Šta je novo?

Zvucna izolacija sobe-pitanja

Pozdrav svima. Imam sličan problem. Preselio sam se u nov stan i spavaća soba deli zid sa ulaznim stepeništem. Zbog dimenzija sobe i položaja ugradnih ormara nije moguće menjati položaj kreveta, tako da mi glava leži bukvalno pored zida gde se hoda. Stepenište je obloženo nekim mermernim pločama tako da sve odjekuje a naročito kad prolaze žene u štiklama, bukvalno kao da mi hodaju po glavi. Već sam isčitao dosta iskustava i gledao soundproofing klipove i došao do nekog mog zaključka ali ne znam da li pije vodu.
Od skupštine stanara bih tražio dozvolu da obradim zid stepeništa ali ništa debelo max 1cm (6mm pluta +glet) , razmišljam o pluti koju bih posle spolja izgletovao do normalnog izgleda.
Sa unutrašnje strane, sa strane spavaće sobe bih takođe zalepio plutu 6mm i preko nje direktno šrafio (bez podkonstrukcije) akustične gips ploče 3-4 cm. Ne bih hteo previše da skratim sobu, max 5 cm bih dodao u slojevima.
Svaki savet je dobrodošao.
 
Звучна изолација само више материјала, више слојева, део са ваздухом, дебљина мин 10цм а пожељно више.
Материјали попут акустичне камене вуне, ригипс плоче, плута. Стиропор није неки звучни изолатор.
 
Bliski izvor zvuka može da se izoluje samo apsoprpcijom istog. Za to je potreba masa koja će te oscilacije upiti.
Ta masa može da bude talog peska, beton, piljevina iz čeličana .... sve u mnogo većim dimenzijama koje si naveo, ovde milimetri obloge ne rade posao, a troše pare.
Sve navedeno je nefunkcionalno.
Preseli krevet na drugu lokaciju ili promeni sobu.

PS
Piše čovek koji dva metra dalje i metar ispod prozora spavaće sobe ima kafansku terasu na kojoj je organizuju proslave sa kilovatnim ozvučenjima.
 
Ajde da ozivim temu. Renoviram kupatilo i toalet. Kada zavrsim planiram da izolujem nekako cevi od kanalizacije od komsije odozgo. On je renovirao stan i umesto starih tucanih cevi stavio je plasticene. Ja sam to nekako izolovao sa nekim materijalom ali se i dalje cuje zvuk samo tise. Sada bih stavio gipsane ploce samo oko cevi i naravno neki zvucni izolacioni materijal tipa azmafon ili kamenu vunu. Sta je bolje od ta dva?
 
Између та два за изолацију акустична камена вуна али треба проверити да ли је примена адекватна. Можда постоје нека наменска решења.
 
Da postavim i prenesem moje iskustvo sa zvucnom izolacijom koju sam radio na pregradnom zidu u zgradi izmedju mene i komsija.
Na zid je prvo postavljen onaj sundjerasti materijal (3mm) koji se postavlja na podove na koji ide laminat a preko toga sam postavio dekorativne letvice od medijapana.
Apsolutno vise ne cujem komsije niti ima bilo kakvog nezeljenog zvuka koji dolazi od njih.
 
Супер ако си решио проблем. Може слика како је испао зид? Макар део зида.
 
ufff... ja bih ovakav zid... moze neki link ka tim letvicama?
 
Imas ih dosta na internetu ko prodaje tako nesto.
Ne znam da li smem da ih reklamiram ovde,ja sam letvice kupio u Zemunu (Cara Dusana).Radnja im se nalazi blizu okretnice i Saobracajne skole.
Bave se parketima a imaju i ovu dekoraciju u tri boje.
 
Делује стварно занимљиво. Супер ако је то решило проблем. Код мене је морао доста дебљи изолациони материјал.
 
Da postavim i prenesem moje iskustvo sa zvucnom izolacijom koju sam radio na pregradnom zidu u zgradi izmedju mene i komsija.
Na zid je prvo postavljen onaj sundjerasti materijal (3mm) koji se postavlja na podove na koji ide laminat a preko toga sam postavio dekorativne letvice od medijapana.
Apsolutno vise ne cujem komsije niti ima bilo kakvog nezeljenog zvuka koji dolazi od njih.
Koji je tacno ovaj materijal? Delim zid sa komsijom i cuje se TV, govor, mumlanje. Da li si imao ovaj problem ili je ipak bila udarna buka?
Hvala puno, vec neko vreme ocajnicki trazim neko resenje za ovo.
 
Medijapan.
Preko dana ne cujem komsije ali uvece i nocu moze da se cuje glasniji razgovor ili tv.
 
Значи да то није добра изолација.
 
Taman sam se ponadao.. Izgleda da je jedino resenje azmafon, kamena vuna i grubi radovi + sto ode jedno 10ak cm od zida. Nek me ispravi neko ako gresim, ili ko ima iskustva.
 
То је то, акустична камена вуна, дупли ригипс, плута преко тога је бонус... оде мин 10цм зида а што више то боља изолација.
 
Niste me razumeli,nocu sam mogao da cujem komsije ali od kako sam postavio ovo na zid ne cuje se vise nista.
Komsiji danas slava i svake godine pustaju malo jace muziku ali ja sad ne cujem nista.
 
Da,pogresno sam se izrazio.
Sad mi je super stvarno,uopste ne cujem komsije.
 
Dakle samo penasta folija koja ide ispod laminata i preko letvice od medijapana?
Koja je dimenzija zida, kako si pričvrstio letvice?
 
Niste me razumeli,nocu sam mogao da cujem komsije ali od kako sam postavio ovo na zid ne cuje se vise nista.
Komsiji danas slava i svake godine pustaju malo jace muziku ali ja sad ne cujem nista.
Aha, odlicno.
Dakle ranije si mogao cuti razgovor ili TV susednog stana? Pitam opet, jer efekat postignut kod tebe mozda bude totalno drugaciji nego ukoliko kod sebe odradim to.
Kod mene je problem da stvarno glasniji razgovor, kasljanje, TV cujem, nekad razgovetno, ali cesto kao mumlanje. Previse utice na mene. Hvala!
Dakle samo penasta folija koja ide ispod laminata i preko letvice od medijapana?
Koja je dimenzija zida, kako si pričvrstio letvice?
Pretpostavljam da su ono one letvice sto iza imaju onaj akusticni materijal.
 
Na zid mozete koristiti tanke eksercice,kad ih ukucate ni ne vide se.
Mozete i lepiti sa MomentFix-om.
 
"да ли"
Може али ефекат није најбољи за ниске фреквенције. Ту је најбоље одрадити изолацију изнад плоче (твој плафон, њихов под) тј испод њиховог паркета. Провери ако имаш радијаторе, цеви одлично преносе звук.
 
@gvlada Kada si radio kod sebe, je l si unajmio neku firmu ili u sopstvenoj reziji?
Za moj zid je i problem jer mi je klima na tom zidu, a i kuhinjski bar mi je jednim delom pricvrscen za taj zid, pa bih morao da ga skracujem.
 
Пола-пола тј истражио сам ситуацију и нашао оглас људи који раде звучне изолације па се договорили. Зид се надограђује, може се поставити конструкција за носеће елементе. Шта и како мора се видети на лицу места.
 
Pozdrav...nov sam na forumu i da ukratko izlazim svoj goruci problem.
Imam problem sa komsijama pored mene sa kojima delim zid od dnevne sobe. Nisu tu konstantno jer žive u inostranstvu ali dolaze relativno često i buka je užasna čak i od običnog razgovora a od glasnijeg je užas. Cesto ostaju do kasno u noc urlajuci. Da napomenem da je u pitanju nadogradnja i zidovi su tanki i užasno zvučno neizolovani. Ne bih bas da gubim mnogo od sobe sa nekim dubljim materijalima jer mi je ta soba ionako mala , ako je to moguće. Kakvo rešenje se pokazalo kao najbolje i da li ima leka ? Da li moram još neki zid sem tog kojeg delim sa njima da izolujem ? Predstavljam da zvuk ne prolazi samo kroz taj zid. Počinjem stvarno da ludim od te buke i ne ulazi mi se u dnevnu sobu kad znam da su tu..stvarno je frustrirajuce.
 
Nazad
Vrh Dno