Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja onda ne vidim poentu ove teme! Ili preduzmeš nešto(zakonskim putem ili na svoju ruku) ili iskuliraš kao da ništa nije bilo, nema treće. Mi sad ovde možemo da te tešimo i da saosećamo sa tobom, ali ništa se neće promeniti. Takvih prevara je bilo i uvek će biti, samo je pitanje kako će ko reagovati kad se nađe u tvojoj situaciji. Ja lično takvima ne opraštam i spreman sam na sve!
 
Kako nema tema poentu? Moje pitanje je bilo kako uci u trag prevarantu i kao sto vidis bSecurity mi je dao vazne informacije koje mi znace.
Sutra podnosim krivicni postupak protiv N.N. lica pa cemo da vidimo kako ce da bude.

@bSecurity otvorio sam paket u posti nakon sto sam platio i objasnio sve zeni na salteru i ona mi je rekla da tu ne moze nista da uradi.
 
Poslednja izmena:
@bSecurity otvorio sam paket u posti nakon sto sam platio i objasnio sve zeni na salteru i ona mi je rekla da tu ne moze nista da uradi.

Efikasnost pošte je po malo čudna, evo sad pokušavam na Google da nađem taj slučaj gde su sve objasnili, ali nažalost ne uspevam bar u ovom trenutku ako bude nešto ja ću objaviti ovde na forumu, ono što sam pronašao jeste i sledeće, pa imaš još jedan info iz iskustva drugog korisnika.

bio sam u supu i sledece se izdogadjalo. locirali su lika pod tim imenom u leskovcu u toj ulici ali drugi broj kuce ili stana. uglavnom nasao sam njegov jedan oglas na internetu za auto koji prodaje sasvim slucajno na sajtu polovniautomobili. tako sto sam kucao njegovo ime na google to mi izbacilo da je sa onim fejsbuk nalogom sto je on meni dao tokom razgovora juce registrovan je na tom sajtu. i tamo su njegova dva broja mobilnog telefona ni jedan nije onaj sto sam ja imao. uglavnom inspektor je nazvao i predstavio se da kupuje kola. ali javio sa navodno otac od tog lika. i inspektor mu je rekao da je njegov sin napravio prevaru od 24000din preko neta i da to resimo bez sudskih postupaka da me njegov sin lepo kontaktira i posalje pare i da to resimo do ponedeljka. u protivnom ako se ne javi onda ce se pokrenuti sudski postupak priijava itd. a na kupujem prodajem mi je poslao sinoc preko noci poruku da ce mi uplatiti pare nazad do 16:00. to sam jutros video poruku.

Još jedan "hint".

Može taj lik da izmenja koliko god želi "sim kartica" ali ima i jedna caka ako to ne uradi, a menja kartice od tog posla nema ništa i to je isto važno lociranje preko mobilnog telefona je uvek moguće (nije naučna fantastika u Srbiji da se odmah razumemo) i uporedi broj primaoca sa pozivima prema pošiljaocu.

Kako god da se okrene, njega mogu da lociraju, ako ima lažne podatke naće ga oni, a za dalje šta će biti to je već na primaocu da reši.
 
Poslednja izmena:
Nisam obratio pažnju u prvom postu da je pošta u pitanju. Tu novac odlazi post net-om, koji kada se podiže mora lična karta da se pokaže, Ukoliko nema lažnu ličnu kartu onda ipak imaš neke podatke.

Ali kod ostalih kurisikih službi koje donose novac "na ruke" možeš da napišeš bilo koje ime i adresu nekog kafića, izadješ, pokupiš to i nema šanse da se udje u trag..
 
Da, u pitanju je post express.
@bSecurity hvala na info, pomaze mnogo.

Pitanje: Krivicnu prijavu nosim u policiju ili u sud?
 
Da, u pitanju je post express.
@bSecurity hvala na info, pomaze mnogo.

Pitanje: Krivicnu prijavu nosim u policiju ili u sud?

MUP, oni od tebe preuzimaju prijavu protiv N.N. lica, vrše obradu i prikupljaju podatke, posle prosleđuju tužilaštvu ako ima elemenata za gonjenje, a o tome odlučuje SUD.

Naravno da ne bude zabune ipak će ti oni reći najbolje koji su dalji koraci i šta možeš da očekuješ od svega toga.

Odgovor za stopiranje novca: Novac može da se stopira ukoliko primalac ne podigne novac u nekom roku, ovo važi za PostNet, pošiljalac ode u pošu i stopira isplatu novca.

Hint:
VELIKO HVALA petru26 jer sam se informisala iz njegove poruke da postoji mogućnost da vratim svoj novac ukoliko ga primalac nije podigao! I evo upravo sam se vratila iz pošte sa svojim novcem! Ljudi veliki OPREZ sa ovakvim stvarima!!!!A ovo je njegov br. 0645782576 (ako ga uključi...!)
 
Poslednja izmena:
Ja sam dao pare oko 15 casova danas, nadam se da mu pare jos uvek nisu stigle. Sutra ujutru cu probati da stopiram slanje novca.
Veliko hvala svima na pomoci pogotovo bSecurity, cenim to!
 
Uzmi otiske prstiju sa kartice! :d

Ono sto meni deluje kao problem je dokazivanje sadrzaja posiljke, ti kazes jedno, njega ako nadju kaze da je poslao to sto treba.. sto se tice zastite privatne svojine tu smo na niskim granama kao postkomunisticka zemlja :(
 
Post Express otkupnine urucuje licno ili uplatom na racun. Ako je licno - pogledas adresu na adresnici, nadjes koji postar je zaduzen za taj deo - saznas ko je prevarant. Ako je na racun - saznas broj racuna - opet si nasao prevaranta.
Kakav bre JMBG, IP adrese, triangulacije i ostale gluposti - just follow the money trail
 
post ekspress ima opciju da ti uplati post netom kad šalješ, ili poštanskom uputnicom.

a jel može u pošti da se flaguje ta isplata nekako, pa kad on dođe da ga ščepaju za gušu i kažu: dolijao si?
 
@Kritika kakve info mogu da dobijem preko poste?
.

Ako je paket u pitanju onda je morala da bude zapisana povratna adresa. UZmi broj pošiljke i kontaktiraj poštu da ti provere pošiljioca
 
Samo datum kreiranja naloga mi je relevantan ,a broj postova/pozitivnih ocena/kurci palci to se sve baca u vodu
inace wish u all best u resavanju naloga samo sto nazalost mislim da nema nista od toga posto je "mala" svota ;)
 
Zvao sam poštu i hteo sam da proverim pošiljioca i nisu mi ništa više rekli nego sto pise na adresnici. Pitao sam kako mogu da mu udjem u trag i rekli su mi da moram da se obratim MUP-u što sam i uradio, otišao u PU Subotica, popričao sa prijatnom službenicom koja mi je rekla da odem u osnovni sud i podnesem krivičnu prijavu protiv tog lica što sam takodje uradio. Službenik u sudu mi je lepo sve objasnio i dao mi da popunim njohovu prijavu krivičnog dela prevare i napišem izjavu uz šta sam priložio i KP formular sa njegovom IP adresom i mojom izjavom, screenshot dopisivanja sa KP i adresnicu post ekspresa. Službenik mi je rekao da će se pronaći počinioc dela ali povrat novca već malo teže ide. Video sam na adresnici da piše da se otkupnina vrši nalogom za uplatu, što znači da mu novac leže na tekući račun i kontam da se tome može ući u trag. Nadam se da će pravda isterati do kraja.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam poštu i hteo sam da proverim pošiljioca i nisu mi ništa više rekli nego sto pise na adresnici. Pitao sam kako mogu da mu udjem u trag i rekli su mi da moram da se obratim MUP-u što sam i uradio, otišao u PU Subotica, popričao sa prijatnom službenicom koja mi je rekla da odem u osnovni sud i podnesem krivičnu prijavu protiv tog lica što sam takodje uradio. Službenik u sudu mi je lepo sve objasnio i dao mi da popunim njohovu prijavu krivičnog dela prevare i napišem izjavu uz šta sam priložio i KP formular sa njegovom IP adresom i mojom izjavom, screenshot dopisivanja sa KP i adresnicu post ekspresa. Službenik mi je rekao da će se pronaći počinioc dela ali povrat novca već malo teže ide. Video sam na adresnici da piše da se otkupnina vrši nalogom za uplatu, što znači da mu novac leže na tekući račun i kontam da se tome može ući u trag. Nadam se da će pravda isterati do kraja.

Svaka čast, ipak koliko ljudi mislili da sve "tupani" rade u sudstvu i policiji ipak tvoje primer kaže drugačije. Jeste da nažalost novac nećeš povratiti ali ako si spreman da ideš do kraja svaka podrška.
 
Kakav bre JMBG, IP adrese, triangulacije i ostale gluposti - just follow the money trail

Samo osoba koja nije upućena u takve stvari misli da je MUP još uvek u 19-tom veku i da koriste operativni sistem DOS..., a mobilna telefonija je vikanje sa brda na brdo...
 
Samo osoba koja nije upućena u takve stvari misli da je MUP još uvek u 19-tom veku i da koriste operativni sistem DOS..., a mobilna telefonija je vikanje sa brda na brdo...

Osoba koja je upucena ZNA da nalaze samo ono sto im se trazi, a to zavisi od toga ko si i sta si. Sposobni su kad zatreba, a opet nesposobni u vecini slucajeva jer je lakse. I da, vecina informaticara iz mupa zna manje nego prosecan benchmarkovac.

Ovakve slucajeve od 50e nece ni da pogledaju, eventualno ako im stigne 10 prijava, ili ga nadju kroz godinu-dve zbog necega drugog, pa mu usput napakuju i ovo.
 
Samo osoba koja nije upućena u takve stvari misli da je MUP još uvek u 19-tom veku i da koriste operativni sistem DOS..., a mobilna telefonija je vikanje sa brda na brdo...
Ti si nesto pogresno razumeo ali da ti odgovorim u istom stilu - samo buda1a ide duzim i tezim putem kad postoji kraci i laksi
 
Ti si nesto pogresno razumeo ali da ti odgovorim u istom stilu - samo buda1a ide duzim i tezim putem kad postoji kraci i laksi

Šta drugo reći kada neko ne bira rečenica i ovo se zna na koga se odnosilo, a kraći put je nasilje, nemaš šta više da kažeš lepo si izvređao pokretača teme...
 
Poslednja izmena:
Odnosilo se na sve buda1e (a to su svi kojima je lakse da se za*ebavaju s triangulacijama i sl. glupostima umesto da sve zavrse u 1-2 poziva i jednim odlaskom u banku). A pokretac teme ocigledno nije buda1a, posto vec nakon 1 poziva ima pola informacija. Jos jedan poziv i poseta banci i nasao je prevaranta...
 
Osoba koja je upucena ZNA da nalaze samo ono sto im se trazi, a to zavisi od toga ko si i sta si. Sposobni su kad zatreba, a opet nesposobni u vecini slucajeva jer je lakse. I da, vecina informaticara iz mupa zna manje nego prosecan benchmarkovac.

Ovakve slucajeve od 50e nece ni da pogledaju, eventualno ako im stigne 10 prijava, ili ga nadju kroz godinu-dve zbog necega drugog, pa mu usput napakuju i ovo.

Ono što sam rekao jeste da ovde neki žive u "kamenom" dobu i misle da je internet zaštićen kao beli medved i da se mogu kriti u virtuelnom svetu bez posledica tj. mistifikacija da naše sudstvo i policija nema pojma o internetu takva teza se ovde konstantno provlači, sa druge strane služba UBPOK je dobro razvijena što se tiče informatičkog sektora i otkrivanju počinilica.
 
Odnosilo se na sve buda1e (a to su svi kojima je lakse da se za*ebavaju s triangulacijama i sl. glupostima umesto da sve zavrse u 1-2 poziva i jednim odlaskom u banku). A pokretac teme ocigledno nije buda1a, posto vec nakon 1 poziva ima pola informacija. Jos jedan poziv i poseta banci i nasao je prevaranta...

Dobro onda završi rečenicu do kraja, ode u banku i šta dobije u toj banci (kopiju svih dokumenata i podataka o korisniku računa)???

I druga solucija dobije sve podatke o korisniku računa i primeni silu? Kako će posle da dokaže odakle mu ti podaci, neko mu je morao reći u toj banci, nije da ne znam da može sve da provuče ali u tom smeru osoba koja je izvršila prevaru neće imati vremena da misli o tome, ali naleteće neko ko će sebe da zaštiti.
 
Poslednja izmena:
Dobije papir sa imenom, prezimenom i adresom vlasnika racuna
 
Dobije papir sa imenom, prezimenom i adresom vlasnika racuna

Obrazloži na osnovu čega će on kao fizičko lice da potražuje podatke o nečijem računu? Po tvojoj logici to može svako lice, dobar dan ja sam taj i taj trebaju mi podaci od tog računa? Paz da nije tako bez neke prijateljske veze...

Jednog poziva ima sve informacije, jeste da prethodno nije morao da obavi neke korake kako bi dobio spisak IP adresa i podatke o korisničkom nalogu na osnovu prijave o prevari, a sa tim papirom kao fizičko lice ide do banke i traži podatke o računu korisnika?

Sve si ti ovo lepo uklopio ali malo daleko od realnosti bez prethoidnog navedenog, osim prijateljskih vezica što je kršenje zakona.
 
Poslednja izmena:
Nece on nista da potrazuje, sami ce mu dati. Bez ikakve veze. Ajde bsecurity, upucena osobo, think outside the box
 
Nece on nista da potrazuje, sami ce mu dati. Bez ikakve veze. Ajde bsecurity, upucena osobo, think outside the box

Ja ti opet kažem to nije zakonski, isto ti piše u ugovoru sa bankom. Podatke o broju računa može da potražuje sud, mup i slične institucije koje imaju nalog za to.... Tako da tvoje činjenice izvan okvira i slično ne piju vodu...

Poštuje princip tajnosti računa i da daje informacije samo Klijentu ili po nalogu suda ili drugog nadležnog organa ili na osnovu neposrednog ovlašćenja Klijenta
 
Poslednja izmena:
Sve je po zakonu, i banke svakodnevno daju hiljade takvih potvrda. Ajde potrudi se, maksimalno sam ti pomogao
 
Sve je po zakonu, i banke svakodnevno daju hiljade takvih potvrda. Ajde potrudi se, maksimalno sam ti pomogao

Dovoljno je reći da kako si naveo postoji kraći put za rešavanje situacije, osoba koja jedino može da odgovori nasiljem što si i nagovestio kao i ovo sa potvrdama, što zakonski nije legalno.

Iznesi bilo koji argument sa kojim sve ovo potvrđuješ (ako ih imaš uopšte) u zakonski okvirima.
 
Poslednja izmena:
^^Ja sam naveo kraci put za otkrivanje prevaranta (i to bez veza i drzavnih sluzbi, znaci ono sto svako moze sam da uradi), izbor resenja situacije tj. vrste odgovora je na prevarenom...
A i drzavne sluzbe (citaj - policija) ima kraci put od IP adresa, triangulacija i sl.

A to sa potvrdama ako ne skapiras za par sati, napisacu ovde. Pa da budes jos upuceniji nego sto jesi

@ed_hunter: krastavac, razmisli sta je to sto sadrzi podatke klijenta a banke svakodnevno izdaju na hiljade. Nije uopste komplikovano
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno