Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto bi se kuriri cimali oko toga. Njihovo je da kupcu dostave robu i prodavcu pare i zdravo
 
Procitao sam celu temu , i ovde imamo dva slucaja prevare.

Ono sto mogu da zakljucim ma sta prevareni i ostali tvrdili , iz njihovih postova , a to je da NIJE doslo do nagovestavanih promena Zakona. Naime ranije u krivicnom zakonu postajala su dva Krivicna dela (k.d) K.D. sitne pljacke i prevare i K.D placke i prevare. Osnova za razvrestavanje je bila novcana od 15.000 din.

Preko 15.000 din Policija je po sluzbenoj duznosti preduzimala sve radnje, istrazne itd, da sada ne nabrajam, a za manje iznose osteceni je sam podnosio privatnu Krivicnu prijavu .

Sta sada imamo ?? Upravo tu istu situaciju. Dva clana su ostecena, jedan za 5.000 din , drugi za 14.000 din . i Policija ih salje u tuzilastvo da podnose K.P. Znaci nista se nije promenilo ,inace bi Policija po sluzbenoj duznosti podnosila K.P i preduzimala sama druge istrazne radnje.
 
Koliko ja znam uvek se osteceni salje u tuzilastvo, razlika je samo da li ce to tuzilac da goni po sluzbenoj duznosti ili ce da ide po privatnoj tuzbi.
 
Procitao sam celu temu , i ovde imamo dva slucaja prevare.

Ono sto mogu da zakljucim ma sta prevareni i ostali tvrdili , iz njihovih postova , a to je da NIJE doslo do nagovestavanih promena Zakona. Naime ranije u krivicnom zakonu postajala su dva Krivicna dela (k.d) K.D. sitne pljacke i prevare i K.D placke i prevare. Osnova za razvrestavanje je bila novcana od 15.000 din.

Preko 15.000 din Policija je po sluzbenoj duznosti preduzimala sve radnje, istrazne itd, da sada ne nabrajam, a za manje iznose osteceni je sam podnosio privatnu Krivicnu prijavu .

Sta sada imamo ?? Upravo tu istu situaciju. Dva clana su ostecena, jedan za 5.000 din , drugi za 14.000 din . i Policija ih salje u tuzilastvo da podnose K.P. Znaci nista se nije promenilo ,inace bi Policija po sluzbenoj duznosti podnosila K.P i preduzimala sama druge istrazne radnje.

Eto silom prilika sam i sam bio zrtva prevare o cemu sam i pisao na forumu, radilo se o prevari putem fb, o decku koji je bio "posrednik" pri kupovini sa sd i koji je novac primio ali nije dostavio robu... Uglavnom da ne duzim, posto je nas vise bilo par nas je otislo do policije i tuzilastva uglavnom svugde razlicita prica i jedan od policajaca je jednom od prevarenih rekao da je preko 5k u nadleznosti policije i tuzilastva, ali da za sitne iznose tako oko 5k i malo vece jednostavno nece da se cimaju, samo te od**bu i tjt. Kod nas je bilo dobro da smo znali koga da tuzimo i posto smo se organizovali zapretili decku tuzbom i njegov otac je resio da vrati ljudima polako pare i dalje ih vraca. I pri podnosenju prijave ici u tuzilastvo jer su oni aj da kazem iznad policije, jer kad se u policiji podese oni to salju tuzilastvu, pa da bi se skratio proces bolje odma prvo tuzilastvo i tjt.
 
@Magila Po novom zakonu nema policija ništa sa tim, tužilaštvo sada vodi istragu.
 
@Magila Po novom zakonu nema policija ništa sa tim, tužilaštvo sada vodi istragu.

Jeste tuzilastvo ce da vodi istragu, angazujuci tebe i mene umesto Policije . Jel ima neko linkove tih izmena, ili se sve prica napamet ?? Na link mislim na link zakona, u novinama je svasta pisano, i novine su pune priozvoljnosti.

Prvo Policija nikada nije bila nosilac istrage, nego je to bio Istrazni Sudija . Sada je promena da umesto Istraznog sudije , nosilac istrage je Tuzilastvo.

Drugo sto se nije menjalo i nece se menjati podnosenje K.P od strane policije po sluzbenoj duznosti. Ocigledno da nije bilo promena, jer nema policija sta nikoga da salje u tuzilastvo, ako ona podnosi K.P na osnovu sluzbene duznosti. Uzima izjavu i na osnovu toga podnosi K.P. Kasnije , tuzilastvo moze da pozove ostecenog, ali ne da podnosi K.P koju je Policija vec podnela. Ocigledno da ovi novcani iznosi nisu se menjali i da ovo i dalje ima kvalifikaciju Laksih K.D.

Sve ostalo je Dezinformacija. Sta policija ima nekoga da salje za teska K.D u tuzilastvo , da bi tamo osteceni podnosio K.P.

Evo linka o promenama Krivicnog Zakona iz 2012, kada je po medijima Trubljeno , da ce se menjati ovaj iznos, pa u samom zakonu ni pomena o tome. Bilo je i promena 2013, par clanova koji se odnose na kradju imovine javnih Preduzeca.

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2012/4108-12.pdf

http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/zakoni/2013/4028-13.pdf

Sve su nazalost bile medijske Spekulacije, a nista se nije menjalo sto se tice novcanih iznosa koji odredjuju kvalifikaciju i postupanje povodom K.D.
 
Poslednja izmena:
Ipak je smanjeno, moram da ispravim sam sebe da to ne bi drugi radili :D

Clan 210. umesto 15 sada je 5.
 
Jel ti ponudio manje od te cene, pa kad si ga odbio, krenuo da te napusava ?

A btw, sto si cerki uzimao takav neki custom rig, sto ne klasican racunar sa zatvorenim kucistem ?
 
Ja bih mu se izvinio, priznao da sam pogresio i preterao sa cenom i zbog ukazane greske ponudio da mu prodam za 50€ sa licnim preuzimanjem zbog takvog kucista i nemogucnosti slanja istog.
A onda ga ni CSI vise ne bi identifikovao :D
 
Nisam joj ovo kupovao vec pravio, hand made, ne bitno, ne niti me je istsa pitao niti sam ga ja odbio, jednostavno covek napisao, ocigledno nekima KP sluzi kao psihijatrijska ustanova, evo i nastavka njegovog kompanjona ;)

Pogledajte prilog 137886

Nisi jedini, i ja sam mojoj ćerkici hteo da napravim nešto slično, nešto što u "komšiluku" niko nema. Ako nije problem da mi pošalješ na PM neku sliku da vidim kako si sve osmislio.

Inače nije čudno da sajtovi kao KP i slični služe kao psihijatija. Ja sam se smejao ceo dan kada sam čitao o onom tipu što je procenio "njihov život" na 8.000,00 din i što je probao da ih zakolje šrafcigerom :D Naravno kada ima on i dobru stranu svoje ličnosti :)
 
Nisam joj ovo kupovao vec pravio, hand made, ne bitno, ne niti me je istsa pitao niti sam ga ja odbio, jednostavno covek napisao, ocigledno nekima KP sluzi kao psihijatrijska ustanova, evo i nastavka njegovog kompanjona ;)

Pogledajte prilog 137886

Pretpostavljam da znas da postoji BLOCK korisnika na KP, veoma divna opcija.
Ja sam tamo blokirao jedno 50-tak ljudi, sto je i normalno. Vidljivi su mi oglasi, stalno u vrhu, a i imam najvise ocena od kupaca na celom sajtu :), pa me razne budale cimaju.
 
Uf... imao sam i ja epizodu sa psihićima na KP naj upečatljivija mi je bila kada sam prodavao Dremel versa tip lemilice za 3500din koje inače u prodavnici koštaju 4700din. Zove me čovek telefonom i na prvu loptu kaže "moja zadnja cena 2000 din za lemilicu ako je nova i ne otvorena". Ja se nasmejem i kažem "cena je 3500 din kod mene, a kao vam ne odgovara možete kupiti u nekoj od prodavnica za 4700din". Na to će lik "slušaj ja godinama prodajem na Kupujem prodajem limundu... i to tako ne može". Ja u čudu "šta ne može?". sledeće njegove reči su bile ove "pa to da staviš cenu i da nema spuštanja, sada ću da te naučim kako se prodaje roba, ti moraš da staviš veći cenu nego što želiš da prodaš, pa ja kada se javim i pitam može li toliko ti onda moraš da daš malo jefitnije nego što je na oglasu, a veću cenu nego što sam ti ja ponudio i tako da se nađemo na pola puta". Ja odgovorim hvala na savetu i prijatno!. Kad lik meni "čekaj pa to ne može tako dao sam ti savet i povećaćeš prodaju zahvaljujući mom savetu sad si mi dužan uslugi i mislim da bi bilo adekvatno da mi prodaš lemilicu za 2000dinara". ja u još većem čudu zahvalim se spustim slušalicu pre nego što bilo šta kaže i više se nisam javljao na pozive sa tog broja.
 
Uf... imao sam i ja epizodu sa psihićima na KP naj upečatljivija mi je bila kada sam prodavao Dremel versa tip lemilice za 3500din koje inače u prodavnici koštaju 4700din. Zove me čovek telefonom i na prvu loptu kaže "moja zadnja cena 2000 din za lemilicu ako je nova i ne otvorena". Ja se nasmejem i kažem "cena je 3500 din kod mene, a kao vam ne odgovara možete kupiti u nekoj od prodavnica za 4700din". Na to će lik "slušaj ja godinama prodajem na Kupujem prodajem limundu... i to tako ne može". Ja u čudu "šta ne može?". sledeće njegove reči su bile ove "pa to da staviš cenu i da nema spuštanja, sada ću da te naučim kako se prodaje roba, ti moraš da staviš veći cenu nego što želiš da prodaš, pa ja kada se javim i pitam može li toliko ti onda moraš da daš malo jefitnije nego što je na oglasu, a veću cenu nego što sam ti ja ponudio i tako da se nađemo na pola puta". Ja odgovorim hvala na savetu i prijatno!. Kad lik meni "čekaj pa to ne može tako dao sam ti savet i povećaćeš prodaju zahvaljujući mom savetu sad si mi dužan uslugi i mislim da bi bilo adekvatno da mi prodaš lemilicu za 2000dinara". ja u još većem čudu zahvalim se spustim slušalicu pre nego što bilo šta kaže i više se nisam javljao na pozive sa tog broja.

Trebao si da mu kazes da je za njega specijalna cena od 7000, pa se nadjite na pola puta, nije nikakav problem :) Taj lik nije nista drugaciji od 50% KP, samo je imao muda da naglas kaze svoje degensko misljenje :p.
 
Ima takvih ****** na desetine, ako ne i stotine. Blok je iz raja izasao. Nemam ih 50ak na bloku, ali ih imam dosta.. Ne prijavljujem nikog, blokiram i mirna mi glava. A ima takvih likova i ovde, na benchu.

No, odosmo u off, nije ovo forum psihijatrijskih ustanova. :)
 
Što se tiče bench malih oglasa mogu li oni da se "zatvore" za javnost i da budu kao što stoji u opisu (Oglasi namenjeni redovnim korisnicima Benchmark foruma) samo za bench čalnove a ne raznorazni indijanci da upadaju na njih i da cimaju ljude...
 
nemojte se zezati sa otvorenim rig-ovima za ćerke i sinove, uzimajte samo najkvalitetnija kućišta, uštedite na drugim komponentama, ali kućište uvek najbolje. isto tako mobilni ne pre srednje škole. incidenca dece sa kancerom je otišla u nebesa, nemojte se igrati.
 
Ja poslujem dugo na KP. I imam oko 120 pozitivnih, bez negativnih, ocena. Dva puta sam bio prevaren (oba puta grafika, u dec 2012 i u dec 2013). Oba puta za iznos koji nije vredan cimanja (ispod zakonskog minimuma). A U oba slučaja sam došao do relevatnih podataka o likovima koji su prodavali i jednostavno sam zaključio da nije vredno cimanja da idem nekog da bijem pa da ja ili taj neko izgubi glavu za 4-5k dinara. KP odradio svoj deo posla, blokirao naloge ali slaba vajda od toga.

Zato sad isključivo sarađujem sa likovima sa dosta pozitivnih ocena i nikako ne kupujem od novopečenih članova (bez ocena, skor datum prijave).

Dva puta sam čak prodao nešto a da kod ljudi nije radilo (u oba slučaja članovi sa dosta ocena) te sam vratio novac kako ne bih dobio negativnu ocenu, a oni meni robu.

Zadnji put kada sam kupio nešto od novopoečenog člana (bez ocena) on je prešao 70 km da mi donese PS3 da ga probam kod sebe u igraonici i tek smo tad obavili trejd.

Zato, pamet u glavu i lepo ćete poslovati preko KP, Limund ili nekog trećeg sajta.
 
nemojte se zezati sa otvorenim rig-ovima za ćerke i sinove, uzimajte samo najkvalitetnija kućišta, uštedite na drugim komponentama, ali kućište uvek najbolje. isto tako mobilni ne pre srednje škole. incidenca dece sa kancerom je otišla u nebesa, nemojte se igrati.

Ovo jeste tezak off topic ali jednostavno moram da zagrizem: Kakve veze ima kancer sa otvorenim kucistem?


Cisto da ne bude nacisto off, quote poruke sa KP, povod je bilo pitanje da li kartica ima garanciju na sta je odgovor bio: ima ali je istekla :wall::
Prijatelju nece nigde nadjes pojeftinu i povoljno ovu GTX 460 i nemoj molim te da ga tupis tu i da filozofiras nesto.Jaka cena te jako ovo te jako ono jak moj palac na nogu .Cena je taka kaka je. Ja ju nesam pravija. Ako oces sas garanciju karticu ti idi u prodavnicu pa si gu kupi za 180 evra, mozda ima i pojeftino al sigurno ti je nece dadu dzaba. Dzaba nema nista. Ni leba neje dzaba. Polovne su preko 80e, a ja gu davam za 7000 okruglo. Od 7500 gu spusti na 7000. Kola se mora rigistruju, sta da se radi, a unuci ce si dobiju nov kompjuter od caleta i svi srecni svi zadovoljni.

Korisnicko ime Malina :)
 
Na kom jeziku onaj u citatu pise?

Na KP pise da je "Malina" iz Nis-a tako da je nislijski :)

@bmibmc
Mislim da ovo nije dovoljno, potrebno je obmotati celo telo folijom i to u par slojeva da bi bilo efektivno.
Za one koji veruju u ovo praktican test, zavijte mobilni u foliju i pozovite, ako ne zvoni dovoljno je :)


Za sve ostale: jedini "znacajniji" izvor elektro magnetnog zracenja u racunaru je napajanje koje je vec oklopljeno.
 
Meni isto redovno (na 2nedeljnoj bazi) raznorazni sto su odbegli iz psihijatrijskih ustanova (ako su ikad u njima i bili) salju poruke, kritikuju cene, prete, prijavljuju, na dodjem ti na majke mi, platim ti ostatak nekad kad imam, itd.

Najgore kad te neko pita 20 pitanja o necemu i pita sta kako gde koliko itd a jel moze ovako jel moze onako, da bi posle 40 poruka rekao "ok srecno sa prodajom". Nit se cenka nit nista jednostavno mu dosadno pa da poprica sa nekim. Najsrecniji sam ja mislim kada u 2 poruke se dogovorim sa nekim o necemu, prva poruka kaze: "Narucujem xxxx na xx podatke, recite mi koliko da spremim za kurira" ja kazem "x + x za postarinu, saljem danas stize sutra" i sve je na mestu, oceni on mene za 2 dana ocenim i ja njega, i to je to.

Ironicno je sto je KP u isto vreme jedino mesto gde nesto mozes da prodas, a najgore mesto gde nesto mozes da kupis a da ne budes prevaren, jer upravo ta koncentracija *****a koja je na KP-u siri popularnost sajtu, pa svi znaju za njega. Limundo/kupindo niko se ne cima iz nekog razloga, dok je KP #1 ako ti treba nesto da postavis na oglase. Svi ostali sajtovi su mizerni i niko ih ne gleda (halo oglasi, itd).

+ Ne uzimaju proviziju, imas 6 slika besplatno, sve u fullu, a opcije za oglasavanje su previse skupe da bi bilo ko koristio, tako da osim ovih velikih igraca koji rade veleprodaju stvari niko to ne koristi, tako da je opet ok da prodas nesto a da ne ulozis nista za oglasavanje gde na limundu/kupindu to nije slucaj i ne znas ni koliko ce ti uzeti ni kako da uplatis i sve to.
 
sve sto radi na struju zraci.
zracenje je smrt.
koristiti text to speech.
iz folije.
folija zivot.
zracenje smrt.
 
mrmlj.gif

Poruka primljena!
Illuminati 7 - over and out!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno