyncMaster 940BW (1440x900)
        • HDD: Samsung 850 EVO 250GB + 2xWD RED 3TB
        • OPT: NEC DVD/RW ND-4571A
        • Case: Chieftec BG-01B + Thermaltake Smart SE 730W (SPS-730M)
        • SND: Audio Adapter C-Media CMI8738/C3DX Audio Device / Genius SW 5.1 3.600W
        • TV: Sony 55X8509C
        • Ostalo: A4tech Bloody V7, Redragon Devarajas
      35. Citat Citiram korisnika: John Cena Pogledaj poruku
        Konacno sam uradio zvucnu izolaciju pre 3 nedelje. Prvo da opisem probleme koji traju godinama. Mozda nekom bude znacilo u buducnosti jer znam kakve su to golgote.
        Zidovi su toliko tanki da kad kod bi neko razgovarao malo jacim tonom culo bi se dosta. A lik koji zivi do mene se redovno svadja sa kevom, pravi pijanke, prica telefonom u 4 ujutru, glasno gleda TV do 2 ujutru, urla ko majmun kad su utakmice..........a drugi problem je sto je preko nekih pola godina pocela glasno da se cuje takodje njihova voda kad bi valjda lavabo ili tus pustili. Toliko glasno bi bilo da bi me preseklo potpuno. Budilo bi me je 6 ujutru a i tokom dana mi je bio cim da citam bilo sta u tisini jer me je taj zvuk sistanja vode uzasno nervirao. I tako bi se culo po 15 puta dnevno u intervalima od jednog minuta do 5 minuta sa prekidima.
        A sad na postupak.
        Ja sam radio tri zida (1 koji delim sa komsijom pa zid koji delim sa mojim kupatilom i jos jedan zid koji nastavlja do vrata)
        Majstori su srafili limene profile po zidovima, pa su stavljali azmafon od 2cm pa preko kamenu vunu od 5cm pa prazan prostor pa sve preko toga su isle gipsane ploce. Ukupno s eizgubilo 9cm u sobi.
        Bandazirali su gipsane ploce pa gletovali sve razmake izmedju, smirglali i na kraju farbali. Radovi su trajali 2 dana. Fizicki uopste nema razlike od obicnog zida. Cena radova je bila 22.5 eura po kvadratu.
        A rezultati su fenomenalni. Vise njega ne cujem uopste, njihovu vodu takodje, konacno mogu mirno da spavam.
        Svidja mi se cena

Jel imate predlog kako da uradim izolaciju preko jednih pregradnih vrata koja spajaju dve sobe, a zagradjena su sa jedne strane policom i ne koriste se?

1,3x2,1m su, dva krila, kao harmonika se otvaraju ta dva krila. Sa jedne strane su uvucena u zid 13cm.
        Gledam da to ne bude nista trajno jer sam podstanar i kad bi se selio morao bih to da skinem.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •