Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

Ne znam kakva je situacija sa vozačkim dozvolama, ali meni za produženje lk nisu tražili ni izvod iz mkr niti državljanstvo, navodno su umreženi, pa direktno povuku te podatke.
 
Ako si imao biometrijsku lk do sad onda ti za protuženje neće tražiti te podatke. Imaš na sajtu mupa pojašnjenje. Ovde je poenta u nečemu drugom
 
Da li je neko dobio novu vozačku dozvolu, a da mu je bilo ostalo više od mesec dana do isteka stare? Navodno vraćaju ljude sa šaltera, ako urane sa zahtevom ("nije po zakonu" itd.)
 
^ma jok, znam neke sto im je isticala u julu 2015te, zamenili sad u januaru...
 
Da li je neko dobio novu vozačku dozvolu, a da mu je bilo ostalo više od mesec dana do isteka stare? Navodno vraćaju ljude sa šaltera, ako urane sa zahtevom ("nije po zakonu" itd.)

Baš taj slučaj sam imao i nema nikakvih problema. Problem je što je neko pustio buvu o poskupljenju pa i oni koji nisu razmišljali o zameni pohrlili
 
Sumnjivo su mi ažurni ovi na sajtu e-uprava. Prvo mi u petak uveče posle sat dva odgovore na pitanje postavljeno kroz onu kontakt formu na sajtu, a sad (oko 21:00 ) već vidim uplatu za taksu koju sam platio danas oko 13:00 u pošti.
Ovo neće ispasti na dobro.
 
Jel hapse ako se ovo ne menja? Ima neki rok ? Koliko vas ce da tera staru do komplet isteka ?
 
Ja danas bio do SUPa da zemenim svoju, istekla jos pre dve godine pa reko ajd da je zamenim za ovu novu.
Rok je valjda do Juna ove godine, ali prica se da ce produziti rok.
 
Koji su to debi1i, pa sta ce im je*eni citac za zamenu dozvole?! Sad probao i popi*deo
 
@DoX
Kad su pisali onaj smrdljivi zakon smislili i da se 5 godina od donošenja zakona promene i vd. Topada u junu i sad su svi bez obzira koliko dozvole važe obavezni da zamene iste. Za vožnju bez dozvole pogledaj kaznenu politiku

@Extreme
Zar si zaista poverovao u RTS informacij usaje je lako zamena elektronskim putem u stilu zapališ elektronsku cigaretu i elektrosnki zameniš vozačku
 
Juče uz kafu, reko da "naručim" novu dozvolu, posedujem el. sertifikat + lk sa čipom + čitač....
Kod izbora kategorije, vraća me da pokušam ponovo, kao fali mi adob reader i java (inače uredno instalirani) ili nije moguće da naručim el. putem...
Pokušaću još jednom ovih dana, možda je neki bag.
 
Ja kad sam vadio vozačku tamo 2009 godine izdata mi je na period od 10 godina uz nošenje kontaktnih sočiva. Glupost neviđenih razmera, imam još 5 godina do isteka a moram novu da vadim, stvarno su bolidi.

U zadnje vreme sam višeo počeo da nosim naočare. Zanima me da li se sada prilikom vađenja ove nove slika ponovo tamo kod njih ili već postojeću sliku ubace u novu vozačku ?
 
Poslednja izmena:
Ako nemaš nova biometrijska dokumenta onda je neophodno fotografisanje. Lekarski je verovatno takođe neophodan jer je čini mi se to ono što najviše proveravaju
 
Imam ličnu kartu i pasoš biometrijski. Vidim da za lekarski spominju one koji nose naočare , imaju neke druge nedostatke i izdata im je na 5 godina, meni je na 10 godina izdata.

U svakom slučaju prošetaću se i videti na licu mesta. Problem je samo što obično ni oni nisu sigurni100% šta i kako.
 
Lekarski nije neophodan ako je dozvola izdata na 10god, nema veze ako pise naocare, sociva itd. Ako je na manje, mora.
 
Poslednja izmena:
Čitač je neophodan da pročita digitalni sertifikat sa LK.
Nije ga loše imati, pošto sve više usluga je dostupno on-line uz digitalni sertifikat. Takođe dobra stvar je i za potpisivanje dokumenata u pdf-u.
Vidim da na oglasima može da se kupi i za manje od 1000din.
 
gde ima da se kupi?
 
kupujemprodajem/kupindo/limundo ....
 
Pa da bi na portalu euprave on-line podneo zahtev za izdavanje nove dozvole. Tim sertifikatom (potpisom) dokazujes da si to stvarno ti. Pored vozačke, ima dosta stvari koje se mogu završiti on-line.

Vidim da tamo postoji i mogućnost standardnog kreiranja korisničkog naloga (ukucas mejl itd.) ali ne znam koje su usluge na takav način dostupne. Za dozvolu konkretno, mislim da se može tako podneti zahtev. Mislim da je moja kolegenica baš tako podnela zahtev, jer na LK nema serifikat.

Sertifikat (digitalni potpis) inače možeš uzeti za 15 minuta u policijskoj stanici; ja sam tako uzeo. Ne košta ništa.
 
Poslednja izmena:
Da si to stvarno ti dokazujes svojom glavom, otiskom prsta i licnom kartom prilikom preuzimanja vozacke dozvole. Citac i sertifikat nicemu ne sluze
 
Ja sam pisao da je potreban kada i ako predaješ zahtev on-line na portalu euprave.
Kada fizički preuzimaš dozvolu; pa naravno da dokazuješ "svojom glavom, otiskom prsta i licnom kartom" :)
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam procitao da smo medju prvima u Evropi da radi sve ovo novo Biometrijski oko dozvola smucilo mi se. -.-

Da, ja verujem u teorije zavera... I nervira me cela ova biometrijska situacija generalno....
 
Ja sam pisao da je potreban kada i ako predaješ zahtev on-line na portalu euprave.
Kada fizički preuzimaš dozvolu; pa naravno da dokazuješ "svojom glavom, otiskom prsta i licnom kartom" :)
I kad online predajes zahtev preuzimas offline (nema ovde dostave kuririma i sl.), tako da dokazujes "svojom glavom, otiskom prsta i licnom kartom". Ne postoji mogucnost zloupotrebe => nema potrebe za citacima, sertifikatima i sl.
 
Poslednja izmena:
Postoji li neki zakonski rok ili nešto slično za izdavanje dozvole?
 
Nazad
Vrh Dno