Šta je novo?

Batman: Arkham Knight

Ne ide to tako kako si ti zamislio.
Prvo i pre svega AMD karte su imale dobre performanse u W3. Ako se pogledaju sve karte, AMD karte su imale bolje perfromanse od Nvidijinih zato sto je Nvidija namerno sabotirala gtx 7xx seriju preko drajvera
ne bi li bolje utrapila gtx 9xx seriju. Cekali su barem 2 nedelje da prodju svi benchmarci pa su onda najavili fix. CDPR je ovde ispao i vise nego korektan i za to im svaka cast.
Drugo ne moze AMD da prilagodi drajver Gameworks biblioteci kojoj nema pristupa. Kad izadje igra oni mogu koliko toliko nesto da promene ali oni nemaju pristup source kodu, i zato mnogi developer Gameworks zovu Blackbox jer je zatvoren sistem napravljen da se konkurencija pobedi na kvarno.
Vlasnici AMD karti realno nemaju nesto mnogo prava da negoduju ako neke exclusive Gameworks features (isto vazi i za TressFX i ondasnji TR) im ne rade kako valja ali ostale stvari koje dolaze sa igrom moraju da rade.
U proslom Betmenu ako povecas AA, Nvidijine karte imaju 3x bolji fps nego AMD ekvivalenti na istim podesavanjima i niko ne moze da me ubedi da je to bilo slucajno.

Upravo potvrdjujes da stvari zapravo idu kako sam "ja zamislio"?

A jos kazes da nV zapravo sabotira svoje korisnike, a ne AMD korisnike. Ako je taj gameworks odjednom toliki problem, tj softver napravljen da se konkurencija pobedi na kvarno (khm, khm, opet necija kosica u centru zbivanja), kako to da

Prvo i pre svega AMD karte su imale dobre performanse u W3.

Znaci, tu gameworks NIJE problem, zar ne?

Ali je bio problem za korisnike prethodne generacije nV kartica, do sledeceg driver update-a i zato sam napisao, da opet ponovim -

kada treba zamaskirati sopstvenu nesposobnost (ovo vazi za oba tabora btw).
Stvari zapravo funkcionisu onako kako je WMD objasnio zasto pCars stuca na AMD hardveru (jos jedan od primera).

Ontopic, posto je tema AK - za igru se znalo da ce da koristi gameworks, nije bilo TOP SECRET jelte, svi znaju sta je bilo u prethodnim nastavcima, sta je bilo sa AA u prvoj igri, i AMD se kao opet nasao "iznenadjen i uvredjen"... A videcemo zapravo sta je problem, posto i veliki broj igraca sa nV karticama ima problema sa igrom.
 
Poslednja izmena:
Auuu evo bas vozim batmobile, koji framedropovi majko mila, ispod 30 fps ide i stalno stuttering.
Kao sto sam ranije rekao kada sam on-foot nemam nikakvih problema, ali voznja je uzasna, totalna katastrofa.

EDIT: GPU usage je nevjerovatno nizak u skoro svim situacijama, leta od 30-60% pogotovo kada se vozis.
 
Poslednja izmena:
Ako je neko igrao sa slabijom grafom od ove sto traze nek javi kako mu radi i dal mu radi. Vidim ljudi se masovno i masovno zale na igru. Traze refund na steam-u. Uopste mi nije jasno zasto su ovako nesto morali da urade. Apsolutno su mogli da ostave kao Arkham City sto je bio i bio bi zadovoljan. Al ne jeba*e ih konzole smrdljive. Ako ne budu sredili ovo nekim patchom u skorije vreme vec vidim promasaj godine...
 
Kakve sad ovo sto se desava ima veze sa konzolama?
 
Ne znam, meni je ipak sve ovo realno, bilo je u najavi putem trailera ne znam sta se tu "iscudjavate" ?!

This is how the Batman Died..



:-devil-:
 
Neko mora da bude kriv xD ( Besan sam zbog ovoga ), jedna od igara koju sam cekao najvise da izadju :(

Vidim ja da ce morati da se prelazi na Konzole ne vredi vise ovako. Jednostavno izadje me jeftinije da dam 60k za konzolu i da budem miran sledecih 4,5 godina nego sad da jurim novu grafu od 300-350e. Pa posle godinu dana opet da menjam nesto...
 
A zasto jednostavno ne trazite refund ili sacekate neki period dok ne ispeglaju igru? Donekle se i dalo naslutiti da ce **rati motku jos kada su se pojavile one price oko downgrade-a, a i cene koju su lupili, nekako je mirisalo na AC Unity 2.0 (mada se nadam da iva poslednja igra nece **rati fransizu i da nece ostati upamcena po losim stvarima)...

I na kraju krajeva ne razumem u cemu je toliki problem i zasto uvek mora da se obrne prvo dana po izlasku iako se zna da nece biti sve tip-top? Uvek bude pljuvanja za neke stvari odmah u startu i obicno tu budu najglasniji ljudi koji su nabavili igru ispod zita...
 
Cudno mi da je Rocksteady ovako u*ebao igru, prethodni delovi su bili svi bas fino optimizovani i ne znam sta im bi sad ovaj put :(
 
^^^

Pa ne treba biti nuklearni fizicar da skontas zbog cega su sjebali, prvo su se obezobrazili su mislili e mi smo napravili vec dve igre koje su bile dobre i sada nema sanse da omanemo a i ako omanemo nije ni bitno prodace se to ima ovaca koje ce to da kupe na ime proslih delova.

A drugo zinulo im dupe za pare. Nema sta drugo da bude!!!

Znas kako je moj ujak govori: E onda kada mislis da znas e onda bas zeznes jer si ubedjen da znas jer si taj posao vec radio vise puta.

Ovo je samo primer koliko mogu da budu bezobrazni i alavi!
 
Poslednja izmena:
Ovo je klasican primer zestokog marketinga dok ljudi ne krenu da balave za igrom, naplatis dlc kao celu igru, u poslednjem trenutku objavis da igra ima falinku, a onda ispod zita kovnes denuvo.
Denuvo bi im i progutao, nisu sigurno pravili igru za dzaba, ionako bih je kupio na steam sale-u, ali sve ostalo je zestoko zavlacenje. Kao da im je pc gaming zajednica ostala nesto duzna pa da se oproste u stilu "vratili smo vam". :mad:
Zahtevnost i da ne komentarise covek, jos cujem da su teksture izmuljane, a igra stalno nesto ucitava. Pokusali od babe da naprave devojku.Uostalom @Leon je sve rekao.
 
Lol, ako treba da crashuje, da opada fps ispod 15, da ima stuttering... onda radi. :d
 
Узмем за ps 4 и миран. Ал то је жалосно, баш сам имао наду да ћу је играти на кампу, ал џабе..
 
Odprilike ovako to izgleda kod mene mozda za nijansu bolje ali daleko da je igrivo.

 
Upravo potvrdjujes da stvari zapravo idu kako sam "ja zamislio"?[
A jos kazes da nV zapravo sabotira svoje korisnike, a ne AMD korisnike. Ako je taj gameworks odjednom toliki problem, tj softver napravljen da se konkurencija pobedi na kvarno (khm, khm, opet necija kosica u centru zbivanja), kako to da

Nvidija sabotira sve sto moze da bi uvecala svoj profit..
Do developera je dokle ce da ide Nvidji uz dlaku i sreca je sto je CDPR isao samo do odredjene granice.
Ne razumem sta tebi ovde nije jasno?

Znaci, tu gameworks NIJE problem, zar ne?

Nisam nigde rekao da je Gameworks izvor problema u W3.
Ajde nadji mi taj citat gde sam to rekao!



Stvari zapravo funkcionisu onako kako je WMD objasnio zasto pCars stuca na AMD hardveru (jos jedan od primera).

Ma da bre, nazadna tehoologija, ne znaju da pise drajvere, nesposobnjakovici... ;)

Ontopic, posto je tema AK - za igru se znalo da ce da koristi gameworks, nije bilo TOP SECRET jelte, svi znaju sta je bilo u prethodnim nastavcima, sta je bilo sa AA u prvoj igri, i AMD se kao opet nasao "iznenadjen i uvredjen"... A videcemo zapravo sta je problem, posto i veliki broj igraca sa nV karticama ima problema sa igrom.

Objasni kako da neko prilagodi kod igri kad joj nema pristup pre release-a?
Ili cak jos gore posalje mu se drugi build a ne onaj koje treba da ide u prodaju?

On topic

Batman: Arkham Knight's PC port appears to be a disaster
 
PzycP1s.jpg


Ne mogu!!! :laugh:

ObF1VKl.png
 
Poslednja izmena:
Kome znaci i moze da izgura iznad 30:

Go to the Batman: Arkham Knight folder and find the “Config” folder
e.g. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Batman Arkham Knight\BMGame\Config
Open the following file with a text editor like Notepad: BmSystemSettings.ini
Press CTRL+F to search, and paste the following line:
MaxFPS=30.000000
Press “Find”
Now edit the 30.000000 value to set desired your desired FPS.
If you want to cap the game at 60FPS, the string should look like:
MaxFPS=60.000000
Save the file.
 
Rocksteady je aware & very serious :)

"We're aware that some users are reporting performance issues with the PC version of Batman: Arkham Knight," it reads. "This is something that Rocksteady takes very seriously. We are working closely with our external PC development partner to make sure these issues get resolved as quickly as possible. We'll update this thread when we've got more info to share."

http://www.ign.com/articles/2015/06/23/batman-arkham-knight-suffering-major-issues-on-pc?
 
"Ok, just tried during my lunch break, it is indeed quote outrageous. With my SLI of 970s, framerate drops under 23 fps when driving the Batmobile with everything maxed out. Even when just "flying" there are drops that make no sense. Stay away from the PC version, it's a joke for the moment and way worse than anything I have played that came out unpolished."

http://www.gamersyde.com/news_batman_ak_pc_live_stream-16780_en.html
 
Znaci ista situacija kao sto je bila za Far Cry 4...

Far Cry 4 je radio mnogo bolje, ovo je preslo sve granice, neigrivo je na mojoj masini bezobzira kako podesis to malo grafikcih opcija sto ima. Sve sto vise igram sve losije i losije radi igra, fail godine.
Inace Iron Galaxy team je radio port, nikad cuo za njih, navodno samo "12" ljudi je bilo zaduzeno za projekat.

Edit: @Borat texture igre su veuma niskog kvaliteta, PS4 verzija izgleda trenutno puno bolje.
 
Poslednja izmena:
Far Cry 4 je radio mnogo bolje, ovo je preslo sve granice, neigrivo je na mojoj masini bezobzira kako podesis to malo grafikcih opcija sto ima. Sve sto vise igram sve losije i losije radi igra, fail godine.
Inace Iron Galaxy team je radio port, nikad cuo za njih, navodno samo "12" ljudi je bilo zaduzeno za projekat.

Edit: @Borat texture igre su veuma niskog kvaliteta, PS4 verzija izgleda trenutno puno bolje.

Ja ne mogu da verujem, da enginu i igri koja je vec dva puta izasla, fali toliko stvari , a treci put izdaju istu stvar...
 
Pitanje za sve koji imate igru:
Da li je tacno posto mnogi kazu da su teksture na normal slabije od Originsa?
 
^jesu slabije, nesto na nivou starih x360 i ps3 igara.
 
Pa stvar je veoma prosta. 8gb ddr5 deljive ram memorije na konzolama i ddr3 ram + gddr5 vram na PC-ju se uopste ne "mirisu". Otud i problemi pri losem portovanju kod igara zadnjih godinu dana. Izuzetak gta v i witcher 3.
 
Probao sam nekih 20-tak minuta igru i sta reci sem da ocajno radi sto sam i ocekivao. HD rez, texture na normal (ne dozvoljava high jer trazi preko 3gb vram-a, sta reci sem strasno :) ), AA off i bez onih Nvidia detalja.. non stop stutering imam i skoro pa neigrivo, cak i u sekvencama koci.. Ne sumnjam da je igra fenomenalna ali su ga omanuli jako sto se tehnikalija tice..

@Emix
I na normalu texture su daleko bolje nego kod proslih delova, sve je za dva koplja iznad, i kisa i efekti, stvarno predivno izgleda.. Ali opet nikako ne opravdava ovakvu zahtevnost. :/
 
Nazad
Vrh Dno