Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam vec par godina na KP imam 5-6 pozitivnih ocena insistiram na licnom preuzimanju i kad prodajem i kad kupujem.
Izuzetak su jeftine stvari ili nesto sto ne moze da bude pokvareno tipa kuciste panela za laptop i nisam imao problema.
Ne saljem cak i kad nude da uplate unapred, bas zbog situacije gde nesto moze da bude osteceno u transportu ili kupac moze nesto da mulja kad dobije predmet, pa posle nastane problem ko koga laze.
 
Nisu ni bench oglasi neko merilo. Javljaju se preprodavci koji odmah smaraju sa poslednjom cenom, pa kažu da su kupili za toliko i toliko, te da to ne vredi toliko, a posle kada vidiš njihove cene. A o ispaljivanju i posle postignutog dogovora da ne pričam. Javih drugaru da jedan član prodaje S3[ koliko se sećam] sa polomljenim ekranom, drugar sve dogovori, ostalo mu samo da sačeka paket. Međutim, paketa nema, nazove člana i ovaj počne priču kako je naišao neki njegov "rođak", video mobilni i odmah ga kupio...

Zanimao sam se i sam za neke grafike na KP i nećkah se zbog slanja i nekako sumnjive cene. Šta znam, osećaj mi je govorio da je tu nešto čudno. Posle nekog vremena, bacim pogled na sanduče na KP i vidim da su neki nikovi postali obožavaoci paradajza.

Ed, u redu je da traži, ali da posle ne stavi ocenu? Valjda je barem toliko u redu posle utrošenog vremena na detaljni opis i izazak u susret kupcu? Takvima treba lupati negativne :]
 
baš sam sad hteo da napišem. na benchu redovna pojava:

stigne poruka, bez zdravo, ćao, pozdrav, bez ičega, samo:

nudim 35

ili

poslednja cena?

a što se kupujem prodajem, pored ovog negativnog iskustva imao sam i jedno pozitivno: u jeku poskupljenja ram memorije, kad su u prodavnicama bile nenormalne cene, a ljudi za polovnih 2gb tražili 3000 din, kupio sam 4gb excelleram KAO NOVE, ddr3 1600 dual channel 2x2 za 1800 dinara od čoveka kome oči nisam video. stigao paket sve uredno, i dan danas koristim memoriju. a do poslednjeg momenta sam mislio da će mi stići cepanka s obzirom na to koliko je jeftino bilo.
 
Poslednja izmena:
I ja sam imao pre neki dan pozitivno iskustvo.
Narucio neki citac kartica,cena smesna,oko 600 din.
Objasnim coveku tri puta za koju mi karticu treba da bi mi on na kraju poslao citac samo za micro sd,sto mi naravno nije trebalo :)
Ja ga nazovem,uredno se javi,izvini i ode do poste i uplati mi pare nazad.
Ja ga pitam za podatke da mu vratim karticu,kaze on da se javim kad mi stigne lova pa cemo onda to obaviti.
Svaka cast coveku,ali takvih je nazalost malo.
 
imas ovde clanova sa par hiljada postova, koji jednom u n meseci uzmu nesto da prodaju. Kako mozes to da poredis sa KP??

Imas takodje ozbiljne ljude koji cesce prodaju nesto, isto sa par hiljada postova...

Kao i na KP - treba gledati od koga kupujes. A i treba biti obazriv kad je nesto prejeftino...
 
Nisu merilo? Daleko su sigurniji od svih ostalih oglasa! Sad, sto ih preprodavci kibicuju 24/7 i spamuju raznoraznim nerealnim, pa i uvredljivim ponudama, je po mom misljenju zanemarljivo.
 
E ovako, gledam ti ja oglase na kp i vidim da korisnik Stefan Nenadović iz Kruševca prodaje Powercolor HD 6790 za 6000din, pitam jel može za 5700, kaze on moze, šaljem sutra.

Odem u poštu jer nisam bio kući kad je kurir stigao, platim, preuzmem paket i otvorim ga u pošti i vidim da je unutra HD 5450 a ne 6790, okrenem broj telefona koji stoji na pošiljci i na nalogu, javi se vip govorna pošta.
Pogledam podatke o pošiljaocu i piše Gavrilović Miloš (a ne Stefan Nenadovic), Mesto Gruža, naselje Gruža, ulica Gruža BB.

Pošaljem mu poruku preko KP i kaže da je brat umesto njega slao pošiljku i da je greskom poslao 5450 i da ce mi sutra poslati 6790(u sta cisto sumnjam).
Ja mu napisem da mi da broj telefona na koji mogu da ga dobijem, kaže on kao da ga kartica nesto zeza i da je zato nedostupan.
Rekao sam mu da mi pošalje sliku lične karte i nista posle toga nije odgovorio.

Sad mene zanima kako mogu da mu udjem u trag, i kako je uopste moguce da takve podatke stavi na posiljku? Njemu te pare moraju stici i da bi ih preuzeo mora imati licnu kartu na to ime.

nista neces uraditi sa sudstvom i policijom ove jadne Srbije jer ih to ne zanima (znam iz iskustva), jedino ako ne odes licno kod prevaranta i zapretis mu (da, nazalost je tako)
 
meni se cini da KP nije toliko los sajt, mada nemam iskustva sa HW-om, a tu izgleda ima najvise muljanja .. ali tipa za igracke, i tako te neke stvari, dobijes ono sto se dogovoris, tj bar niti neko koga znam nisam bio ispaljen. .

po tome su sajtovi za polovna auta najgora stecista najgoreg sljama .. mada sajt nije nista kriv sto ga koriste prevaranti i ostali ..

opet, bolji mi je pristup nego kupindo (nemam nista protiv tog sajta, navodim samo model kupovine), gde moram da kliknem 'kupi' pa posle gledaj jel to nesto sto ce valjati, i kako ga pokupiti brze bolje itd
 
Srbijo, srbijo... Od pre par dana sam clan kp, trebalo mi par stvarcica i pazi epilog:

1. USB lan kartica, u oglasu nova, stigla mi polovna i neispravna, steta 750 dinara, krastavac shit happens.
2. USB wifi adapter, u oglasu nov, stigao polovan i pokvaren, windows ga uopste ne vidi... steta 1200 din, shit happens.
3. Laptop asus u oglasu kao nov, 100% ispravan, pominjanje singerice, sata i slicnih stvari kao dokaz ispravnosti... stigne, stanje polu krsh, ploca polumrtva, nece da se ugasi nego se uvek resetuje, nema popravke... steta 140e. opet shit happens...

Od 3 kupovine, 3 faila... Kontaktiram prodavca, naravno kod njega je radilo, poslato je ispravno, teorije zavere itd.

Fool me once ....
 
Juce sam odzeparen za 14k rsd :))

ne znam kako sam uspeo da budem prevaren ,jer sam kupovao i trgovao na ebayu/porucivao preko interneta jos daleke 2004 god(sta li onda rade ljudima koji znaju jos manje od mene oko porucivanja i trgovanja putem interneta) , ali dobro sta ces desi se i najboljima...

Naime narucio sam Air jordan V ( oreo model ) i jordan shorc u vrednosti od 130 e , juce mi je na adresu stigao pocepan kineski sorc i neke pocepane cipele lol da ste mi videli facu kad sam otvorio paket... hahahahaha

Covek koji je prodavao je imao 3 pozitivna feedback-a , ali ja konj sam samo video 3+ nisam video da je to bilo za stvari koje je navodno "kupio" , a na prodao. Stigla mi je tuzba za N.N lice od kp koju trebam da podnesem sutra , nije mi do para nego do toga da me je covek izuo iz papuca kako me je odradio , kontaktirao sam adovkata popunila mi je sve sto treba pa cemo videti. Sada imate pravo zakonom za vrednost od preko 5k rsd da podnesete krivicnu prijavu. Covek je u posti naveo adresu koja ne postoji na toj opstini, ne znam kako mu je poslo za rukom, poslao je paket iz te opstine ( salterusa je zvala na licu mesta postara i pitala da li ima takvog u tom okrugu on rekao nema takvog ) lol .

jos mi lik bio sumnjiv nesto, kao uplati unapred pare pa cu ti poslati itd. , ali kao moze i kad ti stigne na adresu pouzecem nije problem. jos ja pitam da li mogu da otvorim paket posto en zelim da mi stignu fejk jordanke jer znam koliko ih ima , covek kaze ne mozes da otvoris posiljku i tako to ... ja nisam ni posumnjao - lol :)))

Haos.
 
Poslednja izmena:
Inače, lako je registrovati lažni nalog na KP. Ako mislite da je JBMG neka garancija, nije. Neće da prihvati izmišljeni JMBG, ali uradite search u google JMBG i birajte. Uz logovanje sa nekog free wifi-ja usput, rešena je i IP adresa.
Sada sam dao uputstvo za kreiranje lažnog naloga :)
ali ideja je da kažem da ne razmišljate u pravcu da je neko ko ima nalog morao da unese prave podatke.

Ni za podizanje novca od kuriske službe ne trebaju tačni podaci, samo fejk broj telefona na koji te kurir nazove, dok čekaš u kafiću..

this.
ova u posti mi je rekla da on podize postnetom , tj. da mu stize na telefon poruka i moze u bilo koju postu da podigne lel :)

meni je samo nada da nije bio tolko pametan da koristi drugu ip adresu ili da iz internet kafea obavlja prevare...
 
Ja sam do skora bio zaludjen da kupim graficku na kp i pratio sam oglase mozda dve nedelje svaki dan i te realne ponude nestanu na jedan dan pa se pojave kod drugog prodavca, cak i sa garancijom neke kartice, ali znam da je jedan lik prodavao 6450 kao 6670 za 30evropskih i ja mu kazem da uopste ne izgleda kao ddr5kartica jer je pcb mali kao kod tv karte... On kaze to je i neko se zaleteo i sutra dan odmah novi oglas prevara... Prodao sam i kupio nekoliko telefona i sve je ok proslo ali opet raznih ljudi ima...
 
@ Frubi
Jbt, zato te i zavrnu, tebi je 130 ojra lol !
 
Poslednja izmena:
Kažeš da je imao tri pozitivne ocene kada je nešto kupovao. Možda da kontaktiraš te prodavce, ako su mu slali možda imaju neku adresu? :trust:
 
Pa sve su to verovatno fejk nalozi. Proveri datume kad su otvoreni, ako je neki stariji kontaktiraj ga. Mada, koje jos fizicko lice cuva dokumenta od neke kurirske sluzbe ili podatke od neke online transakcije.
 
Ali često ostane adresa u KP porukama. Naravno, ukoliko nisu fake nalozi. Mada ja da radim to, napravio bih onda i da kao imam prodaje kada već imam fake naloge :)
 
Ja brisem sve poruke, kao i mnogi, mada ima i onih koji ih cuvaju.
 
kontaktirao sam jednog od prodavca gde ima pozitivnu ocenu on se javio , rekao da je u banci u guzvi da ga pozovem za pola h, ja mu onda poslao poruku i objasnio sta se desilo i covek mi se nije javio vise... verovatno neki kompanjon sa ovim ... videcemo sta ce biti uglavnom , ortakinja mi je extra advokat pripremila papire pa cu sutra odneti to u sud i da vidimo sta ce se desiti ... nisam mogao da sedim kuci skrstenih ruku bice mi barem malo lakse da probam da uradim nesto povodom toga.
 
A dobro brate i ti hoces oreo za 130 eura, da je dva ili tri puta veca cena pa da i pomislis da ces dobiti.
Regularne petice su skuplje od toga. Ocigledno pratis i znas da se one ne prodaju svaki dan u radnji, vidi cene napolju

untitled.png
 
Poslednja izmena:
Ja isto kupujem na kp sajtu ali samo od proverenih clanova.Skoro sam narucio dva tv-a za caleta i brata od vladimira iz subotice.Sve je ispalo ok.Poslao covek aks-om.Otkup nije bio mali za dva tv-a 960 eura.Covek je maksimalno korektan.Mozda su mu neke cene malo jace u odnosu na druge ali sam siguran da je maksimalno ok lik i da nece da vas izradi.Njegov link
http://www.kupujemprodajem.com/93930-1-vladimir-svi-oglasi.htm

Jos jednu porudzbinu sam radio,takodje od coveka iz subotice zorana za hi-fi tehniku.Narucio sam aktivan wufer jbl es250pw i dogovorio se za cenu od 380 eura.Isto je sve proslo kako treba.Wufer mi stigao prosli petak bex kurirskom sluzbom.Sada je malo rizicnije jer ne mozete otvoriti paket pre placanja.
Covek je inace maksimalno korektan.Njegov link
http://www.kupujemprodajem.com/22984-1-zoran-svi-oglasi.htm

Okacio sam ova dva linka ne da ih reklamiram nego da vam kazem da su ljudi sto posto sigurni ako planirate nesto novo da kupite.
 
telep:
pazi fora je sto sam ja preko kp/limunda vec kupio 2-3 para jordanki ( koje su bile orginal sve super nisam imao problema ), kupujem ih inace u nemackoj u footlockeru i snipesu ( koji su jedini zastupnici za jordan brend u evropi ) , znam koliko oreo model vredi :). Ovo je bilo sasvim neocekivano jer je lik stavio 4 slike , ubedio me je da su orginal (posto je bila razmena poruka 2-3 dana smo se dopisivali ) da nisu fejk itd. jednostavno nisam ni pretpostavljao da je neko u stanju da tako dobro odradi prevaru . nisam jos podneo tuzbu sutra cu da odem pa cu vam javiti rezultate ( cisto sumnjam da ce nesto da se desi ali aj sad nikad se ne zna ) . jednostavno jedino kako mozemo izbeci prevare je da se licno preuzimaju stvari .

inace kad smo kod jordan brenda , na kp su 95% fejkovi :

http://www.kupujemprodajem.com/Nike-Air-Jordan-11040099-oglas.htm?filter_id=90834

ovaj covek ima skoro sve modele u ponudi , a sve su fejk .

imao sam jos jednom jednu situaciju neku jaknu koja kosta 700e je covek na limundu prodavao za 150e , ja ga kontaktirao da licno preuzmem i platim mu pri preuzimanju, za 20-ak minuta covek je skinuo oglas sa limunda. tako da jedini nacin kada kupujete neke retke stvari je da preuzimate licno .

eto mozda neko na mom primeru nauci nesto i spasi sebi novce i zivce i razocarenje.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam video nove original patike na limundu i kp, sve do jednih su kopije, iako svi pisu original. Jedino su original one koje su skoro savrsene, malo nosene i onda na slici izgledaju kao iz kontenera da su izvadjene.
 
skrenuli smo sa teme :) , al aj sad da napisem, ja sam uzeo true flight blue , pink girlie sc1 za devojku oba modela su bila nova jer su ljudima bili mali brojevi , air jordan 12.5 white/red isto orginal sve super samo su recimo 9/10 nisu bile skroz nove ...

sve ostalo sto sam gledao je bilo sumnjivo , tako da pazite sta kupujete :))
 
Nema vise pravila... Eno saradnik mi prica drugarica mu kupovala neku jaknu na kp i kaze dogovorili cenu i trebalo da se plati pouzecem i ona poznaje decka sto radi u kurirskoj sluzbi i jest da to nije po pravilu ali joj je otvorio paket a unutra neke rite... I vratila paket, drugi put isto tako, nadje jaknu dogovore se za cenu jakna 30-40k kao koza itd kad je stigla jakna ona opet tako otvori ono skajara i vrate odma nazad tkd sve je vise prevaranata.
 
Juce sam odzeparen za 14k rsd :))

ne znam kako sam uspeo da budem prevaren ,jer sam kupovao i trgovao na ebayu/porucivao preko interneta jos daleke 2004 god(sta li onda rade ljudima koji znaju jos manje od mene oko porucivanja i trgovanja putem interneta) , ali dobro sta ces desi se i najboljima...

Naime narucio sam Air jordan V ( oreo model ) i jordan shorc u vrednosti od 130 e , juce mi je na adresu stigao pocepan kineski sorc i neke pocepane cipele lol da ste mi videli facu kad sam otvorio paket... hahahahaha

Covek koji je prodavao je imao 3 pozitivna feedback-a , ali ja konj sam samo video 3+ nisam video da je to bilo za stvari koje je navodno "kupio" , a na prodao. Stigla mi je tuzba za N.N lice od kp koju trebam da podnesem sutra , nije mi do para nego do toga da me je covek izuo iz papuca kako me je odradio , kontaktirao sam adovkata popunila mi je sve sto treba pa cemo videti. Sada imate pravo zakonom za vrednost od preko 5k rsd da podnesete krivicnu prijavu. Covek je u posti naveo adresu koja ne postoji na toj opstini, ne znam kako mu je poslo za rukom, poslao je paket iz te opstine ( salterusa je zvala na licu mesta postara i pitala da li ima takvog u tom okrugu on rekao nema takvog ) lol .

jos mi lik bio sumnjiv nesto, kao uplati unapred pare pa cu ti poslati itd. , ali kao moze i kad ti stigne na adresu pouzecem nije problem. jos ja pitam da li mogu da otvorim paket posto en zelim da mi stignu fejk jordanke jer znam koliko ih ima , covek kaze ne mozes da otvoris posiljku i tako to ... ja nisam ni posumnjao - lol :)))

Haos.

Čekaj, pare si kontam uplatio unapred? Inače bi mogao da odmah iscimaš kurira i obustaviš da se pare daju ovom šupku?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno