Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

LK i P služe za identifikaciju, VD za utvrdjivanje sposobnosti upravljanja vozilom.
 
Ako ti je izdata na 10 godina, ne treba ti lekarsko uverenje. Ali treba da se slikaš sa naočarima. Za slučaj da pandur ne zna da čita, onda sa slike vidi da imaš ograničenje, i da moraš da voziš sa naočarima. :d
 
Poslednja izmena:
Neka se javi ovde osoba koja nosi naocare i prva roze dozvola mu je bila izdata na 5 godina da vidimo kompletnu proceduru tj kako je prosao.

Da li je vadio novo lekarsko, da li nije vadio novo lekarsko, na koliko godina mu je sada produzena dozvola i koliko ga je tacno para kostalo.

bilo bio korisno imati tu informaciju posto nije da nas ima malo u toj situaciji.
 
I ja imam bez cipa. I vise me nervira to omalovazavanje LK bez cipa....
 
Poenta je što se konstantno navodi neka kaoprednost čipa a gde god je potreba fotokopija lk, tipa opština poresko onda ide onaj info ako je sa čipom onda ništa ne može da se uradi iako svi kao imaju čitače

Zbog radi svega toga bez čipa:d

Inače što se sajta tiče MUP nemože da reši način da obavest korisnike da im je gotova nova a ovde kao silne neke prednosti. NIko od novinaa da istraži i pojasni ljudima detalje
 
Ne kupuje mi se citac kartica tako da moram da se cimam ko u stara vremena :p
 
Baš sve ovo što je naveo Kritika, i još poneka moja iskustva:

Policajac zaustavio moj prijatelja na ulici, traži mu LK, i ladno SE ZBUNI što nema adrese na čipovanoj, pa ti doazuj gde živiš, a naravno portabl čitač daleka budućnost.

Gde god odeš, a treba kao prilog onaj odštampani A4 iz LK: Mi nemamo čitač, "idite negde" nek vam odštampaju. E, pa NEĆU da idem nigde, tražio si LK, evo ti LK. A na stranu što za neke stvari traže OVERENI taj papir, pa treba u SUP ili opštinu da overiš da je to BAŠ OD TE LK, kao da nema slika.... mislim, imam ja od ebanka Inteze čitač, i mogu da odštampam, a šta ko nema i ne može? Na stranu što kad izabaerem ćirilicu, pola bude na ćirilici, pola na latinici. (kad štampam ženinu i ćaletovu LK, ne znam ni sam koliko puta sam im štampao)

U Telenoru, ako imaš nečipovanu, kao ja, onda MORA da pokažeš još jedan dokument sa slikom? ISTI dokument, isto plaćen, u istoj državi .... Moj prijatelj, čovek NEMA pasoš, nikada nije vadio. NEMA vozačku, nikada ga nije interesovalo da polaže, ceo život je na bajsu ... i oni mu traže još neki dokument... Nemam ... - Možete li da donesete. -Nemam. -Pa bilo koji. - PA NEMAM, ŽENSKA GLAVO. Imam LK i Zdravsvenu knjižicu.... Znači, ima LK, ali eto, kod nekih ne važi ....

U saobraćajnoj takodje ima čip, radi lakše promene podataka, čovek promeni motor u kolima, u SUPU ga teraju da menja saobraćajnu, iako je broj motora podatak koji stoji u čipu. I vidi se samo kad se odštampa.

Znači, mi koji smo vadili LK bez čipa, mi smo građani drugog reda, očigčedno .... Hoću onda da izvadim još jednu, pa gde koja više odgovara, nju da pružam ....
 
pih, sad sam u rebusu i ja, imam LK bez cipa, u na dokumentima sam negde sa naocarima negde bez, tako su mi trezili kad sam se slikao, zaustavi me pandur i kaze moram da menjam sve sto mi je bez naocara i jos me masirao kako ovde imam a ovde nemam naocare, bese to pre neku godinu

sad pogledah imam onu kartonsku rozu, vazi mi na 10 godina istice sad krajem godine
 
sad pogledah imam onu kartonsku rozu, vazi mi na 10 godina istice sad krajem godine

I ja se tešim time, vozačku dobio septembra 1994, produžio 2004, tako da mi sad u septembru ionako ističe .... a recimo kevi ističe 2020, a mora sad da menja...
 
Nasao sam PIN, odlicno :)
Jos ako ti magic kazes da radi citac od inteze sa celikom, fenomenalno, odmah sutra cu da narucim novu vozacku i spasim sebe cekanja u redovima na broj...
Nadam se samo da za preuzimanje dokumenata ne treba da se ceka neki red, i da ce ovi sa euprave ispravno da me informisu kad bude gotova i u kom je mupu preuzimam.
 
I ja nađoh pin :banana: Ajde ako neko uradi neka javi koliko košta zamena.
 
I ja se tešim time, vozačku dobio septembra 1994, produžio 2004, tako da mi sad u septembru ionako ističe .... a recimo kevi ističe 2020, a mora sad da menja...
zaštitnik građana je tražio da se zamena radi tek kada stara ističe.
 
Problem je sto je zakon izasao 2009., i od tad je u sluzbenom glasniku, tako da mislim da ce morati da se ispostuje ovaj put. Problem je sto se do sad niko nije zalio, a sad ce odjednom svi da se zale, iako je zakon tu vec 5 godina. A u njemu jasno stoji da ce svi biti u obavezi da predju na nove dozvole najkasnije 5 godina po uvodjenju zakona.
I ja se nerviram jer mi istice dozvola tek 2016-2017., ali makar ce mi zauzimati manje prostora u novcaniku :d
 
A sta ako neko nosi sociva?
Jel i on mora da se slika sa naocarima ili moze bez njih (sa socivima) :D
 
A sta ako neko nosi sociva?
Jel i on mora da se slika sa naocarima ili moze bez njih (sa socivima) :D

Ja nosim sociva. Prva vozacka mi je izdata uz "meru ogranicenja: uz kontaktna sociva", na 5 god, bez slike sa naocarima. Sledeca vozačka mi je izdata na 10god i u njoj ne stoji ranija "mera ogranicenja". Zasto - ne znam. Da se pravim lud i ne radim lekarski (3k din), nadajuci se da to niko nece iskopati u sistemu?

Uostalom, pise da lekarski nije potreban onima koji su imali dozvolu na 10 god, kao ja.

Argh! Moram da promenim avatar! :)
 
Ja nosim sociva. Prva vozacka mi je izdata uz "meru ogranicenja: uz kontaktna sociva", na 5 god, bez slike sa naocarima. Sledeca vozačka mi je izdata na 10god i u njoj ne stoji ranija "mera ogranicenja". Zasto - ne znam. Da se pravim lud i ne radim lekarski (3k din), nadajuci se da to niko nece iskopati u sistemu?

Uostalom, pise da lekarski nije potreban onima koji su imali dozvolu na 10 god, kao ja.

Argh! Moram da promenim avatar! :)


dakle koliko sam uspeo da shvatim posle isteka od 5 godina sa "obaveznom nosnjom korekcionih stakala" tebi je izdata druga na 10 godina bez da si radio lekarski pregled?
 
Obavezan je lekarski uvek za one koje nose naocari, samo je trajanje dozvole duze nakon pocetnih 5 godina.
 
Danas sam preko euprave "narucio" novu vozacku, treba da uplatim 1550din i nigde mi se nije trazio PIN (imao sam ga za svaki slucaj). Tako da probajte, mozda ni vama (koji ga nemate) nece trebati.
Radi sve sa citacem kartica od Intese.
 
dakle koliko sam uspeo da shvatim posle isteka od 5 godina sa "obaveznom nosnjom korekcionih stakala" tebi je izdata druga na 10 godina bez da si radio lekarski pregled?

Tako je! S tim da je jasno navedeno da su sočiva a ne naočari, a 98% sam siguran da nije bilo ponovnog lekarskog pregleda - ipak je to bilo pre 10 god, sećanje bledi. Možda je i bilo, ali nije upisana mera ograničenja u dozvolu. No, možda stoji u mom fajlu u policiji.

Javicu šta sam uradio, biće to uskoro. ;) Idem prvo bez lekarskog.

BTW, ja sam kod Inteze i imam mini-CD za autorizaciju online plaćanja, nemam čitač kartica kao fizičko lice.
 
Poslednja izmena:
Voznju B sam polozio u decembru 99.te - prva roza vozacka izdata (Ljermontova), uz sliku na kojoj imam čvonge kao i upisano ogranicenje u vezi nosenja naocara, na 10. god.
Produzio sam roze vozacku u januaru 2010. opet na 10. god. (Cukarica), nisu mi trazili i nisam nosio lekarsko uverenje, na slici imam naocare ALI kod ogranicenja NEMAM vise NISTA UPISANO ;) - do sada su mozda 3/4 puta primetili da nosim naocare, a da ih nemam upisane - pa kao kako imas cvikere na slici, nosis iste a nemas upisano - moj odgovor - naocare bez dioptrije ma koliko da je glupo.
 
Ne nosim ni naocare ni sociva, nego mi palo na pamet :)

Nego, sta se radi ako je vozacka istekla pre nekoliko godina?
 
Ja danas odradio proceduru na sajtu za sebe i skvo i nije tražio PIN. Problem je što poziv na broj za uplatu ima slova pa ne znam kako da platim. Ne prolazi na ebankingu kad ima slova.

-EDIT-
Za ne poverovati: pre dva sata, oko 18 časova postavio ja to pitanje i njima kroz onu kontakt formu na sajtu i dobih pre neki minut odgovor.

"Поштовани,
проблем је код одређених софтверских решења банака. Неке банке због ових обавештења су почеле да мењају софтвер. Позив на број је валидан и одобрен од Управе за трезор. Покушајте да уплатите без контролног броја или покушајте да уплатите на други начин,

Поздрав

Национални Портал еУправа
www.euprava.gov.rs

Управа за Дигиталну агенду
Париска 7, 11000 Београд
Србија "



Još sam u šoku, neka državna služba radi u petak uveče. Svaka čast bar tom mučeniku koji je eto našao za shodno da odgovori.
 
Poslednja izmena:
Kad smo već kod eBankinga i MUP-a, nevezano za ovu priču, odem pre nedelju dana da izvadim novu LK, zakažem termin preko eUprava, platim sve što treba preko ebankinga, odštampam potvrde o plaćanjima i lepo se pojavim. Dobar dan, dobar dan, izvolite dokumentaciju... izvinite, ali ne možemo da Vam prihvatimo ove odštampane uplatnice bez pečata banke... Moraćete da odete do najbliže filijale i stavite pečat... Isuse Hriste :smash:!
 
.. Moraćete da odete do najbliže filijale i stavite pečat... !

PRe par godina u jednoj pravnoj službi dobijam sličan info uz konstataciju kako mi da znamo da ti to nisu uradio u photoshopu
 
Nego, sta se radi ako je vozacka istekla pre nekoliko godina?

Meni je istekla pre 2 godine, danas sam isao za novu, ako si dobio na 5 godina moras lekarski, ako nisi samo das staru dozvolu, uplatis one tri uplatnice i to je to, ceka se dve nedelje. Pricam za klasicno vadjenje, ne ovo preko chipova i interneta. Inace meni je bila na 5 godina zbog naocara koje nosim samo dok vozim, sad sam dobio na 10 i rekli su mi da je trajno, odnosno da necu morati posle 10 opet lekarski da vadim..
 
Poslednja izmena:
Kad smo već kod eBankinga i MUP-a, nevezano za ovu priču, odem pre nedelju dana da izvadim novu LK, zakažem termin preko eUprava, platim sve što treba preko ebankinga, odštampam potvrde o plaćanjima i lepo se pojavim. Dobar dan, dobar dan, izvolite dokumentaciju... izvinite, ali ne možemo da Vam prihvatimo ove odštampane uplatnice bez pečata banke... Moraćete da odete do najbliže filijale i stavite pečat... Isuse Hriste :smash:!

Lično to iskustvo doživeo više puta, štampam ebank uplatnicu, nosim u banku da oni overe pečatom, pa posle prilažem kao validan dokument. Jedino pozitivno iskustvo koje sam imao jeste sa EPS Snabdevanje, prihvatili su bez ikakvih pečata, a prethodno sam zvao da pitam da li treba pečat, rekli da ne treba i stvarno sve bilo uredu, sa državnom administracijom odmah pečat bez ikakvog zvanja jer odgovor unapred već znam.

Naravno u banci se uvek prekrste i pitaju koje je sad služba u pitanju kako bi ih obavestili da je to validan dokaz o uplati, ali džaba mogu pisati dokle hoće nema tu pomoći.

Treba da usklade software pa da na jednostavan način izvrše proveru, a što me nešto čudi da bi i to naplaćivali građanima...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno