Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

Najbolja opcija za sada, i za onog ko ume, je da podigne 32-bitni Windows u virtuelnoj masini i da sa njega koristi eupravu, poresku i sl.
Tu virtuelnu masinu čuva ko oko u glavi, ne update-uje nista dok god sve radi.
Pozdrav
 
Meni je proslo sve kako treba kad sam instalirao one fajlove, windows 10 x64, IE 11.

Uplatio sam 1576,00din preko mBankinga, ali jos uvek na sajtu euprave stoji da nije placeno, verovatno im treba par dana dok obrade transakciju ili sta vec.
 
Pošto se bliži 10.06. i "ludilo" oko zamene vozačkih ulazi u poslednju fazu evo jedan svež info za Novi Beograd. U stanici kod Merkatora je jutros u 8 bio red do ulaznih vrata. Na sreću za preuzimanje gotovih vozačkih je otvoren poseban šalter broj 11 koji radi do 15:30. Na njemu nije velika gužva, manje od deset građana čeka u tom redu.
 
Ja sam bio u Ljermotovu, e tu gužvu Bg. nije još video

Ako nije bilo preko hiljadu u redu Bog me ubio.

Tamo rade od 08-20 i vikendom
 
U Pančevu kolaps već danima, izdaju i sutra od 07:30h. Bio sam jutros rano, poginuo.
 
Kad se ceka zadnji dan

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Takoe, nikad ne čekati zadnji dan, stati u red i među prvima ispuniti građansku dužnost. A to što ne radi euprava koja je finansirana iz mog džepa da bi mi navodno olakšala ovakve situacije, nema veze. I to što mi dozvola važi još dve godine, a neko je odlučio da mi otme novac i vreme dve godine ranije, ni to nema veze. Kao da nije moglo postepeno da se pređe na nove dozvole, kako kome ističe. Ne.
 
stoji mi na portalu Статус: ПРИПРЕМЉЕН , i dalje stoji kao da nije placeno, a uplatio preko mBakinga, sta mi je ciniti
 
Bio sam danas oko 15 sati u MUP Novi Beograd da preuzmem dozvolu. Tamo je krkljanac. Sreća je u tome što su otvorili poseban šalter koji radi do 15.30 na kome se mogu podići gotove dozvole.

Inače, miran sam do 2027. Ionako pošto mi je stara dozvole vredila do 2020. ova ima rok trajanja do 2027.
 
Taj salter radi do 20.00, ja sam u 19.40 podigo dozvolu 14.06.2017
 
Na staklu od saltera je pisalo da radi do 15.30, a da se posle toga dozvole podizu na salteru broj 13.

Ja sam mislio na salter broj 14 koji su otvorili samo da bi se mogle podizati gotove vozacke dozvole, jer je bilo nesnosno cekati da se preuzme dozvola pored onih sto su dosli da je prave.
 
Ne znam broj saltera, ali kad sam bio u pola 8 uvece radio je jedan salter samo za podizanje, red ogroman za predaju.
I ja i drugar nismo znali da je taj salter samo za podizanje i blejali 10 minu u redu dok nismo provalili da radi samo jedan salter za preuzimanje i radio je do 19.55 mozda i duze.
Verovatno ostalo od neceg starog do 15.30, ali radi sigurno do 20.00. Podigo sam u 19.45 svoju.
 
Poslednja izmena:
stoji mi na portalu Статус: ПРИПРЕМЉЕН , i dalje stoji kao da nije placeno, a uplatio preko mBakinga, sta mi je ciniti

Meni je preko intesinog e bankinga prošlo za za par sati. Da li si ukucao dobro poziv na broj ? To je mnogo bitno. Tako te rasknjiže.
 
Meni je preko intesinog e bankinga prošlo za za par sati. Da li si ukucao dobro poziv na broj ? To je mnogo bitno. Tako te rasknjiže.


Skontao sam bio u cemu je fora, umesto 1576 sam uplatio 1526 pa sistem nije prepoznao. Kad sam ponovo uplatio ispravno, par sati kasnije stiglo je da je zahtev prosledjen MUP-u.

I sad cekam dok izrade dozvolu, verovatno ce duze potrajati s obzirom da su velike guzve, ne znam da li bi smeo sa prinscreenom sa euprave da ako me zaustave pokazem to ili sta
 
Samo čekaš da ti stigne na email, da je vozačka gotova, i da treba da se pokupi. Sa tim odeš do MUPa. Što se tiče pogrešne uplate, novac možeš da vratiš klasičnom reklamacijom "u platnom porometu". Obratiš se MUPu. Ja bi im ipak poslao pismo. Prilikom adresiranja napišeš i "za službu reklamacija". Pismo bi u kratnim crtama išlo ovako.

Poštovani, dana tog i tog sam pogrešno uplatio srestva xxxx sinara na Vaš račun taj i taj sa POGREŠNIM pozivom na broj taj i taj. Nešto kasnije - sutradan sam uplatio kako treba. Prepišeš sve sa uplatnice koja je ispravna. Molim da mi se novac vrati na moj tekući račun. Ostaviš adresu i neki kontak broj.
 
Samo čekaš da ti stigne na email, da je vozačka gotova, i da treba da se pokupi. Sa tim odeš do MUPa. Što se tiče pogrešne uplate, novac možeš da vratiš klasičnom reklamacijom "u platnom porometu". Obratiš se MUPu. Ja bi im ipak poslao pismo. Prilikom adresiranja napišeš i "za službu reklamacija". Pismo bi u kratnim crtama išlo ovako.

Poštovani, dana tog i tog sam pogrešno uplatio srestva xxxx sinara na Vaš račun taj i taj sa POGREŠNIM pozivom na broj taj i taj. Nešto kasnije - sutradan sam uplatio kako treba. Prepišeš sve sa uplatnice koja je ispravna. Molim da mi se novac vrati na moj tekući račun. Ostaviš adresu i neki kontak broj.

Hvala brate na objasnjenju tako cu uraditi.

Nadam se da nece da me drndaju ako me zaustave a ja i dalje kod sebe imam staru dozvolu, dok ovo u MUP-u ne zavrse.
 
Odštampaj sa EUprave onu stranu gde piše da je status plaćeno. Isto tako uradi sa nalogom za uplatu. Nije bitno što nije overen. Ta strana važi isto kao potvrda. Kada je uplaćeno, a nalog je prošao, to je isto kao da si fizički predao zahtev. Ako počnu da te cimaju, pozovi se na "poziv na broj" sa naloga za uplatu. On je jedinstven. Ako je pandur seljober, i ne razume moderno internet poslovanje, insistriaj da se čuje sa računovodstvom. Ma koliko naprono i glupo to bilo, da se objašnjavaš sa buda_lom probaj da se ponašaš kulturno. Uvek može da ti naplati kaznu za nešto drugo.
 
Nije baš u vezi teme, tj nema veze sa elektronskim putem, ali možda neko zna, mogu li da zamenim vozačku ako nemam ličnu kartu, sa pasošem?

Nemam ličnu kartu godinama, koristim pasoš za sve gde treba, banka i slično.
 
Zvanično ne može, jer pravilnik o izdavanju vozačke dozvole kaže lična karta.
Pasoš se osim primarne namene za putovanja, koristi i za dokazivanje identiteta i državljanstva, što je u banci koju si pomenuo dovoljno. U poslovima sa MUP, LK je jedini validan dokument.

Ako imaš više od 16 godina i prebivalište u Republici Srbiji, neophodno je da poseduješ ličnu kartu. Ako je ne poseduješ, kazna je do 50.000 dinara.
Ako si rezident neke druge države, onda možeš sa ličnim dokumentima te države da apliciraš za vozačku dozvolu.
 
Hvala, da, u međuvremenu sam se probio do šaltera u MUP da pitam, mora lična karta. Super, sada prvo moram da čekam u redu za lk pa da čekam u redu za zamenu vozačke. Mislim da ću odustati od vožnje :)

Nije da sam čekao da istekne rok, nisam bio u srbiji niti sam imao pojma da se to menja i kada sam došao, tako da je već istekao rok kada sam saznao :/
 
Za licnu kartu je moglo da se zakazuje SMS porukom (ne znam da li jos moze i nije moglo u svim stanicama) i nema cekanja
 
Poslednja izmena:
Za ličnu kartu može da se zakaže preko neta. Tačan termin, dođeš 5-10 minuta pre i bezobrazno uđeš da se javiš da si stigao za taj i taj termin. Rećiće ti da ćeš biti prozvan i da sačekaš napolju. Uglavnom te prozovu u vreme tvog termina ili čim završe sa strankom koja je već unutra. Ovi sto čekaju bez zakazanog termina gledaće te kao neprijatelja.
Kad budeš podizao isto zakazi termin.
Ne znam gde ti je najbliži mup ali pre par nedelja kad sam se zezao sa podizanjem vozačke na vračaru ujutro za lične i pasoše nije bilo nikog do 9 sati!
 
Da ne otvaram bezveze novu temu,koliko otprilike kosta vadjenje nove vozacke(ne saobracajne)dozvole jer sam izgubio istu???
 
1500 din.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko skoro vadio vozačku dozvolu po sistemu Izdavanje nove vozačke dozvole po osnovu zamene stare
buni me ovo generisanje preko e-portala, koja je cena i da li ide preko jedne objedinjene uplatnici ili preko više?
 
ja letos. možeš da platiš karticom ili preko generisane uplatnice (sve je uračunato).
ako platiš karticom, sačuvaj dobijenu stranicu na kojoj pišu neki kodovi vezani za plaćanje, i odštampaj. ako platiš preko e-bankinga, odštampaj dobijenu uplatnicu. to odštampano predaš na licu mesta zajedno sa drugim stvarima (stara vozačka itd)

ja platih karticom. provizija je oko 80-100 dinara bila tada
 
@gosnmilicioner tj @momsab

Šta si birao kao opštinu? NBG ili Ljermontovu (Voždovac)?

Kad sam ja sâm generisao, izabrao sam moju opštinu, a posle sam se pravio nevešt i pustio onu ženu sa šaltera da mi popuni i na njenoj je bio kod za opštinu Voždovac (koja nije moja opština).
Pitam jer će brat uskoro da izvadi probnu, pa sigurno ima da se pobaguje kao što sam ja. :)
 
svejedno je, opština na uplatnici će se generisati prema unetim podacima
 
Završio sam,
preko e-potrtala generisao, ispisao zbirnu uplatnicu (tako je sistem dao), uplatio 1,685.00 ( 255.00 - obrazac VD i 1,430.00 - rep.admin.taksa).
Rekoše za 10 dana.
 
Nazad
Vrh Dno