Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

Isto upozorenje stoji i u zemunskom MUP-u. Poenta je da se zakonske izmene očekuju, ali zbog promene skupštinskog saziva, još uvek nisu donesene.
 
Zasto uplices religiju u ovozemaljske probleme ?
 
Imacemo jos vremena za zamenu:
Како би се свим грађанима омогућила благовремена заменастарих возачких дозвола, предложена је измена члана 351. став 4. Закона о безбедности саобраћаја на путевима чиме је рок за замену возачких дозвола продужен за још три године, односно до 10. јуна 2017. године.
http://www.parlament.gov.rs/upload/archive/files/cir/pdf/predlozi_zakona/1256-14.pdf
 
Pokušao sam danas da izvršim zamenu stare vozačke dozvole novom preko sajta e-uprava i naleteo na problem jer je bilo potrebno štiklirati sledeću izjavu:


Na sajtu MUP-a je navedena sledeća informacija:


Pošto u mojoj vozačkoj dozvoli stoji ograničenje "Nošenje K.S." a izdata je na rok od 10 godina, po Mupovom sajtu, nije mi potrebno zdravstveno uverenje. Zašto onda ne mogu da koristim sajt e-uprave. Šta bi se desilo kada bih štiklirao izjavu i nastavio sa procedurom zamene? Ima li nekog sa ograničenjem nošenja kontaknih sočiva ko je zamenio vozačku i kako?

ja sam to pitao pre 5 strana.. ne vredi.. moracu sutra posle nocne sam da odem do panduracije na novom beogradu i napisacu sta se desilo..

Je li neko saznao u medjuvremenu nesto po ovom pitanju?
 
Da li je neko skoro odadio zamenu stare vozacke za novu,putem sajta e-uprava?
 
Ja sam upravo pokušao i dobio sam poruku:
Проверите да ли сте тачно унели податке и покушајте поново. Ако систем враћа исту грешку, то значи да није могуће да поднесете захтев електронским путем и морате се обратити надлежној полицијској станици.

e-uprava-salje-u-policijsku-stanicu.JPG

Na W7 64bit nije bilo šanse da ga nateram da radi. Na W8.1 sam se ulogovao bez ikakvih problema i sada dobijem ovakvu poruku.
Imam samo B i nemam ova ograničenja. LK mi je od 2014. godine, pa možda ima neka fora da smatraju da sam se ipak previše promenio za 2 ipo godine.

UPDATE: podneo sam zahtev peške u Ljermontovoj, žena pregledala moj dosije i kaže "Nemate ograničenja, sigurno je pao sistem.". Eto.
 
Poslednja izmena:
Ja isto ima problem. Izgleda da neće Java da se pokrene. Čelik očitava iz prve.

Ne mogu da dođem do onog koraka u 2:02 minuta



Da li neko ima rešenje. Inače:

- registrovao sam se
- zadnja Java
- instaliran Gemalto card reader
- instalirtam Asobe reader
- Win 10 64 bita
 
Išao sam sa Cromom i Edge
 
Mora matori IE ili firefox 49 ili stariji. Ja nisam uspeo na w7 i w10, ali jesam na xp-u (32bit).. u pitanju je pristup poreskoj upravi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Imam isti problem kao i PJ, to znaci da ne mozes preko interneta da podneses zahtev za zamenu dozvole i to ti je to.
Koga zanima najjeftinije citace ima Sampro u Zemunu, 920din Gemalto40 sam ja uzeo, koristio WIN7 x64, ali instalirao x86 programe, IE, i java 131

Onda otisao u MUP Zemun i zena koja radi mi kaze, od kraja 2016, ako sam dobro upamtio, ne mogu da se podnose zahtevi preko interneta tu, i ne zna vise nista o tome, ja pretpostavljam da su namerno ukinuli, da bi bilo prostora za rad preko veze.

Problem koji ima vladat1 je, gotovo sam siguran, problem do java, internet explorer je resenje, eto cisto i ja da potvrdim.


Ukratko procedura u Zemunu, soba 2, prvi put dolazis da zakazes termin, cekas red, drugi put dolazis da uradis taj zahtev u svom terminu, a onda treci put da podignes karticu, koliko vidim ponovo cekas red, jer je sve u istoj sobi, danas nije bilo guzve, ali ko bude cekao jun...

I, ako je nekome mozda vazno, rekose mi da mozes da zamenis vozacku u bilo kom MUPu.
 
Ja bas danas podneo zahtev online, bilo je malo muke oko sertifikata i jave ali je prošlo nekako preko IE, win 7 x64

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
I, ako je nekome mozda vazno, rekose mi da mozes da zamenis vozacku u bilo kom MUPu.
Samo da dopunim: mozes da zamenis u bilo kom MUP-u na teritoriji grada.
Ako si iz Zemuna, mozes da zamenis i na Novom Beogradu i u Barajevu itd..., ali ne mozes u Novom Sadu.

Pozdrav
 
Problem koji ima vladat1 je, gotovo sam siguran, problem do java, internet explorer je resenje, eto cisto i ja da potvrdim.


.


Uspeo sam da rešim problem. To je bilo do Jave. Problem je rešio sistem Admin iz firme gde radim. Java je blokirala E upravu iz "bezbednosnih razloga" :D Morao je u Javi da doda link od onog dela koji treba da učita karticu.

Što se uplate tiče uplatio sam preko Itesa Mobil aplikacije. Pošto je sada Petak 15:00 koliko će im trebati da sistem rasknjiži uplatu ? Da li moram iz Intese da vadim potvrdu o plaćanju ?
 
^ Ja sam menjao pre par godina i uplata je automatski proknjizena. Mozda je proslo par dana - ne secam se tacno.

Tek sad vidim da na sajtu e-uprave ne postoji istorija zahteva. Kakav amaterizam...

Pozdrav
 
Meni je uplata prošla posle par sati.
 
Meni je uplata prošla posle par sati.

I meni, uplatio sam u petak 15:00, preko Intesa Mobil palikacije. Inače prošlo je sa modelom 97. Dajem velike pohvale za ideju E uprave. Samo da se je napravili malo bolje (bez čitača kartica i bez Jave)
 
Kako mislis "da moze bez citaca kartice"? Od samog pocetka je moglo i bez citaca kartice sa kreiranjem naloga na osnovu JMBG. Ako se kasnije ulogujes sa LK, aplikacija ti ponudi da ti poveze ta dva naloga.
Pozdrav
 
Mislim da nije moguće zahtevati novu dozvolu preko e-uprave, bez čitača.
 
Obavezna je LK sa elektronskim potpisom, pa samim tim i čitač.
 
Проверите да ли сте тачно унели податке и покушајте поново. Ако систем враћа исту грешку, то значи да није могуће да поднесете захтев електронским путем и морате се обратити надлежној полицијској станици.

Sutra mi ističe vozačka. Moram danas pod hitno u MUP...

Inače, proces nije toliko komplikovan, ali treba ispuniti par uslova.
1. Poslednja java
2. instaliran sertifikat
3. security exception u podesavanjima jave (najteže je zaključiti da je ovo potrebno, ali nije komplikovano uraditi)
Treba otvoriti "configure java" otići u tab security, click na "edit site list", add, iskopirati "http://eusluge.euprava.gov.rs" u novi red, enter, continue, ok.
Ukoliko je pokušaj već bi urađen na sajtu euprave onda je i prihvaćeno da java ne dozvoljava ovaj sadržaj. Zbog ovoga je potrebno uraditi "reset security prompts". Prilikom novog pokošaja obnove na sajtu, sada će se pojaviti prompt koji ne nudi samo ok nego upozorava na security risk i dozvoljava continue.
 
Korak br.3 je mene zezao. Ali posle nekog vremena i praćenja bench-foruma, rešio.
 
Neka moderatori stave u prvi post.

Inace, ja ne znam koliko ljudi u Srbiji je sposobno da ovo uradi preko euprave. Potrebno je imati pristup citacu kartica i imati vise nego prosecno poznavanje racunara.
A cak i tada, ocigledno, kao meni, ne prolazi svima...
 
I meni je korak broj 3 bio problem. Poroknjižili su uplatu za par sati, samo još nikome nisu "dodelili predmet" :)
 
Za one koji imaju ograničenje iz zdravstvenih razloga, a dozvola im je izdata na rok od 10 godina, pa moraju da se gegaju do MUP-a:

Naoružajte se strpljenjem, jer uverenja koja su predata prilikom izdavanja, odnosno vađenja, vozačke dozvole tada, službenice proveravaju telefonom. Barem je tako bilo u mom slučaju. 30-40 minuta je službenica pokušavala da dobije koleginicu kako bi dobila potvrdu i broj mog uverenja da bi mogla isti da ukuca u sistem prilikom zamene stare za novu vozačku dozvolu.
 
Ili ako ste iz Beograda, odete u Ljermontovu i tamo u onim silnim registrima ručno pronađu vaš predmet za minut. U mojoj fascikli je bila i potvrda sa polaganja iz auto škole od pre 100 godina i prvi lekarski pregled....svi papiri.
Bio sam iznenađen efikasnošću. Imam utisak da ga je brže našla ručno, nego da je digitalzovano, pa da ga jre pretraživala na serveru...koji bi bar 2x pao tokom teke pretrage :d
Strepljenje je svakako poželjno, jer verujem da su sada redovi prilični, ali izbegnete čekanje na telefonsku vezu.
 
Dobio sam poruku na sajtu euprave:

Проверите да ли сте тачно унели податке и покушајте поново. Ако систем враћа исту грешку, то значи да није могуће да поднесете захтев електронским путем и морате се обратити надлежној полицијској станици.
Negde pročitah da oni koji nose naočare i sočiva dobijaju ovakvu poruku. Ima li nekog sa takvim iskustvom?
 
Nazad
Vrh Dno