Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa dobro, preprodaje covek, nije mu to ni prvi put. Vidite da nije bila prevara u pitanju ;)
 
Nije. Kod nas je obicaj da se sumnja unapred u svakog i sve, sindrom "balkanskog spijuna", pa se unapred razapinju ljudi i pale lomace kao i pretresaju "teorije zavere prodavaca". Tako je i NightCrawler u svom postu, odmah unapred, proglasio prevarantom originalnog prodavca Sony-ja (Dalyan) samo zato sto pise na engleskom iako nije imao pojma ni ko je ni sta je taj ko prodaje PS, ali za svaki slucaj da ga mi upucamo, posle cemo da postavljamo pitanja :D.
 
^^ još da si pročitao sledećih par postova.... ;)
..ili bar oglas koji ismevaš. Prodavac je ponudio isključivo lično preuzimanje u Nišu....
 
Poslednja izmena:
Stara boljka ovde na forumu ...

Slažem se sa Džeksonom...

Mene pre par meseci kontaktira čovek, na engleskom.

Ja odgovorim. Nisam nepismen na engleskom. (što bi rekao Radovan III )

Još par prepiski, dam mu instrukcije, (iz NSa lik) uplatio pare i dobio šta hteo. Mislim da je isto Turčin, po imenu.

Posle par nedelja, javio se opet, za još nešto, i kupio i to drugo ....

Nisam bio najjeftiniji, ali sam možda umeo da se dogovorim sa njim ... :) :)
 
S obzirom na nivo pismenosti iz srpskog jezika, potpuno mi je jasno zašto je čovek pristao da kupi od tebe, mogu da zamislim koliko mu je trebalo da naleti na osobu sa kojom se sporazumeo kako treba.
 
Niamo tako loši.... Popriličan broj mladih odlično govori engleski u Srbiji. Veoma mi je drago zbog toga, bar jednako drago koliko mi je krivo kada vidim koliko ima rasista i šovinista medju nama. Sebičnih i zlih ljudi takodje. Izvinjavam se na off-u.
Što se tiče stranca iz oglasa, meni je oglas odmah izgledao potpuno legitimno. Imam priliku da saradjujem sa puno stranaca koji žive i rade u Srbiji i prepoznajem njihov obrazac ponašanja u načinu komunikacije stranca koji je dao oglas za PS.
Npr kod Kineza koji dolaze u Srbiju i ostalih stranaca postoji značajna razlika. Kinezi dolaze većinom nepismeni i iz ruralnih oblasti i daju potpuno pogrešnu sliku kineskog naroda a ostali stranci koji dolaze u Srbiju su češće iz obrazovanijih i liberalnijih slojeva društva.
 
Poslednja izmena:
Meni su ovi na Limundo/Kupindo deset puta gori. Gadim se da išta kupim. A Limundo su đubreta, oni pokupe proviziju i boli ih dupe. Praktično su saučesnici jer se koriste o prevaru. Zadnja stvar na koju mi je pukao film je bio džemper kao nov. Došao s rupom, niti mogu da vratim pare, niti je taj prevarant suspendovan.
 
Nikada ništa nisam kupio ni preko oglasa a kamoli na limundu. Jesam čitao neke teme o limundu i pogledao nekoliko puta oglase. Konkretno sam video neki oglas za laptop. Čovek ga je verovatno našao u kontejneru u Nemačkoj a ovde ga prodaje za par hiljada dinara. Dok sam čitao oglas pomislio sam da se sa tim likom ne bih ni pozdravio bez sredstva za dezinfekciju ruku a kamoli kupio nešto od njega...
 
Ja sam kupio svašta od proverenih na KP. I prodao par stvari. Za sada je sve OK.
 
Ne kažem da ima nečega lošeg u tome, ali da svakavih ima, posebno na limundu to stoji. Najviše me je krivo ljudi koji to kupuju, da li zbog neznanja ili siromaštva ne znam. Ja se puno stvari odričem u životu ali uvek kupujem samo novo. Takodje, sve što kupim pa mi posle nekog vremena ne treba (npr telefon), uvek imam kome da poklonim. Znam da ljudi prodaju takve stvari i to je ok, ali znam i da ima puno onih koji će pre baciti nešto ili ostaviti da istruli pre nego da poklone.... Takodje, često šetam pored buvljaka. Neverovatno je šta sve ljudi prodaju to je strašno. Limundo uživo. Ne bi se valjda mučili da iznose da nema ko to da kupi... A taj što kupi samo veću bedu sebi nanosi...
 
Pazi ja sam kupio TV, SSD, grafičku, naručio devojci telefon koji ovako nema da se nađe...
Sve na KP i bez problema.
 
Niamo tako loši.... Popriličan broj mladih odlično govori engleski u Srbiji. Veoma mi je drago zbog toga, bar jednako drago koliko mi je krivo kada vidim koliko ima rasista i šovinista medju nama. Sebičnih i zlih ljudi takodje. Izvinjavam se na off-u.
Što se tiče stranca iz oglasa, meni je oglas odmah izgledao potpuno legitimno. Imam priliku da saradjujem sa puno stranaca koji žive i rade u Srbiji i prepoznajem njihov obrazac ponašanja u načinu komunikacije stranca koji je dao oglas za PS.
Npr kod Kineza koji dolaze u Srbiju i ostalih stranaca postoji značajna razlika. Kinezi dolaze većinom nepismeni i iz ruralnih oblasti i daju potpuno pogrešnu sliku kineskog naroda a ostali stranci koji dolaze u Srbiju su češće iz obrazovanijih i liberalnijih slojeva društva.

Što se tiče mladih koji odlično govore engleski, mislim da oni ne "vise" na Limundu/Kupindu i ostalom undu i indu, loveći strance koji prodaju stvari po normalnim cenama, da bi onda oni postavili isti sa napumpanom cifrom.
Pošto i ja dosta komuniciram sa strancima, na moju sreću sve su to fakultetski obrazovani ljudi kojima je engleski ili maternji ili ga spikaju kao da im je maternji, slažem se sa tobom oko obrasca i oglasa. Lično nikada do sada nisam naleteo na stranca sa kojim sam se upoznao, a kome je prva stvar na pameti bila kako da me prevesla žednog preko vode. Na žalost, za "naše" to ne mogu da tvrdim, a sve akademski građani, profesori, direktori,...
 
To je jer je naš mentalitet s**** sve odmah. Pogledajte našta nam liči država. Šta pa očekujete od ostatka građana? To je taj šljam. Ima poštenih vrlo malo. Prosto ti je neverovatno kad ih nađeš. Ugrožena vrsta, koja izumire.

A poslovni mentalitet da te za****m odmah i više nikada da ništa ne kupiš od mene.
Ja u svojim oglasima lepo kažem šta je. Ne prećutim. Držiš do sebe, i dobra reputacija može samo da ti koristi.
 
Poslednja izmena:
Zadnja stvar na koju mi je pukao film je bio džemper kao nov

Izvini na pitanju stvarno, ali gledam tvoju konfiguraciju iz potpisa, ni malo jeftine komponente... i nista mi nije jasno... zasto polovan dzemper?

Da ne pricam da na rasprodajama kod nas imas markirane dzempere za neke stvarno smesne pare.
 
Ali ima još uvek poštenih, i te kako...
Ja sam inače pre praznika imao kupoprodajnu transakciju sa jednim članom foruma koji me je ostavio bez teksta svojim poštenjem (a ja sam mu se naravno isto tako i sam revanširao).
Imali smo neku menjažu SSD-ova, moj od 256GB za njegov od 480GB, uz moju doplatu, naravno. Poslao mi je svoj SSD iz Novog Pazara po prijatelju, kome sam ja dao doplatu, a onda me je sačekao da istestiram njegov SSD, prebacim sistem i pošajem mu ovaj moj (sada već bivši). Dakle, na obraz nekome koga ne znaš i ko je par stotina km daleko od tebe.
I ovom prilikom se zahvaljujem Redžepu i kažem svaka čast, da nam je samo više ovakvih ljudi bila bi nam i ova država kudikamo sređenija.
 
Izvini na pitanju stvarno, ali gledam tvoju konfiguraciju iz potpisa, ni malo jeftine komponente... i nista mi nije jasno... zasto polovan dzemper?

Da ne pricam da na rasprodajama kod nas imas markirane dzempere za neke stvarno smesne pare.

Pa bio je "nov" markiran.
Neke stvari ne možeš da nađeš baš kod nas regularno u radnjama.

Mada je ne patim od markirane robe. Bitno mi je da je kvalitetno.
 
Poslednja izmena:
^^ čitao sam po forumima neka iskustva ljudi koji su se osvetili takvim bolidima. Podmetnu neku zensku da zove sa novog pre-paid broja. Naruče svakakve gluposti na nepostojeću adresu i naprave mu lep trošak. Ne kažem da je hrišćanski svetiti se, ali nekad se protiv zlotvora ne može drugačije.
 
^^ čitao sam po forumima neka iskustva ljudi koji su se osvetili takvim bolidima. Podmetnu neku zensku da zove sa novog pre-paid broja. Naruče svakakve gluposti na nepostojeću adresu i naprave mu lep trošak. Ne kažem da je hrišćanski svetiti se, ali nekad se protiv zlotvora ne može drugačije.

Ja sam ateista, tako da me to uopšte ne dotiče. :D
Najgori su ti na sitno, jer nisu krivično odgovorni za manje sume.
 
Suma je odavno spustena na 5000 dinara za krivicnu odgovornost i gonjenje po sluzbenoj duznosti, to je vec mala suma, vecina stvari (telefoni, bela tehnika, dosta garderobe, jos vise obuce) se uklapa u tu cifru...
 
Kinezi dolaze većinom nepismeni i iz ruralnih oblasti i daju potpuno pogrešnu sliku kineskog naroda

za ovo potpisujem iz licnog iskustva mada su pare najveci faktor. U centrima, gde kinezi iako poseduju manjak empatije, sve sto rade rade profesionalno do maksimuma. Al opet onda odes na Silk market (prodavci iz unutrasnjosti kine i siromasni u centru) i ako slucajno pitas za cenu, ruku ce da ti iscupaju dok ne kupis.

Jedino mesto gde sam video debelu kineskinju je blok 70 jer se navukla na burek, dok u Sangaju, Pekingu i Shenzhenu na 60ak miliona ljudi nisam video NIJEDNU sa viskom kilograma (ne voda i koka kola nego zeleni chaj, ne fejsbuk nego radis 12-13 sati, itd...)

Pa bio je "nov" markiran.
Neke stvari ne možeš da nađeš baš kod nas regularno u radnjama.

Mada je ne patim od markirane robe. Bitno mi je da je kvalitetno.

e i ovde se slazem. Kod nas nema nekih brendova koji su iskljucivo kvalitet. Niko ne uvozi American Eagle odecu koja je reda 20 kvalitetnija od Zara, Guess, H&M. brendovi premaskirane VEOMA lose kineske odece. Smarala me devojka da je vodim u H&M i provedosmo tamo 2 sata. Majko mila, ja mislim da se ta firma bavi iskljucivo stampanjem etiketa koje onda lepe na kinesko s*anje.
 
To je jer je naš mentalitet s**** sve odmah. Pogledajte našta nam liči država. Šta pa očekujete od ostatka građana? To je taj šljam. Ima poštenih vrlo malo. Prosto ti je neverovatno kad ih nađeš. Ugrožena vrsta, koja izumire.

A poslovni mentalitet da te za****m odmah i više nikada da ništa ne kupiš od mene.
Ja u svojim oglasima lepo kažem šta je. Ne prećutim. Držiš do sebe, i dobra reputacija može samo da ti koristi.

Pošteni su još uvek većina i u ovoj državi, samo što ćute i dozvoljavaju da ih se gazi....
 
Evo i ja da se pridružim klubu prevarenih, mada za ovih desetak i više godina koliko kupujem preko interneta i raznih sajtova za oglašavanje do sada nisam imao nikakvih sličnih situacija. Čak mi se desilo pre 7-8 godina da mi je lik poslao power book G4 bez otkupnine i kada sam ga pozvao da ga pitam što nema otkupa, dečko mi je rekao da probam računar pa da mu uplatim novac. Elem, pre desetak dana na KP naručim memoriju Kingston, modul DDR3 od 4gb, po ceni od 3000 dinara. Pošalje lik post expressom, stigne paket uredno sutradan, a u njemu modul 256mb DDR1. I još mi lik pusti uveče porukicu da me pita da li je paket stigao :D Pošto se registrovao na KP adresom koju je koristio na par foruma i oglašavao na još par mesta, u pitanju je prodavac sa mailom [email protected] i brojevima telefona 0654270501, 0612644077 i 0653512522.Ovaj prvi broj mislim da mu je aktuelan za oglašavanje. Ako navođenje mail-a i broja telefona nije u skladu sa pravilima foruma neka neko od moderatora izbriše.
 
Poslednja izmena:
A jesi li ga pitao? Nemoj da ispadne da je greškom poslao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno