Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

PRe par godina u jednoj pravnoj službi dobijam sličan info uz konstataciju kako mi da znamo da ti to nisu uradio u photoshopu

Ma *****i... Razumem ja da stranačka bagra u računovodstvu ne stiže da proveri transakciju za 7 dana, do izdavanja lk, jer mora da ispije 57 kafa i napravi isto toliko puš pauza dnevno...
 
Znaci, nije nikakav problem ako je prethodna dozvola (na 10 god) istekla pre par godina?

Kad ti istekne dozvola , duze od godinu dana, ides na novo polaganje... Kakvo nije problem?!
 
Ma kakvo bre novo polaganje, ne pričajte svašta .....

Može, ali i ne mora da plati kaznu. Sve zavisi na koga natrči tamo, po manjim palankama hoće da drndaju, po velikim gradovima ih baš zabole ... ali i svako pravilo ima izuzetaka, pa šta ti se zalomi.
 
Poslednja izmena:
Kakva crna kazna? Ako mu je prethodna dozvola istekla, samo je zameni sa novom. Kaznu ne placa, osim ako ga uhvate da vozi sa isteklom dozvolom.

Pozdrav
 
Zato i kažem, zavisi na koju b*udalu naidje ... Bilo je slučajeva .... pa se ti dokazuj ...

Članovi u zakonu postoje i o tome ...
 
Drugari, samo ne polaganje ponovo! Još i kazna! Idem sl. sedmice u MUP sa uplatnicama za produzenje i bez lekarskog pa sta mi Bog da! Yaiks.
 
Polaganje nemaš 100 posto, nemoj da brineš.

Kazna može da te snadje, ali je mnogo veća verovatnoća da neće, jer ih nije briga mnogo. Isto kao i za Ličnu Kartu, postoje kategorije, kad je istekla do 6 meseci, preko 6 meseci itd itd ....

Baš tako, kreni totalno nezaintersovao, i samo se pravi šašav ... Nisam znao, prodao auto pre 3 godine, pa mi nije trebalo itd tid .... ako uopšte pitaju, ako ne pitaju, ćutanje je zlato.
 
Ne moze da ga snadje nikakva kazna ukoliko nije produzio vozacku dozvolu - osim ako ga ne uhvate da vozi sa isteklom dozvolom.

Za razliku od LK, vozacka dozvola nije obavezan dokument za svakog punoletnog gradjanina. Obavezna je samo za one koji upravljaju motornim vozilom i to samo za vreme upravljanja. LK je obavezna za sve starije od 18 godina i to svo vreme - od 18-tog rodjendana do smrti.

Dakle, ukoliko te saobracajna policija ne zaustavi dok upravljas motornim vozilom bez validne vozacke dozvole, ne postoji nijedan osnov da te kazne zbog isteka vaznosti iste.

Pozdrav

EDIT: LK je obavezna od 16-te godine, ne 18-te.
 
Poslednja izmena:
Ne može niko da te kazni zbog istekle vozačke dozvole, ako te nije zaustavio u toku vožnje vozila.
 
^ Tvoj scenario bio bi najbolji! ;)

I mene su plasili da cu morati ponovo da polazem, nista od toga :) Mada ko zna moze da im se cefne i odjednom donesu i takav zakon, tako da produzi ovih dana sto da ne..
 
Jel prosao neko kroz celu proceduru da vidim kakva su iskustva.. Nasao pin, imam citac kartice, jos samo da ne budem zamorce.. A i posto sam jos uvek ne znam ni sam zasto prijavljen u LE, nece valjda novu vozacku da salju za LE, ili je preuzimanje po izboru kao sto je moglo do sad kad vadis na salteru, oces tu gde vadis ili da te ceka u Ljermontovoj..
- Moram sto pre da zavrsavam ovo, vozim vec 6 meseci bez dozvole svaki mili dan, zaustavljali me samo jednom, ja rekao da mi ostala u drugom autu i na pitanje kako da znamo da stvano imas dozvolu ja izvadim telefon i pokazem sliku sto sam slikao vozacku za onaj ugovor o koriscenju tudjeg vozila u inostranstvu.. Lik poceo da se smeje i kao ae duvaj (alko-test :) ) naravno 0.0 i kao ae bezi, mada je pre toga bilo kukanje, student, radim, jurim, .... :D
 
Elem da spasim muka bar neke...

Dakle:

1. Nosim sociva, u dozvoli pise uz sociva, ne uz naocare i nikada se za dozvolu nisam slikao sa naocarima.
2. Prva dozvola izdata na 5god, nakon toga MORA lekarski, trenutna izdata na 10god i nakon toga NE MORA lekarski pregled. Samim tim ne mora ni pri ovoj zameni.
3. Nabavio citac, imam sertifikat, PIN sve... Izgubio sam pola dana dok sam sve podesio kako treba ali sam uspeo da namolim njihov sistem da proradi i ulogujem se i sve to, i nista... Na polju gde treba da izaberete koju kategoriju posedujete i da li ste saglasni sa time da se preuzme slika iz biometrijske LK sistem vraca gresku: Проверите да ли сте тачно унели податке и покушајте поново. Ако систем враћа исту грешку, то значи да није могуће да поднесете захтев електронским путем и морате се обратити надлежној полицијској станици.

Sto ce reci da svi koji imaju ogranicenje po pitanju vida ne mogu na ovaj nacin da izvrse zamenu vozacke dozvole vec mora salter. Cisto da ne gubite vreme, mada ako sam dobro video, to je neko vec u temi i pomenuo... Naravno, jako je tesko napisati tu jednu recenicu u opisu usluge da ljudi ne gube vreme.
 
Hvala svima na informacijama, savetima i pomoći! :)
 
Mogu da izmisle šta hoće, ali na kraju će morati da produže rok. Nisam čuo da se igde radi ovo što se radi kod nas. Prvo ti daju dokument koji je validan, a onda odjednom i bez ikakvog razloga on više nije validan. Čista pljačka države. Drugo je bilo sa pasošima, oni stari plavi su važili ali nije moglo da se putuje bez vize. I lične karte koje stariji ljudi imaju trajne još uvek važe, samo se na vozačima uvek sprovodi neka otimačina. I kada im junu milioni navale na šaltere, samo će doneti uredbu dva dana pred istek roka za zamenu. Neću da kupujem čitač, i neću da menjam dokument za koji je ta ista država rekla da je validan kad smo sklapali ugovor o njegovom izdavanju. Koji je razlog promene dozvola, osim uzimanja para od taksi? Onda za neku godinu mogu da donesu zakon da roze boja nije pogodna, nego da treba da budu plave. Hoćemo li onda opet da ih menjamo...
Izvinjavam se na off-u, ali stvarno mi je sve ovo nelogično...
 
Pa sta ja da pricam mojoj ulici su menjali 5 puta ime za 10 godina, svaka promena po ne znam koliko para + vlasnik objekta 50 evra za izmenu u nekom zavodu. Pa evo i sa atestima za plin skratili ljude koji imaju 10 godina atest na 5 godina...
Sto se tice narucivanja online dozvole ne kupuje mi se citac samo da bih 1 dozvolu narucio :)
Inace registraciju vozila sredjujem sve preko agencija da ne bih cekao redove u mupu,a inace ko ne zeli da daje vise para, moze sam da ode da registruje u M. Jevrosime, posto 80% stanovnistva Starog Grada cine stari ljudi koji nemaju kola:)
 
Ja sam odlučio da čekam produženje roka (kojeg možda i ne bude). Stara mi važi do 2016 a međunarodna do 2015. I sad ako uzmem novu onda moram i međunarodnu jer je ova druga samo prevod prve. Igre bez granica.
A naočare sam počeo da nosim nakon dobijanja dozvole i pravim se lud. Jednom me je policajac upozorio da treba da zamenim dozvolu a ja rekao da ponekad nosim sočiva a ponekad naočare. A on kao - A, dobro.
 
Ali ako iz nekog razloga naletis na nadobudnog ciku u plavom, ili napravis neki prekrsaj pa krenu da proveravaju detaljnije, moras da imas medjunarodnu jer Srbija nema sporazum sa svima za priznavanje dozvole izdate od strane MUP, vec mora da bude ta po nekoj konvenciji iz 60ih ili 70ih.

@ProMaster
Ja sam narucio samo nisam uplatio jos, planiram sutra pa cu javiti kakvi su rezultati.
 
Naručio sam pre par dana, online. U Intesi ne može da se uplati jer ne mogu da ukucaju poziv na broj. Morao sam u pošti da uplatim. Nisam probao preko e-bank rešenja u Komercijalnoj banci (bio sam u minusu :))
Trenutno kada se logujem na portal piše da je rok za obradu 30 dana (uplatu su proknjižili nakon jednog dana)
Pre 10tak dana sam "zaustavio" jednog jednog saobraćajnog policajca i pitao ga to u vezi roka važnosti dozvola; on mi je rekao da zvanično ništa nisu dobili i da sve što on zna je ono što je pročitao u novinama i video na TV-u.
 
Jel PIN zaista potreban?
Vidim da jedan korisnik kaze da nije, kako je sa ostalima?
 
PIN je neophodan za prijavljivanje na portal euprave digitalnim sertifikatom (ako na LK ima upisan digitalni sertifikat).
Koliko sam video, postoji na sajtu euprave i mogućnost kreiranja korisničkog naloga za ljude koji nemaju sertifikat na LK. Tu ne vidim zašto bi trebao pin.
 
Ma *****i... Razumem ja da stranačka bagra u računovodstvu ne stiže da proveri transakciju za 7 dana, do izdavanja lk, jer mora da ispije 57 kafa i napravi isto toliko puš pauza dnevno...
.:wall:

...Nisam čuo da se igde radi ovo što se radi kod nas. Prvo ti daju dokument koji je validan, a onda odjednom i bez ikakvog razloga on više nije validan. Čista pljačka države.....Koji je razlog promene dozvola, osim uzimanja para od taksi? Onda za neku godinu mogu da donesu zakon da roze boja nije pogodna, nego da treba da budu plave. Hoćemo li onda opet da ih menjamo...
...
Šta tek reći za vađenje državljanstva svakih 6 meseci i to mora d abude plaćenje specijlana taksa neprimaju ako nije sa naplaćenom taksom

I sad ako uzmem novu onda moram i međunarodnu jer je ova druga samo prevod prve. Igre bez granica.
Da bar ova ima mogućnost korišćebhe u ibistranstvu nego ima i svemoćni čip a neohodno je dodatno plaćanje za tzv. međunarodnu. Lopovi srbistana

Međunarodna ti i tako ničemu ne služi. Niko je nikada ne traži.
Problem je smao ako ti zatraži a ti je nemaš kazne su ne baš male
 
U Evropi stvarno ne treba medjunarodna. To je samo bacanje para. Takodje za rentiranje vozila u Evropi dovoljna je samo nacionalna. Pričam za dozvolu za B kat., ne znam za kamione i autobuse
 
Poslednja izmena:
.:wall:


Šta tek reći za vađenje državljanstva svakih 6 meseci i to mora d abude plaćenje specijlana taksa neprimaju ako nije sa naplaćenom taksom
To već prvi put čujem. Uvek su mi prihvatali državljanstvo bez takse...
 
Da budem malko "off", a za godinu-dve ponovo saobracajne i tablice, naravno bez domacih slova [uz svo duzno postovanje prema Vuku Karadzicu, Dositeju, itd]
 
Meni ne smetaju domaća slova, naprotiv ... smeta mi što su *****i utrpali X Y W gde im nije mesto ... i onda kad vidim ČW ili ĆY odlepim ... kao češke, poljske kombinacije ...


To već prvi put čujem. Uvek su mi prihvatali državljanstvo bez takse...

To opet zavisi od varoši u kojoj si .... jer za neke stvari državljanstvo se ne naaplaćuje, a za druge da.

Ti uvek možeš da kažeš da ti treba za nešto za šta se ne naaplaćuje, i to se štampa u uglu državljanstva ....

U nekim SUPovima to i ne gledaju, a eto, negde gledaju ...
 
Poslednja izmena:
Ako uzmete besplatno drzavljanstvo ili mkr, a niste simpaticni ovom sto vam izdaje, napisace vam da je za decji dodatak ili zdravstvenu - takav izvod sup NE sme da prihvati (dokumenta se skeniraju), jer na samom dokumentu lepo pise da nije za druge svrhe. Ako ide samo na uvid, onda ima sanse da vam prihvate...
Ako platite ili ako ste simpaticni ovom sto vam izdaje (tj veza) lepo vam odstampaju papir bez da napisu svrhu - ovo svi moraju da prihvate.
 
Nazad
Vrh Dno