Šta je novo?

Zvucna izolacija sobe-pitanja

Nama je stiropor zavrsio posao na plafonu. Verujem da isto radi i na zidu. Treba napraviti vazdusni dzep, preko koga ide stiropor, pa zidarija (mrezice, lepak, glet, pa farbanje).

Posto smo imali od spoljne izolacije stiropor 5cm, isekli smo trake i napravili mrezu po plafonu. Na tu mrezu smo postavili stiropor - zatvorili plafon. Onda su majstori odradili mrezicu... tako da nam je plafon danas nizi 10cm, ali mi one odozgo ne cujemo. + kuca je toplija. Eto to je nase resenje od pre 3-4 godine.

Pozdrav.

EDIT. Drugar koji je u kuci (jednoj sobi) pravio studio za snimanje muzike, oblozio je zidove onim kartonima za jaja. Ne znam da li je to ko ovde probao, ali mu je resilo problem mesanja spoljnih zvukova. (to se zove gluva soba - http://sedmica.rs/10/gluva-soba)
 
Poslednja izmena:
Mene zanima da izolujemo plafone od ludih komšija, ali to bi bilo pametno kada se ceo stan bude radio ili makar krečio.
Koliko realno ta izolacija može da reši glasnu muziku, prevlačenje nameštaja u 3 ujutru i konstantno svađanje sa bacanjem stvari i osoba?

A prijaviti ih za nasilje u porodici?

Inače, ako vam je problem samo prilikom spavanja, jeftinije je probati čepove za uši ili white noise mašinu koja će prikriti buku koji dolazi od komšija http://www.sleepaidresource.com/best-white-noise-machine.html
 
Stiropor može da uradi posao samo u smislu da bude "poklopac" na hermetički zatvorenom prostoru ispod plafona a ne u smislu toga da je dobar kao materijal koji upija zvuk. Za tu namenu treba staviti materijal npr. tvrdu mineralnu vunu. Najbolje je staviti više slojeva različitog materijala od kojih je jedan i vazduh.

Teško da se može nešto ozbiljnije uraditi kartonima za jaja. Ako je pomoću njih odradio akustičku izolaciju i bio zadovoljan onda smetnje od spolja nisu bile velike pre toga. Ako je pomoću njih radio sređivanje akustike prostorije, rezultat može biti samo ograničen tj. nedovoljan za profesionalne rezultate.
 
Stiropor može da uradi posao samo u smislu da bude "poklopac" na hermetički zatvorenom prostoru ispod plafona a ne u smislu toga da je dobar kao materijal koji upija zvuk. Za tu namenu treba staviti materijal npr. tvrdu mineralnu vunu. Najbolje je staviti više slojeva različitog materijala od kojih je jedan i vazduh.

Teško da se može nešto ozbiljnije uraditi kartonima za jaja. Ako je pomoću njih odradio akustičku izolaciju i bio zadovoljan onda smetnje od spolja nisu bile velike pre toga. Ako je pomoću njih radio sređivanje akustike prostorije, rezultat može biti samo ograničen tj. nedovoljan za profesionalne rezultate.

Ja sam pored plafona resio i problem ulaznih drvenih vrata sa stiroporom. 1+1+2cm pri cemu je sredina stiropor. I ljudi misle da nam ne radi zvonce, kad zvone spolja.

Ovo je URADJENO i fercera. Na osnovu cega ti felino zakljucujes to sto zakljucujes? (posto mi izbrisase odgovor)

Pozdrav.

EDIT. Sto se kartona za jaja tice, koristio je nesto ovog tipa: http://tinyurl.com/qhn8bof. A pesma mu je pobedila na nekoj od "*vizija".
 
Poslednja izmena:
Već ti rekoh zašto radi na plafonu. Drugi razlog je taj što postoji još jedan materijal na putu zvuka koji se širi vazduhom - što ih je više, i to različitih materijala, to bolje. Što se tiče zvuka koji se širi vibracijom kroz konstruktivne elemente objekta, tu spušteni plafon slabo pomaže (pomaže u vrlo ograničenom obimu i to zavisno od njegove konstrukcije).

Na vratima ti stiropor pomaže iz istih tih razloga a i "denfuje" oba panela vrata i tako prigušuje njihove vibracije. Najvažnije je da si ti rešio problem.

Svakako je kao zvučna izolacija stiropor bolji od npr. betonske ploče ali i lošiji od tvrđe mineralne vune čija struktura nije tako kompaktna kao kod stiropora.

Znam za karton od jaja. Legendarni materijal. Stvar je u tome da se njime ne može na zadovoljavajući način (profesionalni nivo) rešiti akustička obrada prostorije namenjene snimanju ili obradi zvuka (gluva soba ili režija). Kao i većina materijala, slabo upija niske frekvencije, pogotovu tako tanak sloj. Lepo što je tvoj drug dobio nagradu, samo se pitam koliko su mu u tome pomogli kartoni od jaja ;).
 
Batalite stiropore i slično kada se misli na zvučnu izolaciju.Jednostavno nema efekta. Samo porozni materijali dolaze u obzir. Sa gubitkom na veličini prostorije od oko 20 cm mogu se postići izuzetni rezultati zvučne izolacije. Da li ćeš raditi sam ili angažovati majstore? Akustičari i građevinci se ne mirišu baš :) U svakom slučaj pošalji pm, jer ima mnogo caka koje su jednostavne a prave ogromnu razliku.

Objasni kako porozni materijal moze da upije zvuk? Nema logike. Materijal mora da bude sto gusci.

Loše sam se izrazio, mislio sam na porozne apsorbere, tu spada azmafon, mineralna vuna... To su materijali kroz koje može da ,,prolazi'' zvučni talas i da se energija talasa potroši trenjem, najprostije rečeno. Stiropori i sunđeri, pored male mase, imaju zatvorene ćelije koje prenose veći deo energije. Sad sam ti čitao postove, 5cm je premalo za razmak između zida i pregrade jer je on jedan od faktora u ukupnoj izolaciji.
 
Ja sam sa ovim azmafonom tapacirao vrata od muske pecine, apresvukao nekim plisem i odlicno izoluje sve frekvencije, s obzirom na debljinu samog materijala.
U sustini se radi od presovanoj pucvoli tj. pamucnim presovanim otpacima. Svaka preporuka za zvucnu izolaciju..
 
Ok to cu uraditi. Takodje voleo bi ako je neko uradio ili zna nekog ko je uradio da javi utiske.
Nalazim informacije da se zvucna izolacija moze uraditi kamenom (negde je zove mineralna) vuna, plutom, i azmafon koji se cesto pominje kao materijal.
Ako neko ima dodatne informacije nek slobodno napise.

Pazi,pazi...sve to jeste lepo što hoćeš ali MORAŠ da povedeš računa o tome da neki tipovi zvučnih izolacija emituju RADIOAKTIVNO zračenje ili prosto nisu zdravi za čoveka kad si svaki dan tome izložen...dakle pamet u glavu i raspitaj se da posle nekoliko godina ne bi imao posledica po zdravlje.
 
John Cena, ovde u Nemačkoj kod mene ima puno firmi koje se time bave, ako si zainteersovan mogu ti okačiti neke od linkova takvih firmi pa da vidiš da li ti se to više isplati (pogotovo ako imaš rođače u Zapadnoj Evropi pa mogu da ti kupe i pošalju nekako).
 
John Cena, ovde u Nemačkoj kod mene ima puno firmi koje se time bave, ako si zainteersovan mogu ti okačiti neke od linkova takvih firmi pa da vidiš da li ti se to više isplati (pogotovo ako imaš rođače u Zapadnoj Evropi pa mogu da ti kupe i pošalju nekako).

Hvala ali potrazicu ovde.
 
Evo da se javim sa mojim iskustvom.
Ja sam izolovao moju sobu plutom, onom koja se kupovala u rolnama od po 5m i debljine 2mm u onoj poznatoj radnji da ne reklamiram(Use** Sam :d), verovatno ima i na buvljaku. Originalno pluta za pod.
Lepljenje je išlo sa nekim nemačkim lepkom za tapete, ne ova domaća sr***. U principu pipava rabota, pluta je tanka, kad se nakvasi krta je i lako se lomi, kad se sve to nabudži na zid ne daje baš neki osećaj da će tu i da ostane... Međutim kad se osuši, čvrsta je ko kamen, naj*** je onaj ko je bude skidao :D
E sad, čvrsta jeste, ali ružna je ko ku***, buđava tamno braon boja, boja go**eta bukvalno. Vrlo depresivno. Preko toga spičimo sloj tapeta, ni sam ne znam kako se sve to držalo, jer kad se opet nakvasi pluta ima tendenciju da se potklobuči i hoće da se odlepi, ali opet ista priča, kad se osušilo je** mame.
Što se tiče same izolacije, zvučne i toplotne, ono što sam nameravao to sam i postigao, a to je da nemam odjek u sobi, i da se iz moje sobe ne cure zvukovi u sobe sa kojima delim zid, pre svega razgovori :-devil-:
U nekoj meri su utišani i zvukovi iz tih soba, s tim što je je*** stvar izolovati bilo šta u betonskim zgradama, bukvalno se čuje kad neko prdne u susednoj sobi :smash:
Ono što sam dobio kao bonus je da je soba tolpija par stepeni nego pre, iako mi to nije bio cilj, ali dobro dođe zimi ;)

E da, cela investicija nije baš jeftina i zahteva vremena i živaca, ne znam dal neko od majstora uopšte i ˝oće d´ lepi plutu što ide u čepovi od vino na zid.˝ :eyebrows:
 
Konacno sam uradio zvucnu izolaciju pre 3 nedelje. Prvo da opisem probleme koji traju godinama. Mozda nekom bude znacilo u buducnosti jer znam kakve su to golgote.
Zidovi su toliko tanki da kad kod bi neko razgovarao malo jacim tonom culo bi se dosta. A lik koji zivi do mene se redovno svadja sa kevom, pravi pijanke, prica telefonom u 4 ujutru, glasno gleda TV do 2 ujutru, urla ko majmun kad su utakmice..........a drugi problem je sto je preko nekih pola godina pocela glasno da se cuje takodje njihova voda kad bi valjda lavabo ili tus pustili. Toliko glasno bi bilo da bi me preseklo potpuno. Budilo bi me je 6 ujutru a i tokom dana mi je bio cim da citam bilo sta u tisini jer me je taj zvuk sistanja vode uzasno nervirao. I tako bi se culo po 15 puta dnevno u intervalima od jednog minuta do 5 minuta sa prekidima.
A sad na postupak.
Ja sam radio tri zida (1 koji delim sa komsijom pa zid koji delim sa mojim kupatilom i jos jedan zid koji nastavlja do vrata)
Majstori su srafili limene profile po zidovima, pa su stavljali azmafon od 2cm pa preko kamenu vunu od 5cm pa prazan prostor pa sve preko toga su isle gipsane ploce. Ukupno s eizgubilo 9cm u sobi.
Bandazirali su gipsane ploce pa gletovali sve razmake izmedju, smirglali i na kraju farbali. Radovi su trajali 2 dana. Fizicki uopste nema razlike od obicnog zida. Cena radova je bila 22.5 eura po kvadratu.
A rezultati su fenomenalni. Vise njega ne cujem uopste, njihovu vodu takodje, konacno mogu mirno da spavam. :)
 
Poslednja izmena:
kad pomenu karton od jaja, to sam video kod jednog druga i pitao ga da li je lud što je zalepio po svim zidovima kartonske kutije od jaja... Dok je bio u vojsci, sestra mu je poskidala sve to sa zidova i prekrečila, kad se vratio i počeo da pušta muziku, onda sam video razliku u izolaciji. Smešno zvuči ali ja sam ostao zapanjen... Vizuelno je ružno i zauzima dosta mesta, verovatno postoje materijali koji ovo mogu da urade, baš je zanimljiva tema...
 
Konacno sam uradio zvucnu izolaciju pre 3 nedelje. Prvo da opisem probleme koji traju godinama. Mozda nekom bude znacilo u buducnosti jer znam kakve su to golgote.
Zidovi su toliko tanki da kad kod bi neko razgovarao malo jacim tonom culo bi se dosta. A lik koji zivi do mene se redovno svadja sa kevom, pravi pijanke, prica telefonom u 4 ujutru, glasno gleda TV do 2 ujutru, urla ko majmun kad su utakmice..........a drugi problem je sto je preko nekih pola godina pocela glasno da se cuje takodje njihova voda kad bi valjda lavabo ili tus pustili. Toliko glasno bi bilo da bi me preseklo potpuno. Budilo bi me je 6 ujutru a i tokom dana mi je bio cim da citam bilo sta u tisini jer me je taj zvuk sistanja vode uzasno nervirao. I tako bi se culo po 15 puta dnevno u intervalima od jednog minuta do 5 minuta sa prekidima.
A sad na postupak.
Ja sam radio tri zida (1 koji delim sa komsijom pa zid koji delim sa mojim kupatilom i jos jedan zid koji nastavlja do vrata)
Majstori su srafili limene profile po zidovima, pa su stavljali azmafon od 2cm pa preko kamenu vunu od 5cm pa prazan prostor pa sve preko toga su isle gipsane ploce. Ukupno s eizgubilo 9cm u sobi.
Bandazirali su gipsane ploce pa gletovali sve razmake izmedju, smirglali i na kraju farbali. Radovi su trajali 2 dana. Fizicki uopste nema razlike od obicnog zida. Cena radova je bila 22.5 eura po kvadratu.
A rezultati su fenomenalni. Vise njega ne cujem uopste, njihovu vodu takodje, konacno mogu mirno da spavam. :)
Svidja mi se cena :)

Jel imate predlog kako da uradim izolaciju preko jednih pregradnih vrata koja spajaju dve sobe, a zagradjena su sa jedne strane policom i ne koriste se?

1,3x2,1m su, dva krila, kao harmonika se otvaraju ta dva krila. Sa jedne strane su uvucena u zid 13cm.
Gledam da to ne bude nista trajno jer sam podstanar i kad bi se selio morao bih to da skinem.
 
Izvinjavam se što aktiviram staru temu, interesuje me da li ima nekih novih materijala koji bi pomogli da se smanji buka iz stana iznad.
Pročitao sam ovu temu i još neke stare članke na netu, uglavnom su neaktivni linkovi. Da li neko zna da li se u Novom Sadu neka firma bavi zvučnom izolacijom?

Neko je spomenuo White noise sound machine, da li tako nešto ima da se kupi u Srbiji?
 
Ako si u nekoj od montaznih zgrada, dzabe ti sve.
 
Moj predlog ti je da istražiš "uradi sam" varijante.

Velik problem je ovo što je Censored napisao - ako su skeletne zgrade, svaki deo konstrukcije prenosi zvuk. Možeš da utišaš deo zvuka oblaganjem plafona, ali ti ostaju vibracije i prenošenje na zidove.
Bilo kakvo eksperimentisanje sa firmama može skupo da te košta, a da ne dobiješ ono što si želeo.

Pogledaj po YT soundproofing, možda dobiješ neku ideju.
 
Hvala, jasno mi je da ne može potpuno da se eliminiše buka, ali bar da se smanji. Počeo sam sa pregledanjem videa na YT.
 
Mogu i sam da zaključim na osnovu svega ovoga da bih i postigao neki efekat vev, al opet mi treba mišljenje:

Preselio sam se i stan je u prizemlju, a ispod njega (ne baš direktno, al odmah pored) je hidro stanica. Ima 2 pumpe, za hladnu i toplu vodu. Same pumpe su na gumenim stopalima. Međutim, obe imaju po elektromotor koji stvara solidnu buku, naročito zajedno, a stalno rade. Bili su majstori, gasili ih da cujemo razliku, i nema šta, te pumpe uništavaju kvalitet života u inače vrh stanu.

Ono šta me zanima, jer sve profesionalno je jako skupo, je da li bi značajno smanjio taj prokleti huk/brujanje tih motora ako bi celu tu betonsku sobu u kojoj su pumpe oblepio kartonima od jaja?

Ja mislim da bih postigao efekat jer je ta soba izvor zvuka.
 
Konacno sam uradio zvucnu izolaciju pre 3 nedelje. Prvo da opisem probleme koji traju godinama. Mozda nekom bude znacilo u buducnosti jer znam kakve su to golgote.
Zidovi su toliko tanki da kad kod bi neko razgovarao malo jacim tonom culo bi se dosta. A lik koji zivi do mene se redovno svadja sa kevom, pravi pijanke, prica telefonom u 4 ujutru, glasno gleda TV do 2 ujutru, urla ko majmun kad su utakmice..........a drugi problem je sto je preko nekih pola godina pocela glasno da se cuje takodje njihova voda kad bi valjda lavabo ili tus pustili. Toliko glasno bi bilo da bi me preseklo potpuno. Budilo bi me je 6 ujutru a i tokom dana mi je bio cim da citam bilo sta u tisini jer me je taj zvuk sistanja vode uzasno nervirao. I tako bi se culo po 15 puta dnevno u intervalima od jednog minuta do 5 minuta sa prekidima.
A sad na postupak.
Ja sam radio tri zida (1 koji delim sa komsijom pa zid koji delim sa mojim kupatilom i jos jedan zid koji nastavlja do vrata)
Majstori su srafili limene profile po zidovima, pa su stavljali azmafon od 2cm pa preko kamenu vunu od 5cm pa prazan prostor pa sve preko toga su isle gipsane ploce. Ukupno s eizgubilo 9cm u sobi.
Bandazirali su gipsane ploce pa gletovali sve razmake izmedju, smirglali i na kraju farbali. Radovi su trajali 2 dana. Fizicki uopste nema razlike od obicnog zida. Cena radova je bila 22.5 eura po kvadratu.
A rezultati su fenomenalni. Vise njega ne cujem uopste, njihovu vodu takodje, konacno mogu mirno da spavam. :)

Ovo je upravo ono što mi treba! Jeste prošlo nešto godina, ali molim te PM koje majstore si koristio, jer imam ponudu od jedne firme na cca 70 eur po m2 :(
 
Ја сам за Ниш нашао мајсторе преко огласа. Рекламирали су да раде звучне изолације. Мене је неких 26квм изолације изашло око 800е. Акустична камена вуна 10цм, дупли ригипс/кнауф 2,5цм и плута тапети, руке и материјал. Плута тапети су изабрани уместо глетовања, шмирглања и кречења тј огромне прашине после тога. Плута додатно прави изолацију, мени се свиђа њена декоративни али и акустични утицај на просторију.
 
Ја сам за Ниш нашао мајсторе преко огласа. Рекламирали су да раде звучне изолације. Мене је неких 26квм изолације изашло око 800е. Акустична камена вуна 10цм, дупли ригипс/кнауф 2,5цм и плута тапети, руке и материјал. Плута тапети су изабрани уместо глетовања, шмирглања и кречења тј огромне прашине после тога. Плута додатно прави изолацију, мени се свиђа њена декоративни али и акустични утицај на просторију.
Kako si zadovoljan efektom? Ja sam imao ideju da bude ipak manje od 10cm zbog prostora... Dobra ideja za plutu, nisam razmišljao o prašini.
 
Takodje planiram jednu sobu na drugom spratu u potkrovlju da skroz zvucno izolujem zbog retardiranih komsija i dzukele od 100kg koja laje po ceo dan i noc. Dakle to je potkrovlje, postoji izolacija na podu 10cm stiropor plus malter neki par cm. E sad, interesuje me da li prvo radim zvucnu izolaciju pa onda adaptaciju potkrovlja ili prvo da malterisem itd, pa onda zvucna izolacija?
 
Колико знам на плочу иде изолациони мстеријал па преко паркет и сл. За детаље мораш неког стручног наћи.
Post automatically merged:

Kako si zadovoljan efektom? Ja sam imao ideju da bude ipak manje od 10cm zbog prostora... Dobra ideja za plutu, nisam razmišljao o prašini.
Ефекат је веома добар. Мени је сметала бука из комшилука и лифтова. Остало је да се чују најдубљи тонови али доста тише.
 
Pozdrav drugovi . Izcitao sam ovu temu u vezi izolacije plafona kada problem prave komsije prilikom hodanja. Mislio sam da se prvo stavio laminat ali je u pitanju parket. Komsija me je slagoa rekavsi da nisu skidali parket ali znam da jesu da je pod bio od betona kada se rekonstruisan stan. Bio u stanu imaju parket i staze. Majka je takodje bila i videla da devojke nose patofne.
Medjutim ja u sobi u kojoj sam skoro 90% vremena cujem povremeno hodanje koje je bas neprijatno (verujte mi to vec psihicki ubija) kao da se hoda sa klompama. Pa pretpostavljam da nije uradjena loza izolacija ispod parketa. Poceo sam da bih zaspao da pijem Bromazepam. Da gledam tv sa slusalicama. A u pocetnom soku sam cak kupio i cepice za usi. O tome da kada legnem i spavam sa dva jastuka iznad glave da ne pricam.
Ja sam vec ocajan jer trpim te zvuke evo vec treci mesec od kako su se uselili. Bio gore i otac od tih devojaka kaze da stvarno ne koriste klopme video sam i staze. Cak kaze da cuje ove iznad njih . Zgrada je zidana 1975. Ali onda ili laze za klompe ili da nije dobra izolacija.
Ja sam svestan da materijalom koji bih stavio na plafon ne bih resio problem li makar bar da za nekih do 50% smanjim buku. Kao sto sam to radio kada sam nove PVC cevi kojim mi je zamenio tucane u wcv koje se vide oblepio sundjerastom masom. Sto je njegova oabaveza jer cevi idu iz njegovog kupatila.
Da napomene da se cuje po celom stanu zato i mislim da imaju neke papuce koje su ili drvene ili nekog metaerijala koji izaziva ti buku. Kao kada neko diskretno udara cekicem u ritmu hodanja. Najgore je kada krecu da ciste pa pomeraju namestaj jer ne koriste usisivac.

Inace isam hteo da idem sve ovo vreme dajuci sebi neki rok da se naviknem ali jednostavno to je ne izdrzljivo. Polako psihicki popustam majke mi. Jel ' moze neki predlog ( mosze i fireme koja se time bavi i nekog projektnog preduzeca. Platicu koliko treba makar da bar za nekiu nijansu povratim malo mira. PP)


Molim vas za pomoc. :(
 
Previše obraćaš pažnju na komšinice pa zato se to dogadja. Šalu na stranu, to se dogadja u svakom stanu a problem se rešava spuštenim plafonom i imaš gomilu firmi koje se bave tim. Ukucaj u pretragu zvučna izolacija plafona i dobićeš gomilu rezultata pretrage. To bi trebala da ti odradi neka zvanična kuća sa garancijom jer može da se desi da moraju i zidovi da se izoluju (praviš sobu u sobi) u zavisnosti kako se prenose vibracije.
 
@Zuba1970

Nemam neki revolucionarni savet. Ja te potpuno razumem, samo što su moji još luđi.

Sajtovi za ljude sa takvim problemima savetuju da prvo lepo popričaš sa ljudima, fino i staloženo.

Teorijski možeš da ideš lično (ne da pišeš mejl) u Komunalnu inspekciju u opštini na kojoj živiš i da prijaviš problem. Mada i sam znaš kakve su te službe, tako da... nemoj gajiti neke nade.
 
Deluje mi da ovi znaju šta rade:

Ako ih neko kontaktira i angažuje, neka napiše iskustva ovde, jer zanima i mene u perspektivi.
 
Na jednom drugom forumu gde su se ljudi takodje zalili na ove i sl. probleme odgovor je bio da necu imati nekog efekta ako stavim tu zvucnu izolaciju to jest spusten plafon. A prethodno bih morao da spustim i unutrasnju jedinicu klime koja mi je na nekih 10-ak cm od plafona.
Ja bih bio srecan da se to bar 50% posto smanji ako vec ne moze da se skroz eliminise. Uzrok ovome je definitivno losa izolacija ispod novog partketa koji je komsija uradio. Kada bih vam rekao da uvece povremeno popijem bromazepma da bih mgao da spavam (sa glavom ispod dva jastuka i u pocetku cepicia za usi) mislili bi da sam lud. :(

@dembelija Nema od toga nista isao sam gore kod komsije i on kaze kako takodje svasta cuje tipa razgovor od ljudi iznad njega. Uveren sam da laze jer sam u zgradi jos od 1975. I nikada se ovo nje desilo. Jedino kada sam cuo prethodnog vlasnika je kada je pomerao namestaj kada se selio da pripremi teren za buduceg vlasnika zgrade. Ja u nase institucije nemam poverenja. A to da mi neko meri treba da e poklopi da budu kod mene u sobi da cuju taj zvuk koji je verujte mi iritantan. Pa meni manje smeta dobovanje kise po prozoru i metalu zastakljeneterase nego ovo.
@balsa videcu sta mi je ciniti ali tek kada prodje Nova Godina. 3 meseca ja trpim teror jer sve su mi kao govorili strpise naviknuces se tako je i kod drugih ljudi. Ja jedino mogu da predlozim komsiji da mu platim da uradi novu izlaciju ispod parketa sto je suludo i sto on to sigurno nece prihvatiti. Jer automatski se onda utice i na vrata u stanu.
@Univerzalac ako treba i t cu da uradim. Da makar u mojoj sobi gde sm to resim. Jer inace taj zvuk se cuje po celom stanu.
Dacu vam samo primer sta sam uradio da smanjim buku u toaletu. Covek je ladno dodao jos jednu wc solju u kupatilu koje po projektu u zgradi u tim stanovima u vertikali ne postoje. Kada je vodoinstalater koga je angazovao spojio cevi koje su veceg promera kada se pusti voda maltene iz obe wc solje ja sam dobijao zvuk kao da je vodopad i pri tom su mi zatvorena vrata i wc i moje sobe.
Resio sam problem sa smanjenjem buke tasko sto sam koristio sivkasti sundjerasti materijal (zaboravih kako se zove) koji se inace koristi za izolaciju pvc cevi. Tako da sad sv u wc-u izgleda kao neka mumija. Vise ni ne obracam paznju ali radi posao. Ostalo mi je da sam to zavrsim u cevi u kupatilu. Mad tu buka nije tolika.
Raspitivao sam se i ranije postoji neki Azmafon materijal koji moze da se koristi kao izolacija u smislu zvucne izolacije. Jedino sto rece@Univerzalac da se vidi da li moram samo plafon ili celu sobu da radi. Kosta ce me ali ja jednostavno ne vidim drugo resenje.

U pocetku je to za mene bila katastrofa ali sam se nekako i navikao mada i dalje imam periodakada je taj zvuk takav da dovodi do ludila pogotovo kada neko stalno seta po sobi koja je iznad mene. Ali to moje navikavanje ne znaci da ne zelim da odustanem i da hocu da resim problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno