Šta je novo?

Kupovina digitalca u cenovnom rangu do max 400e

Yojinbo

Znamenit
Učlanjen(a)
18.12.2013
Poruke
4,728
Poena
1,115
Elem pokusacu u sto kracim crtama da sumiram... Naime trebao bih preko leta da odputujem do Azije na nekih mesec dana zbog studija pa mi je potreban pristojan digitalni aparat kojim bih mogao da uhvatim panorame i generalno scene grada - eventualno nesto uslikao u zavisnosti od situacije (znaci nikakvo zahtevnije fotografisanje)... Budzet mi je oko 350-400e i za taj novac bih uzeo neko zaokruzeno resenje, ni previse dzepno ni previse glomazno da moram da slepam oko vrata, bez dodatnog blica koji bi morao da se montira... Posto se ne razumem previse (skoro nikako) i nakon par sati guglanja i citanja testova za oko su mi zapala 2 (+3) modela pa bih molio za vase misljenje i eventualno dodatne predloge.

Elem radi se o sledecim modelima (2 koja su mi u uzem izboru):

Panasonic DMC Lumix GF5 sa 14-42mm Vario X objektivom-cena oko 380e

Sony NEX-3NLB 16-50mm objektiv - cena 300e (ujedno i moj favorit)

Ili pak posegnuti malo vise i uzeti "budget" DSLR sa standardnim 18-55mm objektivom:

Canon EOS 600d- oko 410e

Canon EOS 1100d oko 380

Nikon D3200 oko 390e

Elem cene koje gledam su sa geizhals.at (posto imam mogucnost da uzmem u Austriji aparat). Bio bih veoma zahvalan ukoliko bi mogli da date vase misljenje za ove navedene modele ili pak predlozite neku bolju alternativu
 
Poslednja izmena:
Nikon D3300, mladji i bolji brat 3200...
 
Nikon d3300 je previse izvan mog budzeta... U ostalom gledajuci i ovde na forumu mislim da mi je P&S digitalni fotoaparat bolje resenje... Tako da me interesuje kompaktije resenje:

Panasonic Lumix GF5/ Sony NEX-3NLB ili pak neka treca opcija u tom cenovnom rangu?
 
Poslednja izmena:
Posto je kompaktnost i upotrebljivost impreativ, ja bih isao na Sony NEX 3.

I ja mislim da je bolje resenje od GF5 i od S110... Izmedju NEX3 i GF5 je mala razlika u kvalitetu fotografija, cak sta vise mozda su u nekim slucajevima detaljnije kod Sony-ja- ili se mozda varam? S110 mi nazalost deluje kao dzepno resenje iako fine slike daje i koristi dobar senzor, nije nesto za cime bih posegnuo... Mozda su moje predrasude u pitanju...

Sacekacu jos mesec-dva situaciju ali sa ovim Sony-jem za 300e okruglo ne verujem da bas mogu puno da pogresim.
 
Nazad
Vrh Dno